Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangra forgásirányt váltó motor
Lapozás: OK   8 / 13
(#) otamas86 hozzászólása Ápr 14, 2015 /
 
Nincs műszaki végzettségem, csak a hobbim. Van egy kapcs.rajzom, de sajnos amikor megépítettem kiderült, hogy a panelnek csak az egyik fele megy, már ha jól működik Két részből áll. A vezérlés és a végén 4 db tranzisztor, csak az a hiba, hogy valszeg ezeket a tranzisztorokat nem tudja a vezérlés meghajtani. Ezzel a nyákkal kísérletezgetek még, hátha..., de nagyon örülnék neki ha valaki tudna egy egyszerű ütemvezérlés kapcs rajzát adni, ami működő képes.
(#) zoszka válasza otamas86 hozzászólására (») Ápr 14, 2015 / 1
 
Ütemvezérlő kapcsolás-ként keress rá a google-n. A képek között milliónyi verziót találsz. Olyat keress amiben van aluláteresztő szűrő is.
(#) levaitamas válasza otamas86 hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Ami az oldal tetején van az tökéletes, egyszerű, stabil.
(#) CHrissDock hozzászólása Ápr 15, 2015 /
 
Sziasztok tud nekem valaki segíteni hogy mi lehet a baj? megépítettem az oldal tetején lévő kapcsolást és nem akar működni.12V-ot kap nem volt füst és semmi hasonló. Adok neki feszültséget és semmi reakció nincs a motornál. Ha a motort lekötöm és műszerrel rá mérek akko 0,6V-t mérek. Gondolom ez a kis zavar bele fér!? Az IC-k elvileg jók egyedül az 555-öt nem tudom hogy jó-e esetleg ha ebben tud valaki segíteni hogy hogyan tudom kimérni egyszerű műszerrel azt is megköszönném!
(#) habazutty válasza CHrissDock hozzászólására (») Ápr 15, 2015 /
 
Szia!

Nézd át a kapcsolásodat alaposan. Diódák jó irányba vannak-e, 555 reset láb tápfeszen van-e ilyesmi. Én spec. egyszer az 555 reset lábát földre kötöttem és csodálkoztam, másszor meg elfelejtettem az ütemjelet továbbvinni a 4013 felé...
Mikrofon szintén lehet bibi, polaritás helyesen lett-e bekötve, működik-e?
Egyébként többször megépített kapcsolás tuti jól működik.
Az 555 kimenetét tudod figyelni egy leddel is, elég hosszú impulzust ad, hogy látni lehessen.
A tranzisztorokat is érdemes megnézni biztos megfelelően lettek-e barakva.

Kb. ennyi. (ha nem boldogulsz berakhatom azt a paneltervet amit én csináltam hozzá, bár néhány érték nekem más)

Üdv: habazutty!
(#) habazutty válasza otamas86 hozzászólására (») Ápr 15, 2015 /
 
Szia!

Az oldal tetején lévő kapcsolás számodra is megfelelő.
Ha nem szeretnél építgetni nézz szét Bővebben: Link itt, egy-két srác szokott készíteni megrendelésre...
(#) djkoxi hozzászólása Júl 12, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy Derby típusú diszkós effekt lámpám, ami mostanában nem akar ütemre mozogni. Ha kopogtatom a mikrofont, akkor mindig forog egyet-kettőt, de tapsra már nem mozog. Ha az érzékenységállító potit tekerem akkor is megmozdul a mikromotor.
A kondenzátor mikrofon hibájára gyanakszom, de olvasgatva a topicot sem tudom milyet rendeljek.
Megköszönném ha valaki megírná melyik való hozzá.
Szétszedem, és csatolok képet is, ha szükséges.
(#) levaitamas válasza djkoxi hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
Hello!
Én ilyet használtam annó a lap tetején található kapcsolásban is.
(#) djkoxi válasza levaitamas hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
Köszönöm szépen a gyors választ!
Ilyen a panel, meg a mikrofon. Remélem látszik valami. Rendelek pár darabot, mert filléres tétel, és van még pár fényem ami zenevezérlésű.
Gondolom a bekötés polaritásfüggő, majd megkérek egy ismerőst mutassa meg hogy kell helyesen bekötni.
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2016
(#) djkoxi válasza djkoxi hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
A citromsárga a test, egyszerűbb mint gondoltam. Majd megírom megjavult-e a mikrofon cserétől.
(#) Kera_Will válasza djkoxi hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Mi lenne ha szisztematikus mérésekkel és ellenőrzésekkel végeznéd a hiba feltárását ?
Az áramkörben kell lennie hangfrekis erősítőnek , küszöbérték kapcsolónak , tárolónak(flip-flop) és szűrőnek .
A panelt elnézve műveleti erősítők lehetnek az analóg részen.
Le kéne követni a NYÁK mintából az elvi rajzot és felrajzolni.
Ekkor körbe kéne mérni a munkaponti feszültségeket.
Ideális esetben ha 1 tápos a rendszer akkor bemeneteken és kimeneteken fél - fél tápfeszt kellene mérni a hangfrekis fokozatokban.
Ha ez nem teljesül akkor valami hiba van abban a fokozatban.
Ha kettős (+/-) tápfeszes akkor 0 Volt van a műveleti erősítőkön , ha nem akkor az is hibát jelent.
Ezek után a visszafejtett logikai áramköri részt kell ellenőrizni .
Ha más nem úgy hogy a jól működő analóg részt leválasztva egy külső pár Hz-es négyszögjel generátorral hajtani meg.Úgy tesztelhető a működése az egyes fokozatoknak.
Röviden így kellene elindulnod a javítás útján.
Jobb lenne egy szkóp is amivel látnád jelalakokat ... rosszabb esetben egy PC hangkártyája legalább amivel saccolható lenne a kimenő jeled.Ez egyben mint hang generátor is jó lenne a szűrő áramköröd frekimenetét ellenőrizheted milyen frekvencia tartományban visz át és melyikben nem.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2016
(#) djkoxi válasza Kera_Will hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Szia!
Köszönöm, hogy segítesz! Megmondom őszintén az elektronikai ismereteim kevesek az ilyen szintű hibafeltáráshoz.
Ha kopogtattam a mikrofont, akkor váltott forgásirányt a motor. Tegnap visszaszereltem a panelt, és a mikrofont a foglalatából kívülre engedtem vezetékestől. Megfújkáltam, és működik. A filc lehet telerakódott párával porral. Télen fűtetlen garázsban volt, az sem használ nagyon neki. Ismerős dj mondta jó pár éve, hogy típushiba a mikrofonok elhasználódása. Talán holnap hozza a posta az új mikrofont, egyet ráforrasztok próbaként.
A fórumot kedvelem, a segítségével tavasszal egy keverőt sikerült meggyógyítani.
Most is szinte azonnal érkezett a megoldás.
(#) braner hozzászólása Szept 18, 2016 /
 
Sziasztok!
Megépítettem a Bevált motorvezérlő kapcsolást (kockás papíron volt kézzel rajzolva).
De csak 1-2mm-t forog jobbra-balra a motor folyamatosan feltekert poti állásban.Ha félig van feltekerve akkor már ritkul a forgás.Esetleg valakinek valami ötlete?
Szép napot Mindenkinek!
(#) fang lee hozzászólása Szept 18, 2016 /
 
nem is tudom léteznek e egyáltalán ilyen lámpák még. én annak idelyén ezt használtam. müködött!
(#) braner válasza fang lee hozzászólására (») Szept 18, 2016 /
 
Akárhogy nézem a kapcsolási rajzod és a panelterved, nekem sehogy nem áll össze.Szerintem nem ugyanaz.
(#) zenebolond válasza damatic hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Igaz régi ez az írás, de engem érdekelne egy ilyen kapcsolás.
(#) Kera_Will válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Helo ssm valami kezdetű dinamika kompreszor ict keressel ... a mikrofon után ... azt a jelet már lehet sávszűrőzni ...
Vagy fentebb viszább van 3 4 diódával általam közétett kompreszor leírása ...
(#) Kera_Will válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Ebben a topicban irtam róla :

Bővebben: Link dinamika kompreszor

A fényorgonás topicba lévő mély hangszín szűrőfokozatait kell hasznosítani akkor ütemre kapcsoló elektronikát kapsz ...
Szeptember 20 körüli bejegyzéseim 2016 ban
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2017
(#) zenebolond hozzászólása Jan 14, 2017 /
 
Sziasztok!
Elkészítettem ennek a rajznak Bővebben: Link a paneltervét.
Van egy nem olvasható kondenzátor érték a fájl nevében, amit ki kellene cserélni ez pontosan mi akar lenni? """"az 555-nél a 470k 330n cseréld ki 150k 1ľF ra"""
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2017
(#) orcika70 válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2017
(#) zenebolond válasza orcika70 hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Igaz, de volt valami hiba hozzászólás, én nem néztem át.
(#) zenebolond válasza orcika70 hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Közben ahogy nézegetem a rajzot a μA741-es IC marhára nem jól áll. És ez még csak első ránézésre jött.
Volt visszább egy dinamikakomresszoros hozzászólás, ebben tud valaki valamilyen segítséget nem linket utalásra, hanem kézzelfogható rajzot adni, melyet beillesztenék a paneltervbe.
Ez nem is az a panelterv, mint a rajz, mert a μA 741-es sehogy se úgy van a kapcsolásba mint a rajz.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2017
(#) Kera_Will válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
RC tagok az 555 időzítését állítják be ... nagyobb RC értékeknél "lomhább" , kisebb RC értékek esetén "gyorsabb" lesz az időzítő válasz ideje.
555 ott egy jelformáló/kondiciónáló szerepet tölt be.Kissé "megnyújtja" a bejövő hangfrekis tüskéket , ennek a mértékét szabályozza az a RC tag ami a 6,7 lábak és +táp, test köré vannak kötve.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2017
(#) zenebolond válasza Kera_Will hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Kapcs. rajz
Panelrajz csak fordítani kell rajta Ezt yyy felhasználó készítette.
Sehogy nem fedi a valóságot.
Én egy kicsit fentebb elkészítettem a kockás lapos kapcsolást lay-ben.

Nem az 555-ös IC-vel van baj, hanem μA741-sel.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2017
(#) Kera_Will válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Az RC tagos kérdésedre válaszoltam
(#) Kera_Will válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
dinamika kompreszorra fényorgonás témában írtam pár észrevételt
(#) zenebolond válasza Kera_Will hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Jaaa, oké, már értem ott 1μ a kondi.
(#) zenebolond válasza Kera_Will hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
Azt megnéztem, de érdemi rajz nincs, amit betennék a μA741 helyére.
(#) Kera_Will válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
(#) Kera_Will válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 15, 2017 /
 
kövesd a csatolmányokat 6 kép is van ott
alatta pedig egy 2 műverősítős kiegészítés ... tőlem
akkor ez mi ha nem érdemi rajz : na akkor mi ?
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2017
Következő: »»   8 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem