Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   434 / 580
(#) joci.kun válasza palko0125 hozzászólására (») Szept 30, 2016 /
 
Köszi a választ.
(#) nagytomi hozzászólása Okt 2, 2016 /
 
Sziasztok!Van egy Whirpool AWE 6316 tipusu mosógép aminek a problémája a következő.:Miután lement egy mosási program rendben azután a második mosási program végig fut,de nem áll le.Mi lehet a probléma?Vezérlőpanelt nem szeretnék cserélni,ha csak a panelon kell valamit kicserélni az lenne a legjobb megoldás.Előre is köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2016
(#) qwertzu30 hozzászólása Okt 2, 2016 /
 
Sziasztok(!) lenne egy bauknecht wa pl 9841 FLD elöltöltős Mosógép(,) amit elindítottam 30 fokos programon(,) és felforralta a vizet(.) sőt(,) ha kikapcsoltam(,) és utána bekapcsoltam de nem indítottam el csak a főkapcsolóval (bekapcsoltam) rá> <adta a fűtést(.) á>>t<<unna kicseréltem a fűtőszálat(,) bár a régi is jó volt(,) de azóta f 08 hibakódot ír(.) még a hőfok érzékelőt is kicseréltem(,) de hibakódot ír ki(.) van valakinek valami ötlete(?)
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2016
(#) zolika60 válasza qwertzu30 hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Nincs beégve a fűtőszál reléje?
(#) otvenkilenc hozzászólása Okt 4, 2016 /
 
Sziasztok ! Cadny aqumatic mosógép érzékeli a vízáramlást vagy valahogyan azt ha nincs víznyomás?
(#) qwertzu30 válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 4, 2016 /
 
Üdv(!) a relé az jó(,) sőt az egész panel jó elvileg!! egy műszerész átnézte aki paneleket javít(.) jó szakember(.) megpróbálom a vízszintszabályzót kicserélni(,) azt mondták az is bezavarhatja a gépet(.)
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2016
(#) zolika60 válasza qwertzu30 hozzászólására (») Okt 4, 2016 /
 
Szerintem amiatt nem forralhatja a vizet.
(#) botesz válasza otvenkilenc hozzászólására (») Okt 4, 2016 /
 
Azt érzékeli ha x idő alatt nem tud feltölteni.
(#) botesz válasza qwertzu30 hozzászólására (») Okt 4, 2016 /
 
Az Ntc t mérd meg.
(#) qwertzu30 válasza botesz hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
már azt is kicseréltem(!) Új fűtőszál van benne(.)
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2016
(#) otvenkilenc válasza botesz hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Köszönöm a választ:
(#) qwertzu30 hozzászólása Okt 5, 2016 /
 
Kicseréltem a vízszintszabályzót(,) és most megy a mosógép(.) vissza><tettem a fűtőszálat amivel forralta a vizet(,) meg az érzékelőt is(.) Úgy látszik hogy a vízszintszabályzó zavarhatta be az egészet(,) pedig az F08 hibakód a Bauknecht-(nél) az fűtés hiba(.)
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2016
(#) qwertzu30 hozzászólása Okt 6, 2016 /
 
Sziasztok(!) tudja valaki(,) hogy AEG szárítógépnél e 40 hibakód mit jelent(?)
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2016
(#) botesz válasza qwertzu30 hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Csak ne fogalmazz ennyire magyarosan mert még a végén nem kell 5x újraolvasni mire megértem hogy mit akarsz!!!
(#) Gafly válasza botesz hozzászólására (») Okt 6, 2016 / 1
 
Idézet:
„mire megértem hogy mit akarsz!!!”

Szerelő hívása nélkül ingyen megjavítani
(#) botesz válasza Gafly hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Nyilván,de borzalmasan idegesítő hogy összefolyik az egész se pont,se kérdőjel...ilyenkor érezni hogy miért követelik meg a modik a megfelelő helyesírást...és jogosan!
(#) qwertzu30 válasza botesz hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
csak pontosan leírtam a hibát(.)
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2016
(#) Atti128 hozzászólása Okt 11, 2016 /
 
Sziasztok! Egy Candy go108 as mosógépről lenne szó. Szénkefe csere volt nyáron, azóta ritkán de előfordul hogy nem centrifugáz ki. Külön elinditva a centrifugágt megcsinálja de! a pa elen a ledek villognak centrifuga alatt illetve nomál mosás.után az ajtózár nem nyit ki a hibakód 14 villogásami úgy tudom hogy fütéshibát jelent de a fütést átnéztem szerintem jó. Miért villognak a ledek? Ez idegesít a legjobban. Előre is köszönöm : Attila
(#) Dino71 válasza Atti128 hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
A szénkefe port ki fújtad? Az is be tud zavarni.
A fűtést nézted testzárlatra is? Szigetelésellenállás mérővel?
Tacho generátor a motoron nem szakadt? Lehet hidegen jó de ha bemelegszik akkor szakadása van. Mágnes nem él külön életet a forgórészen?
Ha ezek oké. Akkor elektronika tápot nézzed át kondik stb...
(#) Bakancsok válasza palko0125 hozzászólására (») Okt 12, 2016 /
 
Helló!

Sikerült megoldani a problémát? mert én jelenleg ugyan ezzel küzdök.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2016
(#) palko0125 válasza Bakancsok hozzászólására (») Okt 12, 2016 /
 
Szia!
Hát erre nem igazán emlékszem rég volt.
Milyen gép és mi a jelenség? Gondolom az, ami az én hsz-ban van, de hátha adsz még valami infot.
Üdv, Palkó.
(#) Atti128 válasza Dino71 hozzászólására (») Okt 12, 2016 /
 
Köszönöm a választ.
A szénport kifújattam, a fűtést néztem testzárlatra is. Sajnos szigetelésit nem tudok mérni.
A tachora nem gyanakodtam mert akkor minden mosásnál gond lenne ha jól gondolom.
A mágnest viszont megnézem mert törött mágnest már láttam ami néha elmozdult.

Köszönöm.
(#) czako hozzászólása Okt 12, 2016 /
 
Sziasztok! A mosási program vége közeledtével levágta a biztositékot a gép (Ardo FLS 105L). Mostanában a gép alatt szokott víz lenni - így belenéztem, hogy nem valamilyen csöpögõ víz miatt lett zárlatos valami, de nem találtam nyomát. Viszont van egy szûrõ a gép elején amit ki lehet csavarni és az tele volt ruha szöszökkel. Lehet, hogy annyira el volt tömõdve, hogy a szivattyú kinyomta valahogy a vizet?

Mivel a gép tele volt vízzel ezért egy centrifugálás/öblítés programot indítottam, de a dob csak kb. 1 centit mozdult meg és levágta a biztosítékot. Amikor lehúztam a dobot forgató motorról a vezetékeket akkor nem vágta le a biztosítékot és a szivattyú leszívta a vizet a gépbõl. Ez a motor zárlatára utal? vagy lehet más is? Köszönöm.
(#) Dino71 válasza czako hozzászólására (») Okt 12, 2016 /
 
Szia! A szöszök miatt, vagy ha elvan dugulva az ürítőszivattyú szűrője nem nyomhatja ki a vizet.
Igen a motor lesz zárlatos.
Nem hangos esetleg a gép? Főleg centrinél? valószínűnek tartom, hogy csapágyas és már folyik is a tengelynél.A víz lefolyik a motorra és meg is van a nagyobb baj.
(#) czako válasza Dino71 hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
A nagyobb baj alatt áramütésre gondolsz? A gép emlékeim szerint nem tűnt hangosnak vagy már megszoktuk az évek alatt... de igazából ritkán hallom, mert a társasház alagsorában van egy mosókonyha és ott tartja mindeni a mosógépét. Elindítjuk a mosást majd valamikor lemegyünk érte - szóval nem nagyon halljuk... és most, hogy nem is megy a motor nem is tudom meghallgatni. Ha meglenne a konkrét cserélni való akkor valószínüleg megtudnám csinálni, de lehet, hogy inkább szaki kellene, hogy tutira behatárolja a hibákat, mert találtam egy árat a motorra Link 34 ezer, csapágy 6ezer, szaki 10-20 ezer vagy ki tudja... így ez már 50-60ezer is lehet. A gép bár nem emlékszem mikor vettük, de talán már 10 is elmúlt - ilyenkor jön a kérdés, hogy érdemes javítani vagy inkább újat venni? Mit gondolsz? Köszi.
(#) Bakancsok válasza palko0125 hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
Szia!

A hibajelenség a következő:

Normálisan működik a kegyere, aztán egyszer csak fogja magát és leáll. Minden led elalszik, és változó hogy 5-30 perc után lehet csak újra életet lehelni bele.

Szétbontottam a panelt, kicseréltem a kondikat - semmi változás.

Maga a 230V AC nem tűnik el, de a 12V DCigen.
Közben észrevettem, hogy a TNY264 IC kegyetlenül melegszik, lehetséges hogy ez a hiba?

A mosógép típusa: Zanussi ZWF 1000M

Előre is köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2016
(#) vargaf válasza Bakancsok hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
Az az IC állítja elő az elektronika tápfeszültségét. Meg kell keresni mi terheli túl, mitől melegszik.
(#) Bakancsok válasza vargaf hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
Ezt hogy tudom megkeresni? Semmi rendelleneset nem látok rajta és megy is vagy 5-10 percig a gép.

Van rajta egy pici trafó, ez lehet hibás? mást nagyon nem tudok elképzelni, de lehet hogy az én képzelőerőm kevés.
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2016
(#) Bakancsok válasza Bakancsok hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
Trafó kiforrasztva - kimérve - jó, nem húz át.
(#) vargaf válasza Bakancsok hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
Meg kell figyelni, hogy már a bekapcsolás után kezd melegedni vagy valamelyik egység, például fűtés kapcsolása után. A trafó nem lehet hibás, mert akkor nem is indulna.
Következő: »»   434 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem