Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   360 / 441
(#) eyess válasza Massawa hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Próbáld meg nem cserélni hanem törölni ,és úgy vedd fel helyette a másik alkatrészt .
(#) Massawa válasza eyess hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Ugy sem frissit, törölni kellett az egész NYÁK-t és akkor ujra rajzolta.

Más.

Már 3 napja keresem az MM5450/51 rajzát de eddig sikertelenül.
Megrajzolni sem sikerül nagyon.
Nincs ez meg valakinek PLCC tokban vagy nem rajzolná meg valaki gyakorlottabb az eaglehez.
Nagyon hálás lennék a segitségért.
(#) niedziela válasza Massawa hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Tökéletesen működik a 7.7 ezen része, probléma nálad lehet valami miatt.
(#) niedziela válasza niedziela hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Vagy már fáradt vagyok, vagy matemetikailag nem jött össze a külső méret
2,39+11x0,66(k1,27)+2,39 az nálam nem 16mm

De nézd meg, ha kell már tudod mozgatni a padeket méretre.

MM5450.lbr
    
(#) Massawa válasza niedziela hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Kösz szépen ugy látszik müködik.
Valoban ha törlöm a kapcsolási rajzon az alkatrészt akkor az uj megjelenik a NYAK keret mellett. Hogy ezt eddig miért nem csinálta azt nem tudom.
(#) Massawa hozzászólása Nov 9, 2016 /
 
Hát nem nagyon vagyok megelégedve a 7.7-s verzioval. A rajzon történt változtatások nem mindig frissülnek a NYAK-on. Ilyen eddig a V6.2-s verzion ( ugyanazon qépen) nem fordult elö.
Ráadásul nem látszanak az uj kapcsolatok sem ( a kapcs rajzon hiányzott néhány vezeték, amit utolag rajzoltam be a NYAKon nem jelent meg mint unrouted sárga vonal. Van valahol valami kényszerfrissitö gomb?

Az autorouter funkcio is sokkal körülményesebb lett mint volt.

Eagle.png
    
(#) Massawa hozzászólása Nov 9, 2016 /
 
Na szoval igy viccelödik az Eagle 7.7 velem.
Ahányszor kihivom az ERC-t mindig mást mond. Egyszer, hogy nincs kapcsolat, másszor meg a PINek fedik egymást. A rajzon semmi hibát nem látni, és pl a szomszédis vonal teljesen rendben van a rajzon is meg a NYAKon is. 32 egyforma kimenet egyforma LEDre egy BUSban megrajzolva. 6 kapcsolat teljesen hiányzik a NYAKrol!
Ujrarajzolva az összeköttetést akkor megint mást mond, a lényeg viszont hogy egyes vonalak teljesen hiányoznak a NYAKrol.
(#) Lucifer válasza Massawa hozzászólására (») Nov 9, 2016 /
 
Idézet:
„Van valahol valami kényszerfrissitö gomb?”


A RATSNETS command lesz a barátod.
(#) niedziela válasza Massawa hozzászólására (») Nov 9, 2016 /
 
Próbálgattam amit írtál, itt nálam minden működik.
Tedd fel a rajzot hadd lássuk azon is.
(#) Massawa válasza niedziela hozzászólására (») Nov 9, 2016 /
 
Közben kiderült, hogy a hibák egy része az általad küldött MM5451-s chip okozza. Most beraktam egy atmel procit PLCC 44-s tokban ott összekötötte a lábakat. Az ERC még mindig mindenféle hibát jelez, overlap, no pin stb de a valoságban stimmel és a NYAKon jo. Most rajzolgat majd beszámolok.

Eddig soha nem volt dolgom a RATSNETS commanddal (azt sem tudom, hogy hol van az Eagle 6.1-n soha nem kellett.)
(#) Massawa válasza niedziela hozzászólására (») Nov 9, 2016 /
 
Kössél az MM 34 lábához egy-egy LED-t ( buson keresztül) és nézd meg a NYAKon hogyminden láb be e lesz kötve. Nálam a 2,7,14,17,21,25,27 lábat ignorálta
(#) niedziela válasza Massawa hozzászólására (») Nov 9, 2016 /
 
Bekötöttem és... azért lett volna jó a rajzod, mert valamit hibázol és igy nem fog kiderülni.
(#) Massawa válasza niedziela hozzászólására (») Nov 9, 2016 /
 
Vagy 20x átrajzoltam, de azokat a lábakat egyszerüen képtelen voltam összekötni . Most az atmellel már müködik, habár az ERC még mindig hülyül ( ikyen sem firdult velem eddig elö a 6.1 ben.
Gyakorlatilag az egész csak az MM tipikus bekötése 32 LEDdel. Itt volt a kezdettöl valamennyi hiba. Ezenkivül még van 32 nyomogomb egy mátrixban ott soha hiba nem vokt.

Pl kiirja hogy a diodának (LED20) csak az egyik lába van bekötve. Itt vannak az idevágo képek. A LED20 a DL20 vonalon van az MM5451 42. Lábához van kötve ( ami a NYAKon stimmel). Azaz minden rendben van mégis hibát mutat.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2016
(#) niedziela válasza Massawa hozzászólására (») Nov 9, 2016 /
 
Ennyit tudok mutatni erről.
Minden működik, és nincs hiba.
Rajz nélkül passzolom a problémádban rejlő hiba elhárítását, képekről nem lehet ugyanis.

clip1.avi
    
(#) eyess válasza Massawa hozzászólására (») Nov 9, 2016 /
 
Van olyan amikor úgy látszik , hogy jó a kötés , és valamiért még sem jó az ellenőrzésnél.Ha megfogod a ledet a kapcsolási rajzban , és kicsit odébb húzod akkor a vonalak mennek vele együtt ? A másik pedig az , amikor túl rá van húzva a vonal vezetés , és hiába , hogy a led kapcsolódik viszont a túl érő vonalat az ERC úgy veszi mintha menne valahová , és így nem talál csatlakozást hozzá pedig csak egy vonalvégződés az , és ezért hibát ad ki rá.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2016
(#) Lamprologus válasza Massawa hozzászólására (») Nov 9, 2016 /
 
Idézet:
„Pl kiirja hogy a diodának (LED20) csak az egyik lába van bekötve.”

Ha a kapcsolási rajzon megpróbálod a diódát elmozdítani a helyéről magával viszi a vezetéket?
Jártam már úgy pár alkatrésszel, hogy látszólag ott volt a vezeték de mégsem csatlakoztatta ( talán azért mert nem illeszkedett a kivezetés pontosan a rácsvonalra). Utánna a kritikus alkatrésztől indítottam a vezetéket, akkor jó lett.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2016
(#) Massawa válasza Lamprologus hozzászólására (») Nov 9, 2016 /
 
Igen ezt mind végigjátszottam már. (most ezen a kapcsoláson nem, mert már van egy jo és nincs kedvem ujra kezdeni az egészet).

Most gyorsan csináltam egy uj probát, az eredeti alkatrészekkel, megint egy sereg kapcsolatot kihagyott. Kiváncsi leszek, hogy nálatok is ki jelzi-e.

A NYAKon elég megnézni az also oldalat (kék) és egyböl látni, hogy az IC egy sereg lába nincs bekötve (SMD, ezért csak alulrol lehet egy rétegben).

Nem tudom berakni a fájlt. itt a LINK


(miért nem veszi be a fájlokat?)
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2016
(#) Massawa válasza Lamprologus hozzászólására (») Nov 9, 2016 /
 
ITT láthato hogy mozgatom az összekötö vonalat ami a 14. lábhoz megy (od is akad meg a BUS-hoz) a NYÀKon mégis hiányzik
(#) Massawa hozzászólása Nov 10, 2016 /
 
Szoljatok, ha sikerült letölteni, mert eléggé tele van a dropboxom
(#) eyess válasza Massawa hozzászólására (») Nov 10, 2016 /
 
Mit töltsünk le ?
(#) niedziela válasza Massawa hozzászólására (») Nov 10, 2016 /
 
A teljesség igénye nélkül a hibák tucatja

1, ezek túl vannak húzva a lábon
2, igy nem kötünk
3, igy sem vezetünk sávot
4, Ismét, igy sem kötünk
5, Hogy sikerült igy elforgatni az IC-t ?
(#) eyess válasza niedziela hozzászólására (») Nov 10, 2016 /
 
Szerintem a tükörképre nyomott egy Mirrort úgy tudta elforgatni.

Viszont a hiba az valóban sok , és tipikus hibák pedig , vagy kapkodás , vagy nem figyelés.
(#) niedziela válasza eyess hozzászólására (») Nov 10, 2016 /
 
Gondolkozz
A mirror tükörkép.
A tükörkép tükörképe meg a nem tükörkép
(#) eyess válasza niedziela hozzászólására (») Nov 10, 2016 /
 
Most megkeveredtem , akkor .Hogy kérdezted , hogy hogy forgatta el az ic - t most nem értem akkor.
(#) niedziela válasza eyess hozzászólására (») Nov 10, 2016 /
 
Mint látod a piros bal oldali IC a top oldal
Mellette a tükrözött kék a bottom oldal.
Az ő rajzán meg úgy áll az IC mint a top oldal csak kékben, bottom oldal.
Szerintem átszerkesztette az IC-t úgy, hogy a padeket áttette másik oldalra.
Ezzel azt érte el, hogy egy árva pad sincs jól bekötve.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2016
(#) Massawa válasza niedziela hozzászólására (») Nov 10, 2016 /
 
Mondtam, hogy ez csak gyorsan lett összecsapva, de nem ez a probléma. Ezt könnyü kitisztitani.

5 az IC mirorral lehet a NYAK alá tenni.
(#) niedziela válasza Massawa hozzászólására (») Nov 10, 2016 /
 
Ez a probléma, és ahogy az IC áll a rajzodon az ROSSZ
(#) Massawa válasza niedziela hozzászólására (») Nov 10, 2016 /
 
Nem rossz, és nem az elsö projektem. (Az Eagle 6.1-essel eddig gond nélkül dolgoztam (immár vagy 4 éve). Elötte meg évtizedekig az ORCADdal.

Itt van egy müködö hibátlan NYAK

Szoval a gond azzal van, hogy az MM5451-esen kihagy egy sereg lábat, eddig ismeretlen okokbol. Arra kellene koncentrálni és nem egyébb dolgokra (ami ott valoban a kapkodás eredmény és nem az Volt a lényeg).
(#) eyess válasza niedziela hozzászólására (») Nov 10, 2016 /
 
Mondtam én hogy Mirror ral csinálta .
Viszont szerintem , akkor az lehet a baj , hogy a többi alkatrészt is alá kel tenni több mint valószínű .
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2016
(#) niedziela válasza Massawa hozzászólására (») Nov 10, 2016 /
 
Ne haragudj te ezen a -100 szinten már nem tudok segíteni
Elmondtam / mondtuk mi a probléma, de süket a füled.
Hibát hibára halmozol és nem tudsz tanulni belőle.
Következő: »»   360 / 441
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem