Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sztereó DAC
 
Témaindító: meszattila, idő: Ápr 10, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   75 / 99
(#) gordonfreemN válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Köszönet érte, nem láttam a fától az erdőt...
(#) gordonfreemN hozzászólása Okt 31, 2016 /
 
Sziasztok! PCM1794-el építkezek és megakadtam. Stand by funkciót szeretnék integrálni a kapcsolásba de se nem ugrik be használható megoldás meg ic-t sem találok. Arra gondoltam, valahogyan a zero (13) pin-t kellene felhasználni csak az a baj, hogy ez a pin nagyon hamar magasra állitja a kimenetét.
Konkrétan 1/mintavételi frekvencia x 1024. Ha eddig a wordclock bemeneten nem érzékel jelet akkor a kimenet magas lesz. De ez kevesebb mint 1sec... na itt elakadtam.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2016
(#) csigabiga1 hozzászólása Nov 2, 2016 / 1
 
A nyákok...
(#) csigabiga1 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
Mit értesz standby funkció alatt? Tudtommal nincs ilyen üzemmódja az IC-nek. Nálam úgy van, hogy a Mute és Zero pin-ek vannak összekötve, azaz ha nincs jel akkor némítja a kimenetet.

Ami nekem is gond, hogy ez nagyon gyorsan reagál, mivel ha elindítok egy lejátszást akkor sajnos behallatszanak a receiver chip éledéséböl származó klikkek. Jó lenne valahogy késleltetni kb. 0,5-1s-al. Ötlet?
(#) csigabiga1 válasza csigabiga1 hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
Az a baj, hogy a némítás az magas szintnél történik.
Jobb lenne ha magasra kapcsolna ki, akkor lehetne egy RC taggal késleltetni...

Hiába, jó lenne egy kontroller...
(#) gordonfreemN válasza csigabiga1 hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
Közben kaptam tippet proli007-től.
ja igen a táp IC-mnek van on-off bemenete.
A zero pin-t egy számlálóval késleltetve kész is a power save mód. Bár még nem rajzoltam le.
Ezt a mute dolgot de jó hogy mondod... igy ki is hagyom az osszekötést.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2016
(#) gordonfreemN válasza csigabiga1 hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
Nálad az a kérdés, hogy maga a mute funkció és annak visszakapcsolása váltja ki magában a dac-ban ezt a zajt vagy egyéb komponensek akár dac-on belül kivül. Mert ha a mute maga jól működik (esetleg ki volt próbálva egy kapcsolóval direktbe működtetve), akkor akár ugyanúgy számlálóval lehet késleltetni a mute pinről a 3,3V elvételét. Akár a reset IC (nálam max6340) engedélyezésével.
(#) csigabiga1 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
A mute funkció jól müködik. A zajt az okozza, hogy a receiver IC-m (miniDSP-USBStreamer) állandóan standby üzemmódba teszi magát, és ezt az újabb driver-el már kis sem lehet kapcsolni. Lejátszás indításakor mindig feléled persze, ez viszont pattogásokat okoz.

Nekem az kell, hogy jel megjelenése esetén pár tized mp-ig némítva legyen a DAC kimenet.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2016
(#) gordonfreemN válasza csigabiga1 hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
Egy logikával benttartod 3.3V-on a mute pint ha nincs jel az lrclock-on. A logikát term. a zero pin tartja
Ha van jel akkor a zero pin (0 lesz) elindit egy számlálót az pedig a beállitott idő után törli a logika kimenetét és nullára teszi a mute pint.
?
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2016
(#) csigabiga1 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
Igen, csak nem akartam anno túlbonyolítani és extra "logikákat" barkácsoni...
A legtutibb az lenne ha maga a receiver chip tudna adni egy megfelelöen paraméterezett némítójelet. Meg kell kérdezzem a gyártót mit szól hozzá...
(#) csigabiga1 hozzászólása Nov 14, 2016 /
 
Valahogy így...
(#) gordonfreemN válasza csigabiga1 hozzászólására (») Nov 14, 2016 /
 
Ez az elozo hozzaszolasodra ment? Vagyis megoldodott a problema es hogy?
(#) csigabiga1 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Nov 14, 2016 /
 
Nem, ez a sönt-stabilizátor. Nagyon picit korábban volt téma annak ellenére, hogy sokan fújjolnak rá...

A másik: kértem a gyártótól egy olyan meghajtót, ami nem teszi állandóan standby-ba a receivert, így legalább nem minden lejátszás elött van kattogásom csak a bekapcsolás utáni legelsönél.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2016
(#) csigabiga1 hozzászólása Nov 24, 2016 /
 
Nem tudjátok véletlenül, hogy ha egy DAC IC-t mint terhelést akarok szimulálni az analóg részen (tápegység vizsgálathoz), hogy tudom megtenni? Az jó ha áramgenerátorral szimulálok pár mA négyszögjelet az adott (mondjuk 48kHz-es) frekvencián?
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2016
(#) Buvarruha válasza csigabiga1 hozzászólására (») Nov 24, 2016 /
 
Kezdetnek nem rossz, de nem pontos az biztos és legyen nagyobb az áram.
(#) braner hozzászólása Nov 26, 2016 /
 
Sziasztok!
Tudna esetleg ajánlani valaki olyan kapcsolást amit furatszerelt alkatrészekből meg lehetne építeni, és egyszerű legyen?
A led tv-n lévő digitális csatlakozóhoz szeretnék építeni egy átalakítót, hogy rá tudjam kötni a hifitoronyra.Sajnos az erősítő régi fajta és nincs digitális bemenete.
Szép estét
(#) csigabiga1 válasza braner hozzászólására (») Nov 26, 2016 /
 
Milyen digitális kimenetről van szó? Mennyi rá a keret? Milyen minőségi igények vannak?
A csak furatszerelt alkatrészeket elfelejtheted! Jobban jársz ha veszel egy készre szerelt KIT-et (akár Kínából, pl.: Bővebben: Link).
Ez S/PDIF bemenetű KIT (neked kell forrasztani a furatszerelt alkatrészeket), és csak egy többszekunderes trafó kell hozzá, meg valami doboz + csatik (ha jól sejtem).
Minőségre szerintem egy átlagos embernek megfelelő...
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2016
(#) csigabiga1 hozzászólása Nov 26, 2016 /
 
Vagy veszel egy ilyet és nincs semmire gondod...
Bővebben: Link
(minőségi garancia nincs)
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2016
(#) braner válasza csigabiga1 hozzászólására (») Nov 26, 2016 /
 
Nekem semmi extra szuper hangzásra nincs szükségem.Eddig a TV fejhallgató kimenetét kötöttem rá az erősítőre.De akkor a tv hangszórói elnémultak.Szeretném ha azok is szólnának.Csak sztereo kimenet a fontos.A linkelt átalakító szerintem nekem nagyon megfelel.Az smd alkatrészek forrasztásához nem merek nekiállni.Egyenlőre.De tervben van.
Köszi a segítséget.
(#) fufuka válasza csigabiga1 hozzászólására (») Nov 26, 2016 /
 
Szia!

Ezek az eszközök kb. milyen jel/zaj viszonyt tudnak? Mondjuk a fejhallgató erősítőm 110dB felett teljesít. Érdemes egy ilyennel vinni be a digit jelet, vagy inkább neki kell állni és építeni egy DAC-ot?!
(#) csigabiga1 válasza fufuka hozzászólására (») Nov 26, 2016 /
 
Az AK4396 egy jó IC (Bővebben: Link), sokan használják. A kérdés inkább mindig a körítés ilyenkor. Milyen a tápegység, müveleti erösítö, szürökondik, szüröáramkör, stb. sok minden. Nekem az tetszik a linkelt példányban, hogy adott esetben könnyen tuningolható lapkáról van szó (bár egy-két alkatrésznél kicsit szükös a hely)...
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2016
(#) csigabiga1 hozzászólása Nov 26, 2016 /
 
Most nézem csak, árulják a franciák is... Bővebben: Link
Ez egy picit szimpatikusabb nekem, de drágább is: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2016
(#) gerleimarci válasza csigabiga1 hozzászólására (») Nov 27, 2016 /
 
Pont olyanom van, mint az első linken. Nekem eddig nem volt gondom vele.
(#) fufuka válasza csigabiga1 hozzászólására (») Nov 27, 2016 /
 
tuning... Mit érdemes egy ilyen lapon módosítani?
(#) csigabiga1 válasza fufuka hozzászólására (») Nov 28, 2016 /
 
Kérdezd meg gerleimarcit...

Legkönnyebb a müveleti erösítö típusával kísérletezni, az NE5532 nem egy mai darab (helyette pl. LM4562, OPA1612, stb.).
Nem tudom milyen szürökondik vannak a jelútban, de én Wima FKP2-t tennék (ha befér, lehet esetleg hogy lefelé kellene szerelni).
Tápegység tekintetében a DAC analóg ellátása a legkritikusabb, oda érdemes lenne valami kiszajú stabit tenni. Túl nagy választék sajnos nincs SOT223-as tokozásban (pl. LT1963). A sönt szabályozót már meg sem merem említeni...

Elsö körben ennyi, jobban nem éri meg bonyolítani.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2016
(#) csigabiga1 hozzászólása Nov 28, 2016 /
 
Ha már valami akkor pl. DRV135, ez erre tervezett speckó szimmetrizáló IC.
A kérdést akkor úgy fogalmazom, hogy adott a mellékelt kép szerinti DAC kimenö fokozat, XLR csatlakozóval. Hogy oldanád meg a híd kapcsolású (mondjuk 2xLM3886 az én verzióm szerint) erösítöd bemenetét? Elsö sorban a föld (avagy közös pont) összekötés érdekelne.

Azon morfondírozok, hogy ennek a passzív fokozatnak elég nagy lesz a kimenö impedanciája. Inkább aktívan kellene megoldani, pl. OPA1632-vel.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2016
(#) csigabiga1 hozzászólása Nov 28, 2016 /
 
Meg tudná mondani nekem valaki, hogy miért van az R6-C1 vagy R11-C8 (470R-100n) szüröpáros úgy méretezve ahogy (az ESS adatlap szerint!)? Az én kalkulációm alapján itt Fc=3,4kHz, ami nagyon furcsa...
(#) fufuka válasza csigabiga1 hozzászólására (») Nov 28, 2016 /
 
Az én canamp (pro- (áramgenerátoros verzió)) -omban is OPA1611 ill. az előfokban OPA1612 -es van. A baxandall hangszín szintén 1611-esekkel van szerelve. (már) Valóban nagyon jó kis opa-ák a 16-os sorozatok. Viszont stabi ügyben (zaj szempontból) úgy tűnik még sokat kell tanulnom (persze nem ez az egyetlen ) Sönt szabályozóból meg teljes nálam a sötétség... ...halvány fény sem dereng... -De sebaj, jövök hozzátok okosodni! Kondiból meg már megjegyeztem a WIMA nevet Bár most ígértek egy vonalat panasonic kondikhoz. Állítólag az még igen használható.
Egy szó- mint száz, akkor ezek szerint érdemes DAC-ot venni, tuningolni, és használni!
-Megfogadom!
(#) gb197 válasza csigabiga1 hozzászólására (») Nov 28, 2016 / 1
 
Idézet:
„Elsö sorban a föld (avagy közös pont) összekötés érdekelne.”
Gondolom ez a fokozat a dac kimenetén van, ami azt jelenti saját tápról jár. Ebből az következik, hogy simán össze kapcsolod a dac és a végfok bemenetét(födjét). (Egyébként is, ha az integrált erősítőben van aktív fokozat, szűrő, buffer, stb. illő független, tehát galvanikusan elválasztott tápról járatni !!! ) A csatolt kapcsolás az általad említett okok miatt persze nem jó. A - + opa-k kimeneteléről 2 db 100-220 ohm ellenállással kel kihajtani. Korábban a DAC topikban leírtam, ezen fajta szűrők helyett passzív RLC filtert kell használni( én egy 18dB/okt. os használok) , és az opa-t csak erősítésre vagy jelkövetésre kell beállítani. Az aktív szűrök megölik a hangzást.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2016
(#) csigabiga1 hozzászólása Nov 29, 2016 /
 
Igen ott van, ez az ESS hivatalos doksiaiból van mint ajánlás. Sokan egy az egyben utána is építik....
Ami nekem nagyon szimpi lett most hogy kölülnéztem, ez a kapcsolás: Bővebben: Link (Egy szürötag van benne csak!!) Megtalálható szinte ugyanez itt is: Bővebben: Link
Tudom, vannak sokan akik passzív kimenetet használnak (pl. Bővebben: Link), esetleg valami méregdrága Lundahl-trafós csatolást. Mi lehet az oka hogy megölik a hangzást szerinted? Gondolom volt lehetöséged összehasonlítgatni, mit jelent a meghal szó ebben az értelemben?
Felteszem továbbá a kérdést, hogy kell-e valóban 18dB/okt.??? Én egy régebbi kínai DAC-ról pl. kiszedtem majdnem az összes kondit a szürö tagokból, csak egy kompenzáló kondit hagytam mert különben gerjedt. És jól szólt... Ezek a nagyfrekis komponensek csak akkor okoznak problémát ha valahol gerjedést okoznak a rendszerben, nem?
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2016
Következő: »»   75 / 99
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem