Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   17 / 137
(#) xNorbi válasza fecus hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
A tapasztalataim alapján 3V alatt jól tolerálja a modul a 2.6-2.7V feszültséget kisebbel nem próbáltam.

4.2V környékét is szerintem még tolerálja, de egy soros dióda szerintem korektebb negoldást nyújthat itt, ugyan ekkor amikor lemegy a feszültség 3Vra lehet probléma, de itt úgyis nerdeken esik már az akksi feszültsége úgyhogy sokat nem vesztesz a diódával.

Aztán itt hasonló akkuvédő megoldásra lehet szükséged mint ami nekem van egy megfelelő TC54 (a microchip oldaláról rebdelhető inggyenes sample) feszültség figyelő modulal (több feszre létezik változata) a 1.png képen szereplő megoldás működőképes kérdés mennyire megbízható.
(#) Lucifer válasza xNorbi hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Nem értem miért fáj elolvasni az adatlapot.
(#) Skori válasza gyoran hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Idézet:
„...Én pl.abba botlottam bele többször, hogy egy szerverként az internetre küldendő (pl. HTML) oldal egyszerre max 1460 byteból állhat...”

Ez azért nem egészen így van...
Bővebben: Link
Megy az nagyobb fájlokkal is csak lassan. De ezt a LUA nyelvet nem tudtam megszeretni, nekem az arduino fejlesztő környezete jobban bejött. Azzal is lehet webszervert készíteni ESP-vel.
(#) teglascs válasza gyoran hozzászólására (») Nov 8, 2016 1 /
 
Köszi! Kicsit olvasgatok majd.
(#) teglascs válasza Skori hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Helló!
Igazából maga a megjelenítendő felület egy ki- bekapcsoló gomb, és egy °C érték lenne, minden kriksz-kraksz nélkül.
(#) Csirk válasza fecus hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Én ESP-01 modulokat használok szenzornak nodemcu-val 18650 cellákról. Az akksikon van védelem túlmerülés ellen, így 4.2v-2.75v között működnek tökéletesen majd 2 év óta.
A fix 3.3v hiányának eddig két következményét vettem észre, én mindkettővel együtt tudok élni:
- lekérdezve az akksi feszültségét maximum 4.096v-ot mutat, ez gondolom az ADC sara, normális működés
- 3.3v-os szenzorok alacsonyabb feszültségen már nem megbízhatóak, normális működés
(#) fecus válasza xNorbi hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Nem lenne egyszerűbb egy kínai egyakkus védőáramkör?
Tehát papíron csak 3,6V-ig működik, de valójában elviseli a 4,2-t is!?

Van olyan 3,3V-os szabályzó áramkör ami a 3,3V alatti feszt egyszerűen továbbengedi?
(#) gyoran válasza Skori hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 

Ez a kód 1024-es darabokra szabdalja a file-t, és mindíg kivárja amíg az előző elment. Legalábbis, ha jól sejtem.
Nem mondtam, hogy nem megy, hanem csak azt, hogy ha az elküldendő szekvencia nagyobb, mint 1460 byte, akkor a sima "egysoros" küldés maga alá roskad. De mondom, ez a véleményem lehet, hogy csak azért alakult ki, mert a LUA nekem nem (sem) fekszik. Viszont, a tapasztalatom az, hogy ha egyszer beindul, akor olyan stabil, mint egy üllő.
(#) gyoran válasza teglascs hozzászólására (») Nov 8, 2016 / 1
 
Szerintem erre tökéletes, és a példákból, amiket adtam majdnem 1:1-ben össze is állítható. Ahogyan mondtam, ha egyszer beindul, ezer évig megy. Nálam a hőmérő alkalmazás -kiírta a hőmérskletet egy internet oldalra - vagy 4 hónapig ment folyamatosan, "játékból". Utána is csak azért állt le, mert lekapcsoltam.
Mivel nem vagyok erős HTML-ben nálam is minden kriksz-kraksz nélkül vannak ezek az oldalak kialakítva.
Én egyébként a HTML kódot több TXT fileban elosztva tárolom az ESP-n és ezt olvasom be az init.lua-val. (és ezt küldöm ki, majdnem a Skori által mutatott módon). Hogy ez jó-e, vagy jobb lenne a kódban tárolni: nem tudom, talán más tud ötletet adni. Én már így vágtam bele.
Az, hogy a WIFI-ről hogyan tudod megjeleníteni az ESP szervert az interneten, az megvan ugye? De az persze más topic lenne.
És sok szerencsét, várom a tapasztalatokat.
(#) teglascs válasza gyoran hozzászólására (») Nov 9, 2016 /
 
Az nem hátrány, ha stabil.
Kis tapasztalatom Arduino tekintetében van, ott kicsit máshogy (egyszerűbben) működik a dolog: ott a webshield, ami elérhetővé teszi az internetet az Arduino számára, az egyrészt rendelkezik egy SD-kártya hellyel. A megjeleníteni kívánt oldal html kódját kell memóriakártyára feltenni, és az minden gond nélkül megjelenik, ha a webshield IP címét beírjuk a böngészőbe. A net elérése pedig kábeles (RJ45), így az is egyszerű. Nagy vonalakban ennyi.
Köszi a segítséget és a jókívánságot, de először olvasgatnom kell még...
(#) sanyisay válasza teglascs hozzászólására (») Nov 9, 2016 / 1
 
Üdv. Arduino nyelven is tudod programozni ha az jobban kézre áll.

Pár hasznos cikk
Fel kell készíteni előtte az Arduino fordítót hogy lehessen ESP-t programozni. de utána simán írhatod a kódot ahogy szoktad, persze az ESP és az ESP Arduino adottságait figyelembe véve.

Rengeteg a lehetőség, most ezt nem sorolnám végig.
Pár alapgondolatot ITT is találsz. Aztán ha már megy az első webszervered, érdemes szétnézni mert tele a net mindenféle hasznos cikkel. Csak győzze az ember idővel a rengeteg lehetőséget.
(#) TavIR-AVR válasza sanyisay hozzászólására (») Nov 10, 2016 / 1
 
Aztán ha belefáradtál a barkácsolásokba, akkor vaz ESP-01 helyett kezd el hazsnálni az integrált, stabil megoldásokat:
- NodeMCU (CH340(széles) vagy CP2102(keskeny) modult
- D1 mini készletet, amihez meg jópár shield is van (SD, BMP180(T;p); DS18B20(T); RGB(WS2812B); Relé, 0,66"OLED, csupalyuk shield, DHT11, LiPo battery szünetmentes táp.... D1 mini család
És a külső Flash is minimum 4 MB legyen (NodeMCU; D1 mini). Bár most élesztem a D1 Mini Pro-t a maga 16 MB-jával)

És aprogramozsához éppen a ESPeasy keretet használom (na jó, ismerkedem)
Ötletek miatt pedig nagyon jó az ESP-LINK WiFi-soros átjáró megoldásai... (Ehhez Arduino mellé rakható a modul és a szolgáltatásokat bővíti)
(#) teglascs válasza sanyisay hozzászólására (») Nov 10, 2016 /
 
Köszönöm az ötleteket, linkeket!
(#) sanyisay válasza teglascs hozzászólására (») Nov 10, 2016 / 1
 
TavIR os fórumtárs tanácsát is érdemes megfogadni, mert az ESP01 az nem egy fejlesztésre, vagy tanulásra alkalmas modul. Roppant kicsi a memóriája, rossz a wifi antennája. Kicsit messzebb vagy a routertől már nem biztos hogy eléred. Alig van használható láb kivezetve. Arduino alatt folyamatosan nyomogatni kell a reset és a gpio 0 lábakat a programozás közben(ha csak nem OTA frissítéssel oldod meg). Elég csak a 100n zavarszűrőt lehagyni a betáp lábakról már megzavarodhat, na meg a felhúzó ellenállások hiánya.
Kicsit drágábbak csak a felsorolt kész modulok, viszont stabilak, és készen vannak, csak egy USB kábel kell hozzá. Főleg ha egyszerre több ESP-n kísérletezel, jól jön ha csak a programozással kell foglalkoznod, nem a vezetékek dugdosásával. Ha pedig már a beépítésnél tart az ember akkor majd kiválasztja a célnak legmegfelelőbb modult. Véleményem szerint az ESP 01akkor is kerülendő. Első szériás ESP modul nem csoda ha fejletlen.
Aztán ha 230V-ot szeretnél kapcsolgatni, de nem szeretnél forrasztani, dobozolni , izgulni hogy életvédelmileg rendben van e, akkor a Sonoff termékek Szinte anyagáron elérhetők. ITT érdemes körülnézni.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2016
(#) teglascs válasza sanyisay hozzászólására (») Nov 11, 2016 /
 
Ühüm, értem, köszi.
Alaposabban utána kell még olvasnom.
Ha jól látom, az is könnyebbség még a fejlettebb paneleknél, hogy 5V-tal működnek, tehát minden további nélkül jó nekik az USB feszültsége (nem kell az eltérő feszültségszintek miatt aggódni).
(#) sanyisay válasza teglascs hozzászólására (») Nov 11, 2016 /
 
Igen ez is nagy előnyük, és ha van felesleges telefontöltőd már csak rá kell dugni és teheted ahova akarod, többé úgy sem kell PC a program frissítéshez, azt megoldod wifin keresztül. Valamint van rajtuk 5V, és 3.3V forszem is így még az esetlegesen hozzá épített dolgaid is ellátja.
Wemos család elemeit használva pedig mintha legóznál. Nálam még érintőképernyős Nextion LCD van használatba ESP mellé vezérlő konzolnak, hogy ne csak HTML oldalon lehessen irányítani az ESP egységeket.
Ezekkel együtt már a HW résszel szinte egyáltalán nem kell foglalkozni, ami szerencse mert a Webes programozással, és az otthonokosítás kitalálásával is van feladat bőven.
(#) Pepebá hozzászólása Nov 14, 2016 /
 
Üdv!
Tud valaki segíteni?
Nodemcu-val próbálok ismerkedni és a következő üzenetet kapom:
PORT OPEN 9600
Communication with MCU..Got answer! Communication with MCU established.
AutoDetect firmware...
Can't autodetect firmware, because proper answer not received (may be unknown firmware).
Please, reset module or continue.
Please run file.remove("user.lua") before first use.
Mi a teendőm? Előre is köszönet.
(#) fecus válasza sanyisay hozzászólására (») Nov 15, 2016 /
 
Mennyi ezeknek a sonoff cuccoknak a standby teljesítményfelvétele?
(#) Primary hozzászólása Nov 16, 2016 /
 
Sziasztok!
Távlati tervekben van néhány elképzelés, ahol vélhetően ez az eszköz jó szolgálatot tehet.

Erősítsetek meg abban, hogy minden extra nélkül megoldható 4 db PWM kimenet (csak a kitöltési tényező tér el), illetve néhány GPIO használata, (esetleg egy ADC). Gondolom a lábakat leszámítva bőven tudja azt, amit egy ATmega tud.

Egy routerhez szeretnék majd csatlakozni vele. Hogyan lehet/szoktátok kulturáltan megoldani, hogy kényelmesen konfigurálni lehessen, hogy melyik hálózathoz csatlakozzon, milyen IP-t kapjon stb? Egyszer mondjuk Acces pointként viselkedjen, hogy be lehessen konfigurálni, utána pedig a beállítások alapján csatlakozzon.

A fentiek alapján jó választás lehet az ESP8266 12F? Ha igen, akkor beleásom magam.
(#) csabeszq válasza Primary hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Az ESP8266 gyatra IO portokkal rendelkezik.

Egy lábon tudsz ADC-zni, azt is max 2.5 kHz frekvencia mellett.

A többi működhet. Simán hozzá tudsz kapcsolódni routerhez, szerintem a PWM-mel sem lesz baj. Az ADC necces.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2016
(#) Primary válasza csabeszq hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
A gyatra IO miben nyilvánul meg?
A PWM-en kívül semmi gyors dolog nem kell.
Az ADC-től el tudok tekinteni.
(#) kapu48 válasza Primary hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
(#) Primary válasza kapu48 hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Köszi. Azt hiszem jó lesz ez az IC.
eBay-ről mennyire megbízható rendelni?
(#) Skori válasza kapu48 hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Használtad is már ezt a pwm-et? Valahol azt olvastam, hogy szoftveres pwm, timer megszakítással dolgozik, és ha beterheli a processzort valami (pl. a wifi kiszolgálásakor) akkor akadozhat a pwm. Jó lenne valakitől gyakorlati tapasztalat, hogy mondjuk amikor éppen kiszolgál egy webes kérést, akkor közben is jól megy-e a pwm!?
(#) sanyisay válasza fecus hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Hát igazából eddig még nem használtam az alvó üzemmódokat ESP nél. Relés, dobozolt, Sonoffnál pedig pláne nem, mert ha lekapcsolja a wifi kapcsolatot alvás közben akkor mi ébreszti fel, ha nincs bemeneti lába?
ENNÉL az egységnél írnak pld ilyen adatot.
Idézet:
„Deep sleep maintain current is 10 uA, shutdown current is less than 5 uA”

Az ilyen dobozolt egységnél viszont minimum egy rázás érzékelő kellene bele hogy legalább fel lehessen rázni álmából.

Nextion+ESP párosnál van nálam tervbe hogy a kijelzővel együtt elmenjen aludni, de olyan lassan kapcsolta vissza a wifi-t, hogy az nem volt használható. Úgyhogy még várat magára ez a megoldás.
(#) kapu48 válasza Skori hozzászólására (») Nov 16, 2016 / 1
 
Valószínű igazat írtak! (Tudtommal 1db. system timer van a magban, ami túlcsorduláskor képes megszakítást kérni!

(De ne felejtsük, hogy 80MHz-vel ketyeg!)
Én még nem próbáltam. (Nem szoktam kályhacsőből rakétát csinálni!)

Tisztában kell lenni, hogy ez a HW mire is készült? És arra használni!
Ha több kel, akkor jöhetnek az egyéb kiegészítők a rendszerbe.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2016
(#) Primary válasza kapu48 hozzászólására (») Nov 17, 2016 /
 
1 kHz alatti PWM frekvencia kell csak.
(#) fecus válasza sanyisay hozzászólására (») Nov 17, 2016 /
 
Ezért kérdeztem, mert mindenhol az ESP alvási állapotainak fogyasztásait adják meg. De a köré épített tápról semmitt sem tudunk és ha egy ilyen egységet bekötök hiába eszik az ESP pár uA-t ha a táp üresjárásija 1W.
Igazi tapasztalat kellene ha van valakinek.
(#) nedudgi válasza fecus hozzászólására (») Nov 17, 2016 /
 
Az ESP alvás közbeni fogyasztása az, ami konkrétan mérhető. A WiFi teljesítményigénye annyi mindentől függ, hogy szinte lehetetlen üzemi adatot megadni.
Még a tapasztalat is viszonylagos, főleg, ha van elérhető távolságon belül más állomás.
(#) sanyisay válasza fecus hozzászólására (») Nov 18, 2016 /
 
Van ilyen tápom is ami szerintem megegyezik a Sonoffban lévővel. Kalibrálatlan kéziműszeremmel rámértem. 238V 25-27 uA között ugrált, terhelés csak a panelon lévő led volt, ha leforrasztottam róla a ledet akkor 19-23 között lett az érték. Barkács módszereimmel ennyire futotta, ha ez esetleg segít valamit.
Következő: »»   17 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem