Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   441 / 580
(#) botesz válasza merciabc hozzászólására (») Nov 20, 2016 /
 
Áhh felejtsd el semmi köze hozzá.
(#) pont válasza botesz hozzászólására (») Nov 20, 2016 /
 
Köszi a válaszokat, a kapcsoló ic-t már most is cseréltem. de ez már a negyedik alkalom, tudom, hogy egy darabig megint jó lenne, de most már szeretnék valami végleges megoldást.
(#) botesz válasza pont hozzászólására (») Nov 20, 2016 /
 
Ha állandóan megeszi akkor ott más baj van.
(#) merciabc válasza botesz hozzászólására (») Nov 20, 2016 /
 
Melyik lehet az alaplapi közvetlen vezérlő ic?
(#) merciabc válasza botesz hozzászólására (») Nov 20, 2016 /
 
Én gázkazánoknál járok néha úgy, hogy nincs meg a ház egyen-potenciálja és vissza csap.
Főleg a Junkers (Bosch) modellek érzékenyek rá.
Nálad jó az eph?
Ups:ezt pont-nak írtam, sorry!
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2016
(#) pont válasza botesz hozzászólására (») Nov 20, 2016 /
 
Konkrét meghibásodás nincs mert elmegy egy fél évet napi egy-két mosással, lehet az ACS1086 elfárad ezalatt. Nem szívesen kötöm ki, de valamit mégiscsak kellene javítani a helyzeten...
(#) pont válasza merciabc hozzászólására (») Nov 20, 2016 /
 
Ugyan ellenőr nem mérte, de új építésű ház, ott van a föld ahol kell, (legalábbis a vezeték)
(#) glazbox hozzászólása Nov 21, 2016 /
 
Sziasztok, régi whirlpool mosógép nagymamámnál kidobásra van ítélve, de átnéztem és tökéletesen működik, csak mechanikus programkapcsoló hibája van. (valamiért beakadt, nem akar forogni, azt gyanítom, hogy a kis motor éghetett le benne) Van aki javított már ilyet? Kicserélni elég drága. Lehet, hogy elég a kis motort lecserélni benne?

(ugye az a baja, hogy elindítom a programot és mivel nem fordul a tárcsa nem kapcsol át másik programba) minden alkatrésze működik mert ha manuálisan tekerem végigfut a program, csak sajnos erővel kell megtekerni.

Nem lehet egyébként valami más fajta esetleg modern programkapcsolót belerakni? Már arra is gondoltam, hogy arduinoval írok rá programot, de ne kelljen már.....
(#) pont válasza botesz hozzászólására (») Nov 22, 2016 /
 
Végül is a megoldás az lett, hogy az elektronika egy relét kapcsol, ami a külön kábelen odavitt feszültséget kapcsolja az ajtózárra. A dolog működik az ajtózár is funkcionál, így már csak nem száll el a triak. Csak most viszont ha a kapcsoló rendetlenkedik akkor nincs semmi ami korlátozná az áramot, tennék egy lomha biztosítékot csak nem tudom mekkora értékű legyen, ebben tudnátok segíteni. (Multival 1KOhm körül mérek hidegen (az olyan 250mA lenne), de nem tudom ennek van-e egyáltalán köze a valós áramigényéhez.)
(#) botesz válasza glazbox hozzászólására (») Nov 22, 2016 /
 
Bontott prk-ot kell bele rakni.tipust írj!
(#) merciabc válasza pont hozzászólására (») Nov 22, 2016 /
 
Kb. 3forint egy bizti.
Tedd lengő aljzatba, és próba.
(#) pont válasza merciabc hozzászólására (») Nov 23, 2016 /
 
Köszi, de a mosógép elszállítás, szétszedés, összeszerelés, ruha be, víz stb-ről van inkább szó nem egy bizti áráról, ha túl kicsi és program közben megáll gáz van, ha túl nagy és akkor sem olvad ki ha kellene megint csak gáz van, nem egyszerű csak úgy próbálgatni.
(#) palko0125 válasza pont hozzászólására (») Nov 23, 2016 /
 
Hová akarsz biztit rakni!? Ezt nem értem.
(#) pont válasza palko0125 hozzászólására (») Nov 23, 2016 /
 
Most egy relé kapcsolja a közvetlen 230v-ot az ajtózárra, ebbe a körbe.
(#) palko0125 válasza pont hozzászólására (») Nov 23, 2016 /
 
Magyarul az ajtózár bimetálját akarod védeni biztivel!? Ha így van, akkor szerintem az felesleges. Nem látom értelmét, hogy azt miért kellene védeni.
(#) pont válasza palko0125 hozzászólására (») Nov 23, 2016 /
 
Mert eddig ha zárlatos lett volna akkor "csak" elszállt a triak, de most le fog égni.
(#) tibibalogh520 válasza pont hozzászólására (») Nov 24, 2016 / 1
 
Szia!
Roppant egyszerű. Megnézed a triak terhelhetőségét, és egy olyan értékű biztit raksz bele!
(#) pont válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Nov 24, 2016 /
 
Köszönöm ez jó/tökéletes ötlet!
(#) banya012 hozzászólása Nov 26, 2016 /
 
Sziasztok.
Miele mosogeprol lenne szo.
megszunt letezni. Se kep, se hang.
A zavarszurorol meg bejon a feszultseg egy relebe.?
Es ott elakad csak ot percet volt idom vele foglalkozni.
kedden lesz a mutet.
a kerdesem..
lehetseges, hogy a kepen lathato rele szalt el?
tapasztalata valakinek.?
koszonom szepen..
(#) lóri válasza banya012 hozzászólására (») Nov 26, 2016 / 1
 
Szerintem nem szállt el, mert ott van a helyén.
(#) botesz válasza banya012 hozzászólására (») Nov 26, 2016 /
 
Ha el is szállt volna akkor is mennie kéne ugyanis ez csak a fűtést kapcsolja.A bekapcsológombnál van egy olvadó bizti nézd meg jó e(általában sajna jó) ha igen akkor valószínűleg panel bajos TEA IC körül keresd a hibát.Esetleg ajtózár de emlékeim szerint ennél már akkor is van kijelzés ha nyitva van az ajtó de egy próbát megér.
(#) banya012 válasza botesz hozzászólására (») Nov 27, 2016 /
 
Halasan koszonom.
ez egy jo iranyvonal.
panelom van masik. Legalabbis, ha a fo panelra gondolsz alul az elejeben..
a biztirol nem tudtam, az ajtozaron gondolkodtam, hatha..
viszont akkor nem vadaszok masik relet..
nagyon koszi
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2016
(#) ireg980 hozzászólása Nov 27, 2016 /
 
Szépjónapot a fórumtársaknak!
Lenne egy gondom a candy smart cty1246-os felűltöltős gépemmel.Ha kedve van akkor rendesen kimos de csinál olyat,hogy elmegy az első vízcseréig,leereszti a vizet majd csak forgat jobbra balra,majd leállítja a szivatyút,teszi ezt pár másodpercre,szívatyút újrainditja tovább forgat jobbra balra és egy idő után leáll.
Leállás után hármat villog a start led és egy másik.Ezután hiába próbalok bármit még a centrifugázást sem indítja el.Amit átnéztem rajta:tahógenerátor, motor vezetékezés,már kínomba direkt beforrasztottam a vezetékeket a vezérlőbe,szivatyú,vízszintszabályzó,ja és a vezérlőn már szinte mindent átforrasztottam,megjegyzem forrasztások után szépen elindulm majd első vizcserénél ujra előjön a hiba.
Ha valaki tud valami ötletet,hogy hol keressem tovább a hibát azt nagyon megköszönném!
Tisztelettel Attila!
(#) Dino71 válasza ireg980 hozzászólására (») Nov 27, 2016 /
 
Szénkefe hosszát is ellenőrizted? 1-1,5cm már rövid. Az elektronika tápkondikat is megnézted?
(#) ireg980 válasza Dino71 hozzászólására (») Nov 27, 2016 /
 
tápkondikat mértem ESR-re jónak tünnek,de csinált közben olyat,hogy víz nélkül is elinditotta a mosást...szénkefe ellenörzés az kimaradt.de mingyárt megnézem.megnéztem a kefék 21miliméter hosszúak
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2016
(#) Dino71 válasza ireg980 hozzászólására (») Nov 27, 2016 /
 
Hát ha víz nélkül elindította a mosást akkor sz.tem szintszabályzó gondja lesz. Nézzed át a légsűrítőt is.
Lehet,hogy a 2cm már rövid! Én cserélném. Takarítsad ki a motort a szénkefe portól, fújd ki sűrített levegővel.Fűtést is nézzed meg test zárlatra.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2016
(#) ireg980 válasza Dino71 hozzászólására (») Nov 27, 2016 /
 
Hát igen elindította víz nélkül is holott a szintszabályzó jó,lekapcsolva a szintszabályzót tovább ment a gép,épp ez ami nekem nem világos!Kikapcsoltam,áramtalanitottam,megebédeltem és ujra nekiültem a gépnek ami hiba nélkül elindult!Egyszerűen mintha megbolondult volna a vezérlő...
(#) Dino71 válasza ireg980 hozzászólására (») Nov 27, 2016 /
 
Fűtést is bekapcsolta víz nélkül? Nézzed át a légsűrítőt is nincs e eldugulva.
Ha a táp része szarakszik akkor is megbolondulhat.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2016
(#) ireg980 válasza Dino71 hozzászólására (») Nov 27, 2016 /
 
légsűritő nincs eldugulva takarítottam,belefujva a szintszabályzóba,kapcsol de a gép nem reagált rá!Most jelenleg üzemel hiba nélkül,egyszerüen megjavult...azért a tápkondikat lecserélem hátha az szórakozik,csak jelenleg nincs minden érték ithon...
(#) ZamboAti hozzászólása Nov 28, 2016 /
 
Adott egy Indesit IWE7125 mosógép.Fűtőszál, és motort sajnos már kellett cserélni benne.Az újabb probléma az összes led gyorsan villog rajta,kikapcsolni nem lehet, és F12-t ír hibának.Ez ha jól tudom akkor panel hibára utal.Ahogy olvasgattam a fórumot, elvileg nagy eséllyel lehet javítani komplett panelcsere nélkül.Hol kellene kezdenem a hibakeresést?Esetleg itt a fórumban van valaki Békés Megyéből, aki meg is tudná javítani?
Következő: »»   441 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem