Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   29 / 131
(#) mraulajos hozzászólása Szept 19, 2016 /
 
Hali!
RF31-es fotocella/infra sorompó.
A mellékelt képeken bekarikáztam a jumper lehetőséget. Mi célt szolgál?
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2016
(#) zsoltee0001 válasza mraulajos hozzászólására (») Szept 19, 2016 /
 
Nincs hozzá leírás, meg kéne nézni milyen áramköri környezetbe van, másik oldala kellene.
Mivel nincs NO kimenet, arra tippelek ezzel lehet eldönteni, hogy NC vagy NO legyen a kimeneten.
Üdv
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Szept 19, 2016 /
 
Hello!
Csatolok egy leírást hozzá...
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Hali!
Köszönöm, majd át böngészem, de azt tapasztaltam, mikor levettem a jumpert sokkal távolabbról látják egymást.
(#) Tihor válasza hbala hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Üdv! Sikerült telálni hozzá bekötési rajzot ?
(#) uniman válasza Tihor hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
Hello! Ezt láttad?
Inkább leírhatnád a gondodat...nem mellesleg ennek a vezérlésnek az egymotoros (tolókapu) változatáról van leírásom.
(#) Amarton hozzászólása Szept 23, 2016 /
 
Sziasztok,

van egy TWIST 230 kapunyitó elektronikám. A második szárny remekül működik. Elindul, a vége előtt lelassít majd lassan nyitódik tovább. Az elsődleges kapuszárny azonban sajnos nem így működik. Kinyílik, majd amikor lassítania kellene (kb. 20cm-el a végpont előtt), akkor annyira lelassít, hogy kb. 1 másodperc / cm sebességgel nyílik tovább. Meg sem szoktam már várni, hogy kinyíljon teljesen, mert örökké valóságnak tűnik. Be tudom úgy is állítani a WORKTIME trimmerrel, hogy teljesen kinyíljon lassítás nélkül, ekkor azonban teljes sebességgel ütközik neki a végpontnak. Így nem nagyon szeretném használni.
A kérdésem, hogy a lassítási fázis hogyan van megoldva az elektronikában? Mit tudnék vele kezdeni, hogy ugyan úgy működjön, mint a második szárny.
A kezdetekben jól működött. Tavasszal kezdett el így működni. Azóta ilyen.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Szept 23, 2016 /
 
Sziasztok
Van valaki otthon a TWISTER 1.33 kétszárnyú kapunyitóba?
Fizikailag minden oké, relék, triakok, a probléma a 2 motor csak néha dolgozik.
A gond ott van, hogy már eleve a programozásnál nem azt csinálja amit kéne
Idézet:
„végezzen resetet, majd ha a PR
G led világít engedje el a gombot.
- A motorok ekkor csuknak 5 másodpercig,.”

Hát ezt eleve nem csinálja, nyomni kéne az Program 1 gombot és indulnia kéne a motornak, nem azt csinálja, hanem mikor elengedem akkor indul és addig amíg ő akarja.
Ez szoftveresen tényleg ennyire hányás, vagy csak nekem magas ?
Üdv
(#) Remci hozzászólása Szept 26, 2016 /
 
Sziasztok!
Ehhez a vevőhöz nincs véletlen valakinek leírása? Bővebben: Link . Igazából a tápfeszültség értéke, meg a kódok törlése érdekelne.
(#) uniman válasza Remci hozzászólására (») Szept 26, 2016 /
 
Hello! Ez viszonylag olvasható...
(#) Remci válasza uniman hozzászólására (») Szept 27, 2016 /
 
Szia!
Nagyon köszönöm.
(#) adorjan81 hozzászólása Okt 19, 2016 /
 
Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni.
Van egy Roger kapunyitóm és a hozzá tartozó gyári R90 F2 fotocellás érzékelők. Tegnap sikeresen leszakítottam a kocsival. A TX-es oldal elég rendesen odavan de nem sok kedvem van újat venni.
A legnagyobb probélma hogy a fotodióda vagy tranzisztor (nem tudom melyik van ezen az oldalon) leszakadt és persze tőben hogy még esélyem se legyen visszaforrasztani. Elvileg a netes leírások alapján 880 nm kell, de fogalmam sincs mit is kell venni. Kb. 5 mm az átmérője és sötétkék szinű.
Van valakinek ötlete hogy mivel tudnám kihelyettesíteni?
(#) Remci válasza adorjan81 hozzászólására (») Okt 19, 2016 /
 
Pl ez: Bővebben: Link Én ilyet szoktam beletenni.
(#) zsoltee0001 válasza adorjan81 hozzászólására (») Okt 19, 2016 /
 
Volt már, hogy rossz tv távirányító fotodiódáját raktam be, jó lett.
Csak a polaritásra kell figyelni.
Ödv
(#) zotyam hozzászólása Okt 31, 2016 /
 
Szép Estét Mindenkinek!
Érdeklődöm,hogy a telefonos Bluetoots-os kapu nyitás,zárás mennyire biztonságos megoldás?
Értem ez alatt a GSM számhívás vagy a Bluetoot a jobb? Másik kérdés, hogy Valaki hozzáértő mennyiért pakolna nekem össze egy kétszárnyú kapuhoz /Proteco Aster 4 motorok/ illeszkedő készüléket?
Üdvözlettel: zotyam
(#) Gafly válasza zotyam hozzászólására (») Nov 1, 2016 /
 
A gyári miért nem jó?
(#) Zotyó83 válasza Remci hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Köszönöm a linket és a válaszod.
A volt tulajdonos annyit mondott h ahol a meleg víz jön a kazánból ott kell egy kicsit megkocogtatni, mert csak a "szelep" vagy micsoda akadt fenn... Haza mentem éjjel 4 nap meleg víz nélküliség után pár kocogtatás és lám a meleg víz elindult.
Érdekes de működött. Ebbbe az egészbe az a furcsa hogy a szerelőnek, ez így nem jut az eszébe hogy valami ilyen probléma lehet, még ha elég puritán a javítás is...
(#) Mircsof hozzászólása Nov 7, 2016 /
 
Helló!
Szeretnék vásárolni egy távvezérlőt a kapuhoz, és a garázshoz is.
Nézegettem ebay-en mi a felhozatal, de lenne ezekkel kapcsolatban 1-2 kérdésem. Bővebben: Link Bővebben: Link
Sajnos nem találtam leírást ezekről, hogy hogy is működnek pontosan. Tehát nyit/zár, vagy esetleg közben a gomb ismételt lenyomásával megállítható a nyitás, csukás? És ha kinyitom akkor x idő után becsukja a kaput, vagy marad nyitva még be nem csukom?

A kapu és a garázs távolabb van egymástól, tehát olyan vezérlő kellene amivel egy távval tudom a garázst, és a kaput is nyitni/csukni.
Akinek van ebben tapasztalata szívesen fogadok tanácsot. Akár egy konkrét vezérlővel kapcsolatban is.
(#) JZoli válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Ezeket igazából a kapumotorvezérlő kézi nyomógombjai helyére (vagy azokkal párhuzamosan) tudod bekötni. Ezekben csak annyi van, hogy megnyomod a gombot a távkapcsolón és a vevő aktivál egy relét. Az állítható rajtuk általában, hogy a relé csak a nyomógomb megnyomásának idejére húzzon meg, vagy esetleg egy adott ideig legyen meghúzva, vagy egy nyomás meghúz, még egy nyomás elenged. Tehát ha a kapuvezérlőd tudja a megállítást akkor ezzel is meg tudod a motort állítani, ha nem tudja akkor ezután sem fogja tudni.
(#) zotyam válasza Gafly hozzászólására (») Nov 9, 2016 /
 
Hali!
Sajna csak a 2 mootor van meg. Nem tudom mily bonyolult vagy egyszerű lehet, talán egy hozzáértő szakembernek nem nagy kunszt és keres egy kis aprót, mentesen. Ha nem így van
kérlek írd meg a miheztartásom végett. Mindenképpen telefonost szeretnék, abból is a bluetooth-os verziót, /már ha meg lehet oldani és megfelelő a biztonsága/ Nem tudom fontos-e de 6-db
androidos és 2-db windovs-os bluetooth-ra kellene kapcsolnia. /nyitni-zárni/ Nagy reménnyel
várom a lehetőségeket.
Üdv !
(#) vami hozzászólása Nov 27, 2016 /
 
Sziasztok,

Twist 230 vezérlésem van Euromatic 300 motorokkal. Minden nagyszerűen működik. Szeretnék felszerelni végálláskapcsolókat, mert elég buta ez a vezérlés...viszont az a gondom, hogy ma az egyik szárnyon próbáltam a végálláskapcsolókat. Amíg csak a zárás irányú kapcsoló volt bekötve jól működött (nyitott és zárt is), viszont amikor már a nyitó irányba is beraktam a v.kapcsolót, akkor megbolondult...elkezdett zárni, majd pár másodperc múlva visszanyitotta. Van beszerelve Block modul is, ha kikötöm a kapcsolókat akkor újra jól működik. Tanácstalan vagyok, hogy mit rontok el és nem ismerem a motorok tekercselését sem, hogy rájöjjek a hibára. A végálláskapcsolók Elmark típusok, vízállóak, jól is vannak bekötve, akkor szakítanak meg amikor kell.
(#) zsoltee0001 válasza vami hozzászólására (») Nov 27, 2016 /
 
Szia
Nem lehet, hogy a kondenzátor utáni szakaszt szakítod meg?
Az tud ilyet produkálni.
Üdv
(#) vami hozzászólása Nov 28, 2016 /
 
Szia,

erre ügyeltem, a kondikat a motorról jövő vezetékre sodortam és úgy kötöttem be a kapcsolót ez és a vezérlés közé.
(#) zsoltee0001 válasza vami hozzászólására (») Nov 28, 2016 /
 
Használd a válasz gombot.
Kondi kapacitását ki tudod mérni?
Lehet, hogy gyenge.
Amúgy nem értem miért kell végállás kapcsoló, mechanikának bírnia kéne, erre van tervezve, sőt pont, hogy becsukáskor feszítés alatt kell tartsa a kaput, ha végállás kapcsolót használsz akkor laza marad, szél mozgatja
Üdv
(#) vami válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 28, 2016 /
 
Azért kell, mert mint mondtam buta a vezérlés...ez alatt azt értem, hogy sajnos ha véletlenül megállítják a kaput (nem csak én használom...), ha akadály miatt kezd el vészüzemben működni, akkor ugye hamarabb elérheti (és el is éri, tapasztalat) a végállását, ami miatt jó sok ideig bekapcsolva maradhat a motor. Nyilván nincs tapasztalatom e téren, de ezt gondolom, hogy ez akármilyen túlbiztosított is az a motor, nem egészséges neki. Így inkább megszakítanám a kört, amint eléri a kapcsolót. Nem tapasztaltam semmi lazaságot, ugye az egyik működött szépen. Szóval azzal szerintem nem lenne gond. A kondi értékét meg tudom mondani, rá van írva, majd megnézem.
(#) zsoltee0001 válasza vami hozzászólására (») Nov 28, 2016 /
 
Nem vonja ki a menetidőből? Az tényleg gáz digitális létére.
Régi analog vezérlések mind ilyenek voltak.
A motornak bírnia kéne így is, szóval szerintem fölösleges hibalehetőséget viszel a rendszerbe, de te tudod.
Üdv
(#) mraulajos hozzászólása Dec 2, 2016 /
 
Hali!
Kérek valakit, segítsen. Ezt a távirányítót, lehet e másik, működő távirányítóról tanítanií,
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Hello! Ha jól sejtem, csak ezzel lehet programozni... Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2016
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Hali!
A képeken látható elektronikára/rádióvevőre szeretném rátanítani/ráhangolni az említett távirányítót/adót. Nagyon szépen megköszönöm, ha tudsz egy leírást linkelni.
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Ha a frekvencia OK, akkor ennek alapján meg lehetne próbálni a "tanítást"...
Következő: »»   29 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem