Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   774 / 1153
(#) ROBESTON válasza Gas Monkey hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
2SB772
(#) ROBESTON válasza Gas Monkey hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
Talán Zener
sárga : BZWsorozat, esetleg BZW55 sorozat.

Talán Schottky
szürke: BAS81...83, BAS85...86
(#) Remci hozzászólása Dec 27, 2016 /
 
Sziasztok!
Ez mi lehet? A felirat szerint nem találtam semmit.
(#) dolargaan válasza Remci hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
Szia!

Esetleg ez?

MC33375-D.PDF
    
(#) Remci válasza dolargaan hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
Nézem, köszi.
(#) Bearni74 hozzászólása Dec 29, 2016 /
 
Jobb kép nincs róla. feltételezésem szerint keremia kondi.
De jelölés csak ennyi van rajta. 473

tud erről igy valaki valami bővebbet mondani.

Egy panelt javítanék, amiről aztán semmi leírás nincs. asztalosüzemben bútorlap lamináló gépben ez a vezérlés.

2 relé, 3 kondi amiből ez az egy van meg hiányzik róla, mert az eleme kifolyt.

Vagy esetleg valakinek lenne omron sysmac c21k vezérlőről leírása azért hálás lennék.
(#) jethro válasza Bearni74 hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Szerintem 47nf.
(#) Bearni74 válasza jethro hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Én is erre tippeltem. és az 500V-os tartományúak közt leltem is ilyet a tme.eu honlapon.
Mostmár csak a másik kettőt kellene megtudnom, azok mekkorák lehettek, mert azok sajnos nincsenek meg. Ugy kaptam a panelt, hogy már nem voltak rajta sajnos.

Találomra meg érdekes lenne beletenni bármit is.


Amugy ez a panel lenne a javitás tárgya
(#) Sebi válasza Bearni74 hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Az a sor kondi szerintem mind egyforma, simán szűrés a feladata. (Ha valami buszvonal, akkor is inkább az egyforma érték a lényegesebb: 22...56nF 50V-ra között biztosan megfelel.)
Úgy látom, ez a panel tápfesz alatt volt, mikor beázott, több alkatrész is elrohadt, a furatgalvánok is eltűnhettek. Az alsó sorban egy IC (4-es optó ) is hiányzik, valamint az ellenállás-létrák közül is kettő - már amennyiben eredetileg benne volt...
(#) Edimax hozzászólása Dec 29, 2016 /
 
Üdv: Ez milyen alkatrész segitsetek benne Asus noti-ban van. Pici 8labu smd.
köszi.
Kép.
(#) Ricsi89 válasza Sebi hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Ott kifolyt az elem. Az pedig szép dolgokat tud művelni. Nem hiszem, hogy a hibás kondi miatt nem működik ez. Szerintem ott az elem körül tűnhettek el vezetősávok is. Ami sokkal nagyobb gond, mint az a kondenzátor.
Azok a hiányzó alkatrészek meg lehet direkt nincsenek beépítve, hiszen mind a relék, mind azoknak a komplett meghajtása hiányzik.
(#) liderces hozzászólása Dec 29, 2016 /
 
Érdeklődnék! LNK305PN táp IC tönkre ment. Van a sorozatban 304-305 306 típusú, mi a különbség közöttük? Egyik a másik helyére beépíthető? Köszönettel üdv
(#) kadarist válasza liderces hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
A teljesítményük más és nem felcserélhetőek.
(#) uniman válasza Edimax hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Hello! "Asus-noti"...biztosan van típusa, annak meg van kapcsolási rajza, amelyből kiolvasható a MOSFET-ek típusa...ha jól látom, az akku körül lehetnek ezek.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2016
(#) tibibalogh520 válasza liderces hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Szia!
Teljesítményben különböznek.
A nagyobb számozású természetesen berakható az alacsonyabb helyett. Sőt, ajánlott is a csere folyamán a nagyobbat használni! Jobban bírja a strapát.
Én csak és kizárólag 306-ost szoktam rendelni. Azt rakom a többi helyett is!
(#) Edimax válasza uniman hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Köszönöm. Ezzel legalább közelebb jutottam. Fuha.
Esetleg pontossabban.
X553ma.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2016
(#) Bearni74 válasza Sebi hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Sokkal rosszabb történt vele mint a beázás. Kifolyt az elem tartalma. A panel talán ép, és hála Istennek egyoldalas. Azt nem is kérdeztem bekapcsolták e mielőtt a hibát észre vették.

Az ellenállások értéke megvan, azokat cserélem, ha lesz értelme a javításnak.

A c32, c33 as helyen lévő kerámia kondikat a tulaj nem tudta prezentálni, elvileg benne voltak mikor fényképezte, de mire hozzám került elvesztek. Így egyenlőre azok értékét nem tudom.
Ami támpont lehet hogy az egész panelon csak és kizárólag 104-es és 473-as kondikat találtam ebből a kategóriából. Így nagy esély van ezen kettő valamelyikére a hiányzó helyen.

Ami még megsérült az 2 db relé a relésor jobb oldalán. Azok is mind egyformák. Csak épp 5A-osak. Én meg csak ugyanebből a típusból eddig a tme.eu honlapon csak 8A-at találtam 1300 Ft/db áron.
Nem tudom az jó lesz e helyettük, ha nem lesz 5A-os belőle.

Még a panelt kell átvizslatnom nagyító alatt, hogy maga a nyák vezetékei nem sérültek e. Ha igen akkor úgyis kuka az egész.
(#) Ricsi89 válasza Bearni74 hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
A reléből nem gond, ha nagyobb áramot képes kapcsolni.
(#) ColT hozzászólása Dec 29, 2016 /
 
Hello,

MT846 telefonhoz valaki tud LCD típust? Sehol nem találok. Ez egy átmatricázott valami, de alternatív típusjeleket sem találok, ami alapján esetleg valami LCD-t tudnék bele rendelni.
(#) kameleon2 válasza liderces hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Szia! A terhelhetőség a különbség. Benne van az adatlapjában, melyik hány mA-el terhelhető.
(#) kameleon2 válasza ColT hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Szia! Ha van kép róla - talán könnyebb. Általában SPI, vagy i2c meghajtásúak. Nem is ez a gond általában, hanem a mechanikai kialakítás. Melyik csati hol helyezkedik el rajta? Ha erről van szó, akkor nem ér annyit a vesződség, mint a telefon értéke. Hacsak nem a dicsőség a cél
(#) ColT válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Hello,
Általában olyan dolgokat javítok, amiket "nem éri meg" (nekem mégiscsak meg szokta) . Amúgy erről van szó.
Ha azonos valami tömegesebben elterjedt típussal az LCD, és olcsón rendelhető ebay-ről, akkor simán jó lenne... De semmit nem tudok kideríteni róla.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2016
(#) kameleon2 válasza ColT hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Ha elolvastad a leírást, ott szerepel, hogy 2,4"-es. Mivel álló kivitel, azért lehet próbálkozni. De az a baj, hogy kb az LCD-t szállítják annyiért, mint maga a készülék. Azaz leginkább bontottban reménykedhetsz. Ha szerencséd van, egy Arduinós 2,4"-es kijelző is jó bele 1500Ft-ért ingyenes szállítással. Egyébként gyanítható, hogy a Mediatek a gyártó, aki a chipeket is készíti. Van saját márkás készülékük is. Szerintem megrendelésre lenyomtak egy ilyen szériát 100.000 db-ban.
(#) Ricsi89 válasza ColT hozzászólására (») Dec 29, 2016 / 1
 
Szét kell szedni, az lcd szalagkábelén általában szokott lenni típusszám. Az alapján már jobban el lehet indulni. Én is belefutottam már ilyenbe kínai telefon és tablet kapcsán. Készüléktípusra keresve semmi, lcd-re keresve volt találat.
(#) liderces válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Akkor a 305-ös helyére berakhatom a 306-ost? Ugyan az a labkiosztása? Fenntebb azt irták nem felcserélhetőek, ezt arra értették hogy kisebb értéküt ne tegyek mint ami benne volt? Vagy más a láb kiosztásuk? Köszönettel Üdv
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2016
(#) tibibalogh520 válasza liderces hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Ugyan az a lábkiosztása. Értelem szerűen kisebbet nem rakhatsz a nagyobb helyére, hiszen lehet, hogy az első bekapcsolásnál kipurcan.
(#) ColT válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Százezer elég kevéske egy ilyenben De amúgy nem szokás ilyen csóró gyártóknál saját LCD-t készíteni... Inkább valami kínai belpiacos kijelzőre fogadnék...

@Ricsi89 : "Szét kell szedni, az lcd szalagkábelén általában szokott lenni típusszám. " - ez már volt, de semmi eredmény :S Azért kérdeztem itt, hogy hátha valaki már futott bele, és van konkrét információ.
(#) uniman válasza Edimax hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Valószínűleg ez az alaplapod száma: 60NB04X0-MB1B00
Itt is foglalkoznak ezzel a gonddal...
(#) kameleon2 válasza ColT hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Szerintem máris többet foglalkoztál vele, mint amennyit ért a dolog. Nekem egy darabig hegyekben gyűltek az ilyen készülékek. Aztán döntöttem - és ment az elektronikai hulladékba, újrahasznosításra. Nagyobb értékű dolgoknál megléptem a cserét. Egyszer vettem én is egy DPS-Dream7-et törött kijelzővel. Rendeltem hozzá újat, mondván - így olcsóbb. De nem csak a kijelző sérült és ez utólag derült ki - hanem a csatlakozó is. Rendeltem csatlakozót , de kiderült kiforrasztás közben, hogy sérült a fólia, ami annyira parányi, hogy a legjobb indulattal sem tudtam csatlakozni hozzá házi módszerekkel. Így feladtam. Ettől óvtalak volna. Utólag rosszabb kidobni, mert már beleölt az ember pénzt is, energiát is. Van ahol persze megéri. De 5-10.000Ft-os készüléknél nagyon rizikós. A gyerek tabletjénél megléptem, mert nagyobb értékű. De azt tapasztalatból már eleve úgy vettem, hogy megnéztem, lesz-e hozzá alkatrész törés esetén?
(#) ColT válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 30, 2016 / 1
 
Nekem simán megéri, ha nem bukok rajta, mert szeretek szerelni, és nem ebből élek. Amúgy meg "semmi sem éri meg", csak amikor hozza a csóka a csillivilli eszközt, hogy mentsem meg, mert hát ugye megvenni volt 200 ezer Ft-ja, vigyázni rá nem volt agya, szervizre meg nincs pénz, mert "nem éri meg", akkor ugye valahogy mégis meg tudja érni javítani.
A saját időm meg nem pazarlás, elvagyok az ilyesmik mókolásával is.

Nyilván ami tejesen menthetetlen, az nálam is e-huladék, de előbb látni szeretném, hogy mibe kerül egy LCD esetleg bele, mert ha lenne értelmes áron (mondjuk 1000Ft, simán benne van) akkor máris jó lenne.
Következő: »»   774 / 1153
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem