Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2920 / 3946
(#) RoliNyh válasza bugyi680 hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
Esetleg lemérhetnéd pontosan, hogy külön külön a piros zöld és kék LED -en mennyi a nyitófeszültség.
Szerintem a kéknek a legnagyobb a nyitófeszültsége, és úgy kellene kiszámolni az áramkorlátozó ellenállásokat is minden színhez külön külön. Az egyforma értékű ellenállás nem biztos hogy jó választás különböző színű LED -ekhez.
(Bár ez a szabályozhatóságon nem hiszem, hogy változtatni fog, de ki tudja.)
(#) Petya58 hozzászólása Jan 12, 2017 /
 
Üdv mindenkinek,vettem egy SONY TA-FB930qs erősitőt,és azt éreztem,hogy a bal oldali része kicsit jobban melegszik mint a másik. Szeretném ha mondanátok valamit ezzel kapcsolatban,de egész este halgattam zenét rajta de nem torzitott,nem kapcsolt le a védelem.Kaptam tanácsokat /nyugalmi áram beállitás,stb/de jobban bizom az itt kapott segitségben. Ez nem hiba ha meleg a baloldali része?? Előre is koszönök bármilyen segitséget. Petya 58!
(#) whipeer hozzászólása Jan 12, 2017 /
 
Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy minek hívják, illetve hogyan lehetne egy olyan dolgot készíteni, hogy adott 2 panel az egyiken van egy áramkör aminek a mikrofonkába hogyha "belebeszélek" akkor az lézeren, vagy valamilyen fény segítségével továbbítja az erősítőnek, vagy valami fogadónak elsőnek aztán erősítőbe a jelet, és egy hangszórón kijön lényeg az hogy jó hangosnak kéne lennie, és kb 2-3m-t tudjon és ha elállom a fény útját akkor ne működjön.
(#) tkovacs válasza whipeer hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
(#) whipeer válasza tkovacs hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Köszi, csak ehhez nincs kapcsolás :/ se semmi, de igy már legalább tudom mit kell keresnem
bár amit küldték az sem az igazi, mert solar paneles és nekem az kéne, hogy a hangnak a jele menjen át a lézeren és ne egy napelemet töltsön
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2017
(#) bugyi680 válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Köszi a segítséget,ilyenekre nem is gondoltam.
(#) kendre256 válasza whipeer hozzászólására (») Jan 12, 2017 / 1
 
A videó végén ott a kapcsolás is, és hangot visz át több száz méterre.
(Csak végig kellene nézni a videót...)
(#) lelkes amatőr válasza whipeer hozzászólására (») Jan 12, 2017 / 1
 
Ha végignézed a videót akkor ott látod a kapcsolást is.
de egyszeree írtunk
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2017
(#) whipeer válasza kendre256 hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Köszönöm
(#) whipeer válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jan 12, 2017 /
 
Neked is köszi
(#) fater0827 válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 13, 2017 /
 
Üdv
A kérdező Bálint az indexet akarja korszerűsíteni ! A vizsgabiztos a sárga búra alá csak nem néz bele .

Bálint !
Vigyázni kell , az indexrelé bizonyos Wattra van , azaz csere .
Legalább 200 fokban látható legyen és eléggé fényes !
A vizsgán azt nem nézik reflektor esetén , ne a fácánokat keresse a fák tetején
Üdv
(#) CHZ válasza Petya58 hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Tanács jó, nyugalmi áram beállítását ellenőrizd.
(#) zoka hozzászólása Jan 14, 2017 /
 
Sziasztok!

E27 LED körte égőkből készítek reflektort. A műanyag kupak lepattintásával érem el, hogy a fény előre menjen, ahogy a hagyományos 1 chipes LED reflektoroknál is.Összesen 6 darab 15W-os LED körtét használtam, amivel 10000 lumen fényáram is elérhető.

Kiváncsiságból lemértem a LED-ek fogyasztását, és nagyon különös dologra lettem figyelmes.
1 darab égő 15,4W-ot fogyaszt, 6 darab együtt viszont csak 64,2W, holott a fényerő hatszorosára növekszik. Értetlenül állok a jelenség előtt. A másik dolog, hogy a mérő műszer Voltcraft Energy Monitor 3000, ki tud írni W, VA és cos phi értéket is. A VA nagyjából el is éri a 90-et a 6 égőnél, de erre betekertem egy 7. égőt és csak 7-el növekedett. W, VA mik ezek? Mi a különbség?

Lehetséges, hogy az égőkben lévő meghajtó driverek egymásra hatnak? Hogy lehet, hogy a fényerő meg mégis hozza a várható értéket?

Köszi!
(#) Stewe válasza zoka hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
A több fogyasztós mérés azzal kezdődik, hogy azonosíthatóvá teszed (megszámozod) az összes fogyasztót, és külön-külön is megméred őket azonos kapocsfeszültségen(!) átfolyó áram szempontjából. (Katalógusadatnak soha nem szabad hinni, ezek tele vannak szépítő túlzásokkal, esetleg szemérmetlen hazugságokkal!) Ebből képzett szorzat adja a valós felvett teljesítményt. Nem tisztán ohmos terhelés esetén a váltakozóáramú áramkörben a feszültség és az áram fázisa elcsúszik, ezért a fogyasztásmérő által mért teljesítmény kisebb lenne a valósnál.
(#) rollikarol hozzászólása Jan 14, 2017 /
 
Üdv mindenkinek: Kedves technikusok ! Szeretném kérdezni tőletek tisztelettel, hogy lehetséges külön tápegységről indítani egy 12v előérősítőt a TDA 2040 erősítővel összekapcsolva ami 32 v ról megy , mivel nincs itthon feszültség szabályzóm 7812.

KRIXKRAX.jpg
    
(#) lelkes amatőr válasza rollikarol hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Meg lehet oldani. Viszont a rajz nem igazán stimmel. Az előerösitőre megy a bemenet, annak kimenete hajtja a TDA-t. mindkettő GND-je legyen összekötve.
(#) rollikarol válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Köszönöm!
igy gondolod? ha igen akkor hol lesz a jel bemenet.
(#) game4812 válasza rollikarol hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Előerősítő OUT-ja megy a TDA2040 IN bemenetére. Előerősítő IN csatlakozója valamilyen jelforrás, TDA kimenete hangszóró.
(#) lelkes amatőr válasza rollikarol hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Egyre rosszabb.
Jel-előerösitő-TDA-hangszóró.
(#) rollikarol válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Elnézést elbénáztam értem már ne haragudj. üdv
(#) lelkes amatőr válasza rollikarol hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Dehogy haragszom, erre való a fórum, hogy tanuljunk egymástól.
(#) rollikarol válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Azt is leírnád ha lesz szabályzó hogy kell bekötni és milyen kel bele?
(#) lelkes amatőr válasza rollikarol hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
A 7812-es stabilizátor IC-ről ITT találsz bekötést.
(#) Bakman válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Hibás bekötések tömege. Bemenethez legközelebb 330 nF, kimenethet legközelebb 100 nF. Ez a gyári ajánlás. Túl nagy kondenzátor sem javasolt a kimenetére, max. 10-20 uF. A bemenet természetesen szűrve legyen.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2017

78xx.jpg
    
(#) rollikarol válasza Bakman hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Király Köszönöm!
(#) zoka válasza Stewe hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Egyesével megmértem a LEDek fogyasztása 15 és 16W között mozog. A szorzatuk 90 lenne, de mégis csak 64!

Teszteltem ugy is, hogy 1 égő 15W és bármely kettőt is kombinálom össze, az 30W és ezután történik érdekes dolog, mert ahogy betekerek 3, 4, 5, 6 égőt, 40, 46, 59 és 64W lesz az összfogyasztás.

A fogyasztás mérö W és VA értéket is mér, melyik után fizetünk, mit mér a villanyóra?
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2017
(#) Bakman válasza zoka hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
A valós teljesítményhasználatért fizetünk, ez Watt. A látszólagos teljesítmény két teljesítmény összege, a valós és a meddő, ez a VA. Az is kérdéses, hogy mivel méred, mennyire pontos a műszer.
(#) Gafly válasza zoka hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Mert lehet áramgenerátoros belül?
Nálam kettő sorosan kötve majdnem "ugyanúgy" világít...
(#) Lamprologus válasza zoka hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Szerintem attól a mérőtől ne várjál csodát!

Már az az eredmény is gyanús amikor több azonos fogyasztót kapcsolsz párhuzamosan akkor változik a cos phi is ...

Leírás szerint
Idézet:

Pontossági osztály ± (1% + 1 W)
(max. +/-2% és +/-2W
2500W-ig történo mérésnél”

Most akkor mennyi is 1% vagy 2% ... 1W vagy 2 W?
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2017
(#) gazspe hozzászólása Jan 14, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy Tinás kérdésem lenne: miért csap le a graetz (manuálisan épített dióda hídnál is) 50 V felett mindent?
Választ előre is köszönöm.
Következő: »»   2920 / 3946
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem