Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   403 / 489
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Azért nem hiszem hiszen alsó hangon 30-35 ezer ha mindent számolok.. Végül is a led a legkevesebb
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2017
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
És én még anno a 67 ledest tartottam számomra elképzelhetetlennek...
Lesz ebből valami.....
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2017
(#) attika válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Ne kiabáld el, attól mert így világít nem biztos, hogy jó. Rosszul csinálod, így kint a földön is világítani fog a led.
Alulról kell tesztelni a led driver oldalról
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Ez kevéske a teszthez.. A tesztet a meghajtók padjairól kell végezni.. Így nem zárod ki zárlatokat teljesen.. Itt nem lehet hibázni...Én sorban mentem letakarva a ledeket egyet ugorva mindig de a meghajtk padjairól meggyőződve nem e világít valami egyben..
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2017
(#) Mircsof válasza patexati hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Tudom hogy kevés.... De videón ennyit lehet megmutatni.
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Ezt hogy számoltad ki? Tuti hogy 20000 alatt van a vége.
Kérdezzük meg Attit mennyi az annyi eddig és mi kell még?
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2017
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Tönkre nem megy majd semmi csak nem világít ha baj van.. A meghajtók berakása is okozhat bajt ezért kell 100% kizárni a led hibát.. Itt visszabontani nem igen lehet..
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Egy pi 6-7 ezer postával,mcu egyéb (kvarc feszültségstabilizátor ,wirwlwss modul) kb 6000 ,meghajtók 7-8ezer postával,led nálad akciósan 5000, Nyákot nem számoltam..Videófej,vezérlő esetleg ha az is pénz
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2017
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Ezek nem jó számok. Mondjuk akkor jók ha minden külön pakkon 2000ft koruli posta van.
És még így is "csak" 28000.-
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
A posta és a csomagolási költség (lomex pl) a sok néha ha több helyről rendelsz..Alapból nem tűnik soknak..Én megépítem akkor is ha ez lesz az utolsó projectem az azonban biztos.. Mondjuk én lomexes meghajtó árakat néztem.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2017
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Jan 31, 2017 / 1
 
nem ez lesz. Vagyis abban az értelemben igen hogy ez csak Egy TV , max a jelforrast kell tunningolni mostantól.
Lesz meghajtó 140 körül.
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Csak a pici kínaiak nehogy lekoppintsák.. sajnos ez nem is vicc..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Bár megvehetném a hardwaret készen. Én csak örülnék neki. Nekem a sw rész érdekesebb.
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Ellenkező a polarításunk..nem nemileg ,nehogy félreérts
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Én szeretek építeni és megvalósítani..Bár Csak kedvelném a szoftvert és a matekot..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Én is szeretek de itt a cuccok kiválasztása beszerzése amit nem szeretek. Ha megvehettem volna kitt be biztos azt választom.
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Na akkor még egyszer, kijavítottam.
RFM
Az előzőt meg megérek egy modit, hogy törölje.
Akkor így helyes a RFM bekötése a PI-be.
Köszi az észrevételt.
(#) patexati hozzászólása Feb 1, 2017 /
 
Keservesen de sikerült a hdd motoros variáció.. Ez nagyon jó 3 Volton megy mint a fene már. A Wireless az 7V-ról megy..Rá lesz rakva a vezérlő és a Power is majd csak még tervezem a nyákot mi bele,ráfér.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2017
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Brutális a WPOWER Sokkal kisebb teljesítményű cuccokból is meg lehet építeni negyede méretben.
Gondolom nem ez lesz az övé, Ez csak teszt.

Különben jól néz ki nagyon
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Ez a 67 ledere készül annak kell a stabil táp ne reseteljen.. Persze nem ekkora fetek lesznek ez csak egy teszt Power nyák..Samsug fej lesz az rgb órához.. Abba is így teszem a tekercset a ferritre csak vékonyabb lesz a huzal.. Olyasmi les mint a tiéd.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2017
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Azon gondolkodtam mi a fenének a 67eshez akkora power? hiszen ott csak 4db LED driver van. A kétrotoroson 24db
Nem értem , valami ott nagyon kell hogy szívja a powert...... De való igaz nekem is erős powert kellett csinálnom hozzá csak nem tudom miért van ez.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Mert 5V a főtáp is..Igen megrántják a ledek nehéz stabilan tartani..
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2017
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Igen lehet hogy ezért van. Nem is tudom miért terveztem annak idején így. A mostani megoldás sokkal hatékonyabb.
Talán régen biztosra akartam menni és ezért lett a led táp is stabilizált.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2017
(#) Mircsof hozzászólása Feb 1, 2017 /
 
Sziasztok!
Végeztem a ledek felrakásával! Egyetlen egy hiba volt rajta, az is csak annyi volt, hogy nem érintkezett a led egyik lába a nyákon levő forrponttal.
Ezt kijavítottam, majd az összes ledet ellenőriztem ismét a meghajtók lábairól közvetlen. Szerintem rendben lesz.
Megmutatom a célszerszámot is amivel ezt a barbár tettet elkövettem.... Senkinek nem ajánlom veszélyességi szint 1000% úgy a ledekre, úgy magára a gépre nézve is. Mivel le van fojtva, így kevesebb levegő áramlik át a fűtőszálon, amitől az jobban fel tud izzani...
Végül is megoldható így is, de kerülendő ez a módszer!
Most jöhet a videófej, és ha lesz meghajtó akkor még azokat is fel kell rakni, de az már egy lapos végű pákával megoldható szerintem.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2017
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Eszméletlenek vagyok
Semmi előmelegítés csak úgy bumm neki a nagy fúvóval ezeknek a pici dolgoknak......
Csak ámulok bámulok mintha géppel ültetted volna be
Most már szinte biztos,hogy lesz olcsó LED driver. Jóváhagyták az 1 tekercs beszerzését. 2500db azt hiszem.
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Jó lett gratulálok!A "szerszám" nekem túl brutálisnak tűnik..
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
IGEN! Ez valóban jól néz ki! Kérdés hogy mennyire lesz meleg a tekercs és a motor
(#) kly válasza KKobra hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Elég jól bezárta az erővonalakat a ferrittel. Nem lesz gond vele.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Ez nem melegszik a 10W terheléssel sem csak afetek egy picit ,de ez extrém teszt.A motor szinte semmit sem melegszik alig vesz fel áramot 3V-ról elindul..
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Köszönöm a dicséretet!
Bíztam benne, hogy működni fog a módszer. Az oldalsó furatok jól vizsgáztak, mert a levegő nagy részét ott ki tudta fújni magára a nyákra csak "kevés" jutott.

Led driverre én befizetnék és minden másra is a chipcadtöl, ha úgy alakul.

A táp részével így állok, itt is az van mint a kijelzőné, hogy nincs hozzá több alkatrészem (kondi stb).
Következő: »»   403 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem