Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   779 / 1152
(#) Bakman válasza Ferencz Dominik hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Mérés nélkül nem feltétlen lehet kijelenteni, hogy hibás. Lehet, hogy a melegedés hatására egyszerűen kilyukadt a műszálas ruhája de még jól működik.
(#) Ferencz Dominik válasza zamatőr hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Ez jó ötlet!
(#) Ferencz Dominik válasza Bakman hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
De hát nem müködik a páka sem...
(#) Ferencz Dominik hozzászólása Jan 31, 2017 /
 
Amúgy az történt, hogy egyre csak csúszott kijebb a hegy a rúdból amikor vissza nyomtam és zárlatos lett.
(#) Bakman válasza Ferencz Dominik hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Én magára az alkatrészre írtam, hogy mérés(ek) nélkül, csak azért, mert levetkőzött, még nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy hibás, pláne egy tekercsnél. Lehet, hogy egy másik zárlat terhelte túl, de a leégésen még nincs túl.

A panel másik oldalán milyen alkatrészek vannak? Melyiket mérted eddig ki?
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2017
(#) Ferencz Dominik válasza Bakman hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Másik oldalán semmi nincs. És még nem mértem ki de mindjárt...
(#) dobanandras válasza Ferencz Dominik hozzászólására (») Jan 31, 2017 /
 
Koszonom szepen.
(#) jethro hozzászólása Feb 1, 2017 /
 
Sziasztok.

Kaptam pár darab 10 lábú csótányt,de nem találok róla semmit a mások guglija mindig okosabb.
Hátha valaki már találkozott vele.

Köszi
(#) vargaf válasza jethro hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Audio előerősítő és equalizer.
(#) jethro válasza vargaf hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Köszi

Valami adatlap vagy rajz található róla valahol?
(#) uniman válasza jethro hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Hello! Úgy hírlik, hogy az az LD IC ezzel azonos...
(#) weend hozzászólása Feb 2, 2017 /
 
Sziasztok!
Erről az orosz tirisztorról (T10-25 Y2) van-e valakinek pontos információja? A neten van találat, de hol 200 voltot, hol 1000 voltot, máshol meg 1200 voltot írnak határadatnak. Vezetési áramra 25 Ampert írnak.
Köszönöm.
(#) MikulaSan válasza weend hozzászólására (») Feb 2, 2017 / 1
 
Dioda/tirisztor valamelyik sajnos kicsi a képernyő nem látom rendesen.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2017
(#) uniman válasza MikulaSan hozzászólására (») Feb 2, 2017 / 2
 
Azokat a képeket kár nézni, nem a kérdező saját készítésű fotói!
Egy rendes fotó így néz ki...a meg nem nevezett feliratai pedig kódolják, hogy hány voltosak. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2017
(#) weend válasza uniman hozzászólására (») Feb 2, 2017 4 /
 
Hogy te milyen okos vagy, elképesztő! Képzeld, én is tudok rendes fotót készíteni, feltéve, ha ide ér az alkatrész. Ha józanul elolvasod majd a hozzászólásom, láthatod, hogy megneveztem a kérdéses alkatrészt! Na mindegy, egészségedre!
Amúgy, köszönöm az információt!
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2017
(#) uniman válasza weend hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Nem szükséges megköszönnöd a segítségem...hogy megmutattam az eredeti adatlapjukat ezeknek a tirisztoroknak. Valószínűleg egy kukkot sem értesz belőle, mert akkor kiolvashattad volna, hogy a tirisztorokon olvasható további számok jelzik a további paramétereit..
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2017
(#) kadarist válasza uniman hozzászólására (») Feb 2, 2017 / 1
 
Áruljuk el azért, hogy az u2 a 200V-os típust jelenti.
(#) Lamboo hozzászólása Feb 3, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy kínai OTG USB-s tabletem ami mostanában nem akar tölteni. Leforrasztottam az aksit és a töltő áramkör pár másodpercig 1,5V-ot ad ki aztán elkezd csökkenni illetve egyátalán nem mérek nagyobb feszültséget az aksin amikor töltőre van dugva. ezért a képen pirossal bekeretezett IC-re gyanakszom de nem találom meg, hogy mi ez csak tippelni tudok. Szerintem valamilyen DC-DC konverter vagy töltésvezérlő. Tudnátok segíteni a típus kiderítésében? Az IC-re ennyi van írva:
LPS
5V5n4
(#) MikulaSan válasza uniman hozzászólására (») Feb 3, 2017 / 1
 
Csak segíteni probáltam a kèrdezőnek. Igen feltünt hogy nem.saját fotó, de kivántsiságbol is èrdeklődhetett volna mert valahol összefutott vèletlen ezzel az eszközzel neten. Persze nem problèmázni akaeok vagy hasonló , ès elnèzèst hogy ha rosszat szoltam.
(#) uniman válasza MikulaSan hozzászólására (») Feb 3, 2017 / 1
 
Hello MikulaSan! Te semmi rosszat nem tettél...
Ma már pár másodperc alatt kideríthető, hogy egy fotó honnan származik...továbbá sokan nem is tudják, hogy mások által készített fotókat felhasználni sajátként milyen feltételek mellet lehetséges. De ez egy másik fórum témája...
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2017
(#) Doky586 válasza Lamboo hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Ha lekötötted a töltőről a terhelést akkor gondolom érzékeli hogy nincs aksi amit tölthetne, és nem is tölt..
(#) dobanandras hozzászólása Feb 3, 2017 /
 
Sziasztok.A kepen levo alkatreszt szeretnem kiprobalni hogy jo-e.Nem tudom hogyan?
20mm*2.4MHz Ultrasonic Atomization Chip Board Special Sensor Membrane Humidifier Accessories Nebulizer Disc Mist Maker Spray Diffuser.Ennyit kaptam rola .Koszonom.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2017
(#) kadarist válasza dobanandras hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Szia!
Oszcilloszkóppal megnézed, hogy kap-e feszültséget. Ha kap, akkor megnézed azt, hogy megcsinálja-e azt, amire hívatott.
(#) Sebi válasza dobanandras hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Ez egy elektronikus légpárásító lelke. 2,4MHz pár W szinuszos jel kell neki.
Egy desztillált vízzel töltött tartály alján szokott "lakni", működés közben a vízfelületen egy pár cm magas állóhullám-kúp figyelhető meg, ami iszonyúan párolog (hidegen!). Ventilátorral továbbítják a térbe. A vízszintet állandó értéken kell tartani a jó működéshez).
(#) dobanandras hozzászólása Feb 3, 2017 /
 
https://www.mall.hu/inhalalo/joycare-jc-114.Ebben az inhalátorban talalhato.A vegyszerben csak kis bugyborekokat lehet eszlelni mukodes kozben.Nem kepzodik az ugynevezet légpárásítás.Megnezem oszcilloszkoppal.Ha megis hibas,hol kaphato?
(#) Sebi válasza dobanandras hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Ami az én kezembe került, annál egy teljesítmény-oszcillátor volt a meghajtó és 100V körüli feszültség a piezo-n. A vízkő tönkreteszi (érdekes módon, pedig annak le kellene pattogni róla).
(#) dobanandras hozzászólása Feb 4, 2017 /
 
Sebi es Kadarist,koszonom szepen a valaszokot.
(#) feccus hozzászólása Feb 4, 2017 /
 
Sziasztok.
Tud valaki esetleg valamit a képen látható ic-ről,vagy hogy esetleg mivel helyettesíthető?
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2017

DSC_0961.jpg
    
(#) nedudgi válasza feccus hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
A 723 teljesen elterjedt feszültségszabályzó, ezer gyártó csinálja. Például LM723 jó helyette.
(#) feccus válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Köszönöm.
Egy épített labortápban szerepelt és tegnap a párja elfüstölt.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2017
Következő: »»   779 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem