Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tápegységgel kapcsolatos kérdések
Lapozás: OK   109 / 171
(#) erbe válasza bazsamasza hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
18 Ah-s akkuhoz elég egy komolyabb dugasztáp. Éppen most akcióznak több helyen is ilyen kicsit 4e.- alatt. Ha már valami komolyat akarsz tanulásnak, építs szulfátoldót FET-es impulzusadóval. Olyant nem kapsz boltban.
Elektronikus szulfátoldó
200 W-os toroiddal indításrásegítőt is lehetne készíteni. Csak egy középmegcsapolás kellene a meglévő tekercsre.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2017
(#) Barnei hozzászólása Feb 20, 2017 /
 
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni ,hogy lehet e kezdeni valamit ezzel Bővebben: kut12 2a24wl a tápegységgel? A problémám a következő
vettem egy led tápegységet amin a képen láthatő hogy lehet állítani a feszültséget egy trimmerel! Nos kézhezvételkor nem volt benne rimmel csak egy átkötés. Próbáltam megoldani... elvágtam az áthdalást és tettem bele egy 10k trimmel ami müködik is viszont 12.1v felé nem megy. Nekem meg az lenne a lényeg!
(#) sany válasza Barnei hozzászólására (») Feb 20, 2017 /
 
Szia!
Szerintem nem elég csak az áthidalást, kiváltani egy trimmerrel. A tápegység túlfeszültség védelemmel is rendelkezik, így a benne lévő elektronika, nem enged több feszültséget kicsikarni belőle. Ismerni kellene a belső felépítését, de lehet, hogy csak nagy átalakítás árán lehetne kihozni nagyobb kimenő feszültséget belőle.
(#) Barnei válasza sany hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Helló. Mellékelem a képeket a tápegységről. Köszönöm a segítséget!
(#) proli007 válasza Barnei hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Hello! A Q21 vélhetően egy TL431 és ennek feszültségosztója lesz az R3-R4 párhuzamos eredője és az R14 4,7kohm-os ellenállás. Így ennek az R14-nek az értékét kell növelni, ha a tápfeszültséget növelni szeretnéd.
"viszont 12.1v felé nem megy" A felé, és a fölé, más logikai fogalmat jelent..
(#) Sebi válasza proli007 hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Igen!
És mivel nincs két optocsatoló, az áramgenerátoros jelleget feltehetőleg a primer körben alakították ki, ahová macerásabb a beavatkozás...
Ha az áramkorlát marad ahol volt, akkor a megemelt kimenőfesszel nagyobb teljesítményt lehet kivenni. (nem láttam írva, mi az eredeti kimenőfesz, ha csak pár tized V-ot kell emelni, akkor nem merülhet fel a fokozott hűtés igénye.)
(#) Barnei válasza proli007 hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Szép jó napot! Azt szeretnél elérni ,hogy tudjam állítani a feszültséget 3V és 14,5v persze ha lehet...
(#) sany válasza Barnei hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Én úgy gondolom, hogy akkor egyszerűbb lenne, ha nem piszkálnál bele a tápba. Hanem egy DC-DC konvertert kötnél a táp után, mint kiegészítő áramkört. Alkalmazva pl. LM317T, LM338T, stb.. Milyen terhelést akarsz rákötni?
(#) proli007 válasza Sebi hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Hello!"LED tápegység, állandó feszültségű, 12V, 24W"..
(#) proli007 válasza Barnei hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Én nem ismerem ezt a tápot, csak a képről. De az egyáltalán nem biztos, hogy ekkora tartományban lehet szabályozni.
(#) Barnei hozzászólása Feb 21, 2017 /
 
Igen led tápegység. Volt egy kicsit nagyobb led tápegységem és azt tudtam állítani egészen 15V ig. Hasonló képen szetettem volna használni, de nem azt kaptam ,mint ami a képen volt és ezt nem tudom állítani. Megfogadom Proli007 tanácsát és nem piszkálok bele! Köszönöm a segítéget Uraim!
(#) Sebi válasza proli007 hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Hmm... akkor "mezei" táp, ami persze jó LED-hez is - megfelelő kiegészítő áramkörrel.
Végülis akkor piszkálható - ahogy írtad.
Biztosan feljebb vihető - akár 15V-ig is - csak körültekintően kell matatni benne.
(#) sany válasza Barnei hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
LED szalagot szeretnél vele üzemeltetni?
(#) Barnei válasza sany hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Részben led szalagot is meg cree ledeket. Bár a led szalagnak teljesen jó a 12V viszont van egy led szalag ami 120 led/m azért az szereti a nagyobb feszültséget de legfeljebb betáplálok majd sűrűbben.
Vagy probáljam meg kicserélni az R14 et egy 10kohm-ra?
(#) fufuka hozzászólása Feb 25, 2017 /
 
Kolléga urak!

Milyen kapcsolást javasolnátok 10V- ról 5V (3A) stabil ( nagyon szűrt ) táp megvalósításához?
(#) Kovidivi válasza fufuka hozzászólására (») Feb 25, 2017 /
 
Bővebben: Link 2.5A szabad levegőn, 3A minimális légáramlattal.
(#) fufuka válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Köszönöm!

Látom én... ...sőt azt is látom, hogy ennyiért semmit nem lehet építeni! De ennek egy baja van... 2 hónap míg ideér. Nincs valami rajz, amit ripsz ropsz megépítek és hű de jól fog működni??
(#) kadarist válasza fufuka hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Egy LM350-es stabilizátorral is megoldható, csak ennek tisztességes hűtés is kell (hűtőborda). Másik hasonló az LM1084IT-5.0, ennek is kell hűtés.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2017
(#) fufuka válasza kadarist hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Hűtöm én... csak kéne egy rajz...
Vagy lm1084IT5 ?
(#) kadarist válasza fufuka hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Beteszed a keresőbe a típust és máris lesz rengeteg rajzod.
(#) Sebi válasza fufuka hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Értelmetlen az LDO, mikor bőven van mit elfűteni.
(#) kadarist válasza Sebi hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Ha nem szimpatikus a low drop, akkor keressetek hagyományosat. A kereső rendkívül jól működik: Bővebben: Link.
(#) kenikl hozzászólása Feb 26, 2017 /
 
Sziasztok,

a NYÁK-lap készítés kérdések topikból ide átlinkelve.

Építettem 2db erősítőt TDA2030-al.
Bővebben: Link

Az erősítő működik, és szeretnék hozzá gy tápegységet csinálni.
Elkezdtem megtervezni Sprint Layout-ban. Mellékelve a kép róla.

Az előző topikban már megbeszéltük, hogy érdemes lenne egy kicsit nagyobb vezetősávokat alkalmazni, ezeket javítom. Viszont felmerült egy olyan probléma is hogy jó lenne egy induktív fojtót beletenni.

Abban kérném a segítségetek, hogy pontosan milyen fojtót lenne érdemes beépíteni és azt hogyan?
Valamint szerintetek hiányzik még valami az áramkörből?

Köszi a segítséget

nyák.JPG
    
(#) kadarist válasza kenikl hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Szia!
Miből merült fel ez a fojtós probléma? Zavarfrekvenciákat kellene kiszűrni?
(#) kenikl válasza kadarist hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Egyenlőre csak tervezés alatt van a tápegység, Stewe fórumtárs ajánlotta, hogy a brumm-ok kiszűrése végett érdemes beiktatni

Előző téma hozzászólása

Általában mi kell egy jó erősítő tápegység felépítéséhez?
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2017
(#) kadarist válasza kenikl hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Jó, én biztosan nem használnék fojtót, mert 50-100Hz-re (brumm) akkora induktivitás kellene, hogy nem férnél el tőle, plusz a nagy súlya is zavaró lenne. Teljesen elegendő a tisztán kapacitív simítás.
(#) kenikl válasza kadarist hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Ez esetben ha szerintetek nem kell bele más akkor megy a nyomtatóba és jöhet a vasalás.

Egyébként szerintetek jobb lenne EZ a trafó hozzá mint a meglévő 12V 1.65A-es? Tényleg kell neki a nagyobb trafó?

Köszi a segítséget.
(#) kadarist válasza kenikl hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Hány wattos ez az erősítő?
(#) Kovidivi válasza kadarist hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Az teljesen mindegy, hogy low drop-os a szabályzó, amikor 5V-ot kell elfűteni. Kapcsolóüzem kellene ide.
A kérdezőnek: Egyébként nem 2 hónap alatt ér ide a termék, sokszor 2-3 hét maximum. Vagy meg kell rendelni banggood-ról, vagy amazon-ról, vagy ebay.de-ről, azok pár nap alatt itthon vannak.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2017
(#) kadarist válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Nekem nem volt bajom a low dropouttal, én ajánlottam ilyet.
Következő: »»   109 / 171
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem