Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   43 / 199
(#) remiasa válasza HERC hozzászólására (») Ápr 1, 2017 /
 
Köszönöm de már megoldottam, a G kódhoz nem kell nyulni, a feltöltött marline-be és a repetier-be lehuztam nullára az adott filamenthez tartozó höfokot és a munkalapét igy szépen lefutott a G kód.
(#) remiasa hozzászólása Ápr 10, 2017 /
 
Végre megjött a Heatbed-em nem örültem miután kibontottam a csomagot.
(#) piter89 hozzászólása Ápr 10, 2017 /
 
Sziasztok!

Olyan problémám van hogy a nyomtatóba a tálcát nem tudom birom felfűteni. Most kötöttem be egy 300W-os tápot. Ha csak a tálcát fütöm akkor is beletelik neki 30 percbe mire 61fokra felmegy de tovább semmi esetre se akar. Van valakinek ötlete mit lehet tenni ?
(#) remiasa válasza piter89 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Üdv

Kicsi a táp! Az enyém 600Watt
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2017
(#) GPeti1977 válasza piter89 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Mérd meg hogy beesik-e a feszültsége terhelésre ha nem akkor más van, pl 24V os a fűtés vagy akármi.
(#) szucsistvan123 válasza remiasa hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Ismerős a helyzet!
Én is görbén kaptam, csak nem ennyire!
Reklamáltál?
(#) remiasa válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Igen irtam neki hogy a gyenge csomagolás az oka, és küldtem fényképet is.

Annyira rossz az állapota hogy nem lehet felhasználni, a sarkoknál lévő furatokra tejesen vissza vannak hajolva a sarkai, ha megprobálnám visszahajtani letörne.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2017
(#) blaci válasza piter89 hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /
 
Nekem is 300W tápom van egy dell pc-ből, plusz egy MKII PCB heatbed, a tetején pedig üveglap egy szkennerből. Ez az összeállítás kb. 10 perc alatt fűti fel 105 fokra. Az üveglapot íratkapcsokkal szorítom a PCB-hez.
Ha lesz egy kis időm, egy erősebb tápot fogok beletenni, meg egy 12V 280W szilikon fűtőlapot. Azzal várhatóan sokkal gyorsabban melegszik majd.
A gép burkolása is nagyon sokat gyorsított a folyamaton, és a magasabb (90 +) hőmérséklet is csak így vált elérhetővé.
(#) piter89 hozzászólása Ápr 11, 2017 /
 
Na szép. Tudtok segiteni abba hogy melyik 12V-os bemenetet kell átkötnöm egy másik tápegységre? Mert akkor berakok mellé pluszba egyet hogy legalább ki lehessen igy próbálni.
(#) remiasa hozzászólása Ápr 11, 2017 /
 
Egy kérdés, a sima ablak üveg nem jó Heatbed-hez ?
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2017
(#) blaci válasza piter89 hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Itt és itt is megtalálod a választ.
Azért figyelj arra a 11A korlátra, ellenkező esetben csúnyán füstöl minden, de a nyák biztosan
Ha szilikon lapot használsz, akkor szükséged lesz egy megfelelő teljesítményű SSR-re is.
(#) blaci válasza remiasa hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /
 
Hőmérséklet függő, illetve sokkal óvatosabban kell bánni vele.
De próbáld ki
(#) remiasa válasza blaci hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
A RAMPS 1.4-en a fetek 50Ampert birnak! Te melyik nyákra gondoltál?
(#) remiasa válasza remiasa hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
A 11A és az 5A a minimumot jelenti(szerintem)!
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2017
(#) greatman hozzászólása Ápr 12, 2017 /
 
Sziasztok.

Akinek heatbed felfűtési gondjai vannak, annak javaslom a következőt.
4mm -es alulap, akkora, amilyen nagy heatbed -et akar.
Utána mérettől függően 1 vagy 2 db. ilyen:
PTC Heating

Tápnak ilyen:
Tápegység

A PTC -t fel kell csavarozni az alulap aljára, közé termál pasztát. Mérettől és kívánt teljesítménytől függően 1 vagy 2 db. -ot. Hidegen 25-30 A -t fel fog venni, erre kell számolni.

Az alaplap védelme miatt PTC -nként egy db. ilyet is érdemes beépíteni:
Heatbed expansion

Hőmérséklet méréshez:
100K termisztor

Az eredmény: kb. 2 perc alatt fűt fel 110 fokra. Sokkal jobb eredmény érhető el vele, mint a többi úm. gyári heatbed -el tapasztalatom szerint.

Üvegnek nekem bevált a bontott scanner üveglap.
(#) HERC válasza greatman hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
Hali!

Nem igazán lesz jó a hőelosztás.
(#) greatman válasza HERC hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
Lehet. Viszont ez fűt, és nem küszködik. Hiába jó a hőelosztás, ha nem bír felmelegedni. Egyébként én nem tapasztaltam ilyen problémát. Ezért kell a vastag alulap, meg a PTC is elég nagy felületen fekszik fel. Plusz az üveglap is segít a hő eloszlatásában. Réz még jobb lenne, csak az elég drága. De ez csak az én megoldásom, természetesen biztosan van profibb.
(#) blaci válasza remiasa hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /
 
Szerintem nem.... A Fet lehet hogy bírja, de a nyák tuti nem. A tápom maximuma 18A, ott már füstölt pár másodperc után. Mivel résen voltam, ezért túlélte, de vékonyak a vezetősávok. És igen jól láthatóan a nyák füstölt. Elképzelhető, hogy valami nagyon erős hűtéssel megoldható, de mindenképpen átalakítás szükséges hozzá.
(#) remiasa válasza blaci hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Akkor azon a panelen valami hiba volt, én tegnap teszteltem az én pc tápom 600Wattos és 12Volt/ 20Amper és semi nem füstölt melegedett túl számold ki 12x20=240Watt, az elektronika csak annyit áramot vesz fel amire szüksége van tehát ha van egy 20Ampert tudó tápod az nem azt jelenti hogy annyit is fogyaszt, ha igen akkor ott valami nem okés.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2017
(#) brumbrus hozzászólása Ápr 13, 2017 /
 
Üdv!
Tervezgetek egy H-Bot CoreXY 3D nyomtató építését.(Forrás)
Az extrúderhez lenne egy kérdésem:
a part list ezt a fajtát javasolja:Bővebben: Link

én viszont ezen gondolkodok: Bővebben: Link

Mi a különbség a kettő között, azt leszámítva, hogy az egyik 7-ed annyiba kerül, mint a másik?
Melyiket javasoljátok?
A fúvóka mérete mekkora legyen(0,2 v. 0,3), azt figyelembe véve, hogy még soha nem nyomtattam?
(#) Pali79 válasza brumbrus hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Sok különbség nincs ezek között, nem egy űrtechnológia. Egy réz fúvóka, egy ventilátor, egy alu test meg egy teljesítmény ellenállat a fűtéshez.

A standard fúvóka 0,4-es. Minál kisebb a fúvóka annál jobb minőséget lehet elérni a kisebb, vékonyabb dolgok nyomtatásakor cserébe sokkal lassaban dolgozik. Egy-egy kisebb darab 0,4-essel is 5-6 óra tud lenni, de nagyobb darab, finomabb beállítással akár két napig is tarthat.
(#) brumbrus válasza Pali79 hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Köszi!
Viszont akkor veszek egy fúvóka kitet:Bővebben: Link.
(#) piter89 hozzászólása Ápr 13, 2017 /
 
okés köszi
Flexibilis tálcafűtést honnan melyik cégtől lehet rendelni? (Ebay, aliexpres kizárva)
(#) Stewe hozzászólása Ápr 13, 2017 /
 
Tálcafűtésnek az üveglap+hőlégfúvót próbált már valaki? Az örvénylő levegőnél sokkal jobb hőeloszlást nemigen lehet házilag...
(#) Temela válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Hát, az örvénylő levegő biztosan kedvezőtlen hatással van a vékony szálra, amiből történik az "építkezés". Még a 0,4 mm-es szál is igen vékony már, de a hétköznapi forgalomban is használják már a 0,2 mm-es szálat. Szerintem nem kell túl nagy képzelő erő ahhoz, hogy világossá váljon "fektetés" közben a vékony szál könnyen elmozdulhat az irányvonalból a légáramlatok hatására. Mindez persze a nyomtatási/felületi minőség tükrében érdekes vagy számít igazán.
(#) brumbrus hozzászólása Ápr 13, 2017 /
 
Üdv!
Szeretnék megkérdezni valakit, hogy a link alatt található stl fájlokat ki tudná-e nyomatni a fájlnév előtti darabszámban, ABS-sel.
Természetesen először árajánlatot kérnék az illetőtől privátban.
(#) brumbrus válasza brumbrus hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
(#) Stewe válasza Temela hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Szerintem igen élénk képzelet kell, hogy valaki felső fűtésben gondolkodjon.... Az asztalt alulról egyenletesen.... mint ahogy az ellenállásfűtésnél.
(#) Pali79 válasza brumbrus hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Kaptál már ajánlatot? Kíváncsi lennék mit tippelsz mennyiből jön ki ez a projekt...
(#) brumbrus hozzászólása Ápr 14, 2017 /
 
Nem. Ez a projekt még csak terv. Eddig 118 ezerbe van mindennel együtt, a 3D alkatrészek kivételével.
Mennyi lenne kb. az alkatrészek kinyomtatása egy "olcsóbb" cégnél szerinted?
Következő: »»   43 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem