Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   163 / 219
(#) Toth Attila válasza reloop hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Szia! Csak példaként: Ha 1 amper nyugalmi árammal számolunk, akkor igazából a tranzisztoronként 500mA- es kollektor áramhoz keressük a bázis áramot, ezálltal megkapva a bétát. Jól gondolom?
(#) goreny válasza Naszrai hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
(#) goreny válasza Toth Attila hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Csak a kiváncsiság miatt megkérdezném, hogy hova lesz a másik 500 mA?
De megsúgom, nem, mindkét tranzisztoron átfolyik az 1A, és ahhoz keressük a bázisáramot.
(#) reloop válasza Toth Attila hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Szia! Mindkét végtranzisztor kollektorárama megegyezik a nyugalmi árammal, mert sorosan vannak kapcsolva. A két bázisáram adódik össze, az R6, R7 és a P2 eredőjét erre méretezhetjük, esetleg ezzel kevered.
(#) Naszrai válasza goreny hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Eddig barmilyen mukodo tranzisztorra ramertem multimeterrel valami nagyobb szamot mutatott. Csak a 2N3055 lenne kivetel? 2-t beepitettem es alatamasztotta a sejtesemet. Repult a kapacitassokszorozo 2 tranzisztora es a vegtranyok is.
(#) mikldesign válasza Naszrai hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Hibás tranyókat vettél?
(#) Toth Attila válasza reloop hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
A manóba! Tényleg hülyeséget kérdeztem, azért köszönöm választ és a magyarázatot is! Így már világos.
(#) Toth Attila válasza goreny hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Köszönöm Neked is! Előbb kérdeztem mint hogy átgondoltam volna.
(#) mikldesign hozzászólása Szept 9, 2017 / 3
 
Készül az előlap. A kiindulás, és a végeredmény. Kézzel csiszolva.
(#) jethro hozzászólása Szept 9, 2017 / 2
 
Sziasztok.

Ez lett a panel vége beépítve mindenki ötletét,de szerintem nem ez az utolsó,mert így beültetés közben már látom a hibákat.A panelt úgy vasaltam közvetlenül fóliáról.
(#) mikldesign válasza jethro hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Te, ez igen jó lett.
(#) jethro válasza mikldesign hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Köszi.
Láttam májusban küzdöttél alu beszerzéssel,ha még érdekel privátba írok győri forrást.A min.egység 1m de géppel szépen föl is darabolják,ha akarod.Lemezből 3mm felett vágnak bármekkorát.
(#) Naszrai válasza jethro hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Szia! Ez engem is erdekelne. Privatban megirnad? Koszi!
(#) Alkotó válasza mikldesign hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
A ránézésre 1-1,5 mm mély beütések kicsiszolása már akkora munka, ami messze megkérdőjelezi hogy egyáltalán érdemes-e nekifogni. Ilyen mélységű hibák kézi csiszolásakor a vastagság jelentős ingadozására is számítani kell, meg tüdőbajra, bőrrákra és izomlázra is.
Megjegyzem, a csiszolt felület felső-középső részén van két határozott bemélyedés, aminek nyoma sincs a nyers felületen. Ez minimum gyanakvásra ad okot, nem fordult-e meg véletlenül a lemez, és nem a hátulját csiszoltad-e.
(#) CIROKL válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 10, 2017 / 1
 
Nàlunk az ilyen lemezt abban a bizonyos edénybe dobnàm csak , ennyi szenvedést nem igen ér ,sokkal egyszerübb beszerezni olyat ami szinte tökéletes.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2017
(#) Alkotó válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Egyetértek.
(#) mikldesign válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Ej, de gyanakvóak lettünk hirtelen. A csiszolás 12 órát vett el az életemből, egy szamurájkard ennél jóval több ideig tart. A felhasznált csiszolópapír vagy vászon 9 féle szemcsemérettel rendelkezett, vagyis ennyiféle volt. Egy tusírlapra lett a lap felragasztva, a csiszolóvászon pedig egy falapra, ami előtte síkba lett csiszolva. Aggodalmadat a vastagsággal kapcsolatban nem értem, nem űreszközbe készül, és mit tettél volna a helyemben, ha egy alu előlap anyagához a felkeresett cégek min 1m2 anyagot akartak megvetetni. Ezt a MÉH telepen vettem, és még ez volt a legkevésbé szörnyűséges. Egyébiránt mind két fele hasonló sérülésekkel van tele. Még nincs készen, mert a furatok nincsenek rajta, az élek is szõrnyűek, bár kettőt rendbetettem már, síkba csiszoltam, és derékszögbe is. Tudom, CNC vel gyorsabb volna, de ha nincs? Meg hengertiszta lemezből, de ha nem nincs pénzem egy fél táblára? Igen, fáj a kezem, izomlázam is lett! A ķépet azért tettem fel, hogy egy hobbista cnc meg spéci szerszámok, makulátlan alapanyagok híján is tud szép dolgokat csinálni. Az emlìtett pöttyök olyan mélyek, hogy nem volt energiám kiszedni. Gondolj bele, az egész lapot kell egyöntetűen leszedni. Újabb 12 óra, na nem.
(#) mikldesign válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Mondod Te, aki olyan helyen dolgozik, ahol ez nem kunszt. De én nem olyan helyen dolgozom. Nekem nincs CNC lehetøségem, stb. Gyönyörű dolgokat csinálsz ezt mondtam, de kérlek ne fitymáld le azt, ha valaki silányabb alapanyagból valami szépet akar kihozni, mert nem fair.
(#) CIROKL válasza mikldesign hozzászólására (») Szept 10, 2017 / 1
 
Tévedésben vagy nem fitymàlàsképp mondom csupàn az idő fontos gondolom és a rengeteg munkàt még nem is mondtam.
Elhiheted tökéletesen tisztàba vagyok azzal amit véghez vittél , de sokkal könnyebb megoldàs ha segitséget kérsz akàr alap anyag ügyben is.
/Megszàmlàlhatatlan embernek segitettem màr /
(#) Robin2 válasza mikldesign hozzászólására (») Szept 10, 2017 / 1
 
Ez nem semmi munka volt, gratulálok, szép lett. Személy szerint többre értékelem, mint a CNC-vel vagy bármilyen géppel készült, nagy büszkén mutogatott dolgokat.
(#) jethro válasza Naszrai hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Elküldtem,megkaptad?
(#) mikldesign válasza jethro hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Én is kérem.
(#) jethro válasza mikldesign hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Megkaptad.
(#) mikldesign válasza jethro hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Írtam is, hogy köszönöm
(#) Naszrai válasza jethro hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Igen, koszi!
(#) Naszrai hozzászólása Szept 11, 2017 /
 
Szeretnem a legujjab tapasztalatokat megosztani. Minden vegtranzisztort lecsereleten a nemletezo Fairchild BD245C-re. Beta multimeterrel 165-185 kozott. Most 1.2A arammal is van tere a hangjanak. Van erre esszeru magyarazat? Vagy fizessek elo 4db toshiba vagy hitachi npn-re es csodat hallok?
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2017
(#) mikldesign válasza Naszrai hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Ezt csak próbálva tudnád kideríteni.A torzítás, stb. Most milyen? No meg a hőmérsékletet? Egyébiránt erősen eszemben voltál, mert pont a félvezetők üzeni hőmérsékletével foglalkozott egy cikk, amiben szintén 60 fok körüli hőmérsékletet jelölték meg optimálisnak. Aztán elment az áram, és nem találtam vissza az oldalra.
(#) Naszrai válasza mikldesign hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
100 fok alatt valahol. Kezzel most 1-2mp-ig tapinthato. Most 38.8v 1.2A, THD 0.014, IMD 0.06, de ez egy meres, ami nem meres. Maskor 3...5 meres atlagat szoktam venni.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2017
(#) Orbán József válasza Naszrai hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Kb. 27V untig elég tápnak 8 Ohmra. A többi tényleg csak az üvegházhatást súlyosbítja...
(#) mikldesign válasza Orbán József hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Nincs igazad! Most hogy jön az ősz, az a hő jól jön a lakásban. ☺
Következő: »»   163 / 219
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem