Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Index
 
Témaindító: MoOn, idő: Máj 3, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 9
(#) Erick hozzászólása Jún 24, 2014 /
 
Sziasztok!

A következő lenne a problémám: Adott egy jármű, amin oldalanként 3+1 index izzó van felszerelve. A hozzá vásárolt bolti indexrelék (4x21W) mindig rövid időn belül tönkremennek. Az izzók oldalanként összesen 3A fogyasztanak, zárlat nincs, kipróbáltam relé nélkül szépen világítanak. Szeretnék egy elektronikus relét építeni, hátha az jobban bírná. Minden 24V-ról működik. Van esetleg ehhez valakinek kapcsolási rajza?

Köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2014
(#) Tomi111 válasza flerkmisk hozzászólására (») Jún 24, 2014 /
 
Üdv!
Ennél az áramkörnél éppen a 6V-tal van a gond. Az alkalmazott FET (BUZ11) 6V-tal nem nyit ki teljesen. 12V körül kellene neki a gate lábára. Kellene bele egy másik FET, ami 5-6V-nál is teljesen kinyit!! Pl.: IRLZ34N

Hoppá!!! Most nézem, valószínű már megoldódott a probléma!!
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2014
(#) flerkmisk válasza Tomi111 hozzászólására (») Jún 24, 2014 /
 
A probléma áthidalva lett, nem megoldva, ugyanis azóta 3W-os LED-ek vannak az indexekben, így nincs felizzási idő Ennek ellenére biztosan jól fog jönni még a javaslatod, köszönöm
(#) SKY hozzászólása Máj 21, 2015 /
 
Sziasztok!
Van egy 4 kivezetéses italamec dot 379 típusú relém. A lábakra +, -, P és L van írva, hogyan kell bekötni?
Segítségeteket köszönöm!
(#) levaitamas válasza SKY hozzászólására (») Máj 21, 2015 /
 
Csak egy tipp: +/- a táp, L: terhelés, P: impulzus(indítójel).
(#) martin96 hozzászólása Márc 30, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy Daewoo Lanosunk.
Reggel gondolta magát, hogyha jobbra indexelünk akkor gyengén villog a bal is. De csak, ha jobbra. Balra indexelésnél nem villog a másik oldal.
Azt gondoltam, hogy a kapcsoló ment tönkre, de nem. Majd megnéztem a vezetékeket, de ott sem volt semmi.
Mit lehet még nézni? Valami baja lenne a testtel?
(#) proli007 válasza martin96 hozzászólására (») Márc 30, 2016 /
 
Hello! Így van, inkább testelési hibát keress.
(#) martin96 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 1, 2016 /
 
A központi zárban ment tönkre egy dióda. Most már jó.
(#) morzsa15 hozzászólása Szept 1, 2016 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy a képen látható index relének mi a működési elve?

Válaszokat előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza morzsa15 hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Az elvről videó is készült: Bővebben: Link.
(#) morzsa15 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
És az ellenállás mi célt szolgál?
(#) proli007 válasza morzsa15 hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Gondolom, hogy amikor kikapcsolják, legyen min kisülni a kondinak. De ez a relé, nem az, mai a videón van. Mert ha megnézed az 517-es képet, látható, hogy a relén itt feszültség és áram tekercs is van. De gyanítom, hogy a videón sem jó a kapcsolási rajz amit felettek.. Mert a Led és a lámpa párhuzamosan van a relé tekercsel, amitől a Led lassan alszik el, a lámpa meg egyből kisüti a kondit..
(#) morzsa15 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Ahannn és akkor mit kellene neki kicserélni hogy ne csak izzórol menjen a relé hanem például ledes "izzóról" ugyan az a foglalata minden csak ha bele rakom simán világit? Ezért gondoltam ha meg értem ennek a működését akkor talán át tudom alakítani a célnak megfelelőre.
(#) proli007 válasza morzsa15 hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Nem fogod tudni átalakítani. Leginkább azért mert látszik hogy az áramnak is szerepe van, az meg nem lesz meg a Led-eknél. Maximum ha mellé terhelést teszel, de akkor meg értelmetlen a dolog.
(#) morzsa15 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Ettől féltem én is hogy ez a helyzet. Esetleg valami kapcsolás ugyan ezzel a koncepcióval csak hogy menjen leddel is?
(#) proli007 válasza morzsa15 hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
A Led-es indexnek van külön topikja. Ha beleolvasol, találsz benne olyant aki állítja hogy működik azzal is. De én is tettem fel ilyen kapcsolást ott, de lehet Te azt túl komplikáltnak találod majd..
(#) morzsa15 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
De ha jól gondolom akkor gyakorlatilag ezek folyamatosan kapcsolja a fet-et? Csak ugye az index kapcsoló miatt nem villog az izzó.
(#) proli007 válasza morzsa15 hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Nem kapcsolja. De csak azért nem, mert amikor kiteszed az indexet, egyből égnie kell. Ha folyamatosan megy (szabadonfutó) akkor ez nem biztosított.
(#) morzsa15 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Bocsi hogy értetlenkedek kicsit de mikor alap helyzetbe rakom az indexet ugye nem villog semmi akkor honnan tudja az általad linkelt áramkör hogy nem kell a fetet "kapcsolni".
(#) proli007 válasza morzsa15 hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Meg kellene érteni a működését. Amikor az indexkapcsoló nincs sehova kapcsolva, a Fet folyamatosan be van kapcsolva. De van egy áramérzékelés, ami észleli, ha a lámpák felé folyik áram. Ekkor elindítja az ütemadót. Tehát áram visszacsatolás van.
(#) kadarist válasza morzsa15 hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Szerintem ez lesz az, itt van áramtekercs is. Bővebben: Link
(#) morzsa15 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Amit fent linkeltél ahhoz van esetleg kéznél nyák terved?
(#) morzsa15 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Ez se az mert ami nekem van csak 2 lába van.
(#) proli007 válasza morzsa15 hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Nincs, mert én csak megrajzoltam az áramkört. De se olvasni, se nyákot tervezni ?
(#) kadarist válasza morzsa15 hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Ha a C-t kihagyod, akkor ennek is csak két lába lesz.
(#) morzsa15 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Hát őszintén ezekkel az analóg áramkörökkel bajba vagyok nem gyengén. De a nyáktervezés megy csak sajnos időm nincs vele pepecselni de majd még a héten muszály lesz meg csinálnom. Még egy kérdésem lenne viszont melyik része hagyható el ha nem kell a vissza jelző?
(#) proli007 válasza morzsa15 hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Csak a Q3-at tudod elhagyni, mert a négy kapu egy CD4093-as tokjában van.
(#) ventura20 hozzászólása Márc 16, 2018 /
 
Sziasztok nekem egy olyan problémám lenne hogy volt egy sima hagyományos izzós 4 indexes robogó.
Kapott 4 indexet ledest
Rendeltem mellé led indexrelět.
Bekötés próba akkor jól villogott.
Mentem vele 1 kört utána vettem észre hogy mind a 4 villog egyszerre.első próba folyamán nem volt be indítva.de nem értem mi lehet a gond hisz direkt ezért vettem egy normálisnak gondolt relét.ha valakinek lenne valami ötlete tanács kérem szépen segítsen.Köszönöm.
(#) proli007 válasza ventura20 hozzászólására (») Márc 16, 2018 / 1
 
Hello! Szerinted tudnak jósolni a hozzáértők?
Mert nem tudni milyen géped van, van-e benne aksi, milyen relét vettél stb. Nem lehet hogy "bekapcsoltad" a vészvillogót? (Gafly után szabadon.. "De nem érek hozzá..")
(#) ventura20 hozzászólása Márc 16, 2018 /
 
Milyen gép...12v robogó aksi van.
Vész villogó persze
Jelenleg műszerfal vissza jelző izzót ha ki veszem nem villog mind a 4.de
Így sem alszik ki teljesen a két fel villanás között
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2018
Következő: »»   8 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem