Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Keltetőgép
Lapozás: OK   2 / 6
(#) Tom-ee válasza Tom-ee hozzászólására (») Júl 15, 2007 /
 
Remek lett a kapcsolás, legalábbis a tesztek szerint. Aztán majd kiderül, hogy mire kell még figyelni, ha üzemel. A triakot hűteni kell, de ezt egy kiszuperált proci hűtővel és egy kisebb bordával megoldottam. Köszi még1x a segítséget

100_0066.JPG
    
(#) nag100 válasza Poci hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
Szia!
Erről van valamilyen rajzod? Nekem is egy házilag készített keltetőm van, de azzal az a gond, hogy "elmászik" a hőfok.. sűrűn utána kell állítani..
(#) gabor1 hozzászólása Márc 7, 2008 /
 
Gábor1
Ha tudna valaki segíteni nagyon megköszönném. Egy szerű kapcsolásirajz kellene a keltető hőfokszabályzására.
Vagy bármilyen megoldás érdekel most egyszerű hőfokkapcsolóval próbálkozom,de nagyon lassú és pontatlan.
Válaszokat előre is köszönöm! Lehet a privat emailra is.
(#) fongab válasza gabor1 hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Nézd meg a 97849 hozzászólást, ez egy lehetséges változat.
(#) Tom-ee válasza gabor1 hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
Üdw.
Láttam, hogy az én zip-emre hivatkoztak, amikor segítséget kaptál, ami jól esett ( ), de ha azt szeretnéd megépíteni, akkor keress meg, mert a NYÁK rajz rosszul lett leközölve a folyóiratban, nem kis szívást okozva; megkímélnélek ettől, ha gondolod, segítek. Egyébként maga a gép tesztelve lett, jól működött, de bizonyos (nem műszaki) okokból még nem lett még üzembe helyezve. Sok sikert
(#) jungcipe válasza Poci hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
18W?, mekkora volt a gép?
(#) andici hozzászólása Márc 28, 2008 /
 
Sziasztok! Bár nem én foglalkozom vele, hanem Jóapám,de egy kis segítségre szükségem lenne. Az van, hogy csinált egy keltetőt , egy régi hűtőt alakított át. És csak egy gond van vele, hogy kellene bele egy hőfokszabályzó, de a környéken shol sem lehet kapni. Szabolcsiak vagyunk. Ha tudtok valamit kérlek jelezzetek vissza. Egyébként most még működik csak ő aggógik mindig,hogy mi lesz ha elromlik, mert nem valami tökéletes. Köszi előre is.
(#) Tom-ee válasza andici hozzászólására (») Márc 29, 2008 /
 
Sztem bármelyik itt lévő megfelel a célra. Én csak a sajátomat ismerem, arról tudok nyilatkozni
(#) jungcipe válasza andici hozzászólására (») Márc 30, 2008 /
 
A Conrad.hu-n tudsz rendelni, nem drága, a fatert megleped vele! rend sz:
194883-06. neked kell összerakni, és tápot csinálni hozzá. Persze nem csibetápot! Viszont karajul használható Üdv Cipe
(#) pitybull válasza jungcipe hozzászólására (») Márc 30, 2008 /
 
Hali Fórumozók!!!
én is hasonló cipőben járok, nekünk is van egy gyári 100 tojásos gépünk, de most akróertuk használni és nem mükszik az elektronikája..... a fütés meg megy egyfojtába és így a kiscsibék belefőttek a tojásba, mert 45 fokot fűtött a 37,6 helyett.

Szóval ha volna valakinek működő szabájzója vagy jó ötlette beszerzési forrása azt megköszönném!!!
Természetesén megfizetném, vagy cnc munkát tudnék érte felajánlani 2500*1000 mm méretben bármilyen anyagba.
Tisztelettel S.I.
30-6246410 vagy az e-mail címre üzenet
(#) andici hozzászólása Ápr 1, 2008 /
 
Sziasztok!
Nagyon köszönöm,hogy próbáltatok nekem segíteni. Egy kissé megnyugodtam,hogy nem csak nekünk vannak ezzel gondjaink. Úgytünik talán lesz rá egy megoldás. Van egy címünk ahol talán gyártanak hőfokszabályzót. Nyíregyházán. Apuék majd utánna járnak és ,ha járható út akor értesítelek benneteket.
Jó munkát mindenkinek!
(#) pitybull válasza andici hozzászólására (») Ápr 1, 2008 /
 
hali!
ha gondolod én már találtam ipari minőségü preciz műszert hozzá 15e ft ért!!! és nekünk már megy is a gép sikeresen és pontosan 37,5 c.fokon..
Ha gondolod tudok neked is rendezni...közelben lakom hozzád,,60km,
Üdv!

Tomme. kaptam tőlled üzit de sajna nem mennek el a válaszaim.......próbáld az e-mail címemre..

(#) pitybull válasza andici hozzászólására (») Ápr 1, 2008 /
 
andici!!

Komoró.....mond valamit...kevesebb mint 60km..
(#) jungcipe válasza pitybull hozzászólására (») Ápr 4, 2008 /
 
Próbáld ki a Conradét alig 4e, és jó!cipe
(#) pitybull válasza jungcipe hozzászólására (») Ápr 4, 2008 /
 
hali!
Köszi a tippeket, de mint irtam szereztem egy OMRON digitális szabályzót tizedes kijelzővel és o.2c-fok hiszterzitással. Ezzel a részével nincs is gond de sajna nem mindenhol egyforma a hőmérséklet a ventillátor levegő forgatása miatt, és így nem tudom hogy hol helyezem el a hőmérő szondát, mert ugye az nem mindegy....... valahogy nem nagyon tetszik nekem ez az ellenálás fütés , sajna kb 10-20 s alatt hűl le és kb 20-30s alatt melegedik fell a kivánt hőmérsékletre...emiatt pedig hiába van ilyen pontos müszer sajna 37-37,8 között ingadozik a mért adat...
SZóval ebben ha tudtok megoldást ,azt szivesen venném....HOVÁ LENNE JÓ TENNI A SZONDÁT::::??
(#) andici válasza pitybull hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Helló Pitybull!
Biztos az én hibám,de azt hiszem félreértettük egymást. Én a szomszéd faluban lakom, Tuzséron. Az árat egyébként amit írtál kicsit soknak találjuk. Egyébként milyen hőfokszabályzó müszerről van szó? Egyébknt a Myíregyházi címmel kudarcot vallottunk. Úgyhogy még gondolkodunk a jó megoldáson, ami lehetőleg nem túl drága és megtudjuk fizetni.
Köszi a segítséget.
(#) jungcipe válasza pitybull hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
lényeges, hogy milyen a gép! légkeverős, akkor bárhol jó a szonda, ha viszont asztali, akkor a tojások felső szintjén kell 38.5-39 fokot tartani, tehát oda kell a szonda.
a 0.8 fok hőingadozással még jól lehet keltetni!
(#) pitybull válasza jungcipe hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
Hali..
No nehezen de megoldódott a dolog...De szerintem te valamit elolvastál valahol, mert a csibe keltetést a szakértők 1 felében 37,8cfokon a második felében 37,5 cfokon az utolsó háromnapban a ki kelés idő alatt
37,2cfokon javasolják áttlagos 60% os páratartalom mellet.....Köszönöm nektek a segitségeket, remélem ezzel én is tudtam segiteni vagy ha tudok kérdezzetek...
(#) szamóca hozzászólása Ápr 19, 2008 /
 
Üdv!
Keresném a 100db-os OVOLUX keltető kapcsolási rajzát. Ha valakinek megvan segítsen ki vele.
Köszi.
(#) szamóca válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 28, 2008 /
 
Szóval , visszarajzoltam a panelról, de nem értem hogy is vezérli a triac-ot az NTC.
Ha valaki esetleg elmagyarázná... :banplz:
(#) annie-1 hozzászólása Máj 6, 2008 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!A következő a helyzet : plmaschine-tól (Tab) jó pár évvel ezelőtt vettem egy 100-as keltetőt,ami tavaly megadta magát.Csak fűtött egyfolytában ,de a hőfokot nem írta ki.Én nem értek hozzá,de a fűtőszálhoz kapcsolva az a kis kütyü a hőfok teszter? És ez adhatta meg magát? Hol tudok ilyet beszerezni és kb mennyibe kerül?
És ha még pluszban szeretnénk építeni egy keltetőt,ahhoz hol és mennyiért lehet beszerezni fűtőszálat+hőfokszabályzót?
Előre is nagyon köszönöm ,ha tudtok segíteni!!!
(#) hg12345 válasza pitybull hozzászólására (») Máj 22, 2008 /
 
Hi!

A szonda jó elhelyezése se oldja meg a problémádat, ha ekkora a rendszer holt ideje, de ezt valahol a ventilátor elött kell elhelyezni. (kérdés hogyan fütesz?, a fütést a ventilátor elé tegyed és a ventilátorból kilépő levegő hőmérsékletét mérjed, utána érdemes terelő lamellákat betenni az egyenletes eloszláshoz.)

A végleges megoldás egy jó PID szabályozó és még egy nagyon fontos, hogy ne PWM-mel müködjön, hanem FireBurst-t (alias DeltaSigma) és szilárdtest relés beavatkozóval. Egy ilyen elrendezéssel akárhová teheted az érzékelöt. A fütés(szál) mindig egyforma hömérsékletű lesz!
(#) geza27 válasza jungcipe hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
Szia!
Olvasgattam hogy házilag készítetted a keltető gépet!
Én készítettem egyet Bútor lap volt a doboz egy 700w-os kerámia fűtőbetét volt a fűtés a hőkapcsoló egy gyári microkapcsoló volt amit egy éteres korong tudta kaocsolva.
De nem vált be forgattam ahogy kellet párásítottam de nem működött tökéletesen.
Ha tudnál nekem erre válasz adni akkor örülnék.
Köszönettel Géza
(#) jungcipe válasza geza27 hozzászólására (») Júl 27, 2008 /
 
Étermembrános hőfokszabályzóval majdnem olyan jó eredményeket lehet elérni, mint az elektronikussal, fontos az érzékeny mikrokapcsoló.700W fűtés az elég nagy, ekkorát kb. 700-1000 férőhelyes gépre számolunk.
A rossz kelés legvalószinűbb gondja a hőmérő hibája. Használat előtt mindegyik hőmérőt hitelesíteni kell, hacsak nem keltetős hőmérőt vettél műbizonylattal.
Ezt én úgy oldom meg, hogy csinálok 38 fok körüli vizet és egy lázmérővel együtt berakom a hőmérőt is.
Ezt készer háromszor megismétled, gondolva persze

arra, hogy a lázmérő nem megy visszafelél
A másik amin rengeteg múlik a tojás!
8-10 nap után lámpázni kell, de ha nem sajnálod egyet kettőt törjél fel, és mindjárt többet látsz!
hi!
(#) otto54 válasza geza27 hozzászólására (») Júl 27, 2008 /
 
Hello!

A honlapomon van egy,két tanács keltető építéshez.
Inkább azokat a hibákat soroltam fel amelyekkel az évek során találkoztam,hátha tudod valamelyik tanácsot használni.
A gépkönyv végén(4-5. oldal) vannak a "tanácsok".

használni.Bővebben:keltető termosztát gépkönyv
(#) Bfg10k válasza Poci hozzászólására (») Aug 2, 2008 /
 
Üdv! Nincs véletlenül meg ennek a tárnoki keltetőnek a kapcsirajza? Ez a komparátor relés kapcsolás felkeltette az érdeklődésemet. Köszönettel: Bfg10k
(#) gyula74 hozzászólása Jan 29, 2009 /
 
gyerekek nekem kelene egy telefon szám vagy egy link ahol lehet kapni étermembrámot..köszi
(#) jungcipe hozzászólása Feb 3, 2009 /
 
Sziasztok!
2007-ben, mikor ez a topic indult, emailon megkeresett egy cimbora, akinek volt adatgyüjtő cucca, amit szgépen lehetett kiiratni. Raklapok száritását figyeltette vele, ha jól emlékszem, és nyilvesszőkben kellett volna üzletelnünk!
MÉG ÉRDEKEL a dolog, ha magadra ismersz, jelkezzél, de ezen a cimen: cipeorama4@gmail.com
István
(#) henrik05 hozzászólása Ápr 11, 2009 /
 
sziasztok !
Most kapcsolódok be a fórumba !
Szinte az összes beszélgetést végig olvastam , az lenne a kérdésem , hogy ebben az elmúlt szűk 2 évben, hogyan tisztázódtak a keltető hőfok szabályzója ?
Engem is nagyon érdekelne egy komplett hőfokszabályzó, és nem csak a szabályzó rész hanem a hőforrás is

most a napokban láttam egy keltető gépet, egy számítógépes venti keveri a hőt , egy egyszerű hőmérön tudjuk ellenőrizni a hőfokot, és a venti alatt egy szürke kromozott gyári valami bigyó van ...
(#) Iszkakof István válasza henrik05 hozzászólására (») Ápr 11, 2009 /
 
Szia Henrik 05
Én is követem a mindenféle hőmérés topicokat, de az itt látottak alapján, az én kis falumban nem mernék keltetőgépet építeni. Ennek több oka van, néhányat felsorolok. Bizonyára az ilyen kis falusi mekkmesterek, mint én csak néznek és meg sem mernek szólalni. Olyan bonyolult rendszereket vonultatnak fel a profik, hogy egy űrhajóban is megállnák helyüket. Egyszer már szeretnék megnézni egy olyan gépet én is, amelyeken olyan hőszabályzó van. Minden további kételkedés nélkül el tudnám hinni, hogy beteszik a tojásokat, elmennek szabadságra, mire haza jönnek, kész a kiscsirke.
Én kb. pár tízezer csirkét kikeltettem, ma már csak saját részre keltetek, de nekem valami primitív cuccok végzik a feladatokat. Csak a hőszabályzó tranzisztoros és relés, a többi nem önvezérlő. Az is igaz, hogy éjjel is felkeltem, hogy ránézzek a gépeimre. Az egyik úr megemlítette, hogy őt érdekelné valami egyszerű, pár alkatrészes cucc, de nem reagált rá senki.
Most nagy butaságot írok, biztos, de kíváncsi lennék arra a tanyán lakó földművesre, aki programvezérlésű csibekeltetőt épít magának.
Következő: »»   2 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem