Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Wireless LAN erősítő
 
Témaindító: saca200, idő: Jún 15, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 3
(#) saca200 hozzászólása Jún 17, 2007 /
 
dudus neked is wireless redszeren van neted? vagy csak hobbibol csinálod
(#) saca200 hozzászólása Jún 17, 2007 /
 
dudus azt az anyagi sürüséget részletezd légy szi érdekel a téma
(#) Mcsiv hozzászólása Jún 17, 2007 /
 
hát, a wrt 10 wattos teljesítményét el is lehet felejteni, ez mese habbal. A teljesítmény emelés nem elegendő, megfelelő teljesítményü jellel átlőheted a világot is, csak a te eszközödhöz is vissza kell tudnia szolni a másik eszköznek(saját magát fogja csak leordítani). Az igazi megoldás számodra egy irányított antenna(pl egy Yagi vagy Grid), mindkettőből van 10dB fölötti(gridből van 24-es is), a lehető legrövidebb antenna kábellel és SWR méréssel kiiktatni az álló hullámokat a kábelen. Ebben a felállásban a 15 km lazán teljesíthető. Én - igaz 5.4-en - 39 km-ert lőttem át stabil 90%-os jelszint mellett, 2ms ping idővel.
(#) Dudus válasza saca200 hozzászólására (») Jún 17, 2007 /
 
Ha van egy körsugárzód, ami 360 fokoban kisugároz 1W-ot, akkor fogd ezt a rendszert és rakj rá egy 120 fokos szektorsugárzót. Az antennától mérve sugárzási irányban minden pontban 3X akkora térerősséged lesz mint a körsugárzót használva, mert az összes teljesítmény harmad akkora részbe sugárzódik le. Olyan mintha felraknál egy erősítőt, csak az antennának nincsen zaja az erősítőnek meg van ( tudom, hogy csúsztattam )

Namost ha kisugárzott teljesítményt határoznánk meg , akkor egy tűnyalábbal igen izmos energiát sugárzunk le egy pici térbe, ami túllépheti a határértékeket. Így a törvény sem (csak) teljesítményt határoz meg.

Nincs előttem a pontos szövege, de utánnakeresek.

Az eredeti szakterületem mikrohullámú technika, innen a picit nagyobb rálátás. A netem WIFI-n van de bolti tucateszközökkel valósítottam meg, mert egy korrekt rendszert összerakni........
(#) saca200 hozzászólása Jún 17, 2007 /
 
köszönöm a válaszod minden jo tanácsot szivesen veszek.deazt áruld el nekem hogy miert nem lehet játék szervert alá rakni wifi-s cuccnak mint szakember tanácsát várom. a haverokkal csak igy tudnánk megoldani mert a kábel lehetősége kizárva.Egy lanpartin kiprobáltuk a wifit és ott tökéletesen müködött a játékkal . Várom szakmai tanácsod üdvözlettel :SACA
(#) Dudus válasza saca200 hozzászólására (») Jún 17, 2007 / 4
 
Lehetni mindent lehet, de próbáld ki a következőt:

- Tegyél fel egy AP-t és tőle egyenlő távolságban, ahol mondjuk még 11MBps sebesség van.
- Csak egy sima PING-gel az alapértelmezettnél picit nagyobb csomagokkal PING-eld egyik gépet a másikról, plusz PING-eld az AP-t is.


Csináld meg ugyanezt madzaggal és mindjárt látni fogod mi a baj. Nincs bosszantóbb mint amikor a játék közepén megszakad a link és elvész a játék.

Az a baj, hogy ez a frekvencia, majdnem optikai úton terjed, ráadásul visszaverődik millió helyről így létrejön a többutas terjedés is, ami fadeing-et (is) okoz. A levegőben lévő piciny hidrometeoritok (jégkristály, pára, eső. hó...stb) eszetlenűl szórják illetve csillapítják. Valamint millió gép használja ezt a frekit, mondjuk elindul a mikrósütő a konyhában Ezért telepíted és jó majd másnap semmi jel állítgatod nem lesz jobb, megunod. Alszol egyet és másnap megint jó. Belombosodik a fa az antenna előtt ettől csillapodik a jel, majd egy párás napon benedvesedik a levelek felülete és megint semmi. Egy mikrohullámú adatátviteli szakaszt tervezni építeni nem 5 perc.
(#) saca200 hozzászólása Jún 17, 2007 /
 
dudus ezzel mind tisztába vagyok de tökéletes optikai rálátás va a haverokra tehát pontosan tudom irányitani a nyalábot nem csak találomra hogy na KB-ott van igy sem megoldhato? viszont csak 11M-val tudnám szorni mert az 54 g nem megy olyan messzire mint a11 .De akkor a lan partin miért müködött
(#) Dudus válasza saca200 hozzászólására (») Jún 17, 2007 /
 
Szerintem tesztelj, aztán majd meglátod. Először vennék 2 meredeken irányított antennát, majd pontosan beállítanám (ez sem könnyű) ha nem ad kielégítő eredményt tennék rá erősítőt. Ha valódi optikai rálátásod van nulla belógó tereptárggyal, akkor van esélyed

Hogy a LAN miért ment? Valószínűleg nem volt akadály és zavarás valamint kicsi volt a távolság. Nekem egy szobán belül is ingadozik a ping-time és vannak elveszett csomagok. Lehet, hogy minőségibb AP-vel jobb lenne....
(#) saca200 hozzászólása Jún 17, 2007 /
 
remélem a tesztek jol szerepelnek de ha van még valami okosságod,tapasztalatod légy szi oszd meg velem .neked mi volt a legjobb munkád a wifi-vel kapcsolatba saját épités tapasztalat stb.. ha van email cimed megadnád forumon kivül lenne privát kérdéseim nagyon fontos
(#) Madárpók válasza trtk hozzászólására (») Jún 18, 2007 /
 
Én úgy hallottam,hogy 1mW és 250mW között lehet állítani ha felteszel rá egy moddolt firmwaret.
(#) Dudus válasza saca200 hozzászólására (») Jún 18, 2007 /
 
A címemet megtalálod a nevemre kattintva.
(#) saca200 hozzászólása Jún 18, 2007 /
 
dudus a mikrotikhez mit szolsz azzal lehetne-e normális szervert csinálni vagy csak internet osztására jo
(#) Dudus válasza saca200 hozzászólására (») Jún 19, 2007 /
 
Nem ismerem, de a neten nézegettem és nem rossz cuccaik vannak. Néztem egy miniPCI kártyát 28 dBm -el ))) Érdekes, hogy forgalomba kerülhetett
(#) saca200 hozzászólása Jún 19, 2007 /
 
végülis a mikrotik egy ruther csak számitogépböl van
a nagyok is vagy rutherboardot használnak vagy mikrotiket csak a rhuterboardnak van egy kis baja néha befagy az adat
egy ujrainditás és megy tovább viszont a számitogépet ugy konfigolom hogy erőss gép legyen igy megbirkozik az adatokkal.Nagyon ugyes volt aki kitalálta a mikrotiket a mikrotik konfigja kicsit nehéz beállitani de ha sikerül akkor tökéletesen müxik
(#) dpeti válasza saca200 hozzászólására (») Jún 19, 2007 /
 
könyörgöm tanuljátok már meg leírni a szakkifejezéseket...
az nem ruther hanem ROUTER... a to route (angol) szóból ered ami annyit jelent irányítani...

---

egyébként bármilyen hihetetlen, de minden router számítógépből van... még az 5 ezer forintos vackok is...
ugyanúgy van bennük cpu, memória stb... mi ez ha nem számíógép...
(#) Dudus válasza dpeti hozzászólására (») Jún 19, 2007 /
 
Igazad van csak a "tanuljátok" - ot nem értem....többen is elírták volna?
(#) dpeti válasza Dudus hozzászólására (») Jún 19, 2007 /
 
nem pont ebben a topicban

csak már annyi helyen írtak hátborzongató kifejezéseket, hogy egy kalap alá vettem mindenkit...
akinek nem inge ne vegye magára :p
(#) Dudus válasza dpeti hozzászólására (») Jún 19, 2007 /
 
Én az általánosításokkal vagyok ugyanígy

A fórumon tapasztalható jelenségek, sajnos nem csak az írásmód, engem is elborzasztanak.
(#) Moderátor hozzászólása Júl 31, 2007
 
Téma kitakarítva és visszahelyezve!
(#) saca200 hozzászólása Aug 2, 2007 /
 
siasztok ismét végre kész lett a wifis játék szerver tökéletesen müxik most perpillanat 16-an vannak rá csatlakozva és tökéletesen kiszolgálja őket pedig 54g-adok
(#) saca200 hozzászólása Aug 2, 2007 /
 
ja és azt elfelejtettem hogy az eggyik szerver mikrotik a másik az egy p5-ös erőgép amin a játék megy nem hittem hogy ilyen jol müxik a rendszer
(#) saca200 hozzászólása Ápr 30, 2008 /
 
Sziasztok volna egy kérdésem .Olvastam egy forumban hogy eggy illetö 49KM-tert hidalt át mi már lassan egy hete szenvedünk 10KM-ren sehogysem tudjuk 24Mbit felé tornázni. mind a két oldalon 60cm-res parabola antenna van gyári 5GHZ-ES FEJJEL és a parabola offset tükör. Ha valaki tudna segiteni mit rontunk el miért nem tudjuk a linket legalább 48Mbitre feltornászni kérem segitsen elöre is köszi:SACA
(#) cimopata válasza saca200 hozzászólására (») Ápr 30, 2008 /
 
Talán tényleg megkéne bikázni azt az 5Ghz-et.
Egy erősítő lehet nem ártana.
Vannak ezek az RF ic-k , ilyet nemlehet beszerezni?
(#) Mcsiv válasza saca200 hozzászólására (») Ápr 30, 2008 /
 
az én voltam
Nem kell bikázni az 5ghz-et mert nincs értelme.
Ha elkezded feltornázni a teljesítményt, mindenütt lesz jel, csak nem mindegy hogy milyen így a sebesség csökkeni fog elég erőteljesen. Az ilyen boosteres megoldásokkal messzebb szólsz, csak kevesebb sávszél fog rajta átmenni. A megfelelő megoldás normális antenna (nem a barkács, parabola antennák). Hiába a gyári fej, az akkor sem lesz olyan. Egy normális antenna sem a 10e FT-os kategória. Az előbbi projectnél mi grante antennákat használtunk. A normális kábel sem a h155, hanem minimum a h1000-es (még ha egy fél méter kell belőle, akkor is, csatlakozók nagyon fontosak, SWR-állóhullámok kimérése stb). Az eszköz egy Proxim Tsunami MP11-es széria (SU,BSU páros), ára körülbelűl 900 EUR, illetve 5 nap precíz szerelési idő. Össze lehet ezt hozni gyengébb eszközökkel is, csak kérdés megéri-e (fagyások, szenvedések, stb). Mellesleg kérdéses hogy milyen eszközt használtok. Ha valami olcsóságot, amire rá van írva az hogy 54Mbit, az csak 24 lesz (Full duplex, 24 oda, 24 vissza, vagyis 54, csak nem úgy).
(#) Mcsiv válasza Mcsiv hozzászólására (») Ápr 30, 2008 /
 
Jah de most látom hogy 10km-ert akartok átlőni, így az egyszerűbb dolgok is szóba jöhetnek mindenféle csicsa nélkül. Ha az eszköz valóban tudja az 54mbit-et fullban, akkor célszerű más csatornákon is végigpróbálni az esetlegesen zavarások miatt (Ha van meteorologiai állomás a közelben, akkor lehet az zavar le, ők szintén 5ghz közepén sugároznak, szórt spektrumban)
(#) saca200 hozzászólása Máj 1, 2008 /
 
hello mcsiv a parabolák gyáriak mikrotik software van alattuk a kártya pc686h 5GHZ és 5200a frekvencia de 24/24 felé nemigazán sikerült menni tehát minden gyári.Nem barkács mind a két parabola 60cm-res de offsetfokuszos.Én azt javasoltam hogy növeljük meg a tányér méretét szerintem ez kicsi.Tehát összefoglalva az eggyik településen egy pc686h-kártya van a másikon pedig pc 6860-as mind a két helyen mikrotik software van alatta két p4-es gép kezeli 2db 60cm-es offsetes gyári 5GHZ-es fej.Röviden ennyi.Várom válaszaitok elöre is köszi :SACA
UI:minden segitséget szivesen fogadunk.
(#) cua válasza saca200 hozzászólására (») Máj 1, 2008 /
 

ne legyenek nagy illúzióid, amit eddig elértél (24/24) igen nagy eredmény, főleg ha nem ezzel foglalkozol, csak hobbiból csináltad.
picit segíthet ha a router-eket kültéri dobozban, közvetlenül az antenna alá telepíted, minimális antennakábelt használva.
a grante antennák valóban jók, bár az áruk igen húzós a 'mezei' tanyárokhoz/fejekhez képest. (a gyártónál kell venni, adnak 1-2 darabot is)
19 km-nél mi 18m-t tudtunk elérni, persze ha asszimetrikus a terhelés akkor egyik irányba megy közel 30m-is.
no igen, az eszközökre írt sebesség maximum pedig nem sima MBit/s hanem MMBit/s, azaz Marketing MBit/s

regards,


(#) saca200 hozzászólása Máj 1, 2008 /
 
hello cua ez nagyon gyér 24/24 volt már ettöl jobb is 36/36 de volt aki át tudta tolni (nem mi)a 48Megat is de nem irta hogy csinálta mindig azt mondják hogy igy meg ugy de eggyik se részletezi hogy hogy csinálta
(#) saca200 hozzászólása Máj 1, 2008 /
 
azt elfelejtettem irni hogy valosan 6M -val komonikál a két település egymással
(#) Mcsiv válasza saca200 hozzászólására (») Máj 1, 2008 /
 
60cm-es antenna az már elég nagy, felesleges növelni, a grante antennák 32cm-esek voltak, úgy ment a 39km. Ha szabványhű, az csak 24/24 lesz, az általam irt tsunami su/bsu páros saját szabványt használt. A kártyát amit írtál, a 802.11a -t támogatja, valós áteresztő képessége ~24mbit/s szinkron, 54mbit teljes. Az 54 az úgy jön ki, hogy ~24mbit valós adatcsomagméret, szinkronban vagyis oda-vissza + tcp keret + ip keret + 11a keretek + baecon + titkositas ha van + sokminden mas.
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem