Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ultrahangos párásító
 
Témaindító: Zolp, idő: Dec 20, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   21 / 21
(#) uniman válasza vfd ora hozzászólására (») Dec 6, 2022 /
 
A majdnem jó mit jelent? Volt "köd" is egy darabig vagy csak füst?
Meg aztán már rég volt március...
(#) vfd ora válasza uniman hozzászólására (») Dec 6, 2022 /
 
Sajnos odáig nem jutott el a párásító, mert bekapcsolás után cicergett, és a tranzisztor kettévált!
Előtte, 2SC3856 al próbáltam, és a fogyasztásmérő jelzi a fogyasztás növekedését a három fokozatnál 12W, 36W, 66W-ig, de nem ködösít! Mondjuk ez is több a műszaki leírásban szereplő fogyasztásnál, mert ott 40W-140W-ig jelöli a fogyasztást. A 140W a fűtéssel értendő, de ezekkszerint az nem üzemel, lehet hogy leégett, vagy van ott is egy biztosíték.
(#) vfd ora válasza uniman hozzászólására (») Ápr 6, 2023 /
 
A kérdésem az, hogy a Piezo cseréjénél, mennyire számít, hogy 2000pF, vagy 1700pF-os?
A frekvencia, és a volt azonos.
(#) uniman válasza vfd ora hozzászólására (») Ápr 6, 2023 /
 
Sosem mértem ezeknek a kapacitását...de ha kezembe kerül egy, akkor rámérek.
(#) vfd ora válasza uniman hozzászólására (») Ápr 6, 2023 /
 
Képen látható rezgőrész teljesen el volt vízkövesedve, és alig készített párát teljes fokozaton is!
Tisztítás után, ecetes vízkőoldás, sem lett sokkal jobb, viszont mintha nem lenne teljesen ép a felület. Lehet hogy ez az oka a kevés páraképzésnek?
A csere miatt kérdeztem a pF értékét, mert ez a két típus van.

S73R1067.JPG
    
(#) ksanci válasza vfd ora hozzászólására (») Pé, 17:37 /
 
Sziasztok!

Kicsit felélesztem a topikot, mert nekem egy Boneco U7145 párásítóm van, ugyanez az ultrahangos modul van benne.
A probléma a szokásos volt, egyszer csak nem párásított. Gondoltam, biztosan itt is a piezo (nem mai gyerek és időnként elég durván volt használatban, ráadául szinte csak Salvus vízzel) vagy a tranzisztor.
Egyszerű műszerrel méregetve azonban a tranzisztornál se szakadás, se rövidzár, a piezoval sem volt gond szemre. Mondjuk ez csak tisztítás után derült ki, mert durván sós-mindenes volt. Mivel az utolsó használat után ki sem öblítve, nem tudom, hány hónapig állt így.
Ebben van vízszint ellenőrző is, az is működött.
Az itt megtalált kapcsolási rajz is segített, mert én lusta voltam rajzolgatni meg visszakeresni. A lényeg, hogy méregetve nálam a hibát a POT R2 trimmer poti okozta. Az értékét csak nagy nehezen tudtam kimérni, de egy másik kapcsolási rajzon is megtaláltam, 10 kOhm. Nem tudom, mitől szakadt meg a kivezetéseknél, de azt kicserélve megint tökéletesen párásít.
Hogy meddig, az persze kérdés
A hozzászólás módosítva: Pé, 17:40

trimmer.jpg
    
Következő: »»   21 / 21
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem