Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autó GPS DVD olvasó
 
Témaindító: uramesi89, idő: Jún 10, 2015
Lapozás: OK   1 / 2
(#) uramesi89 hozzászólása Jún 10, 2015 /
 
Egy audi a6 os autóban levő gyári gps egység dvd olvasójával van gondom. Ha az autó átmegy egy bukkanón vagy hasonló akkor mindjárt megszakad a navigáció és kéri ujra a dvd lemezt hogy tegyem be. Arra gondoltam hogy nem lehet valahogy merevlemezesre vagy memóriakártyásra átalakítani? Vagy csak egy új fej egység kellene bele? A segítséget előre is köszönöm.
(#) Buvarruha válasza uramesi89 hozzászólására (») Jún 10, 2015 /
 
Én kezdetnek megpucolnám a fejet és próbálkoznék a lézer áramának állitásával, hátha jobb lesz.
(#) uramesi89 válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 10, 2015 /
 
A fejet már tísztítottam többször is de a jelenség ugyan az. Ha az áramát állítom akkor kicsit erősebben látna nem?
(#) uramesi89 válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 10, 2015 /
 
Még nem probáltam ilyet soha hogy az áramot állítsam kicsit. Azt hol tudom megtenni?
(#) Travolta válasza uramesi89 hozzászólására (») Jún 10, 2015 /
 
Magán a lézer fejen kell lenni egy smd potméternek. Avval lehet állitani. De vigyázz, mert ha túlságosan feltekered, elméletileg ki is éghet a dióda. Célszerübb lenne az egész fejet cserélni, mivel ez az állitás csak ideig óráig lenne jó.
(#) zenetom válasza uramesi89 hozzászólására (») Jún 10, 2015 /
 
Én a lézeráram állítást nem ajánlom, igazából azt csak labor körülmények között érdemes mókolni...
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2015
(#) fritzberg hozzászólása Dec 20, 2015 /
 
Jo napot kivánok.

Van nekkem egy Navman F series es gps-em melyik rendesem müködik meg minden de hangot nem ad ki ( nem beszél ) mikkor bekapcsolom halik egy brumogás a hangszóróban más semi. Szerintem a szoftverböl van a baj. Ha valaki tud segiteni ebben a temában akkor segitsen.

Köszönettel Frity
(#) fritzberg hozzászólása Dec 22, 2015 /
 
Van nekkem egy Navman F series es gps-em de hangot nem ad ki ( nem beszél ) mikkor bekapcsolom hallik egy brumogás a hangszóróban más semi. Mi lehet-e a probléma?Ha valaki tud segiteni ebben a temában akkor segitsen.

Köszönettel Frity
(#) fritzberg hozzászólása Jan 16, 2016 /
 
Sziasztok.Van egy Navman F series gps -em amelyik tökéletesen működik de azért egy hibája van.
Mikor bekapcsolom halatszik egy susogás a hangszóróban.(a hangszóró működik de nem ad ki hangot).
kérdés
Mi okozhatja a bajt( softverhiba, hiányzik a hang drivere ).
A segítséget előre is köszönöm.
(#) lelkes amatőr hozzászólása Júl 18, 2023 /
 
Kaptam egy Mediatek 7"-os autós GPS-t. Rendben működik rajta minden.
Viszont van egy csatlakozó az oldalán, amiről fogalmam sincs mi lehet.
OOM felirat jelzi, még hasonló jelzéssel se találkoztam. Szemre olyan 2.5-ös jack mehet bele.
Valakinek van esetleg valós infója, mi lehet ez?

OOM.jpg
    
(#) pipi válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Júl 18, 2023 /
 
Az
Idézet:
„egy Mediatek”
-re nehéz ráguglizni....
Tipusszám alapján guglizd ki a user manual -t...
(#) lelkes amatőr válasza pipi hozzászólására (») Júl 18, 2023 /
 
Nem egyszerű, semmi tipusszámot se találok, lásd képek:
Ennyi infóm van róla.
(#) Gafly válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Júl 18, 2023 /
 
Eltököltem vele én is, aztán arra jutottam, hogy a fene tudja.
Vagy nyomkövető, vagy külső antenna, vagy megy valahova...
(#) lelkes amatőr válasza Gafly hozzászólására (») Júl 18, 2023 /
 
Az a "OOM" felirat érdekes. Találtam egy 2.5-es dugót itthon, ezért méricskéltem: feszültséget nem találtam egyik ponton se, szkóppal nem mutat semmit. Videójelet küldtem bele, semmi se történt.
Akkor mi lehet ez, szerintem nem véletlen rakták oda.
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2023
(#) Gafly válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Júl 18, 2023 /
 
Látod, akkor már okosabbak lettünk: Külső GPS antenna szerintem nem lehet, mert akkor innen kapna tápot.
Lopásgátló/nyomkövető annál inkább. Ami szerintem téged nem izgat, mert nincsen ilyen dobozod, sem venni, sem építeni nem akarsz, de gondolom előfizetni sem rá...
(#) lelkes amatőr válasza Gafly hozzászólására (») Júl 18, 2023 /
 
Mivel a készülék rendben működik, nem érzem hiányát ennek a bemenetnek vagy kimenetnek, csupán már csak az OOM felirat mikéntje érdekelne.
(#) Inhouse válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Júl 19, 2023 /
 
Fejhallgató aljzat nem lehet? Ha nem is volt rajta jel, lehet, hogy nem mechanikailag érzékeli a bedugást, hanem a füles impedanciát keresi...
Esetleg 4 pólusú jack és audio, video kimenet...
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2023
(#) Gafly válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 19, 2023 /
 
Füles a képen a jobb oldali csatlakozó.
Ez meg balról második, amiről találgatunk...
(#) Inhouse válasza Gafly hozzászólására (») Júl 19, 2023 /
 
Jó a szemed, akkor marad a kompozit video kimenet tipp...vagy valami spec távirányítás, esetleg mikrofon valami extra funkcióhoz...
Talányos!
(#) robis01 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Júl 19, 2023 /
 
Léteznek olyan GPS-ek amihez tolatókamera is jár. Van ami sima kompozit, van ami digitális jelet fogad.
Választ a kérdésedre ugyan nem ad, de video szétszedésre kerül egy hasonló eszköz amin látható belülről is.
(#) Inhouse válasza robis01 hozzászólására (») Júl 20, 2023 /
 
Az utána levő videóban viszont már talán ott van a megoldás...
(#) lelkes amatőr válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 20, 2023 /
 
Próbáltam 3 és 4 pólusú jack dugóra is videójelet adni, sajnos nem történt semmi. Ezen a ponton szerintem elengedem a témát, marad a hibátlan GPS funkció.
azért érdekes lenne tudni, mit is jelent az a "OOM"
(#) robis01 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Júl 20, 2023 /
 
Lehet TV-hez DBV antenna bemenet is. A lényeg hogy a szoftvernek támogatni kellene (kivéve ha egy butított verzió fut rajta), de ehhez engedélyezni kell ezen funkciókat.
(#) Inhouse válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Júl 20, 2023 /
 
Sajnos a 4 pólusú jack videós bekötése sok variációs, ráadásul ezt szerintem menüből kapcsolni is kellene valahogy. Engem is zavar, hogy el nem tudom képzelni az OOM mi lehet.
(#) robis01 válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 20, 2023 /
 
Ha a ROM számára keresel rá ad több találatot is. Ahogy nézem sokféle név alatt futott ugyanaz a termék.

ROM
(#) karaty válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Júl 22, 2023 / 1
 
Hát én bátorkodtam megkérdezni Bartot. Az ő véleménye szerint:

A Mediatek GPS oldalán az OOM csatlakozó az Out Of Memory Connector rövidítése. Ez egy olyan csatlakozó, amely lehetővé teszi a GPS modul számára, hogy közvetlenül kapcsolódjon a rendszer memóriájához, elkerülve a közvetítői chipet. Ez javítja a teljesítményt és csökkenti a fogyasztást.


Hááát..
Majd megfejti aki ért is hozzá Én feladom.
(#) lelkes amatőr válasza karaty hozzászólására (») Júl 22, 2023 /
 
Köszi, hogy fektettél bele energiát, logikusnak hangzik az Out Of Memory.
Viszont nem sokat értek belőle de biztos úgy van.
Következtetés: oda nem dugok semmit ezután se.
(#) Gafly válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Júl 22, 2023 /
 
El ne hidd neki, tipikusan kamu/félrefordítás.
Legjobb megközelítés, hogy hagyod a fenébe és használod jelen állapotában (ahogy úgy egyébként tökéletesen működik). Amúgy sincsen olyanod, amit be lehetne oda dugni.
(#) robis01 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Júl 22, 2023 /
 
Out Of Memory kb. annyi hogy megtelt a memória. Viszont a közvetlen memória hozzáférés 3-4 pólusú Jack csatlakozón az szuper lenne. Bár lehet hogy MI egyszer azt is megoldja
(#) lelkes amatőr válasza robis01 hozzászólására (») Júl 22, 2023 /
 
Az Out Of Memory-t értettem, az utána levő funkció leírása nekem homály.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem