Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lemezjátszó jel átvitele HiFi-be, PC-be
Lapozás: OK   3 / 4
(#) mustang74 hozzászólása Nov 18, 2010 /
 
Sziasztok!
Van egy ilyen lemezjátszóm:
http://www.grammofoon.com/Philips/philips_22ga104.htm

Az a gondom vele, hogy bármire kötöm rá(PHONO,AUX) nagyon halkan szól és csak a magas hangok hallatszódnak. Hangos az alapzaja is(brumm).
Videoton RA6363S phono-jára kötöttem amin egyébként a Videoton GSP-309 tökéletesen szól.

Egyébként a fent linkelt oldalon lehet jó sok lemezjátszóból csemegézni.
(#) mustang74 válasza mustang74 hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Leegyszerűsítem a kérdést: szerintetek milyen hangszedővel rendelkeznek a lemezjátszók?
Köszönöm!
(#) Trash hozzászólása Máj 2, 2011 /
 
Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy egy cd lejátszót aminek 0 db-es a jelszintje (755 mV) kéne rákötnöm egy PHONO bemenetre. RIAA korrekció szempontja nemtudom lényeges-e, mert egy TimeCode rendszerről lenne szó, és cd-játszót szeretnék használni a bakelit helyett.
Milyen kapcsolással lehetne megoldani RIAA korrekció nélkül, illetve azzal?
(#) Inhouse válasza Trash hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Esetleg anti riaa korrektor?

anti RIAA

Üdv
Inhouse
(#) mustang74 válasza mustang74 hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Korrektor nélkül megoldható lehetne-e a számítógéppel való összekötésre?
(#) Inhouse válasza mustang74 hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
A felvett anyagon is el lehet végezni a korrekciót, több program is tudja ezt...pl. WaveLab, SoundForge, bár már régen használtam őket.

Üdv
Inhouse
(#) szbdavid hozzászólása Okt 23, 2016 /
 
Sziasztok,
lemezjátszót hogy tudok legyegyszerűbben 2.1-es hangszóróba kötni?
Csak erősítővel oldható meg, vagy keverő is megfelelő erre a célra?

Köszi szépen
(#) steelbird válasza szbdavid hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Szia.
Először is, milyen lemezjátszó?
- CD?: simán összecsatlakoztatod a kettőt
- Kristály hangszedős?: ua., mint az előző
- Dinamikus hangszedős?: Phono (RIAA korrektoros) előfok kell hozzá. Keverő nem jó, hacsak nincs benne ilyen bemenet, ugyanis az LP lemezek lejátszásához frekvenciamenet korrekció kell. Anélkül szinte csak magas hangok szólnak. Pár ezresért kapsz, ha nincs kedved építeni.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2016
(#) szbdavid hozzászólása Okt 24, 2016 /
 
Egy Fisher lemezjátszó, kezdő vagyok a témában, de szerintem Dinamikus hangszedős: http://www.ebay.com/itm/Vintage-Fisher-Mt-35-Turntable-w-Stanton-Ca...9Xdedd

Ilyen, mint a linken szereplő, hangszórók megvannak, ugyanerre van kötve laptop is, helyszűke miatt nem szeretnék új hangszórókat, szeretném megoldani vagy egy keverővel, vagy esetleg egy erősítővel. Az utóbbival gondolom nem lenne sok gond, Phono bemenet, aztán pedig az erősítőből Output bele 2.1-es hangszóróba.
(#) Gafly válasza szbdavid hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Idézet:
„de szerintem Dinamikus hangszedős”

Szerintem is.
Idézet:
„hangszórók megvannak”

Erre nem tudtam görcsöt kötni. Esetleg fénykép a "hangszórókról" lenne?
(#) szbdavid hozzászólása Okt 24, 2016 /
 
Bocsánat, nem voltam konkrét, nem normál hangszórók, hanem 2.1 rendszer, Genius, tehát itt normál bemenetem van (pl. laptophoz használom), de lemezjátszóval egyértelműen nem tud mit kezdeni.

Ehhez keresni jó megoldást, hogy mindenképp kell erősítőt vennem, vagy elég egy keverő is?

Egyébként ilyen hangszóró: https://i.alza.cz/ImgW.ashx?fd=FotoAddOrig&cd=JG050m8-04&i=1.jpg
(#) scooby_ válasza szbdavid hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Szia!
RIAA korrektor kell neked. A kérdés csak az, hogy szeretnéd, illetve tudsz-e Te magad ilyen eszközt építeni, vagy szeretnéd készen, boltból megvásárolni? Minkét lehetőség előtted áll. Ezzel az eszközzel utána szabadon rá tudod kötni a lemezjátszódat a hangfalrendszeredre. A másik két kolléga nem értem miért csűri-csavarja felesleges kérdés-válasz elméletekkel a témát, ha mindhárman tudjuk, hogy ez az egy járható, és költséghatékony út létezik, az eldöntendő kérdés fent szerepel, erre viszont már Neked kell a választ megalkotnod. A varázsszót leírtam, google-ben ez alapján Te is találsz megoldást, rengeteget.
(#) Gafly válasza szbdavid hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Értem.
A dinamikus hangszedős lemezjátszó, mV nagyságrendű jelet ad. Ráadásul ha csak egyszerűen felerősíted (mikrofon bemenet!), akkor csak "cincogni" fog, mert a mély hangokat ki kell emelni, a magasakat pedig el kell nyomni az erősítés során.
Erre szolgál a RIAA korrektor, amelyet magad is elkészíthetsz.
Ha az általad linkelt lemezjátszóhoz "bakelit" lemezeid is vannak, akkor csodálatos élményben (is) lehet részed
(#) szbdavid hozzászólása Okt 24, 2016 /
 
RIAA Korrektorral kezdtem - ha ez ugyanaz, mint az előerősítő - felhívtam egy ilyen dolgokkal foglalkozó céget, akik azt mondták, hogy ez nekem nem elég, ehhez még egy erősítő is kell: https://www.arumania.hu/lemezjatszo_phono_eloerosito_riaa_korrektor...t_link

Ekkor kezdtem el nézelődni tovább, hogy veszek egy teljes erősítőt ...

Szóval egy ilyen, aztán mehet is a 2.1-es Geniusomba az RCA?
(#) Gafly válasza szbdavid hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Ha az aktív hangfaladat használod, akkor nem kell erősítő. Mert az egyben hangszóró és erősítő.
Amit linkeltél RIAA korrektor annak "line" kimenete van, tökéletesen illeszkedik az aktív hangszóró (és számítógép) "line" bemenetéhez.
(#) szbdavid hozzászólása Okt 24, 2016 /
 
Jár valamilyen hátránnyal az, hogy ennek nincs földelése?
(#) Gafly válasza szbdavid hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Nem. Legalább "földhurokkal" (búgás) nem fogsz küszködni
(#) szbdavid hozzászólása Okt 24, 2016 /
 
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, már rendelem is.

Ja és vannak hozzá lemezek is Meg nagyszülőknek egész gyűjtemény
(#) steelbird válasza szbdavid hozzászólására (») Okt 25, 2016 /
 
Én már a válaszomban megírtam, mi kell neked, felrsleges volt még plusz köröket futni. A jófogáson pedig olcsóbban kapsz phono előerősítőt.
(#) mraulajos hozzászólása Okt 9, 2020 /
 
Hali!
Látom, évek óta alszik a téma, de azért próbálkozom.
Egyik barátomnak, van egy régi, de nagyon megbecsült lemezjátszója. Ezen, természetesen, TUCHEL kimenet van. Hogy lehetne ezt átvinni, esetleg több lépcsőben is, HDMI bemenetre?
(#) synergy válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 10, 2020 /
 
Szia,

először is tisztázni kellene a lemezjátszó típusát, azaz, hogy milyen hangszedő van benne.
Kristály, mozgó mágneses, vagy mozgó tekercses. Ez utóbbiból is van két féle alacsony és magas kimenetű.
A hangszedő típusától függően szükséges lehet RIAA korrektor és illesztő trafó/illesztő erősítő.
A tuchel átalakítás nem gond, az egy kábel.
Ez után kell az analóg jelet digitalizálni HDMI kimenetre pl egy ilyen eszközzel.
(#) synergy válasza synergy hozzászólására (») Okt 10, 2020 /
 
Mivel ez HE fórum, az is kérdés lehet, hogy amit lehet, építenél, vagy mindent készen vásárolnál?
(#) mraulajos válasza synergy hozzászólására (») Okt 10, 2020 /
 
Ilyesmire gondoltam, amit linkeltél. Csinálunk egy tuchel-RCA vezetéket/kábelt. Ez megy az általad ajánlott digitalizálóba, onnan tovább, HDMI vezetékkel/kábellel.
(#) synergy válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 10, 2020 /
 
Igen, de csak ha kristály hangszedős a lemezjátszó. Ha mágneses, akkor ún. RIAA korrekciós erősítő is kell majd a digitalizáló elé.
(#) mraulajos válasza synergy hozzászólására (») Okt 10, 2020 /
 
Oké. Köszönöm!
(#) synergy válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 10, 2020 /
 
Szívesen, sok sikert
(#) Udvari Zsombor válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 11, 2020 /
 
Mire kelene rákötni? Számítógépre vagy valami erősítőre? Ezt nem tisztáztad.
Nekem "AKAI AP-A201" lemezjátszóm van, és én úgy csináltam, hogy levágtam a kábel végéről a tuchel csatlakozót ami helyett 2 RCA csatlakozót forasztottam a kábelre, valamint vettem egy olcsó előerősítőt, aminek a kimenete közvetlenül mehet a számítógép vonalbemenetére (vagy egy erősítő normál bemenetére).
Tulajdonképpen ha a lemezjátszódnak alacsony szintű a kimenete (mint az enyémnek is), akkor egy olcsó lemezjátszó-előerősítő kell oda, ami elvégzi a szükséges korrekciót is. ☺ Egyedül arra kellhet figyelni, hogy a lemezjátszó-előerősítő nem igazán szereti a hosszú kábelt, mivel akkor hajlamos AM rádióadást is összeszedni.
(#) mraulajos válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 11, 2020 /
 
Köszönöm az infót! Nem az enyém. Majd jobban körül járom a dolgot.
(#) Inhouse válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 12, 2020 /
 
Nehéz elképzelni az igényt, ami miatt egy analóg lemezjátszó jelét egy HDMI bemenettel ellátott megjelenítőre kívánják ráküldeni. Ezen készülékek inkább TV-k, kivetítők...azaz a kép tartalom igen fontos, a hang opció. A hangot hallgatni kell, a vége így is úgyis analóg módon fog megszólalni. A sokcsatornás házimozi erősítőkön is szokott lenni az átmenős HDMI részen kívül analóg bemenet. Talán a konkrét igényt kellene először tisztázni, mert ez így igen szokatlan kérés.
(#) Piatra007 hozzászólása Nov 17, 2023 /
 
Üdv! Van egy régebbi bakelit lemezjátszóm, szeretném összekötni egy modern aktiv hangfal, blootot-on keresztül, gondolom kell egy előerősítő és egy blootot adó vevő?
Következő: »»   3 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem