Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezetéknélküli termosztát
Lapozás: OK   9 / 10
(#) msandor77 válasza vladcepes hozzászólására (») Okt 28, 2023 /
 
Próbáltad kalibrálni?
(#) vladcepes hozzászólása Okt 28, 2023 / 1
 
Köszönöm a válaszokat!
Szét szedve tapizva az NTC-t ment fölfelé mind addig amíg majd a HI jelzés jelent meg. Majd próbáltuk ki rakni a levegőre hátha lejjebb esik, de nem. Volt próbálva a reset is, az idő, a beállítások azok törlésre kerültek de a HI az maradt, hőfok helyett. Aztán elem ki egy napot úgy volt majd kezdett helyre állni, most be lőtte magát 22.8 fok.
(#) bobe válasza msandor77 hozzászólására (») Nov 12, 2023 /
 
Szeretném megkérdezni, hogy lehet kalibrálni? Köszönöm ha válaszol.
(#) uniman válasza bobe hozzászólására (») Nov 12, 2023 /
 
Melyiket? Az újabb vagy a régebbi Q7RF-et? Az utóbbinak itt a leírása: Bővebben: Link
"2.6 A termosztát hőmérőjének kalibrálása" Csak a kijelzett értéket lehet "eltolni" -3,0°C és +3,0°C között...
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2023
(#) msandor77 válasza bobe hozzászólására (») Nov 13, 2023 /
 
(#) burga hozzászólása Nov 13, 2023 /
 
Sziasztok,
Computherm Q3 (rádiós) vevőegysége az alábbi jelenséget produkálja: bekapcsolás általában gond nélkül megy, de a leállítással már gyakrabban van baj: az adót el kell vinnem a vevőhöz, néhányszor ki-be kapcsolni, és akkor hajlandó leállni. De van, hogy ez sem elég, és a vevő m/a gombjaival tudom csak leállítani a szivattyút.
Mi lehet a gond? 14 évet mentek (2 db van) gond nélkül, most mindkettő hasonló hibát mutat. Ja: elég közel vannak a kazánhoz (faelgázosító), és ha a kazánház felmelegszik, mintha még nehezebben vennék a jeleket. Az adóban az elemek cserélve, de nem lett jobb úgy sem.
Tapasztalt már valaki hasonlót?
Köszönöm előre is, ha valaki tud segíteni.
(#) Gafly válasza burga hozzászólására (») Nov 13, 2023 /
 
Vett valaki a közelben valami új rádiós bizbaszt?
Hőmérő, vezeték nélküli villanykapcsoló, egyébb csilivili?
(#) Bakman válasza burga hozzászólására (») Nov 13, 2023 /
 
Próbáld a 7.2-es pontban leírtakat: Q3RF_HUN.pdf.
(#) VIM válasza burga hozzászólására (») Nov 14, 2023 /
 
Szia! A vevő tápegységében az áteresztő kondenzátor nem vesztett az értékéből?
(#) HeZ válasza Gafly hozzászólására (») Nov 14, 2023 /
 
Igen, ezt: Tellur TSH02. Egy 16 éves Computherm rádiós termosztátot váltott. Van a Computherm-nek WIFI-s termosztátja, de úgy hordozható, hogy állandó USB 5V, 1A-es tápellátás kell neki.
Az eladó nem értette meg, hogy az az eszköz nem hordozható, amit állandóan be kell dugni vezetékes tápba. Hiába mondtam neki, ilyen alapon az 50 kilós hűtőgép vagy a TV is hordozható
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2023

tsh02.jpg
    
(#) burga válasza Gafly hozzászólására (») Nov 14, 2023 /
 
Nem, nem, semmi ilyesmi.
(#) burga válasza Bakman hozzászólására (») Nov 14, 2023 /
 
még nem próbáltam újrahangolni, mert úgy gondoltam, hogy „kicsit” nem tud elhangolódni, vagy működik, vagy nem. Esetemben viszont csak néha vagy bizonyos esetekben nem működik. Vagy nem jól gondolom?
(#) burga válasza VIM hozzászólására (») Nov 14, 2023 /
 
A fórumok olvasgatása után én is ezt tartom a legvalószínűbbnek. Nem tudja valaki, pontosan milyen kondi kell bele? Egyszerűbb lenne előbb megvennem, és utána megkérnem valakit, hogy cserélje ki... (Sajnos nem vagyok szaki)
(#) Bakman válasza burga hozzászólására (») Nov 14, 2023 /
 
A fene tudja, volt már rá példa, hogy ettől javult meg. Azért írtam, mert ezt instant ki lehet próbálni, ingyen, egyszerűen. Ha továbbra sem jó, lehet lépni a kondenzátorcsere felé. Ahány gép, annyi érték, gyakran gyártás közben is változtatnak rajta...
(#) proli007 válasza burga hozzászólására (») Nov 14, 2023 /
 
Hello! 470nF (.47u) 310Vac X2
(#) burga válasza Bakman hozzászólására (») Nov 14, 2023 /
 
abszolút logikus, ezt fogom tenni elsőnek. Köszönöm a tanácsot!
(#) burga válasza proli007 hozzászólására (») Nov 14, 2023 /
 
OK., köszönöm szépen!
(#) burga válasza Bakman hozzászólására (») Nov 14, 2023 /
 
Újrahangoltam, nem lett jó. Marad a kondicsere...
(#) burga válasza proli007 hozzászólására (») Nov 16, 2023 /
 
Bocs, lehet még egy kérdésem? Ez szokott tönkremenni benne? Csak mert ezen kívül is vannak még benne kondenzátorok.
(#) proli007 válasza burga hozzászólására (») Nov 16, 2023 /
 
Általában ezek a kondik kapacitása szokott lecsökkenni, főleg ha a hálózat tranziensekkel terhelt.
A pufferkondi meg esetleg kiszárad. De hogy "általában", arra nem tudok válaszolni, mert nálam közel 10 éve működik, és ami jó, az én nem szoktam megjavítani..
Én csak szétszedtem a tartalékot és megnéztem benne a kondit Neked.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2023
(#) burga válasza proli007 hozzászólására (») Nov 17, 2023 /
 
Kösz, újra
Elkezdjük cserélgetni a kondikat, megírom majd, mire jutottunk.
(#) Inhouse válasza burga hozzászólására (») Nov 17, 2023 /
 
Ha nincs lehetőséged megmérni őket, akkor elsőre az 470nF 320VAC X2-est cseréld és próbáld ki. Ha továbbra sem jó, akkor mehet a talán 2db elektrolit.
Általában az X2-es cseréje megoldja a dolgot. Egyszer szívtam egy forrasztási kontakt hibával az elemtartónál, a nehezebben hozzáférhető oldalon.
(#) Inhouse válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 30, 2023 /
 
Lehet, hogy hozzám is kerül egy vezeték nélküli Computherm, ami a rossz értéket mutat hibával került lecserélésre.
Jutottatok vele valamire?
Régebben ilyen hibára nem emlékszem, mostanában meg ketten is jeleztétek itt...
(#) pucuka válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 30, 2023 /
 
Én voltam az egyik, de nem foglalkoztam tovább vele, vettem egy újat, így megszűnt a probléma. az új pontosan mutat.
Semmiféle hitelesítési manőver nem vezetett eredményre.
A másiknál a fórumtárs kiakasztotta, majd némi pihenés után tűrhető lett. Visszább olvasható.
(#) Inhouse válasza pucuka hozzászólására (») Nov 30, 2023 /
 
Majd nyáron elhozod a HE találkozóra...és megcsodáljuk!
(#) pucuka válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 30, 2023 /
 
Rendben
(#) jdani hozzászólása Dec 12, 2023 /
 
Sziasztok. Kerestem vezeték nélküli kapcsoló néven, de nem ez a neve..

Adott egy szivattyú, ami a tartályból a meleg vizet keringeti a fűtésbe. Ha ez a víz hőfoka lecsökken 40 fok alá, a szivattyú kikapcsol. (leégett a tűz a kazánba, nem fűti már a tartályt)
Ilyenkor kellene működésbe lépnie a gázkazánnak, és fűteni tovább, ami egy másik helységben van.
Tehát szükségem lenne egy vezeték nélküli kapcsolóra, aminek az adójába bekötném a fázis-nullát.
A vevőt bekötném a gázkazánba, és amikor a szivattyú kikapcsol, a gázkazán be.
Lényegében egy szermosztát, csak nem a beállított hőre kapcsolja ki-be a gázkazánt, hanem vagy kap az adó hálózati feszültséget, vagy nem.
Mi ennek a neve?
(#) bajuszvas válasza jdani hozzászólására (») Dec 15, 2023 /
 
Okosrelé. Két darab shelly1 plus ,shelly plus add-on és egy ds18b20-al megoldható. Wifi kell hozzá,net nem szükséges!
(#) Massawa válasza jdani hozzászólására (») Dec 15, 2023 /
 
Valami itt nagyon nem stimmel. Ha kazán ugyanazt a fütéskört hajtja ( ugyanaz a viz kering benne mint a tartálybol jövö, akkor annak teljesen automatikusan kell müködnie, mert utovegre nem a fütöviz a lényeg hanem a fütött helység hömérséklete. Ha ott beállitasz mondjuk 20 fokot a gázkazán számára az automatikusan füteni fog, ha 20 foknál kisebb a hömerséklet. Azaz addig amig a tartályod elég melegvizet keringet addig a gázkazán alszik, ha meg nem, akkor ráfüt. Ehhez nem kell semmi büvészkedés csak egy szobatermosztat. ( ami lehet rádios is).
Nálunk már évtized ota igy megy a melegviz elöállitása. A napkollektor melegiti a tartály vizét s ha nem elég akkor rásegit a kazán. A kazánon csak a viz hömérsekletét kell beállitani.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2023
(#) Bakman válasza Massawa hozzászólására (») Dec 15, 2023 /
 
Ebben a megoldásban benne van az a kockázat, hogy a gáukazán olyankor is bekapcsolhat, amikor még megy a tartály keringetője. Ha a kiépítés úgy van elkészítve, "szerencsés" esetben a gázkazán rádolgozik a tartályra is.

jdani igénye teljesen általános, kb. mindenhol alkalmazzák ahol vegyestüzelésű és gázkazán is van egy rendszerben. A probléma jelen esetben a vezetéknélküliség.
Következő: »»   9 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem