Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1382 / 1385
(#) vladcepes válasza niedziela hozzászólására (») Dec 17, 2023 /
 
Köszönöm! Remek a videó!
Megnéztem ,és végig olvastam a feljebb leírtakat is. Most tükröztem a PDF fájlt, mert az fog kelleni.
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Dec 19, 2023 /
 
A dry filmet megrendeltem az alliról.
Abban kérném még a segítségeteket hogy, írásvetítő fóliát azt hol vesztek? ,voltam már Pirex-be ,Office depotba is de ezekbe nem kapható.
(#) Pethical válasza vladcepes hozzászólására (») Dec 19, 2023 /
 
Idézet:
„írásvetítő fóliát azt hol vesztek?”

Itthon, online, webshopból.
(#) kaqkk válasza vladcepes hozzászólására (») Dec 19, 2023 /
 
(#) niedziela válasza vladcepes hozzászólására (») Dec 19, 2023 /
 
Bármelyik papir irószer boltban lehet elvileg kapni
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2023
(#) Ronin98 hozzászólása Dec 27, 2023 /
 
Sziasztok! Nyák lemezt vennék, ha volna valakinek eladó. Ha lehet 1.5mm-es kéne. Köszönöm.
(#) kaqkk válasza Ronin98 hozzászólására (») Dec 27, 2023 /
 
Miért nem az apróba írtad ? A téma nem erre való .
Nekik annyi van még el is adnak belőle
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2023
(#) Geri86 hozzászólása Jan 2, 2024 /
 
Sziasztok.

Valaki találkozott már ezzel a fajta nyák készítéssel? Mart, gravírozott vajon? Illetve negatív a nyákterv?

Köszi.
(#) Bakman válasza Geri86 hozzászólására (») Jan 2, 2024 / 1
 
Ez kézzel kapargatott. Ilyen ronda kivitelezést még a legócskább CNC gép sem tud.
(#) kaqkk válasza Geri86 hozzászólására (») Jan 2, 2024 /
 
Ez úgy néz ki mint amit szöggel kapartak , semmi marás gravírozás .
(#) Gafly válasza Geri86 hozzászólására (») Jan 2, 2024 /
 
Fémfűrészlap első fogával lehet például ilyet kaparni. Vonalzó mellett azért profibb...
(#) dkarcsi73 hozzászólása Jan 2, 2024 /
 
Sziasztok, tudna valaki nekem segíteni egy PIC panel gyártásában?
Következőről lenne szó, : 16f628 PIC-re gondoltam amire kellene 4 db PC817-es optobemenet, 3 db kimenet amiről reléket szeretnék meghajtani (elég egy ellenállás mert relépanelt hajtana), illetve 2 db led kimenet.
A programozáshoz használt lábakat szabadon hagyni sorkapocs kivezetéssel.
12V DC ről menne az ehhez szükséges alkatrészeket a panelre tervezni. Minden külső csatlakozás sorkapoccsal. Csak a nyáklemez kellene, alkatrészeknek előkészítve. Tulajdonképen próba-panel szerűség. Egyenlőre 4 darabról lenne szó.
bármi ötletet meghallgatok. Természetesen nem kívánok ingyen semmit.
üdv.
(#) kaqkk válasza dkarcsi73 hozzászólására (») Jan 2, 2024 / 1
 
Tervezd meg valamilyen nyáktervezővel és a jlcpcb nél 5 dollárért legyártanak neked 5 db ot ..
(#) Geri86 válasza Geri86 hozzászólására (») Jan 2, 2024 /
 
És maga a nyákterv? Az miért ilyen? Test az egész és azon belül van az egész kiképezve?
(#) nagym6 válasza Geri86 hozzászólására (») Jan 2, 2024 /
 
Keveset kelljen lekaparni azért ilyen, ami maradat az marad. Kínlódós munka.
Elválasztva egymástól a "szigetek", ennyi elég, mivel egyszerű áramkör.
(#) Marty McFly hozzászólása Jan 4, 2024 /
 
Üdv kolegák! Szembe jött velem a youtubeon ez a nyomtató. Ez működhet?
(#) kaqkk válasza Marty McFly hozzászólására (») Jan 4, 2024 /
 
Voltak próbálkozások itt a fórumon is , működhet csak jó tinta kell hozzá .
(#) niedziela válasza Marty McFly hozzászólására (») Jan 4, 2024 /
 
Jó sok évvel ezelőtt átalakitottam egy canon nyomtatót, de 5x tudtam vele nyomtatni kb és a fej megadta magát. Sejtettem , hogy ez lesz mert a sima tinta nem jó, és pigmentes, oldószeres tintával töltöttem meg (image ipari nyomtató). Megette a fejet sajnos.
Buble Jet alapból nem jó mert az csak a saját tintáját nyomtatja, sima régi piezos nyomtatóval érdemes kisérletezni. Bár felesleges időtöltés.
Ha van ipara nyomtatód ami oldószeres tintával működik, akkor nyerő, persze a tinta árából kijön pár profi nyák tokkal vonóval.
(#) Marty McFly válasza niedziela hozzászólására (») Jan 4, 2024 /
 
Nézegettem olyat is ahol fejet cseréltek és UV nyomtatót csináltak belőle. Kérdés persze hogy az UV ra kötő tinta mennyire jó.
(#) niedziela válasza Marty McFly hozzászólására (») Jan 5, 2024 /
 
Egyáltalán érdemes-e foglalkozni vele mikor egyszerűbb, olcsóbb még az is ha kinából rendeled.
(#) Bakman válasza niedziela hozzászólására (») Jan 5, 2024 / 4
 
Ha csak egy darab kell, netalán másnapra (vagy a szokásos módon, tegnapra), esetleg az építés öröme a nulláról...
(#) niedziela válasza Bakman hozzászólására (») Jan 5, 2024 /
 
Persze, mindenkinek más, ez csak egy vélemény.
Én mondjuk 1db panelért nem állnék neki se cnc-vel, se bármilyen lézerrel, nyomtatóval...stb. Én hiretlen esetrekre dry film hivő vagyok.
De mint írtam én is kipróbáltam a nyomtatót az építés kedvéért.
De nem álltam neki 10x annyiért ugyanolyan minőségű paneleket készíteni, főleg, hogy nem is működött hosszan.
(#) kameleon2 válasza Geri86 hozzászólására (») Jan 5, 2024 / 1
 
Szia! Ennél még sima szigetelőszalaggal is szebbet csináltam. Lefedtem vele a nyáklapot és sniccerrel kivágtam a lemarni kívánt részt, aztán gyorsmarató. Dekor fólia még jobb, ha ilyen egyszerű rajzolat kell, mert a teljes felületet egyben fedi le.
(#) gerry válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 5, 2024 / 1
 
Az első nyáklapkészítés próbálkozásaim egyike volt a szigetelőszalagos maszkolás még 91-ben és rögtön számítógéphez cartridge készült!
(#) dB_Thunder hozzászólása Jan 12, 2024 /
 
Sziasztok!

Én mindig nyűgként tekintettem, tekintek a nyák készítésre. Türelmetlen vagyok, azonnal kell, forrasztanám, de fúrni is kell, de úgy nézzen ki mintha gyárban készült! Rendelés nem játszik, tököm se vár..
Eleinte kézzel rajzoltam, aztán vasalásos technikával, még mindig nem elég szép! Közbe az alkatrészek úgy összementek, hogy kézi rajz már tuti felejtős, de a vasalás is bukik egy TQFP100 toknál (legalábbis én nem hiszek benne)!
Emiatt beruháztam egy lézer gravírozóra, (festék leégetés, maratás) amit még nyák gyártásra nem tudtam kipróbálni, közben a CNC maróhoz is elkezdtem összeszedni a anyagokat.

Ma nyitom a hűtő ajtaját, mert tejet akartam inni, és felfigyeltem a x tíz éve vásárolt fotólakk csörgésére, amit még sose használtam! Ekkor beugrott, hogy van nekem 2K felbontású gyantás nyomtatóm!! Ez: https://www.anycubic.com/products/photon-mono-se-lcd-3d-printer

Hogy lehetne ezzel levilágítani, vagy akár a réz lemezre nyomtatni maximum pár réteget a maszknak??. Aztán mehetne fürödni a nyák..

Még nem számoltam utána mennyire elégséges a felbontás, és hogy mennyire lehet életképes az elgondolás, de most bedobom ide brainstorming-ra!!

XY Res.: 0.051mm 2560*1620(2K) fél tized, lehet kevés...
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2024
(#) niedziela válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 12, 2024 /
 
Idézet:
„úgy nézzen ki mintha gyárban készült!”


lötstop, silk,galván...stb otthon nincs olyan.
(#) kaqkk válasza niedziela hozzászólására (») Jan 12, 2024 /
 
Próbáld ki ezt A maratás közel lesz a gyárihoz , van lötstop fólia is az meg már "majdnem gyári" kinézetet biztosít . Próbáltam a feliratozást lézernyomat laminálással és nem volt rosz , tehát megközelíthető házilag a gyári kinézet csak nemtudom megéri e a pepecselést .
(#) bbatka válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 12, 2024 /
 
Szia!
Ahhoz hogy menjen a TQFP100-as tok lézeres festék leégetése a lézer pontot 0,1mmx0,1mm-re kell beállítani. Ez nem lesz egyszerű. Elég sok hozzászólásom volt már ebbe a témába itt is és a lézergravírozós topikban is. Érdemes átolvasni ezeket.
A gyantás nyomtató használatára sok példa van a Youtube-on.
(#) Pethical válasza niedziela hozzászólására (») Jan 12, 2024 /
 
lötstop, silk, ónozó
Na a galvanizálás viszont tényleg nem nagyon van otthon
(#) vladcepes válasza niedziela hozzászólására (») Jan 15, 2024 /
 
Meg jött a dry film, egy fekete nejlonba csomagolva. Miután vágok le belőle, a maradékot hol érdemes tárolni? Gondolom vissza tekerem a fekete fóliába. (valahol olvastam olyat is hogy valaki hűtőbe rakta).
Következő: »»   1382 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem