Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1668 / 1673
(#) Laslie hozzászólása Feb 1, 2024 / 16
 
Sziasztok!
Készítettem egy Arduino Nano alapú csengőt, ami a dallamot egy SD kártyáról beolvassa majd lejátssza.
Az egész tervet KiCad-ban készítettem. Kis kitérő ezzel kapcsolatban. Korábban a Sprint Layout-ot használtam nyák készítéshez. Gondoltam kipróbálom a KiCad-et, hogy mennyire használható. Meg kell mondjam, hogy felül múlta az elvárásaimat. Kb. 1 hét alatt sikerült összedobnom benne a kapcsolási rajzot és a nyák tervet úgy, hogy 0-ról kezdtem vele az ismerkedést. A kész nyákot Kínában legyártattam, nagyon kedvező áron.
Az egész kapcsolás nem túl bonyolult. Áll egy Arduino Nano-ból, ami az egész lelke, (kezeli az SD kártyát, beolvassa az első wav fájlt a kártyáról, amit aztán a nyomó gomb megnyomására lejátszik, és egy LM386-os alapkapcsolású erősítőből, mely felel a megfelelő hangzásért.

ui.: a folyasztószer itt még nem volt eltávolítva.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2024
(#) kameleon2 válasza Laslie hozzászólására (») Feb 1, 2024 /
 
Szia! Esetleg video van róla? Sok hasonlót készítek, érdekelne a hangkeltés módja is. Sima pittyegő, vagy DAC? SD-n milyen fájlok kellenek Wav, MP3? stb. Kódja publikus?
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2024
(#) Laslie válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 1, 2024 / 4
 
Szia! Nem volt, ezért készítettem róla egy videót.
WAV fájlt tud lejátszani. A többit - szerintem - folytassuk az Arduino topikban.

test.avi
    
(#) Hp41C válasza Laslie hozzászólására (») Feb 2, 2024 / 1
 
A csengőgomb optocsatolójának diódájával köss párhuzamosan egy diódát fordított polaritással. Kültéren levő csengőgombot így váltófeszültséggel is üzemeltetheted. Az egyenfeszültség rövid idő alatt tönkreteszi az érintkezőket párás időben.
(#) possim hozzászólása Feb 3, 2024 / 37
 
Hiraga le Monstre
(#) szendi001 válasza possim hozzászólására (») Feb 3, 2024 /
 
Ez a mechanika csúcs. Marógéppel csináltad?
(#) Karesz 50 válasza szendi001 hozzászólására (») Feb 3, 2024 /
 
Szerintem kireszelte egy alumínium tömbből : ) Van aki ilyen szépen szépen tud reszelni.
Nekem is tetszik.
(#) possim válasza szendi001 hozzászólására (») Feb 3, 2024 / 6
 
Nem , mindent kézzel. A bordázatot körfűrésszel. A felirat ekkor még nem volt teljes, a magánhangzók közepe még hiányzott, de az is lombfűrésszel és tűreszelővel készült. Sok sok türelem társaságában
(#) Alkotó válasza possim hozzászólására (») Feb 3, 2024 /
 
Minden tiszteletem a kitartásodé, sok esetben én is így állok a dolgokhoz.
De most eszembe jutott sok évvel ezelőttről a műhelygyakorlaton egy idősebb oktató, aki valamelyik észszerűtlen ötletünkre azt mondta, "kiskanállal is lehet alagutat ásni, csak nem érdemes".
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Feb 11, 2024 / 15
 
A WS2812B Ledhez építettem egy cél áramkört, amivel a színt lehet beállítani encóderrel. Maximum 10 LED választható, minimum pedig 1. A kijelzőkön az RGB szín érték látható. (így talán könyebb beállítani a megfelelő LED színt, amire szükség van a programozás során.)

1.jpg
    
(#) XIRA válasza H2opok hozzászólására (») Feb 12, 2024 /
 
Vajon milyen is lehet az idős utazás? Ez élet kor függvénye lehet.
(#) XIRA válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 12, 2024 /
 
Megegye az áramot és el ajándékozzam proto típusnak.
(#) Gafly válasza XIRA hozzászólására (») Feb 13, 2024 / 3
 
Akkor KH01-et nézd meg, azért kevesen kapnak ilyet szülinapra...
PS: Holnap Bálint nap.
(#) Udvari Zsombor válasza Gafly hozzászólására (») Feb 14, 2024 /
 
Mintha az elején egy nyomógomb lenne, de mi ez?
(#) Alkotó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 14, 2024 /
 
Ha egy tippelést elfogadsz: Nagy gombot megnyomva, a LED világít. Ha a puffer elég nagy, akkor elengedés után is világít még egy pár másodpercig.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2024
(#) Gafly válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 14, 2024 / 1
 
Majdnem:
Kálmán Hökkentő.

kh01.mp4
    
(#) newman92 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 17, 2024 /
 
Nekem is van ilyen gombom! Vasúti járműből való, mozdonyból vagy fűtőkocsiból.
(#) Gafly válasza newman92 hozzászólására (») Feb 17, 2024 /
 
Én szerintem Remci mestertől kaptam, van még, ha kedved támadt hozzá.
Egyébként strapabíró darab, örök élet meg egy nap...
(#) Remci válasza Gafly hozzászólására (») Feb 17, 2024 /
 
Biztos? Nem emlékszem hogy lett volna ilyenem
(#) Gafly válasza Remci hozzászólására (») Feb 17, 2024 /
 
Jó hír, mert akkor legközelebb nem megyünk üres kézzel, és onnantól már neked is lészen.
(#) Remci válasza Gafly hozzászólására (») Feb 17, 2024 /
 
Oké, addig én is keresek valamit cserébe
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2024
(#) proli007 válasza Remci hozzászólására (») Feb 17, 2024 /
 
Cserébe egy piros nyomógombot javasolnék.
(#) Gafly válasza proli007 hozzászólására (») Feb 17, 2024 /
 
Csak barna (hívhatjuk "avétos" pirosnak) és fekete van már csak...
(#) MPi-c hozzászólása Feb 19, 2024 / 10
 
Sziasztok!
TV ambilight. Első változatként ethernet modullal Raspberry Pi Zero 2W (1.kép), azon a HyperBian, WS2812B LED szalag, az LG tv-n a PicCab alkalmazás, de a beállítások változtatásával is érezhető késésben volt a háttér a képhez képest.
A második változatban kihasználtam, hogy a Hyperion.ng futtatható az LG tv-n, így a ledeket a WT32-ETH01 modul a WLED alkalmazással vezérli (2.kép). Ez bevált, ezért a WLED ajánlása szerinti szintillesztőt is elkészítettem egy próba NYÁK-on, amire ráraktam egy relé modult is, ami a LED szalag tápját kapcsolja (3-4.kép).
(#) lazsi válasza MPi-c hozzászólására (») Feb 19, 2024 / 1
 
Hogyan néz ki működés közben? 1-2 képet esetleg tudnál lőni a TV-ről? (elég a kép, nem szükséges videó...)
(#) MPi-c válasza lazsi hozzászólására (») Feb 19, 2024 / 7
 
Ime: Teszt1 Teszt2
(#) Remci válasza proli007 hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
Ha körbe nézek a lomtárban,még lehet hogy találok is
(#) sonajkniz válasza MPi-c hozzászólására (») Feb 19, 2024 / 7
 
Szia!

Én kényszerből készítettem hasonlót.
A fiamnak vettünk egy AmbiBox készletet. A számítógép monitorára került fel a LED szalag.
Kb. 3 hét után a vezérlője elköszönt. Valami potenciálkülömbség lépett fel a számítógép USB-je és a LED táp között, úgyhogy az Arduinoból kijött a füst.
Mivel CH340-es illesztője volt az arduinonak, ilyenem meg volt itthon, így logikai analizátorral "lehalgattam" az adatfolyamot. Ezután írtam egy programot PIC18F14K22-re, ami 165led adatait tudja fogadni uarton, majd továbbküldeni s WS ledek felé.
Annyi pluszt tettem még bele, hogy kapott egy relét, ami áramtalanítani tudja az egész egységet, ha 1 percig nem jön újabb adatcsomag. A tetején lévő világító nyomógombbal lehet újra bekapcsolni.
(#) sargarigo válasza MPi-c hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
Ejha! Ez egy határozott aztamindenitneki!
Nagyon látványos lett!
(#) tufatofu válasza MPi-c hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
Nagyon szép, de mire jó?
Következő: »»   1668 / 1673
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem