Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oszcilloszkóp vétel, mit gondoltok?
Lapozás: OK   165 / 168
(#) Massawa válasza sdrlab hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
Esetleg értem azt is amit te nem. De ez nem baj!
Vagy láttál már olyan reklámot ami azt mondja, hogy az a valami használhatatlan?
A boltok meg tele vannak ilyen áruval.
(#) Massawa válasza Skori hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
És mi vsn akkor, ha pontosan olyan jelet használ amit a gép látszolag hibátlanul feldolgoz, igaz elötte 5-6 gombot kell tekerni vagy menüben a 7 oldalt végigböngészni.
Szerintem nagyon felfujjátok az ügyet, jo meg rossz irányba ami csak megtéveszti a kezdöket.
(#) Skori válasza Massawa hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
Nem. Szóba került, hogy ez a szkóp jó-e, ajánlott-e? Néhányan leírtuk, hogy nem ajánlott. Aki megnézte a videókat az tudhatja azt is, hogy mi a probléma vele. Ez ennyi és nem több (felfújni inkább Te próbálod most). Amúgy meg felőlem mindenki arra dobja ki a pénzét amire akarja .
(#) Massawa válasza Skori hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
S mindezt mondod valakinak akiröl azt sem tudod mit akar mérecsgélni. Bravo!
(#) img válasza Massawa hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
Van olyan műsz@r, amivel semmit sem lehet méricskélni. Vagyis méricskélni azt lehet, akár a végtelenségig, csak értelmes eredményt nem kapsz általa mert pl. a saját zajszintje is a mérési hiba nagyságrendjébe esik. Na ilyen a Fnirsi vagy Frnisi vagy hogy hívják a nevét.
(#) Massawa válasza img hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
Neharagudj ez igy tiszta marhaság. Van ilyen müszered, hogy ilyet irkálasz?
(#) sdrlab válasza Massawa hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
Nyilván itt csak te értheted, hogy mit magyarázgatsz soros alkalommal félre?! )
Elmondtuk világosan: aki ért ahhoz, aminek a tesztjét nézi, az tudja is értelmezni azt amit lát!!
Hogy ezen mit nem értesz, rejtély számomra(veled kapcsolatban nem az első mondjuk)!
De, túllihegtük ezt is..., ha neked nem segítség, akkor ne nézegesd, ennyi s nem több...
(#) Massawa válasza sdrlab hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
Én meg ismerek több szakembert,, aki nagyon jol el van ( profi világban) a 100 dolláros szkoppal mert a munkájuk folyamán mindent meg tudnak vele merni ami számukra fontos).
Ráadásul kicsi és hordozhato meg olyan helyre is ahova a nagy szkoppel oda sem férsz. Én is elsönek ezt veszem a kezembe ha valamit gyorsan mérni kell, csak utánna jön a nagyobb meg drágább müszer.
(#) majkimester válasza Massawa hozzászólására (») Feb 28, 2024 / 1
 
Idézet:
„Na ezt miböl lehet megállapitani?”


Például abból, hogy szétszedték, és a beépített ADC az adatlapja alapján nem tudja azt amit a dobozra felirtak, csak a negyedét. Ezzel már átverték a vásárlót. Kell neked ennél több?
Ha nem értesz a méréshez akkor is tudod, hogy a készülék nem tudja azt amit a specifikáció mint mézes madzag igér. Ha felirták volna az igazat akkor biztosan kevesebben vennék meg mert nem annyira csábító, de legalább nem éreznék magukat átverve.
(#) img válasza Massawa hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
A letesztelése után nem vettem meg, mert nem felelt meg az igényeimnek (pl. tudjon gyorsan változó, egyedi impulzusokat is elkapni, mert kell mérnem memóriakártyákon, SSD-ken, HDD-ken, laptopokban, stb is).
(#) Massawa válasza majkimester hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
Én nem a dobozt szoktam megvenni, hanem a benne levö valamit. Ha ez megnyugtat. És ha Mercedest akarok venni akkor nem a Dacia szalonban szoktam ěrdeklödni.
(#) majkimester válasza Massawa hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
Ha a Dacia szalonban azt mondják ez bizony 200km/h-val is tud menni akár mint egy Merci, azután kipróbálod és csak 50km/h-val tud, akkor azért boldog leszel mert legalább olcsó volt és nem érzed magad átverve?
(#) Massawa válasza majkimester hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
Tulozni mindig lehet. A Merciben is rádsoznak egy gömbcsuklot potom 1000 euroert, ( ami egy nem márkás autoban több 100000 km-t szokott kibirni, nem ugy a Merciben) meg azt sem mondják meg, hogy a beépitett navi csak két évig megy ingyen, utanna már havidijat kell fizetni amiert évente 3 uj TOMTOMot kapsz örökös terkep frissitéssel) stb. Ezek a mai világ csalásai és nem 100 euros cuccal vernek át hanem 80-100 ezer eurossal.
Hogy erröl nem hallasz sem a tesztekben sem a szalonban, csak a szervizben vagy a magad bören tapasztalod az ugye másik lapra tartozik.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2024
(#) majkimester válasza Massawa hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
Kissé elkanyarodtál, mert ez továbbra is az oszcilloszkóp vétel topic.
(#) Tambi válasza Suba53 hozzászólására (») Feb 28, 2024 / 2
 
Apám arra tanított, hogy "veszíteni is emelt fővel kell tudni", így -bár nyilván nem vesztettem, csak okosodtam- sokatokra hallgatva lemondok az FNIRSI vételéről. Kicsit sajnálom, hogy a készülék "hiteles" tesztelése elmarad, de nem akarok senkit provokálni. Persze érdekesebb lett volna, mint pl szalvétát gyűjteni, bár bizonyára az is szép...

Attól tartok kedves barátaim, hogy ez nem az első, hanem az utolsó szkópom lesz...
Van ugyan egy RIGOL 1054Z-m, amivel nagyon elégedett vagyok, de azt benntartom az íróasztalomon, hurcolgatni meg nem akarom. Ez inkább itthoni "indikátor"-nak kellett volna.

Valaha a Kandóra jártam híradástechnika szakra, és már 46 éve annak, hogy botor fejjel más irányba mentem. Nem bántam meg ugyan, de az elektronikában félévszázados szinte teljes kihagyás után titeket már nemhogy utolérni, megközelíteni sem foglak tudni.

Ezért hallgatok rátok!

Köszönettel; Tambi
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2024
(#) Gafly válasza Tambi hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
Idézet:
„Valaha a Kandóra jártam híradástechnika szakra, és már 46 éve annak”

Nem vagy vele egyedül, azóta már egyetem.
Nincsen miért magyarázkodnod szerintem...
(#) Skori válasza Tambi hozzászólására (») Feb 29, 2024 /
 
Annak idején én is nézegettem ennek a FNIRSI szkópnak az elődjét, afféle "második", vagy "játszós" eszköznek, amit kevésbé kell sajnálni vagy kevésbé kell rá vigyázni. A paraméterei és az ára alapján ugyan eleve kicsit gyanús volt - afféle "túl szép ahhoz, hogy igaz legyen" érzést okozva. De mivel a rávaló pénzt meg is kell keresni, ezért aztán kicsit jobban utána néztem. Mint ahogy esetedben (gondolom) az utánjárás egyik lépése az volt, hogy itt kérdeztél róla.

Csak egy kiragadott példa: Egy 100MHz-esnek hirdetett oszcilloszkóptól elvárnám pl., hogy meg lehessen nézni vele mondjuk egy I2C, SPI, vagy éppen egy sima soros port jeleit is, ha éppen arra vagyok kíváncsi. Sőt nem csak elvárnám, hanem ennek természetesnek kellene lennie, hogy egy ilyen feladat problémamentesen megoldható legyen vele. Csakhogy a valóság kicsit más, és a szétszedős videókból nyilvánvaló, hogy a benne levő hardver, köszönő iszonyban sincs a készülékre megadott paraméterekkel. Ilyen készüléket pedig szerintem nem lehet jószívvel ajánlani sem egy kezdőnek, sem senkinek. Pl. nekem is egyszerűbb lett volna, ha nem kell utánajárnom, hanem valaki jószándékkel rámszól, hogy: Ha valami "túl szép ahhoz, hogy igaz legyen", akkor az általában túl szép ahhoz, hogy igaz legyen. Szerintem a többieknek sem az volt a célja, hogy le (vagy éppen rá) beszéljenek erről a vásárlásról, inkább csak segíteni akartak.
(#) nagym6 válasza Skori hozzászólására (») Feb 29, 2024 /
 
Ha jól látom, 50mV/div a legnagyobb érzékenysége. Ez is nagyon gyenge, 1/10 mérőfejjel már csak 500mV/div. Legtöbbször így kell használni.
(#) Tambi válasza Skori hozzászólására (») Márc 4, 2024 /
 
Kedves Ge Lee, Nagymama, Massawa, Skori,... és minden segíteni kész Fórumtárs (abc sorrendben)!

Köszönöm szépen a jó és hasznos tanácsokat, éltem is vele, ezért egy OWON SDS1102-t rendeltem. Természetesen a rendelés UTÁN még részletesebben néztem utána, hogy mi is ez valójában. A OWONtechnology.eu https://www.owontechnology.eu/product/1396037/owon-sds1102-100mhz-2...oscope sokat sejtető. Egyetlen oldalon szerepel, hogy a sávszélessége 50 MHz vagy 100MHz, a mintavételezés pedig 100MS/s vagy 500MS/s vagy 1GS/s...
Ezek után nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi lakik benne...
Kb háromhét múlva tudom elmondani első tapasztalatimat, hacsak valaki meg nem előz a sajátjáéval, amit hálásan megköszönnék, bár "eső után köpönyeg".

És a legfontosabb: ez a topik november óta csendesen szunnyadt, amikor egy hete "kiengedtem a szellemet a palackból":

ANNYIT NEM ÉR AZ EGÉSZ, HOGY EZEN ÖSSZESZÓLALKOZZATOK!

És az életből ellesve: autóinkban 200-300, sőt több lóerő dübörög, amiből 40-50-et használunk...

Én még sosem láttam 20MHz-es négyszög jelet sem, és azt hiszem, nem is fogok, így akármilyen is ez a 70 eFt-os OWON (tényleg hülye vagyok, ez csak másfél tanknyi gázolaj ára), biztos, hogy többre hivatott, mint én...

Mindenkinek köszönöm szépen még egyszer, és ha lehet "szeressük egymást gyerekek"...

Derűs estét! Tambi
(#) nagym6 válasza Tambi hozzászólására (») Márc 4, 2024 /
 
Nem ismerem, de a leírása szerint ez már jó lesz. Az előzőnél lényegesen jobbnak látszik.
(#) img válasza Tambi hozzászólására (») Márc 4, 2024 /
 
Itt egy review róla, meg egy kis kivesézés.

Tegye fel a kezét akit zavar, hogy ugyanaz a modellszáma mint a Siglent-nek!
(#) Tambi válasza img hozzászólására (») Márc 5, 2024 /
 
Zuhan az ember a századikról, és minden emeletnél azt mondja, hogy eddig még jó...

Köszönöm Nagym6 és Igm, jókat írnak.

Már csak kéthét!
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2024
(#) Kera_Will válasza Tambi hozzászólására (») Márc 5, 2024 /
 
Idézet:
„És az életből ellesve: autóinkban 200-300, sőt több lóerő dübörög, amiből 40-50-et használunk...

Én még sosem láttam 20MHz-es négyszög jelet sem, és azt hiszem, nem is fogok”


Analóg elektronika világban ez kicsit más mint a motornàl .
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2024
(#) Ge Lee válasza Tambi hozzászólására (») Márc 5, 2024 /
 
Lehet, hogy amire majd használni fogod, arra az esetek többségében a fnirsi is megfelelt volna. Ha jól emlékszem, ezt az újabb 1102-t az owon azért alkotta meg, hogy versenyre tudjon kelni a konkurenciával, mert azok általában jobbak és olcsóbbak lettek. Szóval az owon szkópoknak ez a legalja, de szerintem otthonra meg fog felelni, én a nagyon kevés memória miatt nem venném meg, de ha nálad nem lesz többre szükség akkor nincs gond.
Nem hasonlítottam össze a hardvert, hogy ez most rosszabb-e vagy ugyanaz mint a régi 1102-é, de ebből kivették a memóriát és az akkutáplálás lehetőségét. Nekem a régi változatból a 6062 van, és a zaját leszámítva meg vagyok elégedve vele.
(#) Massawa válasza img hozzászólására (») Márc 5, 2024 /
 
Miért zavarna, ha esetleg mélyebben elmerülsz a belsejében talán meg azt is észreveszed, hogy ugyanazok a kritikus procik vannak benne is mint a legdrágább szkopban. ( A szkop procik fejlesztése sok nagyságrenddel drágább, mint magának a szkopnak a megépitése).
Van ilyen több szerkezet is a világon, nézd meg a mobil telefonok, modemek stb belsö felépitesét és ne lepödj meg, ha ugyanolyan alkatrészeket használnak és ekkor jön a Stradivari effektus, minden hegedüsnek máskép szol ugyanaz a hangszer a kezében.
Igy természetes, hogy a gyártok büvészkednek ki tud többet és jobbat kihozni az adott alkatrészbázisból. Van aki a lista legalján megelégszik a minimum hozzáadott értékkel, megint más meg kihasználja a chipek minden nyilvános söt titkos tulajdonságait.
Épp a minap kezdett terjedni egy hir, hogy most fedeztek fel olyan funkciokat a majdnem 50 éves Z80-s prociban, amiröl eddig soha sehol nem jelent meg egyetlen informácio sem, söt ez a “hiányzó” funkcio diszkvalifikálta a procit a komolyabb berendezésekböl. Most meg kiderült, hogy a Z80-s a kezdettöl tudta ezt, csak soha senki nem dokumentálta. Vajon miért?
(#) sdrlab válasza Massawa hozzászólására (») Márc 5, 2024 /
 
Ne haljak már meg ennél hülyébben, világosíts fel kérlek mi az a szkóp-proci??
(#) img válasza Massawa hozzászólására (») Márc 5, 2024 /
 
Igen, mindenütt így van ez, pl. az Eizo Samsung kijelző panelek köré építette a saját elektronikáit úgy, hogy a Samsung saját vezérléseivel készült monitorok képe meg sem közelítette az Eizókét.

"Most meg kiderült, hogy a Z80-s a kezdettöl tudta ezt, csak soha senki nem dokumentálta. Vajon miért?"

Lehet, hogy dokumentálták csak "elveszett", mert túl költséghatékony volt a processzor a konkurenciához képest, ezért besegítettek neki némi (nem) tervezett elavultatással: ugye láttunk már máskor is ilyet a történelem folyamán.
(#) szapcsika válasza img hozzászólására (») Márc 5, 2024 /
 
Hagyjuk már ezeket az összeesküvés elméleteket. Gondolom a Z80 kapcsán itt a "protected mode"-ról van szó, ami úgy volt beharangozva, hogy valaki felfedezte, hogy lehet protected módot csnálni, csak a gyíkemberek eddig elhalgattaták ezt a tudást, pedig 40 éve benne vannak a processzorban az ehhez szükséges dolgok. Aztán kiderült, hogy nem osztogatnak, hanem fosztogatnak. Külső hardvert manipulál az I/O uatsításokkal és ezzel tudja megoldani a memória védelmet. Tény és való, az I/O utasítások benne voltak a processzorban és valóban adott egyfajta memória védelmet ez a megoldás, de ez nem elhallgatva volt, hanem leginkább nem volt rá szükség, illetve, ahol volt, ott meg teljesen hasonló megoldásokat lehetett alkalmazni.
Nagyjábó hasonló, ahogy a 68000 proci sem tudott virtuális memóriát, mert bus fault után a megszakított utasítás nem volt újraindítható (ehhez meg kellett várni a 68010-es procit). Aztán mégis pl. az első Sun gépekben is megoldották külső hardverrel, ami ráadásul egyes megoldásokban egy másik 68000-t jelentett.
Egyébként meg nagyjából minden ilyen belépő szintű szkóp nagyjábó ugyanazokból az elemekből építkezik (Xilinx Zync fpga, meg társai) ezért nagy csodák nincsenek, ugyanannyi pénzből nagyjából ugyanazt a szkópot kapod, bárki is gyártja az olcsó gyártók közül. Műszakilag szinte minden lehetséges, nagyon kevés olyan dolog van, ahol műszaki és nem pénzügyi korlátok szabnak lehetőséget a megoldásnak.
(#) Hp41C válasza Massawa hozzászólására (») Márc 5, 2024 /
 
Idézet:
„Épp a minap kezdett terjedni egy hir, hogy most fedeztek fel olyan funkciokat a majdnem 50 éves Z80-s prociban, amiröl eddig soha sehol nem jelent meg egyetlen informácio sem...”

Idézet:
„The Z80 is an 8-bit microprocessor introduced by Zilog as the startup company's first product. The Z80 was conceived by Federico Faggin in late 1974 and developed by him and his 11 employees starting in early 1975.”

Lejárt a szabadalmi oltalom ideje.
(#) majkimester válasza Massawa hozzászólására (») Márc 5, 2024 /
 
A tipikus low end szkóp felépítése:
Analog frontend -> ADC -> FPGA -> CPU -> kijelző
Az ADC, az FPGA (pl: Xilinx Spartan), a CPU (tipikusan valamilyen ARM alapú) mind megvehető kereskedelmi alkatrész és a konfigurálás és a sw teszi azzá amit csinál. A high end szkópokhoz fejlesztenek csak az FPGA helyett cél IC-t (ASIC), de azt tényleg csak nagyon kevés gyártó (Keysight, Tek, LeCroy) csinál. Minden ami itt a hobbi elektronika szintjén lévő szkóp, abban nem fogsz cél IC-t találni csak FPGA-t.

Mi volt az a Z80 "hiányzó" funkció, hogy ne csak valamiről hanem konkrétumokról beszéljünk?
Következő: »»   165 / 168
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem