Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   311 / 315
(#) Suba53 válasza uniman hozzászólására (») Márc 19, 2024 / 3
 
Nem tudom, nem néztem. De úgy vagyok vele, hogy ha lenne is, nem babrálnám. Ha egy biztonsági szelep már kinyitott, akkor hosszú távon nem várható el stabil működés.
Nagyon sok laptop akkuból kimentett cellám van, Samsung, LG, de hasonló igénybevétel mellett azok egyáltalán nem produkálnak hasonlót. Pedig némelyik már sok évet szolgált.

El tudom engedni a téves beszerzéseimet.
(#) qvasz2 válasza h.adam hozzászólására (») Márc 20, 2024 /
 
Esélyes, hogy ugyan olyan, mint a másik kettő.
De az szinte biztos, hogy ez nem az oka, csak a következménye a hibának!
(#) nagy hoho válasza 444Tibi hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
Szia!
Lefényképeztem a töltés vezérlő, ez tökéletesen megfelelne a gond az, hogy egy 100 wattos napelemem van 18 Volt, 5 Amper. Tehát vennem kellene még egyet, 25000.- Ft.
Ha veszek egy szerver tápot az nem kerül ennyibe, a kivitelezés is egyszerűbb.
Mi a véleményed?

7SZF4842.JPG
    
(#) 444Tibi válasza nagy hoho hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
Mindenképp a tápnál maradnék, ha épp 2 napig borult idő van, nem tudsz menni a bicajjal.
(#) nagy hoho válasza 444Tibi hozzászólására (») Márc 22, 2024 /
 
Igen, erre nem is gondoltam.
(#) Flashrider hozzászólása Márc 24, 2024 /
 
Sziasztok !

Lenne nekem egy lidl-s akkumulátoros ablaktisztítóm. Amibe anyós rossz töltőt dugott,és szerintem ezzel ki is nyírta sajnos. Haza hoztam,mondom ránézek. Nem csinál semmit,töltőbe dugva folyamatosan világít a piros led mintha tölteném de 2 óra várakozás után sincs semmi eredménye. Szétszedtem,rámértem az akkura az 0-áí mutatott. Teljesen le volt merülve. A töltőbe dugva tölti de valami 2,8V-al ha jól emlékszem. Lehúztam az akkut a panelről. Volt itthon töltőm,feltöltöttem, most már van benne 3.8V. Vissza dugva a panelra ugyancsak világít a töltés led mintha tölteném,és nem csinál semmit Gondolom a töltő cserélnél kicsaphatta a töltésvezérlőt. Itt a panelon én az U1-re tippelnék hogy az. Leolvasva TC4056A amit letudtam olvasni. Ebben kérném a segítségeteket mielőtt megrendelném,hogy lehetséges,hogy a cserével újraéled? Vagy mit mérjek?

Köszönöm a válaszokat!

image0.jpeg
    
(#) pipi válasza Flashrider hozzászólására (») Márc 24, 2024 /
 
TP4056 nagyon nem bírja tolerálni a túlfeszt... Rendeld, vagy van itt a hestoreban is, szerelt verzió is
(#) Flashrider válasza pipi hozzászólására (») Márc 24, 2024 /
 
Köszi akkor megrendelem. Remélem csak ez múlt ki benne. Nem szívesen dobnám ki ezt a kütyüt mert tényleg szószent 1* volt használva.
(#) vargham válasza Flashrider hozzászólására (») Márc 25, 2024 /
 
Ismerősnek javítottam ugyanilyet ugyanezzel a problémával.
(#) Flashrider válasza vargham hozzászólására (») Márc 25, 2024 /
 
Elég volt ott is az U1-es TP4056-os ic-t cserélni? Más nem szállt el? Ma akkor le is adom a rendelést ha csak az kell
(#) vargham válasza Flashrider hozzászólására (») Márc 25, 2024 /
 
Ott elég volt ennyi. Mondjuk én modult rendeltem, mert az IC körü elégett a NYÁK is.
(#) Flashrider válasza vargham hozzászólására (») Márc 25, 2024 /
 
Értem,ha ezt a modult rendelném meg. Akkor azt hogy kötötted be a nyákra? Egyértelmű hogy a trafó dugalj lenne a bemenet a kimentnél meg az elem csatijához kellene forrasztani akkor? Ami meg a nyákon van és rossz azt hogy kerülted ki?
(#) uniman válasza Flashrider hozzászólására (») Márc 25, 2024 /
 
Azért nem ártana a készülék típusszámát is leírni... Az "egy Lidlis" helyett pl. SilverCrest SFR 3.7...Xxxx. Az utókor annak alapján fog erre a felvetésre rátalálni...
(#) vargham válasza Flashrider hozzászólására (») Márc 25, 2024 /
 
Visszarajzoltam a környékét, amennyire lehetett. Nagyjából látszódot. Valamint tök egyszerű. A modulnak van 5 voltos bemenete, van kimenete, meg akku csatlakozója. Én olyat vettem, ami túlmerülés ellen is véd. N FETet használ a kapcsoláshoz, úgyhogy nem szabad közösíteni a GNDket.
A NYÁKról lecsiszoltam az elégett részt, és ráragasztottam a modult.
(#) Flashrider válasza uniman hozzászólására (») Márc 25, 2024 /
 
Azóval mist megnéztem a pontos típusát.
Silvercrest IAN 384462
2107-sfr 3.7 d6
(#) tibistor hozzászólása Márc 26, 2024 /
 
Sziasztok!
Nem tudom, mi a helyzet a következőkkel:
Litiumion akksit nem szabad sem túltölteni, de kisütni sem 2,5-3 volt körüli feszültség alá, károsodás nélkül. Eddig OKÉ.
Amikor vásárlás céljából rákeresek egy akksira, vagy cikket olvasok a felhasználással kapcsolatban, mindig feltüntetik a kapacitását is, mAh-ban kifejezve.
Hogyan kell értelmezni ezt a kapacitás értéket? Nulla voltról a maximális feszültségig felvett árammennyiség értéke? Ez a mérés nyilván máris károsította az akksit, mivel nem eshet a feszültsége károsodás nélkül 2,5-3 V alá.
Vagy a leírt, hirdetett kapacitás a 2,5 voltról a maximális feszültség eléréséig mérhető árammennyiség? Ez a mérés nem káros, de hamis, mivel a 0-2,5 V közötti töltöttség is feltételez egy, már betáplált árammennyiséget.
Mit értsek a cellára ráírt árammennyiség alatt, feltéve, hogy valós értéket írtak rá? És mit értsek egy felhasználó által mért érték alatt? Hogyan mérték?
(#) proli007 válasza tibistor hozzászólására (») Márc 26, 2024 /
 
Hello! Nem a betöltött töltésmennyiség a lényeg, hanem a leadott. A max feszültség és a min feszültség közötti mAh értéket adják meg, ha nem füllentenek. De ez a kapacitásérték függ a terhelőáram értékétől is. Mindig az optimális terhelésen mért kapacitást adják meg, mert az kedvezőbb adat. Ha nagyobb áramokkal terheled, kisebb kapacitásérték jön ki.
Megadják a névleges feszültséget, névleges kapacitást és a maximum terhelőáramot. Ezt soksor a C értékhez viszonyítják. A C alatt a névleges kapacitásértéket értik.
(#) Suba53 válasza tibistor hozzászólására (») Márc 26, 2024 /
 
Szia!
Én ilyen kapacitásmérő modult használok, többet is, mert egy-egy akku pakk bontásából 6-8 cella is kikerül.
Ez úgy működik, hogy a maximálisra töltött akkut kezdi kisütni, választhatóan 0,5A vagy 1A árammal. Kisütés közben méri az áramerősséget, a feszültséget, és beállítható, hogy az adott akkunál hány voltig merítse. Én általában 3V alsó határt adok meg, mert ott már olyan rohamosan csökken a kapocsfeszültség, hogy nem nagyon van jelentősége hogy alacsonyabb szintig merítse. Menet közben folyamatosan megjeleníti a pillanatnyi kapacitást, feszültséget és áramot. Amikor eléri a beállított alsó határt, lekapcsolja a kisütő áramot, és kijelzi a mért kapacitás értéket.
Nekem bevált, és nem egy fél disznó az ára.
(#) Suba53 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 26, 2024 /
 
Bocs, tibistor-nak akartam.
Nemrég bontottam laptop akkut, éppen mérem a cellákat:
Felül a töltő modulok, alul a kapacitásmérő modulok.
( Pont a kisütő áram értéke látszik. )
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2024
(#) Suba53 válasza tibistor hozzászólására (») Márc 26, 2024 /
 
Idézet:
„Ez a mérés nem káros, de hamis, mivel a 0-2,5 V közötti töltöttség is feltételez egy, már betáplált árammennyiséget.”

Nem hamis, mert eleve nem meríthető 0V-ig.
Érdemes ezt elolvasni:
(#) pipi válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 26, 2024 /
 
Én is megelégedéssel használom ezt a kapacmérőt, hasonlóan 3db-ot felcsavarozva, külön-külön 5V teló töltőről járatva, így egymástól függetlenek, és akár akkupakk celláit is lehet egyidőben tesztelni
(#) Flashrider válasza vargham hozzászólására (») Márc 27, 2024 / 1
 
Köszöntem mindenkinek aki segített! Töltő ic cserélve,teszt,boldogság az arcon További jó napot nektek!
(#) tibistor válasza proli007 hozzászólására (») Márc 27, 2024 /
 
Sziasztok!
Köszi a válaszokat. Engedjetek meg még egy kérdést.
Szeretném megmérni a saját akkuim kapacitását. Van egy LiitoKala töltőkészülékem.
Ezzel tölteni is lehet és kisütni is. 500mA-el és 1000mA-el is, választható. Ez is folyamatosan jelzi a kapacitást.
Ha a kapacitásérték függ a terhelőáramtól, tehát különböző más-más terhelőáramnál, akkor mennyi lehet az eltéres, melyik tekinthető hitelesnek, vagy pedig az egész kapacitás kérdés egy fiktív, tájékoztató, körülbelülinek vehető érték?
(Ténylegesen még csak megrendelés alatt vannak az akkuim, de majd tudni szeretném, mire képesek, mert van ahol azt írnak rá, amit nem szégyelnek)
(#) pipi válasza tibistor hozzászólására (») Márc 27, 2024 /
 
igen, fiktív, tájékoztató, körülbelülinek vehető érték. Vagy hasonlóan tesztelsz, ahogy majd fel fogod használni, vagy mindig ugyanazzal az árammal, akkor meg össze tudod hasonlítani egymással a celláidat, nekem ez utóbbira jobban rááll az agyam...
A liitokalának én nem hiszek, képes azt a (nem létező) kapacitást is megmérni, amit a kis kínai rányomtatott a cellára...
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2024
(#) img válasza tibistor hozzászólására (») Márc 27, 2024 /
 
Ha jól tudom, akkor 1C a referencia.
(#) tibistor válasza img hozzászólására (») Márc 27, 2024 /
 
Bocs, hogy naív (tudatlan) vagyok!
Mit jelent az 1C? C, mint culomb, vagy valami más?
(#) proli007 válasza tibistor hozzászólására (») Márc 27, 2024 /
 
A C alatt a névleges kapacitásértéket értik. Célszerű olvasni is, nem csak írni. A Coulomb-hoz annyi köze van, hogy az is töltésmennyiség.
(#) tibistor válasza pipi hozzászólására (») Márc 27, 2024 /
 
Kösz, így már világosabb, hogy ez egy szubjektív, egyéni értékelésen alapuló eredmény.
És a haverod, barátod, üzlettársad vagy elhiszi, vagy sem.
Elnézést, de durva hasonlat lesz. Olyan ez mintha valaki a férfiasságáról dicsekszik. Ez is attól függ, honnan mérjük. Még egyszer bocs.
(#) tibistor válasza proli007 hozzászólására (») Márc 27, 2024 /
 
Nem fog tetszeni amit írok, de megteszem.
Mi a névleges kapacitás? Amit ráírnak? Amit én mérek? Amit Te mérsz? Amit Sobri Jóska, vagy Gipsz Jakab mér?
Honnan lehet tudni a névleges kapacitást, ha minden bizonytalan, a mérési módszer, a ráírt adat (ami lehet hülyeség is), és sok más tényező?
Következő: »»   311 / 315
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem