Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napelem alkalmazása a lakás energia ellátásában
Lapozás: OK   230 / 234
(#) Régi motoros válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 11, 2024 /
 
Mihez képest kímélni? Ha eddig nagyobb amperrel töltötted, ahhoz képest a kisebb amper felüdülés lesz.
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2024
(#) erbe válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 11, 2024 /
 
Igen. A közé kerülő "ültető" és leszorító elemek vízzáró fedést adnak.
(#) molnarf válasza erbe hozzászólására (») Ápr 11, 2024 /
 
erbe írta "Vannak szerelvények, amikkel víztömített tetőfedést lehet alkotni a napelemekkel. Azaz nem kell alá semmi más, csak tartóváz" hat ez engem is érdekelne , hogy hol lehet hozzáférni ilyen dokumentációhoz, leíráshoz esetleg vásárolni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2024
(#) Régi motoros válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 11, 2024 /
 
Ez valami sufnitető amúgy? Mert gondolom a ház nem így van fedve...
(#) Régi motoros hozzászólása Ápr 11, 2024 / 1
 
Pár napja már felmászott a falra az inverterem is...
(#) antikzsolt válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 12, 2024 /
 
Maga a rendszer maximum 45-50A tudja tölteni az aksit. Legalábbis amit láttam 16 darab 240Ah lifepo aksiról lenne szó.
(#) antikzsolt válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 12, 2024 /
 
Holt tudtál olyan vastag de rövid kábelt szerezni? Gondolom préselve is van. Sajnos a környékemen nincs olyan bolt ami vállalná a préselést még akkor sem ha 2-2 métert vásárolnék de csak 4x15 cm vinnék el.
Ötletes a felfogatás tetszik. Aksi nélkül nem megY?
(#) kendre256 válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 12, 2024 /
 
16-os kábelre én úgy préseltem, hogy egy másik, koax kábelt préselő szerszámból kivettem a pofákat és satuval nyomtam össze. De gyári pofák helyett, lehet két darab vasból reszelni is.
(#) Ge Lee válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 12, 2024 / 1
 
Nekem egy ilyen présem van, iszonyat erős, mondjuk a pofák szerintem keskenyek meg nem is teljesen hatszögre nyom ettől eltekintve jó.
Hova kell 15cm? Annyira nem lehet közel tenni az akkupakkot.
Egyébként amíg nem volt présem addig úgy csináltam ilyet, hogy nagy satuban nyomtam össze, majd a nagyméretű pákával befolyattam ónt a szálak közé annyit amennyi csak belefolyt. Bár ez inkább gumikábeleknél működik jól mert a műanyag nem igazán szereti a melegítést. Az onlinevill-nél adnak méterre gumi szigetelésűt is, ilyeneket használnak hegesztő munkakábelként.
(#) Régi motoros válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 12, 2024 /
 
Helyben volt fekete, piros viszont nem, úgyhogy vettem 2m feketét itt, 2m pirosat innen rendeltem.
Viszont 6mm2 barna az AC oldalra meg helyben nem volt, szóval azt is a gazdafitól rendeltem meg egy dobozt is, így már nem volt túl magas a postaköltség a vastag kábelhez viszonyítva.

Préspofa.png
    
(#) Régi motoros válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 12, 2024 /
 
Ui.: Egyébként az ismerősöm villanyszerelő tőle kértem kölcsön prést, de meg is szenvedtem vele, mert az olyan volt, hogy hosszabb sarut lehet vele préselni, de nehezen össze kínlódtam vele.

A DIY préspofát egy kis kézügyességgel egy vas hasábból kivághatod sarokcsiszolóval.
Kivágsz először egy T formát, aztán a T szárába keresztbe bevágsz egy fél hatszöget.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2024
(#) antikzsolt válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 12, 2024 /
 
A biztosíték és az inverter közé gondoltam ami az aksinál van mint a Régimotoros képén is van. A távolság saccolt. De még a bms esetén sem akarták rápréselni sehol sem. Ezért van forrasztva. A 8 darab préselésért adtam volna 10000ft+ a saruk árát is. Régóta oda járok de így sem vállalták el. Még az is probléma volt hogy a méteres kábelre is feltegyenek 2-2 sarut összeszorítva. A bms esetén a forrasztás nekem olyan jól sikerült hogy a szigetelés alatt is fél cm legalább ón van. Mert ott nem tudom hajtani egyiket sem.
(#) Régi motoros válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 12, 2024 /
 
Szerintem túl sok ónt nyomtál bele azért kúszott be a szigetelés alá. Préselésre még hidraulika szaküzletet tudok ajánlani, a hidraulika csöveket is préselik, hátha ott több szerencsével jársz.
Az inverterem viszont nem megy akku nélkül, úgyhogy azt is vennem kell mihamarabb, mert hétfőn már jönnek a napelemek is. Na mondjuk azt felkínlódni a tetőre lesz még egy szép mutatvány, nem is tudom hogy fogom csinálni. Valami tetőlétra szerűséget lehet össze kéne eszkábálni.
A jövő héten meg szétnézek pár bontóba, hátha lesz szerencsém, és vár valahol elfekvőben egy leaf (vagy valami használható) bontásra, bár erős a gyanúm, hogy ez csak hiú ábránd részemről.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2024
(#) Ge Lee válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 12, 2024 /
 
Kona lion akkut vegyél, nagyon jók, és elképesztően egyformák, egyáltalán nem kell hozzá balanszer, én sem hinném el ha más írná de így van. Nálam október óta megy, és úgy van az egyik cellán 0,01V eltérés hogy még annyi sincs, mert billeg a műszer a két érték között, szóval század voltnál is kisebb eltérés van. A 7s3p pakkot 28,6V-ig töltöm, ez 4,0857V cellánként, szóval tízszer ekkora eltéréssel is beleférnék még ebbe a feszültségbe.
A sráccal ma beszéltem éppen mert nekem is kéne még 14db cella (nem ide hanem rokkantkocsiba) de jelenleg külföldön van, másfél hét múlva lesz itthon. Rengeteget eladott belőle, kismillió felhasználási helyre, eddig egyikkel sem volt gond, nem gyulladt ki stb., az a lényeg, hogy ne töltsd túl meg ne terheld túl. Töredéke áron van mintha foszfátosat vennél. Mondjuk az biztos jobb, de szerintem nem annyival.
(#) antikzsolt válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 12, 2024 /
 
Mivelhogy nem rázkódik így nem hiszem hogy okoz majd problémát hogy oda is jutott.
NCOn cégtől rendeltem az aksikat. LIFEPO és li-ion is kapható. BÁr az utóbbival sok türelem kell mire egyesével bekötöd.

Ge Lee mennyi most egy olyan aksi kb 40-50kwh érdekelne, akár egyben is érdekelne a dolog csak legyen átkötve 48 voltosra.

A bontósok körül én is bekérdezek hátha. De nagyon minimális. Mert többnyire garanciális csere van és azok mennek vissza a gyárba.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2024
(#) Régi motoros válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 12, 2024 /
 
Nekem az is jó volna, csak találnék valahol itt a közelben, de erős a gyanúm,
hogy legfeljebb pesten vagy környékén fogok találni valami használható bontott akkut.
(#) Ge Lee válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 12, 2024 /
 
Nekem a 21 cella ami 28V 180Ah 126 ezer volt plusz posta.
(#) Ge Lee válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 12, 2024 /
 
Pesten van de utánvéttel elküldi. A tetőre én úgy raktam fel a paneleket, hogy van egy 3 részes 11 tagú alulétránk ami széthúzva és 45 fokban a tetőre támasztva felért a tető feléig, tehát felmentem a tetőre a létrán. Arra kell csak figyelni, hogy kell a felfekvő részére tenni valami rongyot hogy a súlyod alatt ne törjön le a cserép sarka ha épp oda esik a létra éle. Nekem sikerült letörni 2 cserépnek is a sarkát de nem vészes mert csak egy apró darab tört le belőle így nem ázik be.
(#) Régi motoros válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 12, 2024 /
 
Ez hogy jött ki? 3P7S csomag?
(#) Ge Lee válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 12, 2024 /
 
A 4 karakter melyik része nem érthető?
(#) kameleon2 válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 12, 2024 / 1
 
Mindig a gerendába kell csavarni.
(#) Régi motoros válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 12, 2024 /
 
Az, hogy a 21 cellából, hogy lesz 28V ?
(#) kendre256 válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 12, 2024 /
 
A 7 cellából lesz 28V. Három ilyen 7-es sor van párhuzamosítva.
3 Párhuzamosított 7-es Sor.
Vagy lehet úgy is, hogy 3 cellánként párhuzamosan, és ezen hármasokból 7 sorba kötve
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2024
(#) Régi motoros válasza kendre256 hozzászólására (») Ápr 12, 2024 /
 
OMG Én is ezt magyaráztam. Elég lett volna csak egy igen.
(#) kendre256 válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 12, 2024 /
 
Idézet:
„Az, hogy a 21 cellából, hogy lesz 28V ?”

Én erre a legutolsó kérdésedre válaszoltam, erre elég kevés lett volna egy "igen"...
(#) Ge Lee válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 13, 2024 /
 
Kona design, 7s3p, 14s3p, blokkok. Ezek a cellák az autóban gyárilag hármasával párhuzamosan vannak kötve, de szét lehet szedni. A cellákat az LG gyártja és 1 cella 63Ah.
(#) antikzsolt hozzászólása Ápr 13, 2024 /
 
Úgy érzem elindult a mezőgazdasági munkálatok. 3 napja mostam le.
(#) Ge Lee válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 13, 2024 /
 
Nálam ugyanez van, már kezd tele lenni a hócipőm vele. Szárazság van, a nagy szél szinte porviharokat görgetett hosszában az udvaron. A rengeteg rovarról ne is beszéljünk, meg a madarak is rendszeresen letojják. Ha tisztán akarnám tartani kétnaponta le kellene mosni.
(#) antikzsolt válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 13, 2024 /
 
Sejtettem de nem tudtam hogy ennyire koszos lesz. Szerda este mostam le de brutálisan porzik már most is minden is. Peig még nem is száraz a talaj. Lehet kellene beszélni a polgármesterrel hogy az út szélén lévő földet el kellene pucolni mert kb 50-60cm elvisz a felületből amin nem telepedik meg a fű. Ez a hátrány vidéken lakni "zsák" utcában ahonnan a traktorok jönnek ki és be.

Én hagyom megnőni a fűt és fa is van mégis ilyen a helyzet. Nélküle még rosszabb lenne.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2024
(#) proli007 válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 13, 2024 /
 
Le kell takarni!
Következő: »»   230 / 234
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem