Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 6V->12V inverter
Lapozás: OK   2 / 2
(#) ferci válasza Józsx2 hozzászólására (») Okt 22, 2007 /
 
Itt egy rajz, megpróbálhatod. Ha van kérdésed, jöhet.

555 FET.JPG
    
(#) Saladin9 hozzászólása Okt 22, 2007 /
 
Hi!
Itt találsz gyári tápokat, többek közt 6/12V; 10A-t is. (2238.0)
Az más kérdés, be tudod-e rakni az MZ valahová.
http://meter.hu/t_tapegyseg.php
(#) Józsx2 válasza ferci hozzászólására (») Okt 22, 2007 /
 
Köszi !
(#) Józsx2 válasza fongab hozzászólására (») Okt 22, 2007 /
 
Gondolkoztam rajta ,de elvetettem. Elég az ,ha rosszul van egyensúlyozva a forgórész ,emiatt ugyanis a főtengelycsonk le tud törni ,ami elég szép kárt okozhaz. A hellyel nincs gond.Nem szeretném az egész rendszert 12V-sra átalakítani ,ezért szeretnék inverteres megoldást.
(#) Józsx2 válasza Saladin9 hozzászólására (») Okt 22, 2007 /
 
Köszi !
(#) ferci válasza Józsx2 hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
Csak érdekességnek...
6,8 volton 9,5 amper kb... szedett-vedett trafó, 2x7 primer, 14 menet szekunder 1,5 CuZ , 12 kHz-en -
Nem volt kéznél idevaló schottky, ezért direktben a 12V/65/60 wattos izzó ezt kapta...
(#) fongab válasza Józsx2 hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
Ok
Én is azért küldtem el, hogy kiegyensúlyozzák.
Ha nem akarod átalakítani, és hely van akkor tényleg jó bármelyik, egy kis változtatással.
üdv.
(#) Józsx2 válasza fongab hozzászólására (») Okt 23, 2007 / 4
 
Legvégső esetben áttekertetem a forgórészt. De azt csak a legvégső esetben.
(#) tams hozzászólása Dec 16, 2007 /
 
Hello!
Csak nagyvonalakba olvastam végig a topikot. Feltételezem MZ TS xx0-ről van szó. Ezt a típust nem nagyon ismerem, nekem egy 251-es ETZ-m van. Én a helyedben komlett 12V-os rendszerre térnék át. Előszöris annak néznék utánna, hogy az ETZ generátora nem illik-e rá, vagypedig Simsonhoz lehetett komplett új 12V-os tekercset kapni 1500-ért, lehet hogy ide is lehet valamit találni. Utánna van a feszültség szabályzó, gyújtás, index relé, ezeket meg mind szépen meg lehet csinálni otthon, párszáz forintos alkatrészárakonon és 12v-os rendszerhez nagyon sok kész kapcsolásirajz található. Ez szerintem még mindíg elegánsabb és hatékonyabb, mint egy invereter, ami szerintem nem nagyon lenne olcsóbb. Egy etz generátor 180W-os, csak azért nem teszek 100W-os H4-est mert féltem a foncsort. Úgyis itt a tél, mást úgyse csinálhatsz a motorral, mint hogy építed.
(#) peterrapid hozzászólása Jan 18, 2008 /
 
helo !
vki tudna tippeket mondani h mijen tranyokat használjak inverterbe??
12V ból akarok 24et csinálni...
(#) Demson hozzászólása Nov 10, 2008 /
 
Hello, nemtudom lehet e itt ilyet kérdezni de azt szeretném megtudni, hogy ha tudna e valaki nekem abban segiteni , hogy: szeretnék 6v ból 12v ot csinálni nade hogyan ez itt a kérdés nembaj ha nem stabil de jólenne, ha valaki tud erre megoldást az szuper lenne, ja és minnél egyszerübbet perzse akármijen ötlet is jólessz előre is kösz.
(#) valve válasza Demson hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Nem. Nemlehet itt ilyet kérdezni, de kerestem kicsitt helyetted! Viszont itten lehet olyat kérdezni.
Bővebben: Link1
Bővebben: Link2

(#) Demson válasza valve hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
ó köszi szépen, bocs hogy roszhejen kérdeztem cska enmtudtam hoyg van ijen fórum uyganis sok a fórum és ez csak szuepr, és kösza segitséget
(#) attika hozzászólása Máj 26, 2012 /
 
Sziasztok fórumozók.
Egy olyan problémám lenne,hogy van egy 6volt 1,5watt-os napelemem ami egy kis kerti szivattyút hajtott.
Bedöglött benne a motor és egy 12voltos ablakmosó motort szeretnék meghajtani vele,és ehhez kéne nekem egy konverter ami megbírja hajtani a 12voltos ablak spriccelő motort.Ha jól számoltam akkor 6voltos és 0,25A-os szivattyú kéne nekem.
Előre is köszönöm az ötleteket.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem