Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   284 / 3550
(#) DuMatyi válasza Action2K hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Béka szerint Béka oldala nem elég a gyors működéshez az az energia ami USB-n jön. Ezek után egy mondatnak is feltüntetem a forrását. Jó lecke volt ez a mai nap.

Jó éjszakát kívánok mindenkinek, én eltettem magamat holnap reggelig.

Üdv!
Matyi
(#) googa hozzászólása Dec 16, 2008 /
 
Nem hallotta valaki, hogy meddig csinálják még az országos feszültséget ezek a sztrájkoló vasutasok?

Most jut eszembe egy nagy ötelt, vagy minek nevezzelek:
Bárcsak lenne valami jó kis UTE-FRADI (ha az NB1-ben lennének) meccs Fehérváron! Megteremtenék a fiúk a Déliben a hangulatot, ha nem indulna egy vonat sem! Azt hiszem, ha már egy "hatástalanított" tankot el tudtak kötni, akkor pár vonat sem okozna gondot. Óóó, hogy szakadna a vdszsz marhájaira egy kis kergemarhakór!
(#) DuMatyi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
igen, meg a mostani szétszedtem újdonságnál írta, a minőség ellenőrizve... nekem az a sor tetszett, szíven talált!!
Viszlát emberek Hív az ágy, és nem HIV az ágy
Jóéjt! én holnap is leszek, és ti?
3 nap, és elkészül ajánló bibliográfiám, sokat jártam utána! Remélem valaki hasznát veszi! A kezdők könyvtára rovatba teszem, jó szívvel. Kellemes lapozgatást!

Üdv!
Matyi
(#) DuMatyi válasza googa hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Kérlek, hagyd békén Fehérvárt Ott születtem, ott , és Agárdon meg Akarattyán gyerekeskedtem, ott szeretnék dolgozni, ott jártam szakközépbe! Kár lenne a városért! Legyen inkább máshol randalírozás...
(#) Action2K válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Ez a Béka!

Mindíg tanul az ember! Egyébként milyen jó, hogy nelem LPT-s scannerem van

U.i: De meg éheztem! Megyek is, eszek a joghurtot!
(#) Norberto válasza Action2K hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Idézet:
„Megyek is, eszek a joghurtot!”


Egészségedre! Legalább Danone?

Ha igen, szamóca tudna neked mesélni... :beka3:

Közben olvasom én is Béka irományait, pl. a külső winchesternél ez áll, amitől most nagyon vigyorgok :vigyor3: :

Idézet:
„Ilyen szép kék fények jönnek a dobozból.
Ej, kék LED, csak frankó cucc lehet amiben ilyen van!”


Időközben még egy szösszenet:

Idézet:
„Zöld erő
Mi lehet belül? Hangyák írják fel a biteket papirusz tekercsre növényi tintával?”
(#) googa válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Beleolvastam már, és nagyon hasonlít valakinek a pennájához ez az írásmód.
Volt egy kis csapatunk még a gimiben, akikkel ezzel az átvitt értelmű fogalmazással gyötörtük a minket körülvevő embereket.
Az a baj, ha sokáig csinálod azt, hogy szétszeded az öszetett szavakat más helyen, mint ahol kellene, vagy éppen úgy rakod össze a mondatot, hogy egy összetett szó másik felét rákötöd a következő szóra...vagy éppen mindenben a huncutságot keresed, akkor annyira rászokik az agyad, hogy egy darabig nem tudsz normálisan kommunikálni.
Nyáron ez újra előjön, ha sok időt töltünk együtt a haverokkal.

Született pár versünk és rövid szösszenetünk is, bár nem pont ebben a témában. Íme egy részlet, ha jól emlékszem:

"Egyszer volt egy akármi,
Nem volt nála szalámi.
Azt hitte, hogy Ő egy medve,
De nem volt hozzá túl sok kedve"

Van tovább is, majd előkeresem.
(#) hapro hozzászólása Dec 17, 2008 /
 
Moderátorok!
Ma ahogy olvasgattam a fórumot, feltűnt, hogy rengeteg figyelmeztetett van az oldalon, sőt az utóbbi időben egyre több figyelmeztetést látok.
szinte minden második általam figyelésre megjelölt topicban volt egy-egy figyelmeztetett.
Ennek van valami konkrét oka?
(#) Topi válasza hapro hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Ezelőtt mi is csodálkozva állunk, ám számítottunk rá.
Eddig minden évben ugyan ez történt.

Karácsony és a nyári szünet előtt, sokan meg vannak hülyülve. Sőt... Sok olyan talál rá az oldalra akinek nem kéne.
Rengeteg olyan van, hogy kiszúrja a szemét a téma, sőt.. Ha beírta téma nyitásnál is kiadta a rendszer találatnak, de képes végigvárni a fél percet, majd ugyan olyan néven megnyit mégegy témát.
Kérdezzük miért? Válasz: "A másikat úgysem látja senki ha beleírok", vagy "Segíccsetttekkkk máááá!", "Neszójábehogynemtudodelolvasnimitírok, úgyirokahogyakarok kusslegyen".
Ezután klasszikus eset:
1. Figyelmeztetést kap, "az azért is, úgysem olvasom el a szabályzatot" viselkedésért.
2. Anyázó, fenyegető levelek a "sértettől"
3. Ránk, illetve énrám jut a feladat, hogy az anyázókat helyre rakjam.
4. Folytatódik ugyanez, mással.

Indokát, hogy miért hülyül meg ilyenkor rengeteg ember, és gondolja úgy, hogy itt lenne a HE-n a helye, nem tudjuk, de minden évben felkészülünk rá.
A baj, hogy sok ilyen 10-enéves "XDXD"-s hülyegyerek nem érett meg arra, hogy kultúrált társaságban, rendesen írva értelmeset kérdezzen. Azt hiszi messengeren beszélget a hülye haverjaival és ott megengedett a " ", meg a "mijen", "1szerre", "tom"
Vagy egy nemrég nyílt téma _címe_: " sziasztok uj oldalt nyitottam akinek van kedve nézzen be ide xxxxxxx.xx.hu" (URL törölve)

És ezúton is emelem kalapom, hihhetetlen sok, HE-t olvasó 10-18 éves előtt, akik mind e felsoroltak alól kivétel, és néhány idősebb fórumozó példát vehetne róluk. Ahogy negatív példát nem, úgy pozitív példát sem kívánok nevén nevezni, aki itt szokott lenni, tudja.

Szerk: Amúgy az esetek 99%-ban az az indok, hogy "azért nyitok újat, mert a másikat úgysem olvassa senki". Persze ez nem így van, és az illető ezt tudhatná is, ha olvasott volna szabályzatot. Mellesleg egy létező témába írni, jobb, ugyanis az többmindenkinek van értesítésre jelölve. Egy frissen nyíló témát csak az vesz észre, aki itt van. Egy értesítést mindenki.
(#) Action2K válasza Norberto hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Még jó hogy Danone! Mert? Nem kéne

Külső winyó, kék ledek... Hogy milyen zavaró, amikor filmnézés közben ott villog a TV mellett. Le kell mindíg takarnom

Amúgy, sziasztok! azt sem tudom, este elköszöntem-e.

Egyébként a lurkók gyógyulgatnak, már egyre jobb az állapotuk. Ma éjjel már nem aludz a kissebbik a mi ágyunkba, csak hajnalban könyörögte ki.
(#) zolee1209 hozzászólása Dec 17, 2008 /
 
Sziasztok! Lenne egy kérdésem, remélem tud valaki segíteni! A KÉPEN látható réz tekercset milyen szerszámmal tudnám elkészíteni? Központi fűtés szerelőnél láttam olyasmit, amivel lehetne, de szerintem az nem képes arra, hogy menetes kialakítású legyen. Ha kézzel próbálom meg, vagy valami segédeszközzel, akkor meg behorpadhat a cső... Aki tud valami eljárást, arra kérem, ne tartsa magában!

Remélem nem voltam nagyon ON
(#) Topi válasza zolee1209 hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
1. Lángszóró - melegítés?
2. Vastag összesodort drótot bele a csőbe. Pl sima fali vezetékből belső átmérőtől függően x darabot összesodorsz.
3. Vagy tehetsz bele mást is, csak hajlékony legyen.
(#) zolee1209 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
De ha bedugózom, akkor amikor tágul a víz, akkor kilöki a dugót. Vagy nem? Ha "elkalapálom" az egyik végét, beleöntöm a vizet, majd a másik végét is ellapítom és úgy teszem be a fagyóba? Nem feszíti szét a csövet? Amúgy az ötlet tetszik!
(#) mex válasza zolee1209 hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Az üzletekben kapható cső kemény,ki kell lágyitani. Ezt PB-gázzal működő melegitővel (disznóperzselő) , vagy a tetőszigeteléskor használt melegitőfejjel lehet megtenni.Szóbajöhetne még az autogén (lánghegesztő)használata is,de gondolom ez nem mindenki számára elérhető. Vörösizzásig hevitve,majd hirtelen vizzel hűtve puhává válik,gond nélkül fel lehet tekerni egy alkalmas méretű hengerre a behorpadás veszélye nélkül.
(#) zolee1209 válasza Topi hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Arra egyáltalán nincs lehetőségem!
(#) zolee1209 válasza mex hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Akkor muszáj lesz beszereznem egy ilyen hevítő berendezést...
Ha felhevítem, illetve lehűtöm a rezet, ezáltal kilágyul. Nem fog romlani a nagyfrekvenciás vezetőképessége a réznek?
(#) zolee1209 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Akkor majd a karácsonyi időszakban ez lesz a melóm
! Csak győzzem kivárni, mire megfagy!
(#) _ampervadasz_ válasza DuMatyi hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Ugyan ilyen csannert vettem én is! Nekem nagyon bevált, semmi bajon nincsen vele. Ezzel tudok én is "fotózni". Akár egy 24GB os, bitmapokat is tudnék csinálni bellöle.
mondjuk az enyém drágább lehetett, mert ultraszuper gagyituninggal rakták össze ezt, az enyém műhely körülmények közt is, 3 évet kibirt a mi napig, pedig ebből két év nagyon poros helyiségben foglalt el
(#) Action2K válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 17, 2008 / 1
 
Akkor elárulom, hogy én hogy csinálom.
Szorosan bedugózom az egyik végét, megtöltöm száraz homokkal. Közben kocogtatom, hogy jól összetömörödjön. Aztán a másik végét is bedugózom.
Csinálok egy, a kívánt átmérőnél 5-10%-kal kisebb, kör alakú fapogácsát, amit az asztalra rögzítek, és erre tekerem rá. Spirálnál kicsit ferdítve, ésszerűen.
(#) zolee1209 válasza Action2K hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Marosi homok, amit használsz?
(#) Action2K válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
A hajlítás elején tudtommal egyenes a cső, nem?

Amúgy kvarchomok.

Sőt, a műanyag Bermann csövet is így kell, mármint homokkal, és azt már gáztűzhely fölött. Nagyobb sikeresség érhető el, ha a gáz is ég.
(#) mex válasza zolee1209 hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Végülis meglehetne próbálni hidegen is a homokozós módszerrel. A képen a csavart arányitva a csőátmérő kb10mm a belső átmérő pedig kb80mm. A 10mm csövet azért nem annyira nehéz meggörbiteni ilyen átmérőre. Számitani kell a visszarugózásból fakadó átmérőnövekedésre, de erre már felhivták a figyelmed.
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Dec 17, 2008 /
 
Na látom gyülnek a "homokosok" tábora, akkor én megyek is mert az auTós iskolából elfogok késni!
(#) mex válasza Action2K hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Idézet:
„Sőt, a műanyag Bermann csövet is így kell, mármint homokkal”

Van erre a célra készült hajlitósablon is (homokmentes).
(#) Sergei válasza zolee1209 hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
de ha veszel sima installácios rézcsövet azzal nem kell semmitsem csinálnod csak feltekerni a nagyátméröjü csöre.
(#) _ampervadasz_ válasza Action2K hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Az a "műanyag bermann cső" egy MŰ III. -as cső, amihez már hajlító profilt is lehet venni. A MŰ II. -es vastagabb falú. könyök, kanyar, profil külön van hozzá, mert nem hajlítható merev és "rideg". A MŰ I. -es a legvastagabb falú, ehhez is könyök, kanyar, profil külön van.
(#) Action2K válasza mex hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Tudom, csak az ember pont azt a méretűt nem találja amelyik kell. Homok meg minden rendes építkezésen van. Egyébként már a szilikoncsöves bélést is próbáltam, nagyon lágy, és lassan hűl ki, kell a vödör víz is mellé.
(#) Action2K válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Ezzel mind tisztában vagyok, ez a szakmám, de nem akartam ennyire ON lenni, csak a homokozásra hoztam fel még egy alkalmazási területet. ja és a 13-16 os csőre. MŰ III.
(#) Sergei hozzászólása Dec 17, 2008 /
 
srácok valaki nem tudja véletlenül hogy az atw.hu-n hogy tudom megnézni az emailjeimet? sehol nem lelem ezt az opciot. :no:
(#) Action2K válasza Sergei hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Nem, lehet, hogy csak POP3-as letöltést biztosítanak?

Szerk: csak
Idézet:
„POP3/IMAP e-mail fiók (SSL)”
most néztem.
Következő: »»   284 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem