Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   90 / 607
(#) tibi1988 hozzászólása Máj 2, 2009 /
 
Sziasztok !
Nekem is tda 7294 van 1-1 szimplán 2 sorba 2.1-nek használom vagyis most nem mert besz.. a tápja...
az itt fentlévő táp leírásokkal nm nagyon működik a rendszer a trafó amival próbáltam +-40v -s a két kondival
(2*1000uF) lecsapolt 0 -val nm nagyon megy ...
kb 5 mp ig szol utána elhalkul.
ha valakinek van működő kapcsolása a tápról azt +kösszönném.....
THX

Amugy a tda-k szerintem elég jól szolnak főleh hídba
(#) brezinajanika válasza tibi1988 hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
"(2*1000uF) "
Ha ez tényleg így van akkor szerintem ott van a gond
(#) tiva77 válasza tibi1988 hozzászólására (») Máj 2, 2009 / 1
 
hello

2*10000µF kell neki minimum.

üdv : Tiva
(#) Zupp87 válasza tibi1988 hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
És ha a trafó 2x40V.. nekem 2x28V-os toroidom van, 2x10000µF-dal. Így lesz belőle kb. 2x40. Nagyon rég üzemel már stabilan. Egyébként ha nincsenek elektronikai előismereteid, olvasd el a Király Tibor tápegységekről szóló leírását. Meg van még ott egysmás, amit érdemes tudnod.

Bővebben: Link
(#) Flatlander válasza Zupp87 hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
Széplett a panel,saját tervezés vagy eredeti koppintás? Nekem sikerült az eredetit rendbehoznom még,igaz két helyen feljött a vezető róla...Azért jó látni hogy vannak azért akik még szeretik a vidit(én eléggé odavagyok enyémért,sajnálom hogy régen mikor nemértettem hozzá megöltem egy tuneres erősítőt,de legalább maradt pár alakatrész az erősítőmbe pl egyik végfokom abból van)
(#) Zupp87 válasza Flatlander hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
Az eredetit koppintottam le eagle-vel. Igaz, előtte összdrótoztam a kapcsolási rajzot is, és az alapján csináltam, nameg méricskéltem sokat az eredeti panelen. Ha valakinek kellene, feltettem a "Videoton EA6383S-hez gyári nyákrajz" topikba.
(#) Zupp87 válasza Flatlander hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
Én tizenkét évesen egy RM5642-t öltem meg.. csináltam véletlenül egy rövidzárat, ami aztán akkori tudásommal javíthatatlan károkat okozott. Nagyon fájt a szivem érte.
(#) Flatlander válasza Zupp87 hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
Ahham jólsikerült ,nekem azthiszem van még itthon 3nyákom ha esetleg kéne összelehet rakni de azért elmentettem magamnak a tervet is Én a 6363-am úgy öltem meg hogy rosszvolt a jobboldali csati ezért a két hangfalat egy oldalba kötöttem és két 4ohmos volt párhuzamba ami ugye 2ohm és ezt nemnagyon díjazta(akkoriba még nagyon kezdő voltam).A 6383-amba is sikerült megölni 4ohmmal egyik oldalt de azóta megcsináltam a végfokot és kiszedtem két zénert belőle és ha rendesen van hűtve észre sem veszi a 4ohmot,kicsit furán néz ki hátulján két 8cm-es ventivel+hozzá adapter De minden ellenére szerintem nagyon jó kis erősítő.
(#) Flatlander válasza djgombi hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
Mimár megis csináltuk haverom erősítőjébe Igaz csak mono mert többet ugysebírna a gyári trafó,meg egyenlőre a saját vidi előfokjával megy meglepően szépen szól
(#) Zupp87 válasza Flatlander hozzászólására (») Máj 4, 2009 /
 
Nem az áramkorlát diódáit szedted ki a végfokból? Szerintem igen. Tudomásom szerint a 6383S végfokjában nincs Zener.
(#) Zupp87 válasza djgombi hozzászólására (») Máj 5, 2009 /
 
Idézet:
„De azok csak kár hogy a tunerek egy idő után elhangolódnak. Sajnos ez típus hiba.”


Ugyebár nekem még nem működik, viszont van egy Universum VT2355 receiverem, aminél eleinte én is tapasztaltam, hogy elhangolódik a tuner az állomásról egy idő után. Azonban rájöttem, hogy van rajta egy olyan gombic, hogy AFC, és ha az bekapcsolva van, az elhangolódás jelensége megszűnik. Ma este nézegettem a Vidi tunert is, és ugyebár azon az OFF feliratú gomb alatt belül nem skála van, hanem egy AFC feliratú kis ablak. És ha azt a belső valamit tekergetem, az ablakocska pirosra vagy feketére vált. Ezekszerint ebben is megvan a trükk.. reméljük működni is fog
(#) Flatlander válasza Zupp87 hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
De igen bocsi elírtam nemtudom miért írtam zenert
(#) Flatlander válasza Zupp87 hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
Elvileg az AFC-t pontosan erre találták ki.Ha kezd elhangolódni megpróbálja helyreállítani a frekvenciát.
(#) Zupp87 válasza Flatlander hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
Számomra a rövidítés is ezt sejteti: "Automatic Frequency Control"-ra következtetett belőle a logikám
(#) Flatlander válasza Zupp87 hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
Bár amennyire én emlékszek nekem nemsokat segített rajta....bár már rég volt és mivel rádiót se nagyon hallgatok már elfelejtettem.De legyen vele szerencséd.Én pont ma este néztem szét és találtam 4végfokpanelt,dekódert,fm hangoló egységet,6363-ra előlapot,hátlapot,alját,stb... úgynézki elég jól beraktároztam
(#) Zupp87 válasza Flatlander hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
Az universum esetében határozottan jól működik ez a funkció. Egyébként az még koraibb darab, 1975-ös. És azon lepődtem meg, hogy nincs rajta OIRT, csak CCIR.. bár azt is el bírom képzelni, hogy FCC.. mivel a 106,5MHz-en lévő MR3 Bartók simán bejön vele, és még lehet is tovább tekerni. Nem sikerült még kiderítenem, hogy anno a Quelle NDK-s vagy NSZK-s cég volt, de azt megtudtam, hogy különböző cégekkel gyártatott magának cuccokat, és elnevezte Universumnak. Gyanús nekem, hogy japán a masina: azok a tipikus csepp alakú diódák, nameg a szép, rendezett felépítés, a csatlakozók, valamint néhány japán IC, illetve nemszokványos jelölésű és formájú tranzisztorok.
Legjobban az érintőgombos programváltás tetszik benne, valamint az, hogy nem a potikhoz tartozó mechanikus skála jelzi az FM frekit, hanem egy Deprez-műszer, éppen azt, amelyik be van kapcsolva.
(#) titi hozzászólása Máj 6, 2009 /
 
Hali!
Nem akarok beleszólni, de ez TDA7294.
Van topik, ami Vidivel foglalkozik, mert ahogy elnézem az utolsó néhány oldalt, eléggé tele van a Vidis témával, képpel.
(#) Zupp87 válasza titi hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
Sorry, kicist elvittem magam
(#) tibi1988 hozzászólása Máj 6, 2009 /
 
Lösz a helpet de már azót ataláltam egy másik kapcsolást aminek ugyan csak a próba verziója van megépítve de működik
(uj trafó van ami ~ 2*15 v -s és a legvégén mégis 38v egyen fesz van és kondi sincs benne + csak a végfokok előtt van 6*2200µF
Én már tökre nm értem az egészet
De legalább működik...

proto tip.jpg
    
(#) tibi1988 hozzászólása Máj 6, 2009 /
 
Ja itt van a kapcsolás is

Táp +-0.jpg
    
(#) Robi85 hozzászólása Máj 6, 2009 /
 
Sziasztok.

Van nekem 2db TDA7294es végfok modulom. Az egyik egy KITben vásárolt cumo a másik pedig arról lett koppintva, szóval teljesen egyformák. Na szóval az a problémám vele hogy már összerakva kaptam, de hiába kötöm be nemszólal meg. Van egy MUTE kivezetés a panelon azzal mitkell csináljak? Visszaolvastam a topicban és láttam hogy +5 vagy +12Volt kell oda és már szól is. Nekem egyik sincs. +-26voltrol menne. Mikor rákötöm a hangszórót akkor sercen egyet, szóval biztos hogy jó, csak szerintem ez a MUTE lehet a baj. Légyszi segitsetek. Köszi.
(#) martin96 válasza Robi85 hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
nem is csodálom hogy nemszól mert a mute-ra és a standby-ra kell 10-22kilós ellenálást rakni ez a tápfesztől függ a két ellenálást a 9-es és 10-lábra rakod és az ellenáláson keresztül engeded azt a 26 voltot ha még így se akkor lehet hibás
(#) Robi85 válasza martin96 hozzászólására (») Máj 6, 2009 / 1
 
Van egy 47k-s ellenállás a 9es lábra a +táprol és van a mute lábra is egy 47k-s. Rajta van a panelon mindegyik. Bekarikáztam a képen pirossal. Akkor elég csak a MUTEra kötni a +tápot?

Kép141..jpg
    
(#) Zupp87 válasza Robi85 hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
A gyári kapcsolásban 22k-val megy a + tápra, valamint egy 22-47µF kondi köti össze még a mute-t a földdel. Ez ad némi késleltetést bekapcsoláskor. Az IC adatlapján le vannak írva azok a jelszintek, amelyeknél ki ill. bekapcsol a mute ill. a standby. Ennek figyelembevételével meg lehet úgy méretezni ezt az RC integrátort, hogy koppanásgátlóként is funkcionálhat koppanós előfok (mondjuk LM1036) esetén (mint ahogy én csináltam ).
(#) Robi85 válasza Zupp87 hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
Azt tudom hogy a gyári kapcsiban 22k, de ez ami nekem van +-35Voltra lett tervezve. Szerintem emiatt van benne a 47k. És igen ott a kondi is az 47uF. Márcsak az a kérdés amit már leirtam az elöbb hogy akkor igy mehet e rá egyből a MUTE csatira a +táp? Mert ott az ellenállás amit martin96 irt.
(#) Zupp87 válasza Robi85 hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
Az a kondi előbb utóbb feltöltődik az ellenálláson keresztül a + tápra, szóval a mute lábon menet közben a pozitív tápfesz lesz. Vagyis nem teljesen, mivel a 22-47k-s ellenállás ill. a mute láb bemeneti ellenállása feszültségosztót alkot. Az ellenállás csak a feszültség felfutásának gyorsaságában játszik szerepet. Szerintem a mute bemenet ellenállása eléggé nagy ahhoz, hogy ne folydogáljon rajta túl nagy áram, és ezen nagy bemeneti ellenállás következtében közel a tápfesz fog megjelenni a mute lábon. Egyébként a felutási periódusban 3,5V feszültségnél kezd el szólni a végfok, és lefutáskor 1,5V alá kell esnie ennek a fesznek, hogy működésbe lépjen a mute funkció.
Na de a lényeg: 22 vagy 47k-s ellenállás egyik vége MUTE láb, másik vége + táp, valamint a MUTE láb és a GND közé a 10 v. 22 µF kondi.
(#) Robi85 válasza Zupp87 hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
Na köszönöm a segitséget, meg hogy ilyen szájba rágosan irtad le. Akkor kiis probálom a erősitőmet, kiváncsi vagyok mijen hangja van.
(#) Robi85 válasza Zupp87 hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
Müködik. Köszönöm mégegyszer a segitséget.
(#) cc_rider válasza Zupp87 hozzászólására (») Máj 7, 2009 /
 

Hát igen, szép is a technics deck, az mondjuk Vaterom érdeme.Kb 10éve került hozzánk ebben az állapotban, nem sokat használtuk, de szép hangja van. minden működik rajta.Az egyik barátomnak anno volt ugyen ilyene csak a "fluorescent" kijelzős nem az analóg, de nem akart megszabadulni tőle, pedig azzal párban mit mutatna!

A Vidiket sajna a bolti kipróbáláson kívűl nem volt alkalmam halgatni egy percet sem, mert lakásátalakítás van nálunk és Vateroméknál vannak még a képen látható állapotban.

De jövő hétvégén sztem már halgatom őket a nappalinkban!

(#) Bassmester hozzászólása Máj 7, 2009 /
 
Készülget a 2x200-as TDA-s végfokom, de a dobozolás előtt még kéne csinálnom egy ventillátor szabályzót, ami tutira működő bevált kapcsolás 12V-ra. Olyan kéne ami folyamatosan állítja a fordulatszámot, a hőmérséklettől függően. Van ötletetek?

végfok 2.jpg
    
Következő: »»   90 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem