Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Analóg oszcilloszkóp javítása
Ha szkóp-képet teszel fel, legyen látható a kezelőszervek beállítása, vagy add meg a beállításokat!
Lapozás: OK   20 / 245
(#) t-dani válasza proli007 hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Kösz a választ!

Gyárilag tuti, hogy nem volt rajta hűtőcsillag, mivel a környező alkatrészek ebben gátat szabnak. Kerámiakondenzátor, magasra ültetett diódák... mind azt sugallják, hogy ide bizony semmiféle hűtés nem volt tervezve gyárilag. (Illetve lehet, hogy tervezve volt, de csak terv maradt... )
(#) audioheritage hozzászólása Jún 23, 2009 /
 
Van egy RFT EO 201 típusú szkópom. A legalsó és az eggyel fölötti (tehát a két legkissebb) idő-beosztásnál a mellékelt képen látható dolgot produkálja. Találkozot vki ilyennel?

scope.jpg
    
(#) audioheritage hozzászólása Jún 23, 2009 /
 
Találtam benne 3 db "tönkrement" kondit. Jól látom, hogy ezek 47µF/16V-os típusúak? (A Frolyt talán a gyártmánya lehet, ez Elyt meg hogy ELKO???)

kondi.jpg
    
(#) zolika60 válasza audioheritage hozzászólására (») Jún 23, 2009 /
 
Szerintem minden úgy van ahogy gondolod.
(#) audioheritage hozzászólása Jún 23, 2009 /
 
THX! Akkor már cserélem is!
(#) audioheritage hozzászólása Jún 23, 2009 /
 
Sajnos maradt ugyanez a helyzet:

scope.jpg
    
(#) pucuka válasza audioheritage hozzászólására (») Jún 23, 2009 /
 
Üdv!
Mit vársz tőle? Ez egy egyszerű szkóp, a leggyorsabb vízszintes eltérítésnél már látszik egy kicsi a visszafutásból, és nem látszik a színusz eleje. Ez a nem túl gyors oszcilloszkópok jellemzője, ha a felső határfrekvencia közelében használjuk. Ha nem látnád azt amit kifogásoltál, nem is ennyibe került volna a szkópod.
Ettől még hangfrekis mérésekre jó.
(#) audioheritage hozzászólása Jún 23, 2009 /
 
Értem, magyarán ez a szkóp gyárilag ilyen, és ne várjak jobbat tőle? Akkor megpróbálok vele megbékélni, bár valóban hangfrekis mérésekre használom(nám). Egyébként elméletileg 8MHz-es a szkóp, és a képen látható jel 1MHz.
(#) pucuka válasza audioheritage hozzászólására (») Jún 23, 2009 /
 
Ahogy mondod. én 10 MHz re tippeltem a 0.3 us/ div állásból.
(#) audioheritage hozzászólása Jún 23, 2009 /
 
Egyébként a két piros "gomb" felett található potival szét tudom húzni a jelet. Ennek mi az értelme, ill. mikor van alapállásban? (azért furi, mert szem rontja a mérés hitelességét, legalábbis az időtengelyen)
(#) pucuka válasza audioheritage hozzászólására (») Jún 23, 2009 /
 
A hitelességet biztos elállítja, avval a gommbal a vízszintes erősítő erősítését tudod állítani. Nagyobb amplitúdó = hosszabb csík. Ha frekit (időt) is akarsz mérni, (pl. gerjedés frekijét) akkor ezt hitelesre kell állítani, és akkor periódusidő méréssel meghatározhatod a frekvenciát. Ha részletesebb képet akarsz látni, akkor eltekerheted, de akkor nem lesz hiteles, a fekete pöttyel jelölt bal végállásba forgatva hiteles. Ha mégsem akkor ez egy belső trimmerpotival, ismert frekvenciájú jellel hitelesíthető.
(#) levi18 hozzászólása Jún 23, 2009 /
 
Sziasztok!
Nekem is van ilyen szkópom és szerintem ez nem hiba ennél a típusnál, mert nálam is ugyanígy működik. A felső határfrekvencia közelében a kioltó áramkör sem elég gyors már. Sőt, a triggerelésével sem vagyok nagyon megelégedve. De hát ez a hátránya az olcsóbb kategóriás cuccoknak...
(#) audioheritage válasza levi18 hozzászólására (») Jún 23, 2009 /
 
Csak nekem az a furi, hogy már 1Mhz-es jelnél előjön, dehát ez a szkóp ezekszerint ennyit tud. Főleg ha nálad is ilyen, akkor nem erőlködök rajta, ha nagyon zavar, be kell ruháznom egy komolyabba.

Köszönöm a segítséget!
(#) BEAG hozzászólása Jún 24, 2009 /
 
Sziasztok!

Van egy jó öreg HEATHKIT szkópom. Nem túl komoly készülék, de a dolgát jól elvégzi, egyelőre megfelel.
Egy gond van vele: elég gyenge a képernyő fényereje. Leginkább mi okozhatja ezt a jelenséget? Csökken a katód emissziója, vagy a kiszolgáló áramkör valamelyik tagja rosszalkodik? A kapcsolási rajzát csatoltam.

Segítségetek előre is köszönöm!
(#) marciart hozzászólása Jún 25, 2009 /
 
Van egy szovjet h313 oszciloszkopom és a lényeg hogy bug van fütés meg minden és még sem ad életjelet magárol esetleg van valakinek hozzá használati utasitása. Magyarul.
(#) peterpan válasza marciart hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Ebben a percben pontosan nem tudom, de rádiótechnika újságban megjelent az ismertető, sőt még modifikálás/feljavítás/ is.
RT 1979 3/144, 5/237, 7/337
(#) marciart válasza peterpan hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Köszönöm akkor elkezdek keresgélni
(#) marciart válasza marciart hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Esetleg emlékszel hogy kb melyik évben és melyik honapban jelent meg a magazin sajnos én fiatal vagyok nem találkoztam még a rádiotechnika magazinnal.
(#) peterpan hozzászólása Jún 25, 2009 /
 
http://data.hu/get/1517588/N313.ZIP.html" target="_blank" rel="nofollow" >Bővebben: Link
(#) peterpan válasza peterpan hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Nem megy a llink: link a link! A data.hu n válaszd az ingyenes opciót a letöltésnél, kicsit várat aztán letöltheted
Bővebben: Link
Nahát............megy
(#) marciart válasza peterpan hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Köszönöm......
(#) SzervízMacska válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Épp ezt a fergeteges új témát olvastam - mármint a nem münködö oszciloszkópost. Írtam is egy moderálási kérelmet Vicsys-nek. Amikor elküldtem, azonnal előjött a piros csík, hogy áthelyezve ide. Biztosan én voltam lassú, vagy a moderálás már gondolat-átvitellel működik.
(#) Sebi válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Nem. Szilva is észrevette, ő meg nekem küdött egy kérelmet...
(#) marciart válasza Sebi hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Elnézést rossz helyre tettem a topicot köszönöm az észrevételt
(#) proli007 válasza BEAG hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Hello!
Alapvetően jó felé gondolkodsz. A fényerőt a katódemisszió, a gyorsító feszültség, és a képcső foszfor állapota befolyásolja. A rajzon rajta vannak a feszültségek, azok ellenőrizhetők. A fűtőfeszültség csökkenésének, ugyan olyan hatása van, mint a katódemisszió csökkenésnek. Tekintve, hogy itt a trafó állítja elő, elég valószínűtlen, hogy az nem elegendő, de azért érdemes megmérni. A mérési eredményeknél figyelembe kell venni a műszer ellenállását, mert a nagy ellenállású osztók feszültségértékeit módosítja.

Arra szigorúan ügyelni kell, hogy a fűtőfeszültség, a -1250V-os katódfeszültségen van. Ezért célszerű a mérés idejére, a V9 egyenirányító csövet kihúzni. De mindenképpen kellő körültekintéssel kell a méréseket elvégezni és olyan műszerrel, és mérőzsinórral ami bírja is a 2kV feszültséget!

Ha a feszültségek rendben vannak, a képcső fókuszálható, akkor sajnos a cső öregedése jöhet számításba. Ha nem a foszfor van már beégve, kis "ráfűtés" segíthet. Pár menet jól szigetelt (teflon) vezetékből a trafóra, és ezt sorba kötni az eredeti fűtő tekercsel.
Néha az is egyszerű hibát okoz, ha a képcső előtti védőlemez (ha van ilyen), koszos.
üdv! proli007
(#) marciart hozzászólása Júl 2, 2009 /
 
Van nekem egy oct 568 as oszciloszkopom és az a kérdésem hogy van e valakinek hozzá leírása.
Előre köszönöm a segitséget.
(#) Norberto válasza marciart hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Ha már ezeknél a szkópoknál tartunk, én pedig érdeklődnék, hogy valakinek van-e esetleg OCT 569 C típushoz valamilyen szerviz-leírása vagy egyéb értékes dokumentációja.
(#) marciart hozzászólása Júl 4, 2009 /
 
üdv mindenkinek van egy orion tr 4302 szkopom és az a kérdésem tud e valaki hozzá leírást mert nem mindent értek rajta
(#) hegman válasza marciart hozzászólására (») Júl 4, 2009 / 1
 
Szia marciart!

A kérdésedre az 1964/9-es rádiótechnika ad választ. Itt megtalálható a leírása és a kapcsolása is.
De ha csak kapcsolás kell akkor csatolom.
Hegman

(#) hegman hozzászólása Júl 4, 2009 /
 
Szeretnék én is segítséget kérni.
Keresem a C8-17 típusú orosz szkóp rajzát.
Van néhány kisebb hiája ezt szeretném orvosolni.
Köszönöm.
Hegman
Következő: »»   20 / 245
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem