Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   443 / 1674
(#) scooby_ hozzászólása Júl 9, 2009 / 1
 
Sziasztok!
Kapcsolok egy doksit!
RIAA korrektor,egyik ismerősőm ugyan ebböl az IC-böl(NE5532) épített,aztmondja nagyon meg van vele elégadve.
Én is ebböl fogom építeni,csak egy bolti(KIT) fóliarajz alapján.
Mellékelve a doksi!
Üdv!
(#) aderka válasza newman92 hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Szia!
Ha megjelenik a cikkem, olvasd el. Remélem hasznos ötleteket fogok majd adni a számodra.
(#) newman92 válasza Doncso hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Köszönöm a segítséget!
(#) zoknee hozzászólása Júl 9, 2009 /
 
Sziasztok!

Megosztanék egy kis videót veletek, amin egyrészt rajta van a KD Mester féle VF2 mod erősítőm, és a kivezérlésjelző próbája,ezt szeretném megmutatni nektek. (ez az első videóm, és hát nem lett a legjobb sajna, de majd a kész cuccról jó lesz már). Sikerült szereznem egy Kollégától IN-13 bárgráf csöveket, és azokkal tervezek egy sztereo kivezérlésjelzőt csinálni. Ma sikerült is az oldalon lévő kapcsolás átalakításával működésre bírni, nagyon látványos, az biztos
A video
És egy két kép még a csőről üzem közben
Hamarosan remélem már kész lesz az erősítőm, és akkor már a kész dobozról tudok szép képeket feltenni, addig a végfokról nem is teszek fel képet, majd csak a szép kész eszközről
(#) SALáta válasza zoknee hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Szép cső, ilyet még nem láttam működés közben. Nekem nagyon tetszik. Gratulálok, várjuk a kész műről a videót.
(#) zoly15 válasza zoknee hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Szia!
Szerintem is nagyon jó!
Kapcsolási rajzot hol találtad?
Nekem is van egy nagy az IN-9
.. ha jól emlékszem csak ciril betűvel írva..

Üdv!
(#) Frankye válasza zoknee hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Ez marha jól néz ki! :kalap:

Zoly15: Így van írva? "ИН-9"
(#) zoknee válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Alapkapcslásnak itt az oldalon levő kivezérlésjelző kapcsolást használtam, az hajtja a deprezt, meg vezérel egy tranzisztort, ami a cső áramát szabályozza. A cső bekötése és egy mintakapcsolás az adatlapjában megtalálható.
(#) zoly15 válasza Frankye hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Igen így..
(#) zoknee válasza zoknee hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Az IN-9 is szép lehet Úgy néztem, hogy az a lényeges különbség, hogy annak 2-3x akkora áram kell, kb 12mA, ennek elég 4,5mA körül.

Örülök hogy Nektek is tetszik, nekem is nagyon
A hétvégén megkapom a dobozt az erősítőhöz, úgyhogy lesz mit csinálni a jövő héttől...
(#) zoly15 válasza zoknee hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
De az enyémnek csak 2 lába van!
(#) Müszi válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Mert nincs benne segédkatód.
(#) vegyészmérnök hozzászólása Júl 10, 2009 /
 
Sziasztok!
Elkészült az LPT portos LED-mátrix kijelzőm. Egy txt fájlba írt szöveget ír ki scrollozva. Az oszlopok léptetését 4017-es IC-vel oldottam meg.
Videók: Itt még ékezetes betűk nélkül
Itt már ékezetes betűkkel is

Üdv.: vegyészmérnök
(#) Router hozzászólása Júl 10, 2009 /
 
Sziasztok!

Most lettem kész a Skori által tervezett feszültségnövelős áramgenerátorral ami a 10W-os ledemet hajtja. A lelke ennek is egy 555-ös IC ami rendkívül jól végzi a dolgát és így nem kellett cél ic-t rendelnem erre a célra. A 12V-os akkufeszből 14V körüli feszt állít elő ami már elegendő a lednek és az áramot is pontosan be lehet állítani.
(#) kiskacsa2009 válasza vegyészmérnök hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Marhajó...
Kapcsolási rajzot kapunk? Meg szoftvert?
(#) Pet91 válasza Router hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Szép munka! ez pontosan melyik meghajtó is?
--használod valahova a ledet, vagy csak játszol?
//mindkettő jó móka
(#) Router válasza Pet91 hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Skori még nem tette ki az oldalra mert csak én tesztelgetem, mivel ez az áramkör egy hosszú mailezést követően jött létre. Ő adott egy kapcsolást és én mindíg írtam, hogy mit lehetne változtatni, Ő pedíg segített a beállításban. A led amúgy egy bringalámpában fog szolgálni ha megérkezik hozzá a konvex szelncse és lesz valamiféle házam is hozzá. Ha kész lesz akkor arról is teszek fel képeket.

(holnap megyek a bolhásba és megpróbálok olcsón hozzájutni valami kínai "luxeonos" lámpához mert azt könnyedénm át lehetne alakítani)
(#) klemo86 válasza zoknee hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
A jó öreg IN-13...
Nekem is itt pirít 2 a cuccos tetején...
Furcsa, itt még nem is találkoztam olyannal, aki épített volna ilyet! Széééép
(#) zoly15 hozzászólása Júl 10, 2009 /
 
Gondoltam dicsekedek egy kicsit a ma délutáni munkámmal...
A nyák is a délután munkája.. (tervezés)..
Egy Nixe csöveket meghajtó DC-DC konverter ez..
A kapcsolás GTk órájából származik.. Bővebben: Link
Lenne egy kérdésem is!
A meghajtó FET D és S-je között van az az 1K és a 82pF 500V os kondenzátor..
Nekem csak 220pF 400V os van ezt beletettem és működik..
Használhatom vele?

Üdv!
UI.: Annyi hibája van a nyáknak hogy a felirat a nyákon el van írva de rendesen..
Már arra gondoltam erősen hogy mindjárt kész erre írtam a hülyeséget mégpedig : Anód+ Anód- --> Katódot írhattam vonla..
Ez már így veszett..
(#) Frankye válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 11, 2009 /
 
Szép munka, bár szegény elko az ...1 és ...2 kép jobb szélén kicsit többet ihatott a kelleténél, hogy így megborult.
A logod továbbra is tetszik!
(#) zoly15 válasza Frankye hozzászólására (») Júl 11, 2009 /
 
Köszönöm!
A logó betonkeverés közben született bennem majd megalkottam
A kondiknak az a baja hogy 5mm-es lábtávot terveztem bele, de nem néztem meg a tényleges méretét ami csak 2.5mm...
Mostanra már merőleges az elkó a panelra..
Üdv!
(#) gtk válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 11, 2009 /
 
Szia !

Nagyon jo lett! Foleg hogy arnyekoltad, ez nagyon tetszik benne! Legalabb csillapitja a nagyfrekis zajt, es nem hallod. Sajnos ezek a toroid magok ezen a frekvencian is (~44Khz) tudnak futyulni. En a nixi oraban kicsereltem a toroid magot szigetelt induktivitasra, mert annyira idegesitett a futyulese. A mostani induktivitassal a kiveheto teljesitmeny is jobb es nem hallom hogy futyulne.

Keszitettem egy merest, csak azert hogy erthetobb legyen miert kell az RC tag. A lenyege hogy a DSen keletkezo nagyfrekis zajt -lasd a kepen a 2 csatornat- csillapitsa.
A Gate frekvenciaja fole szoktak meretezni. (Varom masok velemenyet is ezzel kapcsolatosan)
Hagyhatod ugy nyugodtan.

A mellekelt kepen a "2-" a Drain, "1-" a Gate jelalakja.
(Ez mar VFD tapegyseg, de lenyegeben ugyanaz a kapcsolas mint a nixi tapegysege.)

(#) zoly15 válasza gtk hozzászólására (») Júl 11, 2009 /
 
Szia!
Köszönöm!
Árnyékolni azért árnyékoltam mert szeretnék egy "gyári" cuccot összehozni
Még nagyfesz jel is fog rá menni!
Nekem egyáltalán nem sípol a mag..
Te nem tudnál valamit mondani arról hogy a FET D és S-je között van az az 1K és a 82pF 500V os kondenzátor..
Nekem csak 220pF 400V os van ezt beletettem és működik..
Használhatom vele?


Üdv!
(#) zoly15 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 11, 2009 /
 
Jaaa, hogy ez az, valahogyan átsiklottam felette
Köszi hogy szóltál
(#) vegyészmérnök válasza kiskacsa2009 hozzászólására (») Júl 11, 2009 /
 
Mint látható, próbanyákra építettem az áramkört, rajzom nincs hozá. A forrasztási oldal sormintára hasonlít az átkötések miatt. Az oszlopokat és a sorokat BC337-es tranzisztorok kapcsolják. Az oszlopok léptetéséhez a 4017-es IC Reset és Clock bemenetét kell csak vezérelni a printer port H37A címének 0. és 1. bitjével (negált kimenetek), az adatot meg a H378-as címen kell kiküldeni. A programot nem akarom feltenni, nem akarom elvenni senkitől az alkotás örömét...
(#) klemo86 hozzászólása Júl 11, 2009 /
 
Az első tesztköröket rója a nixi, sajnos az 1Hz-es jeladó 555-ből nem épp úgy viselkedik ezzel a fajta táppal párosítva, ahogy kéne, így kicsit több mint kétszer olyan gyorsan telik rajta az idő, de ezt is kijavítom nemsokára
Ahogy elkészül a doboza, mutatom kívül-belül a dolgokat, egyelőre ennyi... (nagyon úgysincs mit nézni rajta, egy halom SMD-s cucc van az alján)

Pic0088.jpg
    
(#) gtk válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 11, 2009 /
 
Mi a csoda lesz belole?
(#) zoly15 válasza gtk hozzászólására (») Júl 11, 2009 /
 
Egy nixe csöves hőmérőt tervezek építeni..
neked a fet mennyire melegszik? Van rajta hűtés?
Én kiperforáltam a dobozt mert melegedett, de inkább az induktivitás..
Ja hülye kérdés.. Ott a cikk.. meg is nézem

Üdv!
UI.: Miért úgy írtad hogy "mi a csoda lesz belőle"?
(#) klemo86 válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 11, 2009 /
 
Mivel tápolod meg, hogy megelgszik a FET meg a tekercs?? Csak érdekel, mert nekem a 6 csőnél nem melegszik semmi...
(#) lidi válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 11, 2009 /
 
De ugye végül azért nem 555 lesz az időalap ?

Én is alkottam, összedrótoztam próbapanelen egy frekvencia mérőt. Igazából még nagyon nincs kész, lesz majd neki nyákja. A függvénygenerátoromba lesz beépítve egyszer ha elkészül. Jah, és ebben az időalap 4.194304 MHz -es quartz + CD4521. Szerintem órához is jó lenne.
Következő: »»   443 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem