Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   184 / 1152
(#) bajtaig válasza lidi hozzászólására (») Okt 25, 2009 /
 
Úgy tudom ez valami Sony szervízműszer, de mire lehet használni?
(#) kadarist válasza bajtaig hozzászólására (») Okt 25, 2009 /
 
Karakterisztika rajzolásra szoktak ilyen szkópot használni. A vízszintes és a függőleges eltérítőjelet kívülről kell rákapcsolni. A függőlegeset elölről, a vízszinteset a hátsó csatira kell adni. Az én munkahelyemen is van hasonló karakterisztika rajzoló műszer.
(#) Doncso válasza kadarist hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Nekem az a véleményem, hogy ez biztos valami összetettebb műszernek az egyik alkotó eleme, szerintem ehhez még hiányzik egy s más, így magában nemsok mindenre jó, ami nem jelenti azt hogy nem lehet hozzá építenimondjuk egy időalapot és szkópként használni, vagy bármi okosat kihozni belőle.
(#) Action2K válasza bajtaig hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Nem más, mint egy 10kHZ-es X-Y oszcilloszkóp. Link
(#) Doncso válasza Action2K hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Az mit jelent hogy X-Y ? Mire lehet használni egész pontosan?
Egy Lissajous görbét látok, de pontosítanál egy kicsit?
Üdv
(#) Action2K válasza Doncso hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Azt jelenti, hogy a vízszintes eltérítést nem egy időalap adja, hanem egy külső jelforrás. Bővebben: Link
(#) proli007 válasza Doncso hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Hello!
Nincs itt semmi varázslat, a normál szkóp, az idő függvényében jeleníti meg az Y csatorna feszültségét. Tulajdonképpen az X tengelyen, az idő helyezkedik el. (Persze a legtöbbnél, ott is van XY üzemmód. Sőt Z is van, ami a sugár, fény modulációját jelenti.)
Az XY módban, pedig a Descartes koordináta szerint jeleníti meg a két bemenet feszültségét. Innen is az XY elnevezés.
üdv! proli007
(#) Doncso hozzászólása Okt 26, 2009 /
 
Laci, Proli.

Így már értem, azt hiszem a rendes szkópon is van ilyen funkció, ha jól emlékszem talán EXT , állás az időalapon, és tartozik hozzá egy csati is.
(#) Action2K válasza Doncso hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Az nem mindig jelenti, hogy Y bemenet, lehet az csak külső szinkron bemenet. (nekem is csak ilyen van)
(#) Doncso válasza Action2K hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Ja, igen , te az EXT TRIG re gondolsz, de én nem, nekem van egy olyan hogyha oda kapcsolok, akkor csak egy pont lesz az ernyő közepén, tehát nem megy a vizszintes eltérítés.
(#) Action2K válasza Doncso hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Na, akkor az az. A sztereo képet is szokták úgy nézni, hogy az egyik csatornát az egy, másikat a másik tengelyre teszik. Szép látvány, próbáld ki.
(#) Doncso válasza Action2K hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Hoppá, ezt kipróbálom.
Köszi.
(#) bajtaig hozzászólása Okt 26, 2009 /
 
Köszönöm a hozzáértő véleményeket. hogyan lehetne a sebességét növelni? (10 Khz)
(#) Medve válasza bajtaig hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
-Valami nagyon gyökér benne, ha csak ennyit tud, először próbáld meg a vizszintes eltérítés időzítő kondenzátorát lecsökkenteni, (már ha van benne) és nézd meg az eltérítő végfokozatok tranzisztorainak frekvenciahatárát. Aztán folyt köv.
-Szerintem ez a cucc egy szkóp panelműszer, tehát egy nagyobb műszer része lehetett.
(#) Doncso válasza Medve hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Én is ezt mondtam az előző oldalon, de Proli és Action Laci felvilágosított.

Idézet:
„Valami nagyon gyökér benne,”


Ez jó .
(#) Medve válasza Medve hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Most olvastam csak vissza, elnézést a hülye hozzászólásért.
(#) Action2K válasza Doncso hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Nos? Eredmény?
(#) Doncso válasza Action2K hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Meglesz Laci meglesz, de a műhely mandátumom 12:00 től 14:00 ig szól, így ez holnapra marad.
(#) Baxi hozzászólása Okt 26, 2009 /
 
Hi

Kibányásztam egy hall jeladót egy PC ventilátorból még anno valamikor.
Akkor még tudtam melyik lába mit csinál, I/O de már nem

Segítség kellene, köszönöm

hall.jpg
    
(#) Doncso hozzászólása Okt 27, 2009 /
 
sziasztok, kettő IC ről kellene egy kis információ, ezek vannak ráírva : 2L2 1001DL a másik 2M3 1002 DS , mindkettő ATX tápba van, az első vezérli a kapcsoló fetet a második nem tudom.
Ha tudtok rólunk bármit írjatok.
Köszi, Üdv.
(#) pocok1 hozzászólása Okt 27, 2009 /
 
Sziasztok! Kaptam egy Sony XR-C202MK2 kazettás magnót, csak az a gond, hogy nincs hozzá csatlakozó. Szeretném megtudni a tápfeszültséget illetve a hangszórókimeneteket hova kell forrasztani.
(#) kadarist válasza pocok1 hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Szia!

Már megint ezek a lengyelek...Bővebben: Link
(#) pocok1 hozzászólása Okt 27, 2009 /
 
Köszönöm a segítséget, de nem tudom melyik az 1es láb, azért nem szeretnék vele kísérletezni, mert fogadásból kellene megcsinálnom.

Picture 1.jpg
    
(#) lala71 válasza pocok1 hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
(#) pocok1 hozzászólása Okt 27, 2009 /
 
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, nagyon jó ez az oldal és örülök, hogy tagja lehetek. Így már biztos nem veszítem el a fogadást.
(#) turkf hozzászólása Okt 27, 2009 /
 
Sziasztok!
Egy potméterről szeretnék megtudni bővebbet. Annyi van ráírva, hogy B50K. Gondolom 50K az a csúcsellenállás lesz, de mi a B? B mint Lineális , vagy milyen ?
(#) hapro válasza turkf hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
B logaritmikus
A lineáris
(#) turkf válasza hapro hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Köszönöm a gyors segítséget. Ez egyébként hol van leírva ?Van egy pár ilyen dolog amit mindig keverek.

A másik dolog, hogy mekkora feszültségű lehet? (A panel környezetet sajnos nem ismerem. "Ez véletlenül kiesett belőle"
(#) Ricsi89 válasza hapro hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Én nem lennék ennyire meggyőződve arról, hogy ez így van. Nézz csak be ide és láss csodát, hogy itt meg pont fordítva jelölik. Szóval már sajnos ez sem egységes. Pont pár napja kérdezte ismerősöm, hogy van egy új potmétere és nem tudja, hogy lin, vagy log. Megnéztem, B jelzésű volt, de nem mertem neki azt mondani, hogy log, mert láttam már olyat, aminek fordítva volt a jelölése. Inkább azt javasoltam neki, hogy mérje ki. :yes: Az a biztos.
(#) hapro válasza Ricsi89 hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Érdekes. Akkor meg kell mérni azt a potit az a biztos. Fél hangerőre kell állítani és ha a középső láb és a szélső-szélső láb között ugyanannyit, vagy közel ugyanannyit mér turkf akkor az lineáris, ha nem azonos vagy közel azonos akkor logaritmikus.
Következő: »»   184 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem