Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alkonykapcsoló 2 db AA méretű akkuról
Lapozás: OK   2 / 8
(#) djmada hozzászólása Jan 14, 2010 /
 
Ugyanez a problémám van nekem is, azzal a különbséggel, hogy nem tanultam sose elektronikát igy ha nincs odairva h mi mi a rajzra és h mit melyik végével kössek be akkor nem tudom tudna vki egy listát küldeni h miket vegyek meg és egy "fonetikus" bekötési rajzot? 2db "bébi" ceruzaelemről kellene 1db erősebb villogó piros ledet sötétedéskor be hajnalban világosodáskor pedig kikapcsolni. (Lehetőleg a lomex katalogusában lévő alkatrészeekből) KÖSZI ELŐRE IS
(#) csimota13 válasza djmada hozzászólására (») Jan 16, 2010 / 2
 
Én ezt a rajzot készítettem el. A trimmer 2,2 kohm az ellenállás 4,7kohm. A BPW41-el nekem nem jött össze, de a BPW17-es fototranyóval tökéletesem működik. 2db párhuzamos nagy fényerejű leddel, már 72 órája 2db ceruza akksival. Egy kis panelen van az egész, 4X1,5 cm-es.




(#) pcroland hozzászólása Feb 1, 2010 / 2
 
hi!
azt szeretném megkérdezni hogyha egy fotodiódát szembe állítok egy leddel akkor vibrálni fog a sötétben?persze akkor a fotodióda érzékeny kell legyen .én ezt abból gondolom,hogy nincs fény és bekapcsol a led ,de akkor már lessz fény és megint kikapcsol,jól gondolom?
(#) csimota13 válasza pcroland hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Az én verziómnál nem tapasztalható a "vibrálás". Lehet, hogy nem elég érzékeny a kapcsolás vagy a leed fénytartománya kívül esik a tranzisztorén.
(#) xy00 hozzászólása Márc 22, 2010 /
 
Sziasztok!

Ha a ledek helyére egy 5 voltos relét szeretnék kötni, akkor, kell elé ellenállás (ha igen mekkora) vagy a kapcsolás bírni fogja?
(#) fantom45 hozzászólása Márc 24, 2010 /
 
Nem kell elé semmi ha 3V ról megy akkor az 5 relé bírni fogja.
(#) xy00 hozzászólása Márc 24, 2010 /
 
Köszönöm!
(#) norbi1981 hozzászólása Máj 12, 2010 /
 
SZIASZTOK!

Szeretnék segítséget kérni az alkonykapcsolom hoz.
3 volt ról működne de itt a forumon mindenki 9 voltrol ir,rajz( ha jol láttam) Nekem 3 voltos megoldás kellene mert bójába tanném és szük a helyem.Viszont szeretném ha erősen világitana.


van egy folto ellenállásom, ledem. mi kell még hozza?


válszokat és rajzokat előre is köszönöm


Norbi!
(#) norbi1981 hozzászólása Máj 12, 2010 /
 
ok!
köszi

Mik azok a spirál formák benne?

A horgászboltban láttam házilag készitett világító bója fejet de nem tudtam a belsejébe nézni.Viszont ott nagyon erősen világított 3 voltról
(#) norbi1981 hozzászólása Máj 13, 2010 /
 
Stefántol kérdezném vagy aki tud válaszolni rá!
hogy milyen alkatrészeket tett az alkonykapcsoloba mert én össze raktam de nem müködik

3v rol
1K ellenállás 2db 2n5088 és 10k potméter. A foto ellenállásom pedig BPW41N na ez igy nem müködik
(#) xy00 hozzászólása Máj 13, 2010 /
 
csimota13 Leírta az alkatrészlistát amikkel működik.

"Én ezt a rajzot készítettem el. A trimmer 2,2 kohm az ellenállás 4,7kohm. A BPW41-el nekem nem jött össze, de a BPW17-es fototranyóval tökéletesem működik. 2db párhuzamos nagy fényerejű leddel, már 72 órája 2db ceruza akksival. Egy kis panelen van az egész, 4X1,5 cm-es."
(#) norbi1981 hozzászólása Máj 19, 2010 / 1
 
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem , hogyan lehetne az alkony kapcsoló érzékelőjét fényre érzékenyebbé tenni.Mert meg építetttem ezt a rajzot:
2AA elem 1k ellenállás ,BPW 96c fotodioda, 2db 2n5088 tranyó, 510 ohmos ellenállás a poti helyett, led
(próbáltam BPW 17 el és BPW 41 el is változás nem történt max annyi hogy az utóbival nem működik)
a problémám az lenne hogy tul hamar bekepcsol már kis szürkületnél is.
Az kellene hogy csak tényleg sötétbe kapcsoljon be.
Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném. Norbi

Nézd csak így is szépen tagoltan van és nincs felesleges sortörés.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2012
(#) kadarist válasza norbi1981 hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
Melyik rajzot építetted meg?
(#) kadarist válasza norbi1981 hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
Közben megtaláltam a rajzot. Használj darlington-kapcsolást az egy szál tranzisztorod helyett. Így növeled a rendszer erősítését, és ezért kisebb fényerő mellett is sötét marad a LED.
(#) norbi1981 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 22, 2010 /
 
Szia!

amit csimota 2010 jan16 djmada-nak irt le
(#) norbi1981 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 22, 2010 /
 
Szia!

Köszi a választ de nekem két tranzisztorom van benne és egy led és 2db ellenállás meg a fotdioda.(az egyik ellenállás a poti helyett van)

Küldenél egy rajzot hogy megtudjam építeni

előre is köszönöm
(#) norbi1981 hozzászólása Máj 22, 2010 /
 
Valaki tud segiteni hogy ha van egy fotoellenállásom es nem tudom a tipusát akkor hogyan lehet megtudni?
Talán meg kell mérni multiméterrel vagy üzemeltetése közbe mérni vagy hogyan?
(#) norbi1981 hozzászólása Máj 22, 2010 /
 
A BPW 41 N tipusu tototranyoval mit csináljak hogy müködjön ebben a rajzban mert nem müködik?Levágjam valamelyik részét
(#) taresz hozzászólása Máj 22, 2010 /
 
Sziasztok.

Négy éve én indítottam ezt a topikot.Még akkoriban találtam a mellékletben található rajzot, ami alapján, némi módosítással készítettem a három darab dőlőbólyám fejét, ami azóta is kifogástalanul működik.
Hátha tud belőle valaki ötletet meríteni...

Üdv.

rajz.jpg
    
(#) jocy1881 válasza taresz hozzászólására (») Júl 15, 2010 /
 
szia!

akkor azt mondod hogy ezalapján a rajz alapján mindent össze tudok szedni ami kell a dőlőbója világitásához??? Én is éppen ahoz keresek dolgokat de sajna én ehez sőtét vagyok! bementem egy boltba és ott mondták hogy nem mindegy hogy milyen az ellenállás meg milyen a fotodioda stb...
én ezt egy 16mm belsőátmérőjű csőbe akarom beépiteni. ha megtennéd és leirnád hogy miből melyik tipust vegyem meg és mennyit akkor azt nagyon megköszönném!

üdv!
(#) jocy1881 hozzászólása Júl 15, 2010 /
 
Sziasztok!

én ezt a kapcsolást csináltam meg de az a gondom vele hogy nagyon hamar felkapcsol a led! ha valaki tudna abban segiteni hogy mit használjak(pontos tipus) annak érdekében hogy csak sötétben kapcsoljon fel a led, és hogy azt hova kössem be(rajzzal mellékelve, lehetőleg abba belerjzolva amit csatoltam!) azt nagyon megköszönném! Sajnos hülye vagyok az ilyenekhez azért kérek segitséget. De lehetőleg minnél egyszerűbb legyen és érthető hogy mit hova minek a helyére kell tennem! Köszönöm a türelmet előre is!

üdv!

alkony2.JPG
    
(#) taresz válasza jocy1881 hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Szia Jocy!

Akkor röviden:
A napelem,a kapcsoló,a dióda és az izzó kimarad.Az izzó helyett egy 10mm-es nagy fényerejű led 100 ohmos ellenállással.A fényellenállást lepusztult alkonykapcsolós mozgásérzékelős lámpából termeltem ki.Az előtte lévő 220K helyett 1M-s trimmert tettem,a többi alkatrész változatlan.Az egészet egy próbapanel csíkra építettem olyan méretben,hogy beleférjen egy literes palack menetes előformájába.Ehhez esztergáltattam danamidból egy menetes passzdarabot,ami a 20-as pvc csőhöz csatlakozik.Remélem tudtam segíteni!
Üdv:
Taresz
(#) jocy1881 válasza taresz hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
köszönöm a segitséget de már megoldottam! igazság szerint nekem kissebb csak 16mm belső átmérőjű a csövem de megoldottam az előző irásomnál található kapcsolással! csak annyi vele a gond hogy hamar felkapcsol a led. de azt megpróbálom elfogadni ugy ahogy van. én a hozzá nem értésemmel örülök hogy sikerült megcsinálnom!
de azért mindent köszönök!
(#) taresz válasza jocy1881 hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Igazán nincs mit. Másnak még jól jöhet a horgászok népes táborában a mai dőlőbója árakat figyelembe véve.
(#) jocy1881 válasza taresz hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
ahogy mondod! még esetleg abban tudnál nekem segiteni hogy vettem hozzás ilyen panelt amire rácinelem a dolgokat de nagy a panel. azt mivel tudom szétvágni?
(#) kadarist válasza jocy1881 hozzászólására (») Júl 16, 2010 /
 
Szia!
Vasfűrészlappal könnyen szét bírod vágni. Vagy karcold be egy éles pengével a törésvonal mentén és egyszerűen törd le a nemkívánatos részt.
(#) gabika1014 hozzászólása Aug 15, 2010 /
 
Sziasztok! horgászatban használt világító dőlőbóját szeretnék csinálni de szeretném hogy a ki be kapcsolást egy alkonykapcsóló működtesse 3 db AAA elem lenne az áramforrás. nekem a legkisebben és legegyszerübben elkészíthető kapcsolási rajzra lenne szükségem. Előre is köszönöm.
(#) jocy1881 válasza gabika1014 hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Szia!

en ezeket raktam bele és nekem tökéletesen működött/működik!

trimmer 2,2 kohm
ellenállás 4,7kohm
BPW17-es fototranzisztor
1 magasfényű led

Itt van egy kapcsolási rajz is hozzá.

ja és mégvalami. A 3 ceruza elemnek akkor súja lesz hogy elfogja dönteni a bójádat és nem fog egyenesen állni. én gombelemről üzemeltetem! igaz hogy nappal ki kell venni az elemet mert leszivja de azt megoldottam hogy csak eltekerem a tetejét és már nem is érintkezik.
remélem tudtam segiteni
(#) gabika1014 válasza jocy1881 hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
köszönöm a segítséged, remélem működni fog...
(#) CarpHunter válasza gabika1014 hozzászólására (») Aug 22, 2010 / 2
 
Építettem nyár elején dőlőbójára alkonykapcsolót remélem még érdekel valakit egy ilyen kapcsolás---bár a horgászboltokban már kaphatóak--de nem túl olcsón.
Következő: »»   2 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem