Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vag-com-hex interfész (kábel hibák)
Lapozás: OK   12 / 71
(#) latyika válasza roka hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Köszi szépen, megpróbáljuk.
(#) Volki hozzászólása Márc 29, 2010 /
 
Sziasztok,

Van egy működőképes 812.4 kábelem. Viszont angol nyelven. Szeretnék belőle magyart csinálni még ha verziószámmal vissza is lépek. Van valakinek magyar tartalma? Egyáltalán lehetséges? Hogyan?
Más: Valaki nem küldene egy kész nyák tervet Eagle formátumban? Vagy Gerber is jó mert azt mindenből ki lehet nyerni. Gyártást megoldom

Köszi
(#) attika válasza Volki hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Szia

Hát szerintem a nyáktervet magadnak kell megoldani,meg az a biztosabb is,mert ha esetleg nem működik akkor csak magadat tudod szidni.
(#) kacsa1 válasza Volki hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Szia Volki!
Hogy sikerült müködésre birnod?Nálam ccsak a 805-el megy?!
(#) Volki válasza kacsa1 hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Én már ezzel a verzióval vettem, így működött. Persze nemtudom hogy a dátumot visszaállítottad-e 2009 januárra mielőtt probáltad?
(#) kacsa1 válasza Volki hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Elvileg az én verzióm is 812.de sosem működött vele.A dátumvisszaállitásról nem is hallottam.Ha rácsatlakozom,egyáltalán nem is látja az interfészt!
(#) Volki válasza kacsa1 hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Hát akkor pasz. Max ha kell tudok küldeni 812.4 tartalmat (ept). De az angol! 812.4 csak úgy működik hogyha a program indítása előtt visszaállítod a gép dátumát 2009 januárra. Egyébként nincs esetleg magyar tartalmad?
(#) kacsa1 válasza Volki hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Magyar sajnos nincs
A 812-t megköszönném,összehasonlitom,hogy ez van-e az enyémben is.A dátumdolgot eddig senki sem mondta,de megpróbálom visszaállitani.Nem tudom miben külömbözhet a magyar az angoltól.Az is elég lenne,ha a hibakódokat magyarul irná ki.
(#) kzozo válasza Volki hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Ha nem állítom vissza a dátumot, mi történik? Csak interfész nélkül néztem eddig, a program szól hogy "out of date...", de továbbenged. Ha rajta van a kábel, törlődhet ilyenkor?, nem merem kipróbálni, inkább mindig visszaállítom, de macera...

Zoli
(#) atti27 hozzászólása Ápr 6, 2010 /
 
Helló mindenki ! lenne egy kérdésem . Létezik e olyan hogy a kábel komunikál minden egységgel többeközött az ABS,AIRBAG,RADIO,komfort elektronika CSAK a motorvezérlő ECU val nem azt írja hogy " Can't Synch Baud Rate ! " kérdésem hogy ienkor mi a gond ? még kezdő vagyok segítsetek
vagy a ECU-ban van a hiba ? mert a diag. lámpa se világit a gyujtás ráadásakor.
az autó egy 2002 leon 1.4 benzós MagnettiMarelli ECU-val
válaszotok előre is köszöntem !

üdv.
(#) Dudus válasza atti27 hozzászólására (») Ápr 6, 2010 / 1
 
Nem használsz USB-Soros átalakítót? Esetleg USB-s KK/L kábelt?

Ha igen, ez a gond!
(#) atti27 válasza Dudus hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
HELLÓ! TALÁLT SÜLLYEDT !!

akko ezzel a kábellel ne is reménykedjek az ECU hibakódolvasására?
vagy van valami megoldás?
(#) Dudus válasza atti27 hozzászólására (») Ápr 6, 2010 / 1
 
Soros kábel vagy eredeti VCDS, ez ennyit tud, vannak macerás vezérlők, amivel sosem fog menni.
(#) atti27 válasza Dudus hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Az a gond hogy csak laptopom van és ezen csak USB csati található.
Az eredeti VCDS olvasná ezzel a kábelel az ECU-t ?
(#) Dudus válasza atti27 hozzászólására (») Ápr 7, 2010 / 1
 
Igen, probléma nélkül, de nem ezzel a kábellel! Csak a saját mikrokontrolleres kábelével működik, ami egyben a hardverkulcs is.
(#) atti27 válasza Dudus hozzászólására (») Ápr 7, 2010 /
 
És árban mennyi lenne ez a összeálítás?
(#) Dudus válasza atti27 hozzászólására (») Ápr 7, 2010 /
 
(#) atti27 válasza Dudus hozzászólására (») Ápr 7, 2010 /
 

olcsóbb megoldás nincs
(#) Dudus válasza atti27 hozzászólására (») Ápr 7, 2010 /
 
Van, csak nem legális, és abban egy nyilvános fórumon segítséget kérni.........
(#) atti27 hozzászólása Ápr 7, 2010 /
 
Halí aki tud egy elérhetőséget ahol rendelhetek olyan kábelt ami olvassa a 2002 1.4 leon ecu ját is az légyszi írjon pü. be .
saját részre kellene .nem ebből akarok megélni :smoke: csak ha gond van a géppel én is megtudjam nézni miujság a hibakódokkal
(#) Jerry hozzászólása Máj 2, 2010 /
 
Sziasztok!
Esetleg valakinek lenne korrekt módon utánépített VAG kábel tippje amely beszél magyarul min. VCDS 805.4_hu.
legyenszives írja meg nekem pm ben.

Előre is köszi annak aki segít!

Üdv Jerry
(#) lanti válasza Jerry hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Inkább írja meg nyilvánosan kíváncsi lennék rá én is nagyon+ esetleg egy jól megcsinált, kipróbált nyers beültetetlen PCB + VAG Csatlakozó ha lenne eladó az is érdekel!
(#) Janaboy hozzászólása Máj 13, 2010 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítség kellene, adott egy k... 805.0as kábel, rossz progival használva elszállt és elvileg helyre lett állítva (nem én csináltam), de az usb hw azonosítója nem változott vissza. Az itteni revival progival sikerült visszaírnom, ami után a progi azt írja, h interface found, de miután rádugtam az autóra már azt írja a teszt a progiban, h interface not found..egy hyundai i30an próbáltam, nem tudom, hogy ennek van-e jelentősége!
Előre is köszi!
üdv
(#) vanos325i hozzászólása Máj 15, 2010 /
 
Sziasztok

Vállalom vag-com, vcds kábelek javítását. e-mail: emothep77@gmail.com
(#) horcsab hozzászólása Máj 16, 2010 /
 
Üdv!

BMW e90 2005/06 évjárat. Milyen interfész kell hozzá, motor diagnosztika és hibakód tároló kiolvasáshoz kellene. Sokat olvastam már, de konkrét dolgot nem találtam, elrontani meg nem akarom. Saját magam akarom megépíteni, elektronikához van némi közöm, van programozóm a kell ez nem akadály.
(#) trozsolt hozzászólása Máj 16, 2010 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Vettem egy usb-s OBD2-es kábelt, de nem tudom használni a VAG-COM 409.1-es programmal egy 4-es Golfon. A Port státuszra OK-t ír, de az Interface Not found. A nyákon van egy FT-232RL egy PIC18F258-I és egy MCP2551I ic. A kérdésem az lenne, hogy rossz programmal próbálkozok vagy a kábelban keressem a hibát? A válaszokat előre is köszönöm!
(#) Volki válasza trozsolt hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Próbáld meg VWtools-al hogy kizárd a kábel hibát. A win-ben és a programban a com portok száma meg kell hogy egyezzen!
(#) Dudus válasza trozsolt hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Ha nem KK/L kábel, hanem a PIC-ből sejthetően valamiféle klón, pl. ELM327, akkor nem fog menni VAG-COM-mal.
(#) trozsolt válasza Volki hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Megpróbáltam VWtools-al, de azzal sem működik. A COM portok jól vannak beállítva.
(#) trozsolt válasza Dudus hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
A csatlakozóra rá van írva hogy KK\L. A nyákra viszont VAG-CAN+K van írva.
Következő: »»   12 / 71
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem