Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   595 / 1673
(#) zoly15 válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
Ezért van, hogy a PC tápokban a GND-t a földeléssel közösítik?
(#) newman92 hozzászólása Jún 16, 2010 /
 
Hy! Kész lettem a tápegységem rövidzárvédelmi és szabályzó paneljével. Kézzel készült,de a szabályzója nem működik. Csak üresjárásban adla le a 12V-ot, ha leterhelem akkor csak 3V jön ki belőle. Pár kép.

A mellékleteket javítottam. --vivsys
(#) kábel válasza lidi hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
Üdvözöllek.

A yaxley -katogás és mellette végtelenítve van ( azbizony már sehogy nemtud megakadni) -hogy a 4-sztereó jel-bemenetközül gondnélkül lehessen választani,
nyomatékdolgot a fúró áttétele megoldja viszont hogy nelegyen nagysebességű az átkapcsolási-fordulat erre egy (volt és amper) szabályozható tápot szereltem neki melyel kellemesen pillanatok alatt átáll (akár oda-vissza) a másik sztereó bemenetre - és persze nem durván kapcsol (-igaz a hangerőt ilyenkor szigorúan lekell tekerni ! )
A yaxley álapotát az erősítő előlapjánlévő digitális-kijelzőn lehet leolvasni, az adott képen jelenleg "SA" -felirat (satelit-sztereó bemeneten van)

"szembevilágító kékledes kivezérlés jelző" - HUH !
Nos anyira azért nem világítanak, azok az SMD-ledek ugyanis a ledpanel előtt, amely az erősítő előlapját is képező "sötétített" üveg van és az sokat visszafog a ledek fényéből -de ha nagyon téma lenne szerelhetek a távvezérlőre egy fényerőszabályzó potit is (amely a kivezérlésjelző áramkörökben a ledek közös negatívját szabályozza-persze egy segédáramkörrel)

A távvezérlőn azok a potik hangerő+balansz+mély+magas (LM1036 -Ic -vel ) szerelve (persze az előfok áramköre az erősítőben van a távvezérlőben csak a potik+a kapcsolók vannak)

A többi-kapcsolók az erősítő áramtalanítója (230V), a yaxley-vezérlés, a szoba villany, és a Tv szekrénysor áramtalanítására is van rajta 1-kapcsoló (hogy neszívják az áramot mikor nemhaszálom a teknikát) persze ez az egéssz rendezettenvan szerelve nem össze-vissza
(#) kábel válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
Üdv.
"szembevilágító kékledes kivezérlés jelző" - HUH !
Nos anyira azért nem világítanak, azok az SMD-ledek ugyanis a ledpanel előtt, amely az erősítő előlapját is képező "sötétített" üveg van és az sokat visszafog a ledek fényéből


A távvezérlőn azok a potik hangerő+balansz+mély+magas (LM1036 -Ic -vel ) szerelve (persze az előfok áramköre az erősítőben van a távvezérlőben csak a potik+a kapcsolók vannak)

A többi-kapcsolók az erősítő áramtalanítója (230V), a yaxley-vezérlés, a szoba villany, és a Tv szekrénysor áramtalanítására is van rajta 1-kapcsoló (hogy neszívják az áramot mikor nemhaszálom a teknikát) persze ez az egéssz rendezettenvan szerelve az illető csak egy kábelt+a távirágyítót lássa
(#) kábel válasza klemo86 hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
Üdv.

Pedig gyönyörű a sötétben! -persze nem vakítva a ledek előtt "sötétített" üveglap van.
A ledek SMD-tipus, közvetlen a panelon van szerelve és kellemes fényük van -én 47forint/db ért rendeltem, persze "részemről" forrasztani nem volt könyű
(#) kábel válasza pleso hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
Üdv.

Szép munka !
(#) Hp41C válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
Szia!

Nem arról van szó, hogy az életvédelmi- és a jelföldet összekötik-e.
Itt arról a nagy üres nyákterületről van szó, amit a 230V -os és a leválasztott rész között találhatunk...
A mellékelt képen két telefon töltő és egy pc táp nyákján bejelöltem a kérdéses területeket. Ahol a távolság nem elég, kivágásokat alkalmaznak, (ugyanis a kúszóáramutat a nyákon kell mérni) a kivágás megkerülése növeli a szigetelési távolságot...
(#) slogan válasza kábel hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
Gratulálok a kitartásodhoz !

Elég egyszer leírnod ,elolvassuk ,aztán ki-ki "magára veszi"

Üdv
(#) CIROKL hozzászólása Jún 16, 2010 /
 
Ma délutáni kis gyors munka Bővebben: Link
(#) vicsys válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
Csecse kis cucc!
(#) lidi válasza kábel hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
Tényleg jól összeraktad amúgy, jó sok funkció került a dobozba. Átkapcsoláskor némító áramkör is beférhet még

A bemenet kiválasztás kijelzése hogy van megoldva ? Kis mikrokontroller, vagy diódákkal ?
(#) CIROKL válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
Zoli! neked is mutatok valamit , már ez is alakul csak azok a bizonyos valamik hiányoznak . Olcsó pénzből ennyire futotta , nagyon kiváncsian várom majd a kapott hangzást . :hide:
(#) CIROKL válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
Igen ez már félelmetes méretekkel bír a picike
RIAA - hoz képest hatalmas , ez már nem fér el egy tenyérben csak kettőben .
(#) zolika60 válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
Mi is ez tulajdonképpen?
(#) CIROKL válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
(#) klemo86 válasza kábel hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
Még annyit fűznék a dologhoz, hogy a bemenetválasztónál a "testet" szoktuk kapcsolgatni, akkor nem "csattog"… (és elég hozzá egyáramkörös kapcsoló/yaxley)
(#) kábel válasza slogan hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
Üdv.

Én birom a gépelést -amúgy vettem az adást
(#) zolika60 válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 17, 2010 /
 
Most már látom. Tegnap este úgy látszik nem voltam elég kreatív. Egyébként szép lett, gratulálok.
(#) Abukodonozo válasza kábel hozzászólására (») Jún 17, 2010 /
 
Okos megoldások, csak így tovább!
(#) Abukodonozo válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 17, 2010 /
 
CIROKL mester! A gyári munka ide nem kifejezés! :wow2:
(#) zoknee válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 17, 2010 /
 
Jó kis VF3 ez A következő a VF2 lesz majd?
(#) lewi válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 17, 2010 /
 
Nézegettem a galériád, és mondhatom gyönyörűek az alkotásaid.
Nem tudom, de megkérdezhetem, hogy te ezeket a rozsdamentes cuccokat egy nagyüzemben készíted magadnak nagy gépekkel, vagy otthon nekiállsz kalapálgatni, meg heggesztgetni? : D
Nagyon igényesek a dobozok, és látom a rozsdamentes lapokból se fogysz ki nagyon. Valamint azt is megkérdezném, hogy azokat a perforált lapokat, azokat te csinálod, vagy veszed? ( Anégyzet lukacsosra gondolok) Csak mert nekem van ilyenem, de alumíniumból, de jól jönne pár dobozhoz másból is. : )
de szó, mi szó, nagyon jók a dobozok, bár mindenhol "csak" a perforált dolgok köszönnek vissza, így ez mondható a te stílusjegyednek is
(#) MaTe193 hozzászólása Jún 17, 2010 /
 
Nálam most van folyamatban egy pákartafó...Majd küldök képeket!
(#) pleso válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 17, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!
Elmézést kerek mindenkitől a kollégának igaza van az elkövetkező napokban felteszem a javított nyákot és beültetést.(már ha érdekel valakit) Ezen a gondon én is gondolkoztam, hogy legyen-e galvanikus leválasztás vagy nem, még egyszer elnézést mindenkitől.
További szép napot mindenkinek!
(#) pleso válasza pleso hozzászólására (») Jún 17, 2010 / 1
 
Üdvüzlet!
Kész van a javított nyák.Remélem Hp41C kollégának is elnyeri a tetszését.
(#) Hp41C válasza pleso hozzászólására (») Jún 17, 2010 /
 
Szia!

Ugye nem vetted zaklatásnak, csak a boldog, szabad öregkor befektetésének. Saját és családtagjaink testi épsége megér 7.5 mm-t. Minden tiszteletem, hogy áttervezted, köszönöm...
(#) kábel válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jún 17, 2010 /
 
Köszönöm a pozitív értékelést!

-igyekszem továbrais jókat alkotni (igaz néha szokatlan kivitel ) -lényeg hogy miüxik és megbízható. Egyébként lesznek még másfajta cuccok is épulőben (azok is műszaki jellegű) ha kész lessz,azokról is töltök fel képet -ha gondoljátok


2-képet töltöttem-fel az eddig bemutatott erősítőröl (mert készlett és a hejére került)

1-az SMD-ledek+ a panel látható "sötétített" üveglap nélkül.
2-teljesen elkészülve a hejére berakva a tv szekrényben
(#) poros válasza newman92 hozzászólására (») Jún 18, 2010 /
 
Valamit elköthettél .Ha ez egy 317 es vagy hasonló típusú IC akkor mennie kell ,egyszerű mint az ék.
A szabályzó potit vezesd ki ha labor tápnak akarod használni ,trimerrel kényelmetlen a szabályzás. Ezekben a típusokban van rövidzár védelem nem kell mással védeni
(#) CIROKL válasza lewi hozzászólására (») Jún 18, 2010 /
 
Idézet:
„egy nagyüzemben készíted”
Nem nagy kicsi üzem de hatékony , szerszámkészítéssel foglalkozó cég ahol dolgozgatom , ott minden feltétel adott az ilyen dobozolási feladatokhoz.Otthoni viszonylatban ezt nehézkes lenne megoldani még sima vaslemez megmunkálását is nem még az INOX-ét
A perforált vaslemezt szintén lehet kapni négyzethálós és furatos kivitelben , különböző lemezvastagságban , általában 2mm -es amit használunk .
Idézet:
„perforált dolgok köszönnek vissza,”

Igen némileg visszaköszönnek ezek a stílusjegyek ,ezek azért vannak mert egyrészt kell a hűtés a készülékek számára , a másik meg csupán annyi hogy ezt az anyagot csak méretre kell szabni beilleszteni a helyére hegeszteni és máris kész .
Idézet:
„te stílusjegyednek”

Az én stílusjegyem nem a perforációs lemez annál inkább a nyitott kivitelű úgynevezett csupasz erősítők amiről lehet rám következtetni .
Élőben megtekinthetőek lesznek a Bővebben: Link
zoknee: nem lesz VF2 , már volt az nem nyert nálam !
(#) Abukodonozo válasza kábel hozzászólására (») Jún 18, 2010 /
 
Idézet:
„Egyébként lesznek még másfajta cuccok is épulőben (azok is műszaki jellegű) ha kész lessz,azokról is töltök fel képet...”


Feltétlenül!
Következő: »»   595 / 1673
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem