Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fémhalogén és Xenon-izzók meghajtása
Lapozás: OK   5 / 20
(#) Őrült Ödön válasza Qulecc hozzászólására (») Máj 24, 2007 /
 
Sok lesz az neki szvsz, pláne a 250W-os!
70-es az átlag kertudvaron már bőven elég, és a villanyszámlára is gondolni kell...
10000-ből nem fog neki kijönni, mert csak a 250-es fojtó 4000 körül van, a gyújtó is így valahogy... nem óccó mulatság ez sajna!
50-es higannyal sztem jól elvolna, a kisnyomású nátrium B22-es foglalatával én is bajban vagyok, nem tudok szerezni sehol se.. kész röhej ez is...

De bármelyik gázkisülőt is választaná a topiktárs, mindenképpen jobban jár ezekkel hosszú távon, mint a baumaxos meg egyéb ceruzahalogénekkel, ez maximálisan igaz!
(#) Őrült Ödön válasza Qulecc hozzászólására (») Máj 24, 2007 /
 
Jó is, bár a TCE 70 nézegetni, élvezkedni mégjobb, egy igazi klasszikus ... )

Meg nem tudom láttál-e már olyat, közönséges 40W-os villanykörte búrájába szerelt 35W-os nátrium kisülőcső!
70-es évek okossága, a Tungi gyártotta, de nagyon hamar mexűnt a gyártása. Nekem van egy átlátszó, és egy mattított búrás példány is, egész egyszerűen imádom őket!
Talán az utolsó 2 db az országban...
(#) Őrült Ödön hozzászólása Máj 24, 2007 /
 
De amenyibenn huhuu kolléga igazán vmi ütőset szeretne a kertjébe, akkor az új drágaságom volna itt az igazi tökéletesség...
Ez is az utolsó megmaradt példányok egyike, legalább 20 éve nem gyártják!

A kép előterében, mérvadónak, egy Marusha audio CD...

Hgli 1000.jpg
    
(#) huhuu válasza Őrült Ödön hozzászólására (») Máj 24, 2007 /
 
Te jó ég mekkora égő! húúúú

Szóval az udvarvilágítás története a következő:
találtam ócskás piacon egy közvilágitási HgLi lámpát burával trafóval mindennel. Azt hiszem 150 wattos. Nagyon örültem, rögtön meg is vettem 1250 forintért, hogy majd levilágítót csinálok belőle. Meglátta az apósom, hogy húúú milyen jó lesz udvarvilágításnak. (most náluk lakunk valameddig) Az udvarukon nincs semmilyen világítás és nagyon jól jönne néha. Most, hogy megtuttam, hogy ő szeretne ilyet, arra gondoltam meglepem valami frankó lámpával, de ami azt illeti ez hatalmas udvar, szóval inkább valami nagyobb kaliberü cumóval lepem meg, de lehet, hogy több kissebbel, még nem tudom, kipuhatolózom, mi is tetszene neki a legjobban.
(#) Őrült Ödön válasza huhuu hozzászólására (») Máj 25, 2007 /
 
Azt a búrás világítós HgLI-s izét jó áron vetted... ez egy alumínium VBKM-bili, nem?
Nekem is van ebből kettő, csak más egyéb típust nem bírok szerezni...

Ebbe tegyél bele egy 3pontos gyújtót, meg egy LU 70-es égőt, és lesz bőven nátriumfény, a fojtó még nagyjából jó is hozzá, bár hosszú távon érdemes kicserélni azt egy AN-70-esre!


Az egész nyavajával így többre mentek, mint a xar kompaktfénycsöves kettilámpákkal, amik nem tartósak, hőmérsélketfüggők, és alig adnak fényt!
(#) huhuu válasza Őrült Ödön hozzászólására (») Máj 25, 2007 /
 
ez nem VBKM-es, más gyártámy, csinálok rólla fotót ha érdekel. Mondjuk kicsit régi.
(#) Őrült Ödön válasza huhuu hozzászólására (») Máj 25, 2007 /
 
Érdekel a fotó, csináld, linkeld! Lehet hogy nem is ismerem a típust!
(#) Őrült Ödön válasza huhuu hozzászólására (») Máj 27, 2007 /
 
Na, EZ a VBKM-bili!

Itt a fotó!

Neked nem ez van?

Vbkm-bili.jpg
    
(#) Őrült Ödön hozzászólása Máj 27, 2007 /
 
egy kis esti izgató lámpabuzulóknak...

Sokégö.jpg
    
(#) huhuu válasza Őrült Ödön hozzászólására (») Máj 27, 2007 /
 
Na lefotóztam a lámpát!eddig nem volt időm, de most gyorsba kiszaladtam és csináltam egy pár képet.

Hatalmas meglepetés ért! A fotó készítés után bedugtam, hogy kipróbáljam és nem ugy kapcsolt be, mint egy HgLi, hanem mint egy normáll izzó. És ahogy néztem ez tényleg egy normál izzó, pedíg nagyon hasonló. Működés közben lehet látni az izzószálat. Nem is láttam ráírva, hogy HgLi. Az izzó Made in Holland a lámpa test meg finn. Ezzel sem fogok panelt fotózni...
Csak azt nem értem miért adtak meg a lámpaházon cos fi értéket? ráadásul 0,55 ha jól láttam. Holnap belenézek mi van a lámpatestben.

képek mellékelve.
(#) szabi83 válasza huhuu hozzászólására (») Máj 27, 2007 /
 
ez sztem HMLI is lehet, mert az így néz ki. :yes:

üdv
(#) huhuu válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 27, 2007 /
 
mit jelent a HMLI?
(#) vizsi72 válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 27, 2007 /
 
Engem motor elektronika érdekelne.Elektronikus szivato szivat .tudnál segiteni?Vagy hogy hol keressem?Kőszi!
(#) szabi83 válasza huhuu hozzászólására (») Máj 27, 2007 /
 
olyan mint a HGLI csak a HMLI nek belső fojtója van... amugy úa.

ha bekapcsolod, majd ki, 1-5 percig nem tudod vissza kapcsolni..


jelentését nem tom mellesleg , arra ott a google


üdv
(#) Őrült Ödön válasza huhuu hozzászólására (») Máj 28, 2007 /
 
Helló!

Ez a lámpakaszni érdekes, honnan a f*szomból került ide vajon Mo.-ra??
De mindegy, a z armatúra eredetileg HgLI 125-tel ment, amihez a dobozosrészben volt vagy van is egy fojtó!

Aztán valaki átalakíthatta, és tettek bele egy HMLI-t, ami 160W-os kevertfényű izzó.
Bekapcsolod, először villanykörte-szerű a fénye, aztán kifehéredik pár perc után. Utána kikapcs, visszakapcs, de amíg nem hűlt le, nem is világít. Ez az, ugye?

Panelfotózni ez a lámpa egyáltalán nem jó, arra a Tungsram HgO vagy HgOK kvarclámpa a megfelelő.

A HMLI a hazai gyártású kevertfényű égők típusjele. Ezekben fojtó helyett egy beépített izzószál látja el az áramkorlát szerepét, annak minden előnyével és hátrányával együtt!

FONTOS! A 160W-os (tehát ami neked is van) HMLI csak lógatva, foglalattal felfele égethető, máskülönben qrvára hamar tönkremegy!
A 250 és 500W-os típusokra ez többnyire nem vonatkozik!
(#) Őrült Ödön válasza Őrült Ödön hozzászólására (») Máj 28, 2007 /
 
A kevertfényű lámpák működésének jobb megértéséhez íme egy porozás nélküli típus, egyik kedvenc weblapomról, a www.stewavelight.de-ról!

Pallas HMB 500. De szeretnék egy ilyet....
Bár porozott ORION HMLI 500-asom van, meg egy porozatlan Tungsram kísérleti példány is, 200-as égő búrájában...

hmb.jpg
    
(#) huhuu válasza Őrült Ödön hozzászólására (») Máj 28, 2007 /
 
Igazad van! jól mondod, 160 wattos!
Azt a mindenit, valamit tudhatsz!

Amúgy a lámpán nincs rajta HMLI jelzés, és még nem próbáltam ki, hogy kikapcs után bekapcs és hogy megy e, de majd kipróbálom. Sajna, hogy nem lehet vele panelt marni. Akkor ez marad lámpának. Csak azt nem tudom, hogy hogy fogom használni fejjel lefele lógatva, ezzel a lámpatestel ez abszurd, a csőnek az ég felé kell mutatnia. Hát nem tudom, panelt sem jó gyártani vele és lámpának sem hosszúéletű. Mostmár majd megnézem, hogy van e még benne fojtó vagy nincs, háhta az még benne van.
Ja és amúgy nem a lámpa keveredett magyarországra, hanem én ide
(#) szabi83 hozzászólása Máj 28, 2007 /
 
HMLI vel lehet nyákot vílágítani! nekem is az van!21 perc!

üdv
(#) Őrült Ödön válasza huhuu hozzászólására (») Máj 28, 2007 /
 
Ja értem, te jöttél külföldről? Az igen!

Úgy égesd a lámpát, hogy sehogyse, építsd át Lucalox 70W-os nátriumra!
Legeccerűbb megoldás ez!
(#) Őrült Ödön válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 28, 2007 /
 
Lehet a francokat!!!!!!

21 perc, nem sok egy kicsit szerinted?

Tessék használni a józan észt, a NYÁK-festék UV-érzékeny. Ebben egyetértünk, remélem..
Tehát sok UV fény kell hozzá.

A HMLI, és minden más higanylámpában, a kisülőcsőben keletkezett UV sugárzást 1. megfogja a fénypor. 2. ami még megmarad, azt az üvegbúra fogja meg.
Ami ezek után kijön, az meglehetősen UV-szegény fény, 21 percig fingatod szegényt, semmi értelme!

Jól bemelegedett HgO kvarclámpától u.ezt megkapod... 2-3 perc alatt! Nos akkor, melyik is az alkalmas?
(#) Őrült Ödön hozzászólása Máj 28, 2007 /
 
Ja és KÖNYÖRGÖM, ne tessék leverni a HgLI búráját, és úgy megkaparintani a kisülőcsövet, mert a fénye BŐRRÁKOT is okozhat hosszú távon.. kinek kell ez?

HgO és társai "csak" kötőhártyagyuszit okoznak, ami szemét és kínlódós nyavaja, átlag 1 hét normálislátás-képtelenség!

UV fényforrásokkal CSAK zárt dobozban, vagy VASTAG (5mm) ablaküveg mögé becuccolt eszközzel!
Ózon miatt szellőztetni!
Ne ássuk alá saját egésségünket, tudatlanság miatt!
(#) szabi83 válasza Őrült Ödön hozzászólására (») Máj 28, 2007 /
 
sajnállak, de én ezt használom és fogom is...

nekem így jó, müxik a dolog.

üdv
(#) MaSTeRFoXX válasza Őrült Ödön hozzászólására (») Máj 28, 2007 /
 
Én 2-3 éve HMLI-vel fotózok. 18perc.
Lehet hogy tényleg sok, de megszoktam, tökéletesen bevált. Mondjuk szereztem ilyen régifajta kvarclámpát idfőzítővel fűtőszállal mindennel. Majd megpróálom átalakítani nyáklevilágítónak...
(#) Őrült Ödön válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 29, 2007 /
 
Te bajod, szenvedj vele nyugodtan... ingyé' kaptál jótanácsot, aztán ha egyik füleden be, másikon meg ki, az már qrvára de nem az én bajom..
(#) Őrült Ödön válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Máj 29, 2007 /
 
A HgO és a többi, eredetileg is kvarclámpa kimondottan hatékony nyákvilágítani, ha a fűtőszál helyett egy soros izzót kötsz be, és távol teszed, a káros hőhatás egy részét is sikeresen mellőzöd!
Jó még a germicidlámpa, csak rohadt drága, nehézkes a beszerzése, és annak is ártalmas a fénye. Cserébe óccó és egyszerű az üzemeltetése...

Aki meg mazochista, az HMLI-zzen nyugodtan, végülis az önsanyargatás is a szexuális perverziók egyik sajátságos manifesztálódása...

(#) Balázs válasza Őrült Ödön hozzászólására (») Máj 29, 2007 /
 
Én világ életemben fotóztam. Egy kis piros HgO kvarcot használok, és nagyon meg vagyok elégedve vele. 2 perc kell, hogy bemelegedjen, és aztán 4:15 a megvilágítás, de úgy, hogy egy jó vastag üveglappal le van szorítva a nyák meg a fólia.

Hosszútávon szeritnem jobb, mint ilyen-olyan búrákat letörögetni, meg ilyenek...
(#) Őrült Ödön válasza Balázs hozzászólására (») Máj 30, 2007 /
 
Te csinálod jól. Az a HgO az egyik legalkalmasabb nyákvilágító izé, amit valaha is kitaláltak!

De az üveglapből válassz vékonyabbat, még jobban fog müxeni, vagy használj kvarcüveg lemezt!
U.is az ablaküveg nagyon szépen megfogja az UV fényt, tehát esetünkben hatásfokrontó tényező!
A búratörögetés meg sztem is hülyeség, ráadásul veszélyes is, rossz félmegoldás...
(#) Qulecc válasza Őrült Ödön hozzászólására (») Máj 31, 2007 /
 
te honnan szerzed ezt a sokmindent, mert érdekelnek engem is ezek a fényforrások
(#) Qulecc válasza Őrült Ödön hozzászólására (») Máj 31, 2007 /
 
Honnan van neked ez a jó VBKM bili? nekem kéne egy ilyen a lámpámhoz a cuccok megvannak hozzá, már csak lámpatest kéne, és ez tökéletes lenne, ja és ha van fázisjavítód akkor mondd meg hol vetted mert az is kéne, mert az izzó nem nagyon szerti a feszültségingadozásokat amiket a hűtő vagy egyéb nagyteljesítményű gépek okoznak. Ha tudsz segíteni, azt nagyon megköszönném.
(#) Őrült Ödön válasza Qulecc hozzászólására (») Máj 31, 2007 /
 
A VBKM-bilit az ELMŰ-sökkel sefteltem, vagy 5 éve, amikor Bp-n az összes kisutcában lecserélték ezeket.
Most nehézkes a beszerzése, de úgynézki lesz egy forrásom, ha nem nagyon sürgős, megpróbálok nézni neked is egyet!
(a saját példányom nem eladó, múzeumi darab..)

Fázisjavító kondi: A fénycsövekhez használatos 4yF-220V-osokból 4-5 db párhuzamosan kapcsolva is megteszi, + használj vastagabb, legalább másfeles drótokat!
Égők: Ha mondasz konkrét típust, utánajárok!
Többnyire bolti ár feléért tudok szerezni, de ez mindig változó...

Bármi egyéb kérdésed van, szívesen segítek!
Következő: »»   5 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem