Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   317 / 840
(#) Leadtek válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Van is csak az 5Kohm-os és szívem szerint én is azt raknám be nem lehet megoldani hogy a 10K helyére 5K tegyek?
(#) jocokacska válasza edison14 hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Melegedés nemvolt, füst nemvolt, és a led világított, akkor is meg most is. Az úgy nem lenne jó ha a mostani trafóval végezném el a méréseket?
(#) Alkotó válasza Leadtek hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Az simán jó bele. A poti helyett berakod a több körülfordulás 5k-sat, a trimmert meg kicseréled 10k-ra, hogy ne kelljen semmit számolgatni.
(#) edison14 válasza jocokacska hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Csak attól félek hogy ha valahol zárlat van vagy valamelyik alkatrész zárlatoz akkor tönkreteheti az egészet. De ha vállalod ezt a kockázatot akkor akkor legyen.
(#) jocokacska válasza edison14 hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Na nekiálltam. Szóval a graetz híd kimenetin lévő feszültséget, nem tudom mérni gnd-hez képest, emrt a negatív maga a gnd.
(#) edison14 válasza jocokacska hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Na várjál csak. Már miért ne tudnád mérni. A GND-hez képet tudsz negatív és pozitív feszültséget mérni. A pozitív az a graetz kimenetén lesz a negatív meg azon az ágon amin a LEd katódja van. A GND az a GROUND-ot jelöli ami földet jelent tehát az értéke 0.
(#) jocokacska válasza edison14 hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
A gtraetzen 35V-van. a Led egyik lábán -10V a másikon -12V.
(#) edison14 válasza jocokacska hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Mégis megment a mérés . A LED anód lábán van -10 és a katódon -12V? A többi mérési eredmény megszületett? Nem melegedik semmi? Nincs füst vagy egyéb jelenség.
(#) jocokacska válasza edison14 hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
A led katódján -10,2V anódján -12,4V. Q1 GATE lábán -6,2V. Ami nem annyi amit írtál, az az IC2 ADJ lába, mert ott 7-8V ingadozik. Melegedés füstölés továbbra sincs.
(#) edison14 válasza jocokacska hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Ha a P2-es poti teljesen le van tekerve akkor van ott az a 7-8V? Az adatlapja szerint a maximum feszültség ami az ADJ lábon lehet az 1,30V. Akkor valahol a D7, D8, D9, P2,R8,R9 környékén lesz a hiba. Lehet hogy az LM317-es lesz tönkremenve. Mindenesetre át kellene nézni a BC141-es tranzisztort. És a negatív feszültséget előállító áramkört. Nem helyettesítettél véletlenül valamilyen alkatrészt egy másik típussal? Mekkora feszt ad le a trafód?
(#) (Felhasználó 54221) hozzászólása Jan 16, 2011 /
 
Sziasztok!

Egy 19V 4,7A laptoptápegységből szeretnék készíteni egy labortápot? Hogy kezdjek neki? Esetleg valami KIT? Jó lenne ha digitálisan lehene szabályozni a feszt és az ampert.

Köszi!
(#) (Felhasználó 56240) hozzászólása Jan 16, 2011 /
 
Sziasztok
Kérdésem lenne, remélem meg oldható Pionner 2.7.1 labortáphoz hogy lehet egy kacsoló üzemű tápegységet kötni?
(#) Doncso válasza (Felhasználó 54221) hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Tessék, jó építést.
(#) xyxx válasza Doncso hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Hello
Ezt a kapcsolás már én is megépítettem, bátran ajánlom.
(#) subi válasza Doncso hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Sziasztok!
Elnézést a kérdésért, de ugyan ez nincs pic -el vezérelve?
Köszi
(#) Doncso válasza subi hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Semmi gond, jól látod, ez AVR-el van, megvan ugyanez PIC-es verzióban, ha kell.
(#) subi válasza Doncso hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Szia Doncso!
Köszönöm a válaszodat. Igen, érdekelne a pices verzió, mivel ezen a területen van az építéshez, fejlesztéshez anyagom. Kérlek, ha van ilyen jellegű kapcsolás, tedd közzé ha lehet. Úgy gondolom, más is örülne.
Köszönettel:
Subi
(#) Pioneer válasza (Felhasználó 56240) hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Szia!
Ezt most pontosan, hogy érted?
(#) (Felhasználó 54221) válasza Doncso hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Köszi, de ennél "egy kicsit" egyzserűbb kéne Sőt legjobb lenne ha valami kitbe meglehetne venni
(#) guliver83 válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Halli
Ez a táp az Alkotó által készített verzió?
Engem egy nyák terv érdekelne ami SprintLayout formátumban, vagy bármilyen jó lenne.
A nyák feliratozása miatt.
(#) qvasz2 válasza guliver83 hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Tessék:
Bővebben: Link
(#) guliver83 hozzászólása Jan 17, 2011 /
 
Eddig még nem foglalkoztam a labortáp építésével és lenne egy kérdésem, van egy gyári labortápom ami 0-30V tud és 500mA ,max 1A mit lehet tenni, hogy tudjon egy kicsit többet?
(#) guliver83 válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Köszönöm!
(#) edison14 válasza guliver83 hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Esetleg egy tranzisztorral megtoldani (2N3055).
(#) jocokacska válasza edison14 hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Valami elég nagy gond lehet mert mindkét LM317-es lábán 30V feletti feszültség van. Helyettesítés tudtommal sehol sincs. Mindenből az lett beépítve, ami írva volt. Mivel először bontott LM317-eseket használtam így azokra gyanakodtam. Kicserélem már egyszer újra a két Lm317-t, a két BF256-t és a BC141-t is. Az már nem biztos, hogy most is jók. Az áramforás egyébként most +/-13V. Előtte úgy oldottam meg, hogy egy 24 voltos trafó feszültségét osztottam két nagy teljesítményű ellenállással. Lehet, hogy ez okozott gondot?
Az eddig türelmedet és segítségedet nagyon köszönöm.
Hogyan tovább?
(#) Leadtek válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Mit szólsz ->ehhez<- a hűtőbordához úgy hogy csak a tranzisztorok lennének rajta?
(#) edison14 válasza jocokacska hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Hát tovább úgy fog kelleni hogy kiveszed a bc141-est és a két fetet. Ezek után megpróbálod az egészet. Utána írd le hogy mit tapasztaltál.
(#) jocokacska válasza edison14 hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
BC141 és a két fet kiszerelve. A LED világít. Az LM317-ek ADJ lábán 34,4V. A kimeneten 34,5V
(#) edison14 válasza jocokacska hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Szabályozni lehet? Az durva hogy 34 volt van az ADJ lábon. Ott valami nagyon el lesz cseszve. Az R2-es és R3-as ellenállások jó értékűek? Az összes ellenállást mérd át az összes diódát mérd át.
(#) (Felhasználó 56240) válasza Pioneer hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
csapoteam: (Sziasztok
Kérdésem lenne, remélem meg oldható Pionner 2.7.1 labortáphoz hogy lehet egy kacsoló üzemű tápegységet kötni?)

Pioneer: (Szia!
Ezt most pontosan, hogy érted?)

Szia
Úgy gondoltam, hogy egy kapcsoló üzemű táppal hajtom meg
De ott az elején a kapcsolásnak a -5V ágban nem vagyok biztos
De ara gondoltam, hogy a 1N4001 diódákat Schottky diódákra cserélem és így használható lesz
Jól gondoltam?
Következő: »»   317 / 840
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem