Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fejhallgató erősítő
Lapozás: OK   17 / 144
(#) beeerka válasza storm hozzászólására (») Feb 15, 2011 /
 
Üdv!

Igen, össze van kötve. Szüntessem meg?
(#) l48 hozzászólása Feb 17, 2011 /
 
A canamp erősitő OPA 134 viszonylag elfogadható. Csak ne lenne a közelben az "etalon". Ezt le kellett irnom, hogy nyugodtan meg lehet épiteni, de szerintem az az 1000 ft inkább 3000 ft lesz doboz nélkül.
(#) marcall hozzászólása Feb 17, 2011 /
 
Üdv!
Szerintetek érdemes ehhez a füleshez egy CanAmpot építeni!?
Néha hallgatok csak komolyzenét ill. lenne e változás a hangzásban a PC és a fejes között!?
Sennheiser HD 201 fejhallgató
(#) l48 válasza marcall hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Ha igényesen megépited jó partnere lesz annak a fülesnek. 6 különböző ic is próbáltam, nekem az opa 134 jött be viszont ez volt a legdrágább.Még mindig felfelé tolodik a hangkép, de lehet, hogy ezt már csak én hallom.
(#) martin96 hozzászólása Feb 22, 2011 /
 
Hello!
Megcsináltam a Canamp-ot egy lm358-al.Azzal tökéletesen ment.Most kicseréltem ne5534-re elkezdett nagyon búgni.Leföldeltem egy kicsit halkabban búgott.A BD 139-el párhuzamosan tettem még egy BD 139-est.De így is búg.Most meg csak úgy beletettem egy BD 244-est.Most jóval erősebb lett, de még mindig búg.Mit csináljak?Ja és a negatívot rátettem egy PC táp -12voltjára.Enélkül nem is szólal meg.Persze a táp nincs bekapcsolva csak be van dugva a konnektorba.
Amit leírtam elég érdekesnek tűnhet.
(#) martin96 válasza martin96 hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Visszacseréltem lm358-a.Semmi baja nincs már.
(#) reloop válasza martin96 hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Helló!
Az lm358 egyszeres, míg az ne5534 kettős tápot igényel, csak az áramkör átalakítása esetén cserélném fel őket.
Próbáltam az lm358 -at, zajosnak találtam.
(#) martin96 válasza reloop hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Ez még csak egy prototípus.Még csak légszerelésben van.Most, hogy raktam bele + két tranzisztort sokkal erőteljesebb és tisztább lett a hangja.Csak nagy hangerőnél van egy kis torzítás amíg be nincs melegedve.Nem tudom, hogy miért van ez.
(#) reloop válasza martin96 hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Milyen tápfeszültséget adsz neki?
(#) martin96 válasza reloop hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
+- 12Volt.Kb 12-15w-os.
(#) reloop válasza martin96 hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Elkeveredtem az adatlapok böngészése közben, az lm358 természetesen megy kettős tápról, bocsánat.
A melegedésre elmúló torzítás esetén a párhuzamosan kapcsolt tranzisztorok eltérő karakterisztikájára gyanakszom. Ki lehetne védeni a tranzisztorok bázisa elé kötött 100 ohm, és az emitter után kötött 1 ohm ellenállásokkal. Ha esetleg a műveleti erősítő nem tud elegendő áramot szolgáltatni a tranzisztor meghajtásához érdemes megpróbálni a két tranzisztor darlington kapcsolását.
(#) martin96 válasza reloop hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
Nem a két bd139 miatt torzít.Mondjuk csak akkor kezd el torzítani mint amikor az alap erősítő is.Pedig még van benne bőven erő.Ja és a 100Ω-os ellenálás még mindig ott van a kimenet és a - között.Enélkül még jobban recseg.
(#) storm válasza martin96 hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
A 100ohm-ot elhagyi szerintem bátor dolog mert akkor a tranyón még nagyobb áram folyik és még tovább nőhet a torzítás. A torzitás nem lehet, hogy pont a tápfesz visszaesése miatt van?(kis trafó v. kis puffer.) Próbáld meg egy nagyobb trafóról hajtani, vagy a 100ohm-ot nagyobbra cserélni. TL071 vagy TL072-t próbáltad már?
(#) martin96 válasza storm hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
A trafót előbb leírtam, a puffer meg 2X6600uf.De csak akkor kezd egy kicsit torzítani amikor az alapkapcsolás már teljesen ki van hajtva.
(#) reloop válasza martin96 hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
Helló! Az nem lehet, hogy a kimeneti ellenállás és a fejhallgatód impedanciája nagyon nem passzol?
Most építem az ESP -t, az 2x12V -tal, a 32 ohm -s fülest könnyedén hajtja a fájdalom küszöb fölött is.
(#) reloop hozzászólása Feb 26, 2011 / 2
 
Elkészült a fejhallgató erősítőm. A transzformátor szekundere 2x9V, a műveleti erősítő TL072. Az eredeti alkatrész értékektől eltértem: C1 1uF, R2 és R3 4,7k, C2 és C3 helyett 2x2000uF.
Kipróbáltam 8 ohm -os hangfalakkal, tekintélyes hangerőt produkál, nagyon tisztán szól és teljesen zajmentes.
Köszönöm Bassmester támogatását
(#) Bassmester válasza reloop hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Jól néz ki nagyon! Grat
Majd próbáld ki egy NJM 2068D-vel is!
Utána biztosan nem dugod majd vissza a 072-t
(#) reloop válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Köszönöm felhajtok egyet
(#) hotibi hozzászólása Márc 2, 2011 /
 
üdv, egy totál kezdő de annál lelkesebb tag kérne helpet. Van egy füles erősítő amiben TL071 van. Működik szépen. Gondoltam fejlesztek és vettem bele OPA134 et. Ha bekapcsolom nem szól. Ha kikapcsolom megszólal de értelem szerűen el is halkul..gondolom kisülnek a kondik..ami az érdekes hogy amennyiben a kondik kisülési ideje alatt visszakapcsolom akkor szépen működik. előre is köszi ha valaki tudna segíteni megoldani.
üdv
(#) reloop válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Helló! Bent van az NJM 2068D, nagyon tud
(#) didyman válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
A TL sorozatról tök leszoktam. Eleve érzékenyek a meghajtásra, a hangjuk meg zavaróan steril, zeneiségnek nyoma sincs. NE553x messze jobb, meg az OPA pláne.
(#) didyman válasza hotibi hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Tápfesz mekkora? kapcsolási rajz sokat segítene.
(#) Bassmester válasza didyman hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Ezek nagyon felhasználás és ízlésfüggő dolgok.
A TL 072 nagyon jól szól hangszererősítőben, főleg bassgitárhoz, a 061 az alacsony áramfelvétele miatt telepes hangszer előfokokba (onboard) nagyon jó.
Hifire ezek színezettnek tűnhetnek, de van aki kifejezetten ezért szereti őket. Tehát csak olyannak érdemes bármiféle OPA-t ajánlani, ha valamelyest képben vagyunk az elképzelését és az ízlését illetően
(#) Bassmester válasza reloop hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Jó is az :yes:
Szép kiegyensúlyozott, "analógos" zeneiséggel bír. Ugye?
(#) reloop válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Nehéz jelzőket társítanom ahhoz, hogy valami jól szól, de erre rá lehet mondani: nagyon jól szól! :kalap:
(#) hotibi válasza didyman hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
üdv, stab +-15V. De más megoldodott a dolog. Ugyanis a kapcsolásban van egy 10µF os vima az IC kimenete és a végtranyo között..ezt OPA nem szereti adatlap szerint. Igy sorosan kapott egy 100ohmos ellenállást és minden rendben. Köszönet a helpért.
(#) Deadly Sins hozzászólása Márc 20, 2011 /
 
Üdvözletem, csöves erösitöhöz a mosfet vagy a tranzisztor ál közelebb? esetleg kapcsolási rajzot kaphatok-e?
(#) Riccsusz hozzászólása Márc 31, 2011 1 /
 
Sziasztok, van egy 5.1-es fejhallgatóm, amihez szeretnék egy erősítőt építeni. Maradt 3db TPA1517NE típusú IC és gondoltam vele megpróbálkozom. A hangszórók benne 32 és 64 ohmosak. Mi a véleményetek ?
(#) highand válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Az LM833 is szóba jöhet, gyakorlatilag azonos a belseje a 2068-al.
(#) storm válasza Riccsusz hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
És annak az 5.1-es fejhallgatónak van 3db jack csatija is?
Következő: »»   17 / 144
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem