Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orsós magnók
 
Témaindító: Rober_4, idő: Feb 6, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   19 / 113
(#) gkari válasza Abukodonozo hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
Szijakat talán O-gyűrűként lehet beszerezni(pl.:itt, a görgő esetleg felkeményedett felületét (tengelyén)fúrógépbe befogva-lassú fordulaton finom csiszolópapírral meggyógyítható.
(#) Abukodonozo válasza gkari hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
Köszönöm a linket és az ötleteket! Alig várom, hogy legyen egy kevés időm és foglalkozhassak a masinával...
(#) zolika60 válasza gkari hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
Ezt nem igen, mert ha jól látom a képeken ezen ékszíj van. Az O gyűrűs megoldáshoz a tárcsáknak is változni kell. :yes:
(#) veroka válasza Abukodonozo hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Szia,

vettem régebben a Conradban direkt matricaoldó sprayt, valami narancsszagú lötty volt benne. Ráfújtad a matricára, az átázott felületen keresztül feloldotta a ragasztót és az egészet le lehetett törölni róla. Sajnos nem mindenfajta matricára volt jó, és nem tudom lehet-e még kapni.

Hja, akinek van műnyomója az könnyen beszél Ha nagyon akarod a csíkokat, akkor megoldás lehet még a maszkolásos festés, de legjobb lenne persze szitázni.
(#) Abukodonozo válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Valóban, most, hogy nézem, az O gyűrű tényleg nem lesz jó... Az ékszíjakkal majd csak kezdek valamit, így sem ez a legnagyobb probléma.
(#) Abukodonozo válasza veroka hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Műnyomóm sajnos nekem sincs, egy csomót kísérleteztem régebb Hp fotopapírokkal de nem hoztak használható eredményt, ezért megmakacsoltam magam és még azért is minden nyákomat kézzel rajzolom. A a festék leoldása nem lesz gond, sajnos annyira fel van már puhulva, hogy körömmel kapargatva is le lehet szedni, inkább szkennelni lesz nehéz...
(#) coyote55 hozzászólása Márc 17, 2011 /
 
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.
Vettem egy Unitra MS2411 Aria magnót. Kezelési utasítást viszont nem kaptam hozzá, pedig nagy szükségem lenne rá.
Tud valaki segíteni? Nagyon megköszönöm annak, aki - ha mást nem is - egy működő linket tud adni.
(#) zolika60 válasza coyote55 hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Nem tudom van-e valakinek hozzá, de írd le mit nem tudsz, hátha könnyebb lesz segíteni.
(#) coyote55 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Nos, ezekben a kezelési utasításokban a műszaki adatok kivonatát is meg szokták adni. Ebből kellene nekem a bemenetek érzékenysége, illetve a magnó kimeneti jelszintje.
Nehogy valaki beírja, hogy szabvány érték, mert minden szabvány csak annyit ér, amennyit betartanak belőle...
(#) mustang74 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Szimmeringként szereztem én is. Visszabb írtam róla.
(#) veroka válasza coyote55 hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Sajnos nem tudok segíteni, de emlékeztetnélek: a kezelési utasításba is bármit bele lehet írni, pl a szabványos értékeket is. De ettől még nem ezek lesznek az aktuális jelszintek...
(#) coyote55 válasza veroka hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Hmm... Végül is, lehet.
(#) gkari válasza coyote55 hozzászólására (») Márc 18, 2011 / 1
 
Itten van az M2408, aligha mások az adatai, sőt szerintem a kapcs. sem lehet nagyon más.
(#) coyote55 válasza gkari hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Nagyon szépen köszönöm!
Örök hálám!
(#) gkari válasza coyote55 hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Szívesen.Ez a "Sztereo orsós magnók szervízkönyve 1"-ből van, lehet, hogy a Tied a továbbiakban szerepel, de azok nekem nincsenek.
(#) kameleon2 hozzászólása Márc 19, 2011 /
 
Sziasztok!

Anno (20-21 éve) volt 2db Akai GX 400-esem, ebből az egyiket elvitte egy ismerősöm, a másikat eladtam, mert nem volt meg hozzá a fordulatváltó görgő, a saját, meg egy kicsit ütött az egyik irányba. Azóta visszavásároltam volna, de nyilván már nem 5000Ft A dinamikája utolérhetetlen volt, azóta nagyon megbántam, mert még csak hasonló hangzást sem sikerült hallanom azóta, pedig HIgh-End cégnél is dolgoztam.
(#) zolika60 válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Gondolom 4000-esed volt, mert a 400-as akkor sem volt 5000. Meg ha az emlékeim nem csalnak ott nem kellet külön kapstan meghajtó vastagítás a fordulatváltáshoz. 4000d nekem is volt nagyon szerettem. Sajnos én is eladtam anno.
(#) kameleon2 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Sziasztok!

Bocsánat elírás volt, lemaradt az egyik nulla - bár a ragozás jó volt "400_-esem". Nem emlékszem az altípusra, de a görgő kellett, ha nagyobb sebességen akartam használni, jobb hangminőséggel (kb 1 óra felvétel). Póbaként vettünk át CD-ket is orsóra. brutálisan jó lett. Főként egy kazettához, vagy LP45-höz mérten. Gondolom a vastagabb mágneses hordozóréteg miatt. Volt szerencsém még a MÁV-nál acélszalagos meghajtót is hallani, az sem volt pite, de borzalmasan nagy volt a magnó. Később ott is orsóra rögzített a 24 órás eseménymagnó - BRG gyártmány volt, de annak kb. dupla széles szalagja volt az AKAI-hoz képest.
(#) pucuka válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Nem görgőt, kellett cserélni a szalagsebesség váltáshoz, a nyomógörgő cseréje mit sem ér. A szalagsebességet azonos fordulatszám esetén a hangtengely átmérője, ezzel a kerületi sebessége határozza meg. Ezért kellett a hangtengelyre egy nagyobb átmérőjű perselyt helyezni. Az összes többi (szalagvezető, és nyomó) görgő a mérete (kivitele) a minőséget befolyásolja. (nyávogás)
A mágnesréteg a szalagon olyan vékony, hogy az gyakorlatilag a szalagvastagságot nem befolyásolja, tehát a felvétel minősége frekvencia menet, átvitel, jel-zaj viszony) nem igazán a szalagvastagság függvénye, sokkal inkább függ a sebességtől. Stúdiókban ezért volt használatban régebben a gyenge minőségű (papír hordozójú) szalagoknál a 76, és 38 cm/s sebesség, 19 cm/s -ot csak elvétve használtak. Igaz nem volt feltétel a hosszú játszási idő.
A szalagvastagság a minőséget annyiban befolyásolja, hogy a szalagfeszítő erő hatására a legkevésbé nyúljon. Stúdió magnóknál a megfelelő átviteli paraméterek miatt, viszonylag nagy szalagfeszítést alkalmaztak, ezért a stúdió szalagok általában vastagabbak is voltak (nomeg időtállóbbak), és ezeket a kommersz magnókon nem is lehetett jó eredményekkel használni.
Ehhez képest a hosszú idejű, 24 órás rögzítésekhez (BRG jelentéstároló) használt sebesség 2.34 cm/s éppen a telefonminőség átvitelét biztosította.
(#) hockf hozzászólása Márc 27, 2011 /
 
Sziasztok,

szert tettem egy AKAI M-8 magnóra a napokban. Keresnék hozzá leírást (szevízkönyv akár) meg fejet. Tudtok segíteni esetleg? Merre keresgéljek? Googlin egy kapcsolást már találtam.

köszönöm szépen,
f
(#) coyote55 válasza hockf hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Én próbaképpen írnék egy mailt az AKAI-nak, hátha küldenek
Egy próbát megér nem?
(#) Mazsika válasza hockf hozzászólására (») Márc 27, 2011 / 1
 
Esetleg ezt is meg lehet próbálni, hátha tudnak segíteni:

Kawashima Audio Service, KyotoKawashima Audio Parts
(#) veroka válasza hockf hozzászólására (») Márc 31, 2011 / 1
 
Ez itt nagyon hasonlít, próbáld meg.AKAI M5 Service manual
(#) szamóca hozzászólása Ápr 3, 2011 / 1
 
(#) szamóca hozzászólása Ápr 3, 2011 / 1
 
A jelen esetben kicitszemoccoék ismét gyártanak orsóst.Az adatai átlagosak.
The main technical specifications are as follows:
Drive: three wheel motor alone
Recording: three separate recording heads
Tape standard: 6.3 mm / 4-track 2-channel
Tape Speed: 9.5 and 19 cm / s
Maximum reel diameter: 18 cm (7”)
Recording bandwidth: 30-18 000 Hz with a speed of 9.5 cm / s; 30-25 000 Hz with a speed of 19 cm / s
Speed variation: belt drive ą0.08 (9.5 cm / s); ą0.04 (19 cm / s)
S/N Ratio: normal tape 56dB; FeCr tape 61dB
Input: RCA Group 2
Output: 1 set of RCA
Dimensions (width x high x depth, mm): 430x331x232
Net weight: 33Kg"

xindak.jpg
    
(#) pucuka válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Nehézsúlyú . . . (33 kg, igaz a 3 motor)
(#) Rober_4 válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Szerintem ezek nem átlagos adatok, hanem jók. Én azért meghallgatnék egy ilyen magnót...
Vajon szallagot is gyártanak?
(#) Rober_4 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Nem lehetne tiszteletbeli HE tag? Esetleg meghívhatnánk az Orsós magnók topikba, egy beszélgetésre, vagy ilyesmi. Tudom hülyeségnek hangzik, de nem annak szántam!
(#) szamóca válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
(#) gkari válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Ha igaz a "Kádár 58-59"ben lévő adat, akkor a motor ford.száma 2800/p, ebből számítható a gumiguriga.Emlékezetem szerint a műa.tárcsa a jobb orsózótengely alá való, ami filckuplunggal tette a felcsévélést.Hajtása a guriga alsó részén lévő horonyból O-gyűrűvel történt.
Következő: »»   19 / 113
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem