Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Túlfeszültség védelem (400V)
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Tihamér hozzászólása Júl 31, 2006 /
 
Hello Mindenki!

Minap vettem (kollégák szomorú tapasztalata után) egy állíólag túlfesz védett konnektorsávot -- 5 aljzat meg egy párhuzamosan kötött varisztor. Adtam nek 400V ot (3 fázis vonali fesz) a varisztorra a Nagy Manitou vigyáz immár, de több, mint 10 másodpercig ott lógott a kijáraton. Sztem, ha valami lett volna odadugva, mehalt vóna... Nekem elsősorban nem villámok ellen, hanem mások töksége (400 V 240 helyett) köllene védekeznem, viszont nsec-ek alatt kellene leoldani...
Van-e valakinek ilyen tapasztalata, ill csinált-e már ilyet?
Köszi.
(#) Tomee válasza Tihamér hozzászólására (») Júl 31, 2006 /
 
Szerintem egy ellenállás osztóval egy tirisztort vagy hasonló eszközt kéne begyújtani. És ez meg szépen rövidre zárná a hálózatot. Lehet, hogy nagy pukk lenne...
Úgy kéne méretezni a dolgot, hogy 230V fölött gyújtson be a félvezető.
Én így gondoltam... Hátha valakinek van valami ötlete és jobbat talál ki.
:yes:
(#) Penge válasza Tihamér hozzászólására (») Júl 31, 2006 /
 
Szia !
Ne haragudj, de lehet h. az én felfogásom kicsit nehéz, de nem tudtam megfejteni mit is akartál kérdezni...

2. Pontosan hova használnád ( lekapcsolási idő miatt)?
1. Hogy kerül 230V helyett 400V (nem oly könnyű ám) ?

Üdv
(#) Tomee válasza Penge hozzászólására (») Júl 31, 2006 /
 
Vannak NAGYON JÓ SZAKEMBEREK akik néha elkötnek ezt meg azt. Néha fázist a nullával és akkor lám nagy csodák lesznek :guluszem1:
Szerintem ezt akarja elkerülni...
Vagy ha megszakad a 3 fázisú rendszerben a nulla akkor is lehet csodálkozni.
(#) Tihamér válasza Tomee hozzászólására (») Júl 31, 2006 /
 
Tomee pontosan a lényegre tapintottál: dolgozunk egy angol agregátorral ( filmforgatás), amin a 220-as csati átkapcsolható(hogyan, MIÉRT, nem tom), de így néhány LiIon akkutöltőt sikerült leölni. Nem szeretném ,ha az én cuccom is így járna...
(#) Sebi válasza Tihamér hozzászólására (») Aug 1, 2006 /
 
Lehet ezt bonyolítani ha bombabiztosat akarsz, de sztem megtenné egy graetz, kimenetével sorba egy 240V körüli zener, ami egy 110V-os relét (amivel sorosan még van egy megfelelő ellenállás) meghúzat, ha nagy a bemenőfesz és lekapcsolja a konnektorsávot.
(#) htmm válasza Sebi hozzászólására (») Aug 1, 2006 /
 
En is valami hasonlot kepzelek el, de en relevel zarnek rovidre, es a rele maximalis uzemi aramanal kisebb erteku, gyors reagalasu biztositekot is tennek az egesz ele.
Legegyszerubb talan az lenne, ha a rele ele tennel egy ellenallast, ugy beallitva, hogy a rele meghuzasahoz szukseges aram 250V korul folyjon. Ekkor meg nem fog megserulni semmi, raadasul az alkatreszigeny szinte 0 (ellenallas, biztositek es rele).
(#) NBalage válasza htmm hozzászólására (») Aug 4, 2006 /
 
szerintem is relével kéne megoldani...
Pl a főág és föld közé tenni egy elenállásosztót és a rajta eső feszt mérni egy műveleti erősítővel.. ha egy küszöböt meghalad akkor pedig bontatni vele a relét addig amég le nem kacsolod az egészről a feszültséget...
(#) huhuu válasza NBalage hozzászólására (») Aug 4, 2006 /
 
Hát ha ilyen dolog miatt kell, hogy véletlenül valaki átkapcsolja azt akapcsolót akkor egyszerűen leragasztanám azt a kapcsolót vagy becsavarnék egy csavart vagy bármi hasonló, vagy ha nem kell akkor kikötném vagy vannak kulcsos kapcsolók is....szerintem ez lenne a legegyszerűb....
(#) pakibec válasza htmm hozzászólására (») Aug 4, 2006 /
 
Sziasztok!

Szerintem a relé túl lassan zárna, nem nanozsekundumok alatt... És mire lezár, már lehet, hogy minden megsült.

De az elgondolást jónak tartom, csak pl. egy nagy áramú triac-kal és egy gyors biztosítékkal kellene megoldani!

Üdv
(#) huhuu válasza pakibec hozzászólására (») Aug 4, 2006 /
 
van még egy ötletem!
nyomtass ki egy kis halálfejet és egy villám jelzést, ezt ragaszt a gomb tetejére, úgy hogy eltakarja a gombot! így nem is lehet átkapcsolni! szerintem ez a legegyszerűbb!
(#) Placi84 válasza huhuu hozzászólására (») Aug 4, 2006 /
 
Mindenesetre, ha relével csinálod, akkor semmifélekképen se zárja rövidre a hálózatot(az okozhat még nagyobb bajt is), hanem úgy kell megcsinálni, hogy egy öntartó-kapcsolást bontson! Pontosabban NBalage ötletét felhasználva+egy öntartó kapcsolás, mindezt egy relével!
(#) NBalage válasza huhuu hozzászólására (») Aug 5, 2006 /
 
hmm
érdekes.. ezt jó tudni hogy ha nem szupergyors bizti akkor leég már minden..
de legalább mindíg okosabb leszek valamivel
ha az a gond hogy IQ hiányos emberkék átkapcsolgatják a dolgokat mert jólesik nekik, akkor télneg az legjobb dolog hogy valami kütyüt odarakni hogy megakadályozza ezt... pl egy elktromos öngyújtó szkracsinálóját a nyomógomb helyett
(#) Gigant válasza NBalage hozzászólására (») Aug 9, 2006 / 4
 
Mit szólnátok egy olyan kapcsoláshoz amelyben van két biztosíték és egy varisztor? Működése nagyon egyszerű.
Ha a feszültség pl. meghaladja pl. a 250 V feletti értéket, akkor a varisztornak lecsökken az ellenállása, és olyan nagy áramot enged át ami kiégeti a biztostékot!
(#) pokot hozzászólása Júl 5, 2007 /
 
nálunk a faluban épp a napokban szakadt meg a nullvezető,eredmény: 2 utcában az összes ház szinte összes bedugott tv-je,szg-je,dvd-je,stb elfüstölt.most én is hasonló védelmen gondolkodom, de én szupresszorral oldanám meg,van 2irányú változata is. 2db sorbakötött 170V-osra gondoltam.másnak más ötlete esetleg?
(#) Dudus válasza pokot hozzászólására (») Júl 5, 2007 /
 
Magyarországon az első kötési pontban szokás földelni a nullát, valamint ezt az áramszolgáltató is megteszi az oszlopokon elég nagy rendszerességgel. Ha jó minőségű a földelésed, akkor nem lett volna probléma. Nem azt mondom, hogy nem történt meg, de furcsa......
(#) pokot válasza Dudus hozzászólására (») Júl 5, 2007 /
 
a nullaszakadás ugy tom a trafónál történt és ezáltal került más fogyasztókon kerül egy másik fázis a nullára,ezáltal a fázis-nulla különbség 300V fölé ment.erről szakvélemény is készült,de inkább a későbbi hasonló eseteket szeretném elkerülni a védelemmel
(#) Dudus válasza pokot hozzászólására (») Júl 5, 2007 /
 
Ha a trafónál történt az szívás. Ez az egy eset amikor baj van....nem volt szerencséjük
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem