Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   974 / 1268
(#) srlc99 hozzászólása Aug 7, 2014 /
 
Huuu. Hat sajnos ilyen profi sszkozokkel nem rendelkezem mivel kozom nincs a tv-k vilagahoz sajnos. Inkabb informatikaban vagyok otthon, ez sajnos tolem messze all. Ezt muszerrel lehet csak merni, igaz? Hazilag sehogy sem tudom magam megoldani?
(#) djseed1 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Ja, ez is igaz.

Esetleg az én TV problémámra nem volna ötleted? Picit föjjebb le van írva.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2014
(#) stevepapa hozzászólása Aug 7, 2014 /
 
Ha pákád legalább van akkor egy kísérletet végrehajthatsz. Kiforrasztod és teszel bele másikat. De igen nagy elővigyázatossággal!!!!! Inkább szakemberre bízd.
(#) stevepapa válasza djseed1 hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
A " Tanyán" erről a típusról igen kimerítő segédletet találsz. Érdemes " rálapozni " szinte minden kínja ki van vesézve.
(#) srlc99 hozzászólása Aug 7, 2014 /
 
Kitudom cserelni, azert egy picit konyitok hozza. Meg 1 kerdes. Ilyen tranzisztort hol tudok vasarolni? Megtalaltam egyebkent, jol eldugtak. Olvasgattam egy kicsit es lattam h ilyenkor IC-ket is szoktak cserelni. Ez feltetlenul szukseges?
(#) stevepapa válasza srlc99 hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Ic-ket akkor cserélgetünk ha tönkrementek. Valamelyik elektronikai alkatrészboltban biztos találsz, vagy rendelsz bele. Semmilyen ic-t ne cserélj, addig míg ezt nem cserélted. Viszont a forrasztásokat nézd át rendesen, mert néhány méter " cint " lehet, hogy rá kell szánni.
(#) srlc99 hozzászólása Aug 7, 2014 /
 
Hat most ahogy nezegetem a forrasztasokat eleg korrekt..legalabbis az en szememnek. Nyilvan egy szakember maskepp nezi mint en. Esetleg meg annyit tudnal segiteni, hogy kb mennyi egy ilyen pocok? Neztem a labainal a forrasztast de nem fekete...mind szep..
(#) djseed1 válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Köszi az ötletet!

10 perc olvasgatás után meg is lett a baj leírása, szinte ugyanolyan pontosan ahogy nálam van.
(#) srlc99 hozzászólása Aug 7, 2014 /
 
Sziasztok!

Stevepapa! Erdeklodnek egy meromuszer irant!

Tulajdonságok:
Kijelző: 3½ digites
DC V: 0,1mV - 250V
AC V: 0,1V - 250V
DC A: 1µA - 200mA
Ellenállás: 0,1Ω - 2MΩ
Elem teszt
Dióda teszt
Szakadás vizsgálat
Tranzisztor teszt
Hangjelzés

Ez a muszer alkalmas tv meresere?

Valaszodat elore is koszonom!
(#) stevepapa válasza djseed1 hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
(#) stevepapa válasza srlc99 hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Van ennél jobb is, a 250V kissé kevés. Piacokon 2000 Ft körül lehet kapni olyat ami kezdésnek megfelel.
(#) srlc99 hozzászólása Aug 7, 2014 /
 
Ertem. Ez speciel 2300 ft nalunk egy elektronikai boltban. Van egy masik 3500 ft-ert ami ac/dc 600 V. Ez mar eleg?
(#) srlc99 hozzászólása Aug 7, 2014 /
 
Vagy meg ezt talaltam, 2990 ft.

Kijelző: 3½ digites
DC V: 1mV - 500V
AC V: 1mV - 500V
DC A: 1mA - 200mA
Ellenállás: 1Ω - 2MΩ
Dióda teszt
Szakadás vizsgálat
Hangjelzés
(#) olaszi hozzászólása Aug 7, 2014 /
 
Üdvözletem!

Kis segítséget kérnék! Került hozzám egy akai ct-g215dt tipusu tv. A probléma a következő. Kép nincs, hang van. Gondoltam kicsi a probléma, biztosan a fűtés van kirohadva, de nem. A tápokat, amennyire tudtam, kimértem. Azok rendben vannak, sorvég: OK. Sorvégen, lehet, hogy nem kellett volna, de a screen potit, tekergettem, hátha, de semmi. Fűtés megy, látszik a cső nyakán. Olyan mintha az ágyúk nem indulnának... Nincs több ötletem. Keresgettem normális kapcs rajzot, de amit találtam, az messziről se hasonlít erre a tv-re. Ja, mégegy: ha áramtalanítom a tv-t akkor megjelenik a fehér csík középen, mintha arra az egy másodpercre lenne eltérítés, és ágyú is.

Köszönöm!
(#) kadarist válasza srlc99 hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Szia!
Tudod, hogy milyen mennyiségeket kell megmérned? Mert ha igen, akkor azt is tudod, hogy milyen tulajdonságokkal bíró műszer kell neked.
(#) kadarist válasza olaszi hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Szia!
Milyen feszültségeket mértél még meg? A katódokon mekkora feszültség van? A G2-screen-feszültség mekkora?
(#) stevepapa válasza srlc99 hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
A második verziót választanám
(#) djseed1 válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Hmm, hát igen. De csak majdnem. Egy hibás zener miatt tulfesz volt a szekunderen. Csere megvolt, a feszültség a hején.
De valami még van, standby ban a vezérlő IC ciripel egész halkan és sürün. Indítom a tv-t egy pillanatra indúl a táp aztán vissza standby-ba.

Nemértem mi lehet......
(#) olaszi válasza kadarist hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Üdv!
Most mértem. G2 70V
A katódokon, meg 175V körüli érték van.
Egyenben
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2014
(#) stevepapa válasza djseed1 hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
A nagy kondit kicserélted a szekunderben (4700 mF )
(#) djseed1 válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
25V 3300Uf-re cseréltem.
(#) stevepapa válasza djseed1 hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Puffer elkó, hogy van ?
(#) kadarist válasza olaszi hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
A G2 nagyon kicsi, a katód nagyon sok. A G2 potméter tekerésére hogyan változik az érték?
(#) djseed1 válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Cserélve, 400V/150uf, később 400V/220Uf-re, de nem volt változás.
(#) olaszi válasza kadarist hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Na, utána néztem, lett "kép" ,egy vízszintes csík középen. Elkó hiba eddig. A függő IC tápja meg van. Eddig jutottam ma, de mára rácsuktam a műhely ajtót. Mennyire tipikus a tda3653b IC elhalálozása? Vegyek másikat, mi módon deríthetem ki hogy rossz-e? Ha nem kap vezérlést, miként működik?
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2014
(#) kadarist válasza olaszi hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
Az IC lábain is meg van a táp? Forrasztások jók? A 6-8 lábak közötti elkó jó? A meghajtás meglétét oszcilloszkóppal ellenőrizheted. Feszültségek.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2014
(#) olaszi válasza kadarist hozzászólására (») Aug 7, 2014 /
 
csak nem birok magammal, minden meg van, egyedűl a 8as láb üres. Vagyis, nem mérek rajta semmit. Veszek egy IC-t aza 600forint nem vág földhöz
(#) srlc99 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 8, 2014 /
 
Szia!

Sajnos nemtudom, ezert is kertem segitseget. Stevepapa elmondta mi lehet a lehetseges problema, a sorkimeno tranzisztort ma kicserelem es meglatjuk. Remenykedem benne, hogy jo lesz!
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2014
(#) olaszi válasza olaszi hozzászólására (») Aug 8, 2014 /
 
No! Kész van. Ha valakit érdekel, a függő eltérítő IC, is rossz volt. Csere, újra kondizás, és megy. Köszönöm a segítséget! Bár nemigazán tudom, hogy mi történhetett, hogy elhalálozott az IC. Mert kondizás elött is indult a TV.
(#) 89 Adam hozzászólása Aug 8, 2014 /
 
Philips típusú régebbi "doboz" TV bekapcsolás után elkezd pirosan villogni.
Mindez időnként megszűnik, míg időnként teljesen piros lesz a kép.
Mi lehet a hiba oka?

Előre is köszönök minden választ!
Következő: »»   974 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem