Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   975 / 1269
(#) kadarist válasza 89 Adam hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Szia
Forrasztáshiba vagy video-végtranzisztor hibája szokott ilyet csinálni. És igen, tranzisztor is okozhat ilyen időszakos eltérést.
(#) zosza18 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
Szia!
Most végre szereztem 2 sorvégtranyót a TVbe, amit most nekiláttam kicserélni. Kicseréltem még anno a kollektorán lévő kondit is, ahogy azt írtad. Most bedugtam egy 100W-os izzón keresztül és nem mozdul meg egyáltalán. Az izzó nagyon picit villog(csak a szál izzik picit) és hallani egy pattogó hangot a sorvégnél szerintem. Nagyon nem mertem hallgatózni, nehogy odasüljek. Mi a fene lehet vele még?
Ez volt a problémám anno: TV hiba
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2014
(#) kadarist válasza zosza18 hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
Szia!
Nem működik a linked. Mekkora a sortápfeszültség? Mert ha leesik, akkor akár sortrafó hiba is lehet a gyökérok. A lámpát vedd ki!
(#) zosza18 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
Ebben a hsz-ben írtam le a gondom és most is ugyanaz. Akkor a tranyócsere megoldotta ideiglenesen, de aztán megint meghalt. Megyek rámérek fél perc és írom...
Hsz régi
(#) zosza18 válasza zosza18 hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
Úgy néz ki, hogy a hiba megoldva. A rohadt csillámfólia átütött vagy nemtudom és zárlatba vitte a tranyót. Leszedtem a bordáról, csak magában állt a levegőbe és így most szépen bekapcsol. Mindjárt összerakom és meglátjuk.
(#) dekac válasza kadarist hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
Szia!

Elnézést, hogy most válaszolok, most jutottam oda, hogy szétszedjem. Megnéztem, a pattogás a sorkimenő kimeneti pontjában, a képen nyíllal jelzett helyről jön, közben belül fényjelenséggel kísérve. Mi az, amit érdemes megpróbálnom? (Tanácsot is szeretnék kérni, mivel nem foglalkoztam még nagyfeszültséggel, hogyan nyúlhatok hozzá? Kihúzom a konnektorból, főkapcsoló bekapcsol, az elég a nagyfeszültség kisütéséhez? )

Nagyon szépen köszönöm!
(#) granpa válasza zosza18 hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
Tégy rá hűtést, mert megmakkan!
(#) kadarist válasza dekac hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
Szia!
Ez a szikra lehet tünet is, tehát a tápfeszültségek ellenőrzésével kellene kezdeni. Ha ez rendben van, akkor szét kell szedni azt a csatlakozót és belepillantani, ha kell kitisztítani. Ezek után jöhet a kikapcsolásos probléma feltárása, ha még fenn fog állni.
(#) zosza18 válasza granpa hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
Kapott egy proci hűtőbordát, azóta megyen szépen. Köszönöm mégegyszer a tranyót és kadarist-nak a segítséget,végre megint lehet tv-zni a nappaliban!
(#) jdani hozzászólása Aug 11, 2014 /
 
Hali, van egy SANYO TV-m. Bekapcsolom, csak ciripela táp, be is kapcsolna, és le is kapcsol. Egyből tranyógyanús. Kicseréltem, bekapcsol, játsza is a magáét. Azt vettem észre, hogy az OSD (?.. amikor a hangot adom, vagy a TV menüje, és ezek a kijelzések) össze vissza ugrálnak a képernyőn.. Ezek után működött még vagy fél percig a TV, aztán kikapcsolta magát, és már csak a LED visszajelzés megy. Bekapcsoláskor 3 rövidet villan a LED. A típus CE25FN1-E
Mi lehet a gond?
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2014
(#) jdani válasza jdani hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Találtam róla egy szervizkönyvet, a 3 villanás a horizontális eltérihás hibására utal. Ha lehúzom a hor. eltérítő tekercset, akkor már nem villan bekapcsoláskor. Kicseréltem körülötte az elkókat, de nem segített..
(#) kérdező hozzászólása Aug 11, 2014 /
 
Sziasztok!
Lehoztam a Balatonra egy Junoszty TV-t. Jó lenne ha menne, de otthon maradt a hálózati kábel. A képen látható tüskék közül nem tudom, hova megy a 12V, és hova a 220. Ez egy régebbi dobváltós TV, és nem olyan a csatlakozója, mint a másiké. (A felső készülék)
Hova kössem a 220V-ot?
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2014
(#) TyerCorp hozzászólása Aug 11, 2014 /
 
Sziasztok!
Kaptam nemrég egy Orion AT 2061 típ. (Mátra) készüléket, egy perc járás után kialakul egy furcsa sípoló hang benne, és a kép is eltorzul, ahogy a videón látni:
Bővebben: Videó
(Türelmetlenebbek tekerjenek nagyjából 55 másodperchez)

Kipucoltam, a modulok csatlakozóit, egyéb csatlakozókat körbefújkáltam kontaktsprével, égésnyomot nem látok, forrasztási elválást sem nagyon tapasztaltam. Szerintetek mi lehet a probléma?

Igazából akváriumot szerettem volna csinálni belőle, de a bolondabbik énem azt mondja, javítsam meg.

A fedlap leszedése után azt tapasztaltam hogy a hang a sorkimenő trafó felől jön.
Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) 89 Adam válasza kadarist hozzászólására (») Aug 12, 2014 /
 
Köszönöm, video- végtranzisztor hibára gyanakszok Én is.
(#) Bari- hozzászólása Aug 12, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy Sony Trinitron 72cm-es tv-m modelno: KV-29RE10K.
A hibajelenség, hogy pár napja tv-zés közben kikapcsolt és elkezdett kattogni.
Szétszedtem, kitakarítottam, mert tiszta por volt belülről. Az elektrolit kondik között nem láttam púposat. A nyákon a bal szélén ez a számsor szerepel: 1-684-177-12.
A paneltáprészén két ic található, egy TOP209P és egy MC23001. Sajnos a tv-khez nem konyítok, mit nézzek meg? Gondolom a táp környékén kellene keresni a hibát. Elsőnek az elkókat gondoltam cserélni, de alkatrész rendelés előtt gondoltam megkérdezem mi lehet a baja.

Előre is köszönöm a segítséget.
Bari
(#) jdani válasza Bari- hozzászólására (») Aug 12, 2014 /
 
Hali. Kattogást sok minden okozhat. A táp indulna, de valami zárlatos, így lekapcsol. Indulna, de még mindig zárlat, lekapcsol... és így tovább. Én ilyenkor legelőször a sorkimenő tranzisztorát nézem, tipikus hiba, el szokott szállni.
(#) Bari- válasza jdani hozzászólására (») Aug 12, 2014 /
 
Szia

Köszönöm a tippet, ma már nem, mert alszik a család, de holnap meló után ismét szétszedem a tv-t és megnézem. Majd jelentkezem a fejleményekkel.
Bari
(#) olaszi hozzászólása Aug 13, 2014 /
 
Üdv!
Újabb hibás tv kerűlt hozzám. ITT. A hibajelenség a következő: a képernyő bal széle teljesen sötét, és ez a sötétség halványodik a jobb szél felé. Közép tájékon már látszik is valami, a jobb szélen pedig elfogatható a kép. A világos, és sötét átmenetnél, pluszban még van egy kis torzítás is. Eltérítések mennek, ágyúk mennek. Át forrasztáson már túl vagyok. Szerintetek mi okozhat ilyen jelenséget? Merre kellene indulnom a hiba keresésben?

Köszönöm!
(#) biji válasza olaszi hozzászólására (») Aug 13, 2014 /
 
Szia! Sortáp szűrőkondenzátorai?
(#) olaszi válasza biji hozzászólására (») Aug 13, 2014 /
 
Hallo!

Se púpos, se rossz forrasztás, se robbant...
Odáig jutottam, hogy ha a cső nyakán birizgálom a nyákot, akkor változik a kép, sötétebb, de élesebb lesz a kép. Volt már valakinél olyan hogy a csatlakozó szarozott? Mert én még nem találkoztam kontaktos csatlakozóval. Lehet, azt egyáltalán bontani?
(#) jdani hozzászólása Aug 13, 2014 /
 
Hali, nekem tudna valaki segíteni? Horizontális eltérítéssel van gonodom. A TV visszajelzője ezt mondja. Mi hibák lehetnek, mivel kezdjem?
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Aug 13, 2014 /
 
Ha a tv , azt mondja , akkor mindenféle képen a horizontális körrel.
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Aug 13, 2014 /
 
Nem vagyok nagy szakértője, nemtudom mettől meddig van a nyákon ez a kör, meg mit is kell keresnem..
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Aug 13, 2014 /
 
Akkor talán jobb lenne egy szerelőt keresni .
(#) biji válasza olaszi hozzászólására (») Aug 13, 2014 /
 
Szia!

Ha egy kondenzátor kiszárad, nem biztos, hogy púpos lesz. Egyáltalán mértél valamit???

Vagy csak birizgálod?
(#) BarnaPili válasza TyerCorp hozzászólására (») Aug 13, 2014 /
 
Hello!
Valószínűleg a malomkerék haldoklik.Ha megpróbálod elforgatni a sorkimenőn,és szorul, akkor az lesz a baja.
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Aug 14, 2014 /
 
Végülis ez egy téma, ahol segítnek egymáson az emberek, a jobban hozzá értők a kevésbbé hozzá értőknek, és nem szerelőhöz küldetik egymást nem?..
(#) villanyipi válasza jdani hozzászólására (») Aug 14, 2014 /
 
Service manual-t szerezd be és keress rá erre a körre egyik ic és környéke végzi ezt el kezdetnek ott újrakondiznám a dolgokat ha ez nem segít sajnos ic csere lesz a megoldás, de mindenképp a servíz dokksival kezd mert másképp eléggé itt a piros hol a piros játék
(#) jdani válasza villanyipi hozzászólására (») Aug 14, 2014 /
 
Azt tudom hogy a vertikális kört IC vezérli, azt nem tudtam hogy a horizontálist is. Van hozzá 3 doksim is.
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2014
(#) frend hozzászólása Aug 14, 2014 /
 
Sziasztok!
Medion tv 37cm.
190-931317-P1 alaplapu tv.
Kapcsolasi rajzal ha kitudnatok segiteni.
Elore is koszonom
Következő: »»   975 / 1269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem