Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   139 / 139
(#) aty válasza Báddzsó hozzászólására (») Júl 27, 2006
Kb 1 eve jutottam hozza 40GB-os hdd-hez, amit nem lehetett formatalni, particonalni....SEMMI !!!
Felelesztettem egy regebbi P1-es alaplapot, amelynek BIOS-aban van Low Level Format. 1 napig csörgette a hdd-t, de kb 1 eve gond nelkul fut rajta 3 OP ( Win98, Win XP es Linux )
(#) MaSTeRFoXX válasza Tomi20 hozzászólására (») Júl 27, 2006
Véletlen nem SATA-s?

Mert van egy 200-as SATA-s Seagate Barracudám, egy időben lefagyasztotta a gépet, kattogott, világított a hdd led meg minden. A sok fagyás miatt megsérült az NTFS tábla (ha már van FAT tábla....). A windowsXP hibajavító meg törölte szépen az adatokat, minden indításkor. És így kb 50GB nagyon fontos adatom semmisült meg . A végén végül sikerült valamennyit megmentenem belőle (getdataback programmal). Ezután újrapartícionáltam, leformáztam, kb 1 napig ment is normálisan.... Azután újra elkezdte csinálni. Végdő elkeseredésemben kicseréltem az adatkábelét. És lám, azóta semmi baja sincs, (kb 4 hónapja) (lekopogom ....). Szerintem az állandó melegben kilágyult a csatlakozó, és ránézésre sem egy nagyon stabil konstrukció, mostmár fél évente cserélni fogom.
Az lenne a kérdésem hogy akinek hasonló vinyója van, annak is melegszik? És ők is hallják a hangját? Úgy értem, hogy hallottam már 40GB-os seagate-et de annak abszolút semmi hangja van, de már 250-es Seagate-et, de annak se volt. (ez a 2 vinyó mondjuk IDE csatolófelületű volt, csak a SATA-sok ilyen hangosak? )
(#) Báddzsó válasza axelfori hozzászólására (») Júl 2, 2006
Idézet:
„Az áramfelvétel előre kalkulálva kb 300w.2hdd ,USB-s eszközök:camera,GPS modul,FDD,DVD,RS232 galvanikus leválasztás nélkül,Hangkártya,WiFi,”

Jah bocs nem tudtam, hogy nálad ez jelenti az
Idézet:
„asztali pc miniatürizált változat”
-át...
(#) axelfori válasza Lucifer hozzászólására (») Júl 2, 2006
Az inverteren már én is gondolkodtam , de amit írtal pont az volt az egyik visszatartó ok.a feszszabályzó ic-k pedig túl sok hőt termelnek,amit helyhiány miatt nemnagyon tudok elvezetni.Az áramfelvétel előre kalkulálva kb 300w.2hdd ,USB-s eszközök:camera,GPS modul,FDD,DVD,RS232 galvanikus leválasztás nélkül,Hangkártya,WiFi,állandó háttérben futó,procit és memoriát terhelő progik,stb.További ötletek!?
Lehet hogy olykor a legkisebb ötletek a legjobbak!
(#) djneo hozzászólása Jún 20, 2006
Hali
hdd-hez kellene nekem táegység
Van egy 12V 2,5A kapcsolo űzemű tápegységem és ezt szeretném átalakitani ugy hogy egy vinyót kéne táplálnia (+5v/+12v/közös minusz)

Segítségeteket előre is kőszőnőm!!
(#) Slope válasza Pethy hozzászólására (») Jún 17, 2006
Az elektronika cseréje sem mindég 100%-os megoldás. Inkább csak az adatok lementésére használható.
Minden lemezen vannak olyan területek, amik használhatatlanok, szerencsére mostanában már egyre kevesebb ilyen hibás terület van. Ezeket a területeket letárolják (gyárilag) az elektronikán lévő ROM-ba. Így a hdd nem ír adatot ezekre a területekre, mert az adatvesztést okozna. Az elektronika cseréjével elvesznek a lemezre vonatkozó információk, viszont van benne más információ. Így azt nem tudja, hogy a lemezen hova nem szabad írni, viszont oda nem ír ahova meg írhatna... lévén nincs két egyforma tojás
(#) Woid válasza deguss hozzászólására (») Jún 11, 2006
Üdvözlet.

Én egy kicsit másfelé szeretnék menni, egy LED-et szeretnék villogtatni.
Egyik ismerősömnél láttam egy olyan PC házat amiben 2 LED villog ha dolgozik a hdd, az egyik LED a szokásos ahogy mindenkinek van, a másik pedig erről kapja a "vezérlést"; ellenütemben villog.

És tényleg szép ahogy a kb 6 centire levő kék-piros LED egymással ellentétesen villog. Azt hiszem ehhez monostabil kell. Ha van valakinek ilyesmi rajza, és megy a PC táp +5 esetleg +12 ágáról, ossza meg velem.

Előre is köszi.
(#) Dzót hozzászólása Máj 14, 2006
Valakitől szeretnék kérni egy NOKIA hdd-1 headset
vagy valami nokia headset jack "lábkiosztást"
azt szeretném megtudni hogy headset-en hol van a fülhallgató és a mic érintkező a jack en. ÉS valahol lehet is kapni esetleg olyan jack csatlakozót?
(#) damatic válasza miklosch hozzászólására (») Máj 2, 2006
SoundForge.

Abban nem marad le.

Amúgy a hdd-s mp3 lejátszók között van, ami igen jól konfigurálható mintavételezési frekvencia és tömörítési ráta tekintetében. Ezek már tudnak vinalbemenetről is rögzíteni.

Nekem ugyan 128M flash memóriás van (XClef MT-500), de annál is állítható a bitráta. Mikrofonjáról mono 32/64/128kbps, vonal bemenetről stereo 64/128/256kbps, rádiójáról szintén stereo 64/128/256kbps.

Stereo 128kbps-ben 2 órát tud a 128M-ra felvenni. Ha 256Megás kivitelben gondolkodunk, akkor 4 órát, ha csökkentjük a bitrátát, akkor sztem 8 órát tudna rögzíteni.

Tápellátása 1db AAA-s elem vagy akku, de most ajándékba adnak hozzá egy a hátuljára csavarozható AA méretű elemet/akkut befogadó elemtartót, ami párhuzamosan csatlakozik a belső elemtartóval, és úgy már tuti, hogy üzemidőben is végig tudja venni a konferenciát/testületi ülést, stb.

Nézd meg itt.

Nem a legolcsóbb, de nézz ott szét, és ne csak a kapacitás/ár viszonyokat, mert soxor a fapados külső komoly opciókat rejt, a csilli-villi meg buta belsőt takar.

Esetleg még az iRivereket nézd meg, azok is jók ám, van bennük AGC (Auto Gain Control) ami előnyös lehet, ha van zajosabb/csendesebb környezet, halkabb/hangosabb beszélő.
(#) gyubear válasza Oneill hozzászólására (») Máj 2, 2006
Szia!

Sony DCR TRV145 digital8-asom van. Egy mezei legolcsóbb (3500HUF) firewire kártyával közvetlenül mpg2-be veszek fel. Az ULEAD VIDEOSTUDIO 7 mindent megcsinál. AMD 2000+os gépen valós időben veszi fel az mpg2-t. Beállítást a saját ízlésedre hagyatkozva te alakítsd ki, mert sokszor kell kompromisszumot kötni, a minőség és a DVD kapacitása között. A hangbeállításokkal sok tárhelyet lehet spórolni. Alapból a PCM van felajánlva, de mpeg-re átállítva negyede lesz a hang mérete, ami jól jön, ha jobb minőségű képet, vagy hosszabb időt szeretnél egy DVD-re írni. Ott van még az interlace kérdése is. Ha monitoron kell nézni, akkor többet kell vele foglelkozni, de ha csak tv-n nézik, egész jó már alapbeállításokkal.
Tapasztalataom szerint nincs különösebben szükség villámgyors hdd-re. 512 mega RAM, 2G feletti processzor bőven megfelel. 1 óra anyag kb 3,5GB, ennek a területnek utómunka közben a 3X-osa kell, hogy biztonságosan tudjon konvertálgatni, másolgatni.
Ja és egy stabil XP nem árt!
(#) MaSTeRFoXX válasza miklosch hozzászólására (») Máj 1, 2006
Helló!
Ez igaz nem hangfelvevő, de amit találtam az egy hdd-s, FAT32-es WAV hanglejátszó, AVR-rel.
[link=http://www.mcselec.com/index.php?option=com_content&task=view&id=98&Itemid=57]http://www.mcselec.com/index.php?option=com_content&task=view&id=98...mid=57[/link]
(#) Thomas10100 válasza miklosch hozzászólására (») Máj 1, 2006
Helló!
Szerintem egyszerübb, ha veszel boltban valamilyen memóriakártyás felvevőt. Szerintem olcsóbban kijössz, mintha te csinálnád! Mondjuk nem tudom mit szeretnél felvenni és mennyit, hogy hdd kellene hozzá!

Ez csak egy tipp volt!
(#) Slope válasza Tomee hozzászólására (») Márc 21, 2006
A plexit méretre kell vágni, és a furatokat elkészíteni. Utána azt a felületet, ahol a plexi érintkezik a hdd fémfelületével ott a plexit vékonyan be kell vonni szilóval. Térhálósodás után (teljes száradás), kell feltenni a plexit, ekkor már nem csapódik ki belőlle semmi. A célnak pedig valamilyen száradás után is viszonylag lágy sziló felelne meg, ami felveszi az esetleges egyenletlenségeket.
(#) whisky válasza isamisa hozzászólására (») Márc 10, 2006
Idézet:
„Azért azt lehet nem irták de én merem állítani, hogy igy a gépük olyan 1 hét-ig müködött.”
- Többen azt irták hogy a gépük már töb mint 1 éve áll a fürdőben...
1 dologra felhívták a figyelmet: a HDD-t nem szabad az olajba pakolni (természetesen a cdromot, és a floppy-t meg nincs értelme), mert mindegyiken van egy pici rés egy szűrővel a melegedés okzta belső túlnyomás kiegyenlítésére => ha lehül akkor enyhe vákuum keletkezik, és ezért magába szívja az olajat.
(#) damatic válasza Spek hozzászólására (») Márc 6, 2006
Köszi emberke, de mp3 encoder kell, nem decoder!

Feldobnám ímezt a topicot ismételten egy kis konkrét feladat-megoldásra történő felkéréssel fűszerezve:

Kellene egy cucc, lehet pic vagy mittoménmi, ami azt csinálja, hogy a bemenetére kötött vonalszintű jelet folyamatosan rögzíti egy hdd-re mp3-ban mondjuk 11kHz-es mintavételi frekin 16kbps-ben órás bontásban, és a legrégebbi ezernégyszáz-negyvenedik fájlt automatikusan törli. Kellene rá még egy UTP csati, hogy PC-ről rá lehessen nézni, mindezt üzem közben.

Ja, és atombiztosan kellene működnie (mielőtt még vki megkérdezné, hogy miért nem PC-vel win alatt).
(#) whisky válasza greg hozzászólására (») Márc 6, 2006
Hi!
Nekem is volt problémám a hűtés zajával. Kicsit jártasnak mondanám magam az aerodinamikában, és azt találtam ki, hogy egyetlen venti is elég lehet, ha nagyon jól kitalálod a rendszert. Köztudott, hogy a meleg levegő felfelé száll. Ezt úgy használtam ki, hogy a processzor hűrőbordáihoz a gép aljából vezettem levegőt egy ipari porszívó csövén keresztül, és ez tovább a táp felé megy, sehol sincs rajta rés, így a keringés állandó. A csö végénél már a táp van, szóval a tápventillátor húzza ki a levegőt, így nem kell, hogy beinduljon a keringés a hőmérséklet által. A videókártyához az alatta lévő slot kivezetéséből jön a hideg levegő. Ha minden rést eltömítessz, csak ez a 3 (alul,hátul,tápnál) marad meg, akkor igaz, hogy a belső hőmérséklet megnő, de a többi alkatrésznek nem kell olyan nagy hűtés, esetleg a hdd-nek, azt meg egyszerű megoldani: a floppy-helyekből egyet szabadon hagysz. Ezekkel az egyszerű megoldásokkal gyakorlatilag mindig a kívánt hőmérsékleten lehet tartani a gépet. Mellékelek egy kapcsolást, amivel bármelyik 12v-os ventit lehet hőfokkal arányosan pörgetni. (Az LM317-eset át kell alakítani termisztorosra, a TIP-eset nem próbáltam ki)
(#) Tomee válasza Tomy666 hozzászólására (») Feb 26, 2006
Szerintem nagyon egyszerü a dolog!
A hdd töltését jelző led vilogásval töltesz egy kondit és annak a fesz-ét méred a kivezérlés jelzővel!
Persze a Ledet helyét le kéne választani valamivel.
Legalább valami tranyóval.
(#) Pavel válasza Norberto hozzászólására (») Feb 21, 2006
Hi!

Köszi de már sajnos a rajzomnak lőttek:violent: , mert tegnap este megadta magát a pc - m, szóval reinstall windows!!!! ( formáztam a hdd - t , mert úgy gondoltam nincs rjta semmi fontos), tehát most újrarajzolom és ha utána sem megy akkor majd küldök egy üzit priviben! De azért köszi a segítséged

Üdv.: Pavel
(#) Kucu válasza Ant hozzászólására (») Feb 18, 2006
A CD-olvasóban és hdd-ben biztosan léptetőmotorok vannak?
Mert bár én még nem szedtem szét winyót, de CD-olvasót már többször, és eddig mindben három darab DC motort találtam (ajtó nyit-csuk; fejpozíciónáló; és mégegy, ami a korongot forgatja).
(#) Ant hozzászólása Feb 18, 2006
Hi!
Ha tudtok légyszi küldjetek olyan kapcsolásokat, amelyek egy egyszerő cd-olvasómotort vagy hdd motort tudnak vezérelni sima egyszerű 12 V-ról, PC nélkül.
Repülőgépbe kellene.

Ant
(#) Thomas10100 válasza (») Feb 9, 2006
Helló!

Jó lett, nincs hdd katogás semmi, csak egy enyhe zaj!
Köszi mégegyszer!
(#) Thomas10100 hozzászólása Feb 5, 2006
Sziasztok!

Lenne pár kérdésem! Miért van az ha a laptopomat rákötöm egy erősítőre, akkor abban lehet hallani minden zaját a gépnek(hűtőventillátor, hdd, )? Az erősítőn hangszínszabályozós előerősítő van. Valaki azt a tanácsot adta hogy építsek egy szimmetrikus előerősítőt, de nincs rajzom róla semmi(mély és magas kiemelős kellene!). Valaki olyat is mondott hogy egy kondit kell az előerősítő bemeneti testje és laptop kimeneti testje közé tenni, de milyet, és ez jó lenne? És még van az a földhurok, az mi, valaki tudná szemléltetni egy rajzon, vagy mi is ez?

Ha kell fel tudom rakni az erősítő kapcsolási rajzát, ha ezt át lehetne alakitani!
Köszönöm!
(#) damatic válasza nyulbul hozzászólására (») Nov 23, 2005
1. A mobilvinyód soha ne legyen master.
2. ha úgy sem indul a gép, akkor vedd ki a fiókot (ne legyen vinyó az usb-n)
3. ha továbbra sem indul, akkor keresd meg a redszeredben, hogy melyik usb hubon van a rack, tiltsd le arról a boot lehetőségét.

Több 5letem most nincs, de valszeg neked vmi beállítási gondod lehet.

Mégis van 5let: van a ViPower honlapján egy hdd SWAP UTIL vagy mi, próbáld meg letölteni, telepíteni. Ez arra jó, hogy futó oprendszer alatt le tudd választani a meghajtókat, és tudd csatlakoztatni (bootoláskor a gépben található hddket alapból csatlakoztatja, de asszem be lehet állítani, hogy bizonyos meghajtókat csak kézzel lehessen csatlakoztatni).
(#) damatic válasza dcenter hozzászólására (») Nov 21, 2005
Nacsókolom, jöttem felhomályosítani.

Szal, azokon a ViPower beépíthető mobilrack-kereteken, amelyikeken van 4-5 tüske az IDE-n kívül, azokon azért van, mert ugye az IDE hdd üzem közben nem cserélhető.

Ezek a nyugatalbánok meg arra gondoltak, ha az adatátviteli sebesség nem oly fontos, mint a hdd üzem közbeni cseréje, akkor tegyünk a keret seggére egy USB felületet, a felhasználó beköti azt, az IDE-re meg nem nyom kábelt, de a MUX csatit benyomja a mobilkeretbe, hogy kapjon a vinyója tápot, és úgy cserélgetheti üzem közben a hdd-jeit, ahogy neki jól esik, mert a gép USB háttértárnak fogja látni.


"A gépbül veszi ki a vindózt."
(#) greg hozzászólása Nov 3, 2005
Sziasztok !

Elősször is azzal kezdeném, h nagyon noob vagyok az elektronika témában, nem tudok forrasztani meg ilyesmi , viszont a számítástechnikához értek egy kicsit.
A segítséget szeretném kérni egy teljesen hangtalan, és biztonságos pc elkészítéséhez. A pc-t kizárólag letöltésre fogom haszanálni , így a hardverkövetelmények is szegényesek : kb 20-40 GB hdd, 600mhz proci, hálókártya, videókari és semmi más. 2 zajforrást kell kiiktatni : processzorhűtő-ezzel még elboldogulok- és a tápegység.
-Ahogy korábban írtam, biztonságos konfig kell, amely nem gyújtja rám a házat éjszaka. -
Várnám az 5leteket, segítséget hogyan lehet elnémítani ezt az egységet, gondolom kikötni a ventillátort nem szabad ... AC/DC adatpterrel megoldható a tápellátás ?
Előre is köszönöm !
(#) damatic válasza Gory hozzászólására (») Júl 25, 2005
Támadt 1 őrült 5letem.

Van nekem 1 xclef USB-s mt500-as mp3 rögzítő-lejátszó-rádióm. Ha lesz egy kis időm, megnézem milyen csip(ek) van(nak) benne, rákeresünk, hátha előbbre visz. Ha be lehet itthon szerezni, és a rajzot is felleljük, akkor után lehet gyártani. Le tudjuk hozzá tölteni a fw-t, és kész. Csak azt nem tudom, hogy tudná-e kezelni a hdd-t, mert ebben 128M belső mem van, és SD-vel lehet bővíteni a leírás szerint 512M-ig.
(#) damatic válasza Gory hozzászólására (») Júl 22, 2005
Küldtem a tagnak egy emilt, hogy írja már le angolul, hogy mi a vihar az a cucc.

Arra is gondoltam, hogy talán azt írja le, hogy a motyó programozásához minimum milyen gép kell.

De akkora baromság, ha már kell egy alaplap, akkor veszek egy kisméretű Compaq PI-t, rátúrok egy 1szerű lejátszó progit, a szükséges vezérlőbillentyűket meg kivezetem és kész. Minek ezt bonyolítani.

Vagy ha a méret fontos, 25 rugóért már lehet hapni jó USB-s Mp3 lejátszót, azt is rá lehet kötni egy fejegységre, meg tele lehet nyomni SD kártyával, meg lehet hozzá csinálni 1szerű tápot az autó akksijáról.

De nem ez a cél...

Hanem feltútni 40G hdd-re egy nagy rakat zenét akár albumonként vagy random. Azt unja meg vki autózás közben.

Nekem mindig az a bajom, hogy nincs időm kazira vagy CDre válogatást csinálni, és ha mégis: tuti azt hagyom otthon, amit hallgatnék.

Az ausztrál Kitstream-nak is írtam, azóta feltették a listába Magyarországot, de akkor is sok 23 ezerért az a cucc sztem.
Mi van abban, mi mennyi lenne hazai beszerzésben?
(#) Gory válasza damatic hozzászólására (») Júl 20, 2005
http://www.robs-projects.com/mp3proj/newplayer.html

Ez is hdd-s mp3 player és ahogy néztem jóval olcsóbb mint az eddigiek.
Következő: »»   139 / 139
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem