Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1942 / 2486
(#) szili83 válasza latyakosa hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Tudnál linkelni egyet? Mert VF2-6-t nem találtam, csak VF2-t. De nekem elég lenne kisebb teljesítmény, ha jól látom, akkor az kicsit több.
(#) kistee válasza szili83 hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Itt van pl. ez. Én ezt építettem meg és nagyon meg vagyok elégedve vele. Előtte Quad-ot hallgattam, de ennek jobban tetszik a hangja (a saját rendszeremen).
(#) reloop válasza szili83 hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
A teljesítményt alapvetően nem a kapcsolás határozza meg, hanem a tápfeszültség és a hangsugárzó impedanciája. Ha olyan erősítő nyeri el a tetszésedet, melyre a kívántnál több watt van írva, egyszerűen csökkented a tápfeszültséget és ha ettől valamely fokozat árama kritikusan megváltozna, helyreállítod azt. Gondolok itt például Zener-előtétellenállásra.
(#) latyakosa válasza szili83 hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Pontatlanul fogalmaztam. Van a VF2 valamint a VF3-6változatok (létezik vf1 is). A teljesítmény a tápfeszültségtől hangszóró impedanciájától függ elsősorban, illetve nem muszáj max hangerőn hallgatni az erősítőt.
A szerző eredeti oldala: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2017
(#) krisz69 hozzászólása Jan 22, 2017 /
 
Kicsit ismét átgondolva.. 600w 8ohm . 95v ról...
(#) krisz69 válasza krisz69 hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Feltöltöm majd a layt. Így nem sok látszik.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2017
(#) robi12ster hozzászólása Jan 22, 2017 /
 
Sziasztok. Van nekem két Pam8610 ic 2x20 w mini erősítőm. Abban kérnék segítséget, hogy bármilyen adapterrel működtetem , sipol-zúg a hang melet. Mind a kettő ezt csinálja. Mi a teendő?
(#) steelbird válasza robi12ster hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Szia.
Először azt nézd meg, hogy akkumulátorról is jelentkezik -e a probléma, vagy csak adapterrel?
(#) Flatlander hozzászólása Jan 22, 2017 /
 
Sziasztok

Adott egy genius 5.1-es aktív mélyláda.működik ahogy kell,viszont ha csak bekapcsolom márig búg... a többi hangszórót rákötve azok is búgnak,teljesen letekerve a hangerőt megszűnik a zaj. hálózati 50hz-es folyamatos zúgás. mivel a potmétert letekerve megszűnik a hang így gondolom maga a bemenetválasztó panel miatt zúg.... végfokok tápjaira próbáltam külső kondit de hatástalan,feszültségek is rendben.Két végfok panel van benne,egy a mélynek és egy 3ic.Okozhatja esetleg maga a potméter kopottsága ezt a zajt? vagy a táp részben kellene a hibát keresnem? Előre is köszönöm.
(#) Massawa válasza Flatlander hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Azt irod hogy a mélyláda müködik, de ha bekapcsold akkor bug. Akkor most mükldik vagy bug?
Ha kihuzod a bemeneteket akkor is bug?
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2017
(#) reloop válasza Flatlander hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Szia! Minden bizonnyal a hangerő poti előtt kell keresned a hibát, itt a készülék témája.
(#) jani1987 hozzászólása Jan 23, 2017 /
 
F4558 ic-t keresek vagy annak helyettesítését. Ha nem tévedtem ez volt az 5.1-es házimozi mélynyomója előtt. Köszi.
(#) kistee válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Például itt is van.
(#) elvenelder hozzászólása Jan 23, 2017 /
 
Sziasztok!
Tudna valaki a lenti kapcsolásról egy nyáktervet készíteni (ha van valakinek egy kis türelme és szánna rá időt) mer nekem nem igazán megy. Nagyon megköszönném.

tda1562.gif
    
(#) krisz69 válasza elvenelder hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Elöbb kérdez útánna a működőképeségének. Mert a Bss elektronikás rajzokkal sok gond szokott lenni.
(#) reloop válasza elvenelder hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Szia! Egy kis segítség a Google-tól Bővebben: Link.
(#) jani1987 válasza kistee hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
A kettő vajon kompatibilis egymással?
(#) pucuka válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Elvileg igen. Gyakorlatilag lehetnek apró eltérések, amik az eltérő gyártó, és gyártástechnológiából erednek. Pl kissé eltér a zajszáma.
A zsiguli is csak hasonlított a fiat124 -re
(#) aroxol hozzászólása Jan 23, 2017 /
 
Sziasztok!
Házimozi (Marantz SR4200) SUB PRE OUT -ra szeretnék erősítőt kötni. Próbáltam sima TDA7294-et rákötni, de elég halk, nem rángatja meg a 30cm hangszórómat. A TDA nem is melegszik. Mintha a házimozi erősítő kimenete le lenne csavarva. Ilyen beállítást nem találok a menüben. Bekötöttem pluszba egy előérősítót semmi változás. Ha kihúzom az RCA-t és megfogom akkor gerjed rendesen, még ereje is van. Mi lehet a probléma?
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2017
(#) jani1987 válasza elvenelder hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Én jobban bízok a gyári rajzba. Eddig ez volt a leginkább működőképes kézi készítésű panelom Lm1875-re. Tény hogy nem a legszebb de mindenki ezzel kezdi.
(#) jani1987 válasza pucuka hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Próba cseresznye aztán meglátjuk. Igaz most a műszerembe is kiment az elem így a táppontra se tudok rámérni. Jó pár hónapja annak hogy szétszedtem és a helyzetére se emlékszek.
(#) pucuka válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Uni műszerrel nem tudod kimérni. Esetleg ha beteszed a helyére, kissé zajosabb lesz. (vagy csendesebb)
(#) Flatlander válasza Massawa hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Működik hibátlanul,egy kis hangerőt ráadva ha épp szól valami akkor elnyomja és nem hallani zavaróan a zúgást,ez a hiba fennáll akkor is ha csak magában bekapcsolom az erősítőt nem számít kap e jelet vagy sem.
(#) Flatlander válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Szia

Köszönöm.Jelenleg bonyolultabb forrasztásokhoz nincs felszerelésem,egy ideje már nincs időm sajnos az elektronikával komolyabban foglalkozni,elképzelhető,hogy ezt a zúgást egy vagy esetleg több kiszáradt kondi okozza?
(#) Massawa válasza Flatlander hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Akkor rosszak a földelések. Akkor is zug, ha nincs hozzákötve semilyen más berendezéshez ( ugy ahogy anno kicsimagoltad?)
(#) Flatlander válasza Massawa hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Igen akkor is zúg,de ha nem kötök rá hangszórókat akkor is már magában a mélyben is hallani.
(#) Massawa válasza Flatlander hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
És az csak mostanában jelent meg? ( mert sajnos az ilyen PC-khez gyártott mesehangszorok gyakran zugnak a kezdet kezdetétöl a rossz felépités miatt ( tul érzékenyek). Köss le rola minden kábelt és vidd el mondjuk a konyhába tekerd le a hangeröt akkor nem zughat. Ha a hangerövel növekszik a zugás akkor nagy az érzékenység és szedi a zajt a levegöböl.
Esetleg félig feltekert hangerön valamivel zárd rövidre a bemenetet, ha nem szünik meg a zugás akkor rossz a vacak erösitö.
(#) Flatlander válasza Massawa hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Most szereztem egy barátomtól,az biztos,hogy új korában ezt nem csinálta.Teljesen mindegy hol néztük zúgott,az intenzitása nem növekszik teljesen azonos végig egyedül teljesen letekert potméter állásnál szünik meg akkor teljesen csendben van,ha egy kicsit is feljebb veszem már búg... valamit a hálózatból szedhet össze mert ez folyamatos 50hz-es zúgás.Próbáltam úgy is,hogy lekötöttem a teljes bemeneti panelt amin az rca-k vannak de nem változott semmi.
(#) Massawa válasza Flatlander hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Kösd rövidre az RCA bemeneteket, ha akkor is zug, akkor lehet, hogy valaki modositotta az erösitést ( nem volt neki elég hangos. )
(#) Flatlander válasza Massawa hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Mindenképp zúg...bontatlan volt biztosan nem piszkáltak bele
Következő: »»   1942 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem