Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   243 / 373
(#) jihaad válasza Temela hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Nincs a relékkel baj,csak mint ahogy proli007 is irta, a relék nem szeretik a gyors egymás utáni kapcsolásokat.Ezért tettem fel a kérdést ujra relék nélkül,hogy úgy meg oldható-e?.
(#) jihaad válasza proli007 hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Köszönöm a módositott kapcsolást.Semmi rossz szándék nélkül,"ami szíved szerint kedvesnek találsz." szerintem ezzel többnyire igy vagyunk,legalábbis nekem mindég azt mondták,hogy hallgassak meg mindenkit és aztán döntsek.

Lehet igazad van, tényleg kéne nyitni egy topikot ahol ezt a témét lehetne vésézni mivel még ilyen nincs.

Nem várom én el senkitől,hogy gyári motyót rakjon elém,csak próbálkoznék valamivel,de természetesen mindenki ötletét hasznosnak tartom csak tudni kell használni.
(#) jihaad válasza proli007 hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Ja meg irtad,hogy azért ne akarjon valaki bele kezdeni olyan dologba amiről lila ibolyája.
Számomra a mahanikai,szerkezeti dolgok nem jelentenek gondot mert azt meg tudom csinálni.

Ami kicsit már nehezebb számomra az a vezérlés megoldása,és itt igazad van,az már épp elég gond. De ezért jöttem ide hátha jutunk valamire. De nincs szándékom senkit bántani,megsérteni.
(#) proli007 válasza jihaad hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Hello! Ha a mechanika számodra nem gond, akkor meg tudod határozni a vele szemben támasztott villamos működési körülményeket, feltételeket. Az elektronikánál, ugyan azon logikus gondolkodás mentén kell haladni, mint a mechanikánál. Vagy is ha egyikkel valakinek nincs gondja, másikkal sem lehet. Értelem szerűen, és egyszerűen kell megfogalmazni az igényeket. A részegységek működését, pedig neked kell átlátni - illeszteni. Akkor nem lehet gond.. üdv!
(#) jihaad válasza proli007 hozzászólására (») Nov 10, 2013 /
 
Igazad van csak érted már azért egy géplakatos meg egy elektrós közt azért van különbség.
Meg fogadom ötleted és veszem a bátorságot nyitni egy új topikot pelett égető néven és majd látjuk,hátha lesznek érdekes ötletek,vagy kapom az off okat,hogy tegyek le egy ilyen dolog megépitéséről.
(#) 999999 hozzászólása Nov 10, 2013 /
 
Sziasztok!

Keresném a Soundking AS602AD kapcsolási rajzát!

2 bemenet nem él,lekövetni meg nem igazán tudom.

Köszönöm előre is!

AS602AD.jpg
    
(#) kisphilip hozzászólása Nov 12, 2013 /
 
Sziasztok!

Tudom nem ide tartozik, de egy parányi segítséget szeretnék kérni! Erősítő javítása közben találtam egy erősen megégett ellenállást, de nem tudom meghatározni az értékét... Találtam megfelelő kapcsolási rajzot. de abból sem tudtam eldönteni hogy mekkora ellenállás kell oda!
Képet mellékeltem, bekarikáztam a kérdéses ellenállást!
Köszönöm előre is a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2013

kacsirajz.jpg
    
(#) Qju válasza kisphilip hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Szia!
Esetleg 1/4 Wattos 82 Ohmos ? Ha megadnád az IC típusát akkor talán az adatlapja alapján ki lehetne találni.
(#) kisphilip válasza Qju hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Stk4152 II-s ic-hez tartozik a kapcsolás...
(#) Qju válasza kisphilip hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Szia! Az általam javasolt ellenállásérték is jó lesz vagy 100 Ohm mint az ábrák is javasolják a 11-12 láb közé.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2013
(#) kisphilip válasza Qju hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Köszönöm a segítséget!
Még egy kérdésem lenne! Ami megégett ellenállás, azt kiszedtem, próbáltam megmérni és 1,2M ohmot mértem rajta! Elképzelhető-e hogy valós az érték? Vagy csak az égés miatt lett ekkora?
(#) Qju válasza kisphilip hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Ha megsül egy ellenállás az általában megnyúlik. ( nagyobb lesz az ellenállása ) Fém/szén réteg ellenállásnál egyértelmű, hogy a hő hatására elpárolog a vezetőréteg
(#) kisphilip válasza Qju hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Köszönöm még egyszer a segítséget!
Eléggé megégett az ellenállás... Akkor nyugodt szívvel fogok helyére másikat építeni!
(#) 999999 válasza 999999 hozzászólására (») Nov 15, 2013 /
 
Üdv!

Már nem keresem megoldódott!

Azért Köszönöm!
(#) gyula86 hozzászólása Nov 17, 2013 /
 
Sziasztok!

Samsung CW-29Z338P típusú TV kapcsolási rajzát keresném, javítás céljából.
(#) szakáll válasza gyula86 hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
(#) kadarist válasza gyula86 hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
Szia!
Rajz: Bővebben: Link. A letöltéshez kattints az alul megjelenő "Get Manual"-ra.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2013
(#) szikorapéter hozzászólása Nov 20, 2013 /
 
Helló.Egy olyan kapcsolást kerestem ami VGA-ból alakít kompozit videóvá,de sehol nem találok rendes kapcsolást.Ha mástnem megfelelne egy VGA to RGB cable kapcsolás is de azt sem találtam olyat ahol le van írva hogy mi hova megy.Remélem tudtok segíteni,a válaszokat köszönöm előreis.
(#) kadarist válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 20, 2013 /
 
Szia!
Leírás. Fontos, hogy a felbontást kis értéken tartsd.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2013
(#) szikorapéter válasza kadarist hozzászólására (») Nov 20, 2013 /
 
ez annyiból nemjó hogy nekem laptopom van,és scart pont nem felel meg mert oda egy másik eszköz van dugva a TV-re és ezért kéne vagy kompozit vagy RGB kábellel megoldani a dolgot.
(#) kaqkk válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 20, 2013 /
 
HDMI csatlakozó nincs TV-n? Én laptopról HDMI kábellel nézem a filmet ...
(#) Hx-2 válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 20, 2013 /
 
Esetleg ez
(#) kadarist válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 20, 2013 /
 
Addig húzd ki a másik eszköz csatlakozóját vagy használj átkapcsolható scart elosztót.
(#) szikorapéter válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 20, 2013 /
 
Régebbi típus csak VGA kimenettel rendelkezik.De akkor a gyártó cégek hogyan oldják meg azt hgy VGA-ból rögtön kompozit jelet állítanak elő?
(#) kaqkk válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 20, 2013 /
 
Akkor nem szóltam
(#) kadarist válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 20, 2013 /
 
Például így. De keress rá a VGA to PAL keresőszavakkal.
(#) szikorapéter válasza kadarist hozzászólására (») Nov 20, 2013 /
 
Ezt nem tudom mi módon tudnám hozzákötni a jelenlegi VGA kábelemhez,mivel a laptopot nem akarom megbontani.
(#) kadarist válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 20, 2013 /
 
Maradj inkább az RGB-vonalon, vagy ha nem akarsz scart-csatlakozót dugdosni, akkor végy egy külső kereskedelmi átalakítót.
(#) szikorapéter válasza kadarist hozzászólására (») Nov 20, 2013 /
 
Akkor marad a bolti vásárlás,azért köszönöm.
(#) Davidd hozzászólása Nov 21, 2013 /
 
Sziasztok! Minap kezembe akadt ez a kis eq. Végfok ic-i tuti megvannak halva. De az a baj hogy az előfok rész sem működik. Pedig szeretnék 1U rakcet csinalni neki. Volt benne egy 6458ds ic, amit megtalaltam, kicsereltem tl072 de meg most sem szólalna meg. A végfokokat kivettem belőle. Nagyon hálás lennék ha valakinek meglenne hozzá a rajz, mutatok róla néhány képet.
Következő: »»   243 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem