Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   331 / 580
(#) ttindian válasza ttindian hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Rossz helyre írtam , majd moderáciot kértem de jó messze került az elejétől , Bővebben: Link esetleg ha valaki tudna segíteni ?
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2014
(#) banya012 hozzászólása Dec 22, 2014 /
 
Sziasztok. Megint en, meg mindig az Aroston moso-szaritoval..
Csak kerdes..
Minden faca, miutan a faziskerdes belove..
Van rajta olyan program, hogy 30-30 mosas szaritas.
Ez 30 perc mosas es annyi szeritas.
Az utobbinal kikerekedett a szemem. Maradek 10 percnel, szaritas kozben elkezdett centrizni.
Ez nala normalis, vagy egyeni elmezavar lepett fel nala?
Nem vartam meg, hogy meddig csinalja, befejezi-e egyaltalan, mert ugy meglepodtem, hogy kikapcsoltam...
Nagyon koszi elore is
(#) banya012 hozzászólása Dec 22, 2014 /
 
Csak megjegyzes a minosegi tomeggyartasra..
Most megyek szetbelezni, egy 2honapos AEG gepeet. Lekopte a dobrol a gumit es elontott mindent a viz..
Siralom, hogy hova fajul a "minoseg"
(#) Nanok válasza botesz hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Szétszedtem mindent, kitakarítottam, az érintkezőket is megtisztogattam. Most egyenlőre jól muzsikál. De azt vettem észre, bár eléggé rosszak a fényviszonyok, mintha a kommutátor picit elszíneződött volna. Mindenesetre, minden tisztogatás után, jól megy egy darabig.
Ha még egyszer szórakozna, akkor hogyan lehetne felújítani a kommutátort? Ha egy 1200-as csiszolópapírral, egy picit körbedörzsölném, az rontana vagy javítana rajta? Hogyan szokták ezt csinálni?
(#) Sendi hozzászólása Dec 22, 2014 /
 
Üdv mindenkinek. Kaptam egy Samsung P1001 (Sensor Quick) mosógépet. Az ajtó kapcsoló ment tönkre, az vitte a triakot, és a meghajtó IC-t. Megjavítottam, (az ajtókapcsoló helyére ideiglenesen egy kapcsolót tettem) triak, meghajtó cserélve. A nyomógombok és a kijelző tökéletesen működik, tudja jelezni az ajtó hibát is. Ha bezárom az ajtót, rögtön kinyitja a fő víz szelepet. Ha programot indítok, akkor nyit a főszelep, és az üritő szivattyú is elindul, és nem állnak meg csak ha kikapcsolom.Ez az össz tudománya. Miért csinálja ezt? Tudtok tanácsot adni?
(#) sankesz10 hozzászólása Dec 22, 2014 /
 
Sziasztok!
Van egy Bosch Maxx 6 Varioperfect mosógépem. a hiba a következő. Program választáskor mindig ugyan az a mosási időtartam jön elő a kijelzőn(1,04 óra). Bekapcsolás után háromszor meghúzza az ajtómágnest, majd elindul valami, hang alapján a szivattyú. az indítógomb pedig villog, de nem reagál a megnyomásra, a kijelzőn az ajtózár ikonja is villog. Megnéztem az ajtókapcsolót, jónak tűnik, érintkezők átadnak. Lehet programkapcsoló hiba? Köszi a választ, Üdv.
(#) ezermester1 válasza Nanok hozzászólására (») Dec 22, 2014 / 1
 
Habkővel szokták/szoktam csinálni.Ki kell szerelni a motort és a kivezetéseket sorban kell kötni (állórész-forgórész),majd meg kell táplálni kb. 80-90 volttal. Utána habkővel (ez a legjobb) vagy megfelelő csiszoló vászonnal meglehet csiszolni.Csak rá kell fogni a forgórészre.Némi ügyességet kíván a művelet.
(#) ezermester1 hozzászólása Dec 22, 2014 /
 
Szervusztok!
Segítséget kérnék. Van egy AWE 6519-es típusú mosógépem.( ser.szám:8593 651 10092).Ehhez a géphez ( a ser.szám alapján) Keresek szerviz doksit. Érdekesség képpen ez a gép egy AWE 7519-es program kapcsolóval van szerelve aminek a száma. 12NC : 461975312313/001. Mivel a gépet használtan kaptam így nem tudom,hogy a beleszerelt pr.kapcsoló eredeti-e vagy sem.Van egy AWE 6519-es mosógép
szervíz leírásom de köszönő viszonyban sincs az én mosógépemmel.Egész másmilyen a program rendszere.Motoros a program hajtása.Ha tudna valaki egy rajzot adni vagy megmutatni,hogy honnan töltsem le nagyon meg köszönném.
(#) gdking hozzászólása Dec 22, 2014 /
 
Sziasztok, egy Indesit WITP-82 mosógépről lenne szó.
A hibajelenség: a függőleges ledek közül az alsó (centrifuga), a vízszintesek közül mindegyik gyorsan villog, a gép nem csinál semmit.
Ezt több, mint egy éve csinálja bekapcsoláskor kb. negyedóráig. Ha nem kapcsoljuk ki a gépet, akkor nincs semmi baja.
Az a baj, hogy ez a negyedóra már több, mint két óra és nagyon úgy látom, hogy így is maradt.
Tippje valakinek?
(#) dani vince hozzászólása Dec 22, 2014 /
 
[/quote]
Minden fesz megvan.Beszerelés után elinditom ugyanaz,pár percig néma majd hibakód.Első alkalommal F8 a következő próbálkozásoknál F12.Valszeg új gép lesz a megoldás,esetleg ha még valamivel érdemes volna próbálkozni kérem szóljatok.
Kösz a segitségért mindenkinek,főleg Tibor.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2014
(#) Chipmunk1960 válasza dani vince hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Szerintem, meg vedd le a bekarikázott alkatrészt. és úgy mérd meg, hogy mit csinál. Én még mindig úgy látom, hogy kondi, s lehet testzárlaton...
(#) botesz válasza gdking hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Paneltápot kondizd át.
(#) gdking válasza botesz hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
köszönöm
(#) dani vince válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Ha az illető alkatrész hibás akkor,szerintem nem volnának meg a Tibor által mutatott feszültségek az adott pontokon.Az sem kizárt hogy valahol rossz az érintkezés,mert miutá, alapsan átvizsgáltam az alaplapot nagyon sok forrasztási pontot javitani kellett
(#) Nanok válasza ezermester1 hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
De a habkő nem durva egy picit? Úgy érzem, hogy szinte fel kéne polírozni. Mert ha durva lesz a felület, akkor enni fogja a szénkefét. Ha mégis csiszolópapírt használnék, akkor milyen finomságút vegyek?
(#) lukovicsek válasza dani vince hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Ez most indesit?
(#) dani vince hozzászólása Dec 23, 2014 /
 
(#) lukovicsek válasza dani vince hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Ja igen, látom, ezek a panelek sajnos nagyon kevés százalágban javíthatók, az F12 az kommunikációs hiba, leszedheted még a kezelőpanelt hátha ott eloxidálódott valami és azért nem érzi a főpanelt, ha nem akkor nagyon ugy néz ki hogy eldobható.
(#) Chipmunk1960 válasza lukovicsek hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Szia, Ez már valami támpont! Eddig tapogatóztunk a sötétben... Úgy néz ki akkor, hogy ez is az ROHS technológia veszte. Komputerekben a hőtágulástól, itt a rázkódástól keletkeznek mikrorepedések, bizonytalan kontaktusok a panelen. Én is jártam úgy, hogy az összes lyuk-galvánt át kellet mérnem, forrasztanom, mert körben az oxid megette a rezet.... nagyon babra munka az biztos.
(#) lukovicsek válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Ezek a fajta panelek az indesit leg rosszabbul megtervezett paneljei, a proci nagyon könnyen megadja magát, sőt sokszor minden ok nélkül is.
(#) Chipmunk1960 válasza lukovicsek hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Futópadokat javítgatok, szintén procis vezérléssel, mindegyikben le van védve a progi, s mindegyik más kicsit. Ott is a konzol ébreszti wake-up ból, de a handshake más, és más...
(#) frank tibor válasza dani vince hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
A kezelőpanel vezetéke melyik csatlakozóra megy?
Nem ismerem ezt a gépet.
(#) ezermester1 válasza Nanok hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
A habkőnek van több fajtája (finomsága).A csiszolópapír meg polir papír legyen.
(#) gdking válasza botesz hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Köszi mégegyszer.
Megcsináltam, most vígan táncol és veri le a csempét a fürdőszobáról
Eléggé fájt volna most karácsony előtt közvetlenül venni egy mosógépet.
Egy 680µF-os volt kidagadva, de kicseréltem a környékbeli plusz 2 db-ot is.
Kellemes Ünnepeket!!

tag: Indesit WITP-82
(#) botesz válasza gdking hozzászólására (») Dec 24, 2014 /
 
Hát ha ugrál és elmegy a helyéről akkor vagy rosszul van beállítva vagy érik neki egy lengéscsillapító csere.
(#) botesz hozzászólása Dec 24, 2014 / 2
 
Kívánok minden kedves kollégának és idetévedő embernek Áldott Békés Karácsonyt és Boldog (lehetőleg szivatós hibáktól mentes) Új Évet!!!
Örülök hogy idén is tagja lehetek ennek a fórumnak ès hogy segíthetek remélem ezzel más is így van és hogy jövőre is így marad!
(#) laccika77 válasza botesz hozzászólására (») Dec 25, 2014 /
 
Viszont kívánom!
(#) dani vince hozzászólása Dec 25, 2014 /
 
BOLDOG KARÁCSONYT KIVÁNOK MINDEN KEDVES FORUM TÁRSNAK!
(#) lukovicsek hozzászólása Dec 26, 2014 /
 
Boldogat !!!!!!!!
(#) banya012 hozzászólása Dec 28, 2014 /
 
Jo "estet", jo szurkolast..
A kezem koze kerult egy Siemens XLS140A fele-fajta motyogep..
Olyan hiba all fent...
Minden program "elindul" (nem indul el) Az ossz mozgasi reakcio, hogy a dobot, idokozonkent felporgeti kb 300-ra es megall.. Kozben a mosasi, centrizesi ciklus fut tovabb, de a dobot csak megporgeti.
Merre keresgeljek benne?
Nagyon koszonom
Következő: »»   331 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem