Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   297 / 607
(#) blackdog válasza reloop hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Azért annyit tegyünk hozzá, ha már oly skoszor elhangzott, hogy TL072 helyett inkább NE5532-t használjon.
(#) Bassmester válasza blackdog hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Szerintem szűrőnek olyan mindegy hogy mit használ.
(#) Bandika_23 hozzászólása Szept 29, 2011 /
 
Sziasztok!
Van 2db ilyen IC-vel épített végfokom. Nos 1:1-ben helyettesíthetem ezt az IC-t TDA7293-al? Ahogy néztem az IC-k adatlapján a lábkiosztás nem sokban tér el.
(#) speeedfire hozzászólása Szept 29, 2011 /
 
Tud valaki olyan rajzot ebből az ic-ből, ami sztereo és sima asszinkron trafóval van meghajtva?
(#) reloop válasza Bandika_23 hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Szia! Nyugodtan belerakhatod.
(#) Bandika_23 válasza reloop hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Köszi a választ!
(#) zoka válasza reloop hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Szia!

Ilyen gerjedés jelenséget én nem tapasztalok, nekem annyiból még különbözik az erősítő, hogy 2 egyforma panelon van a 2-2IC párhuzamosítva és szükség esetén relékkel hidalom őket.

A +/-42V üresjárati fesszel rendelkező trafóval párhuzamos módban 90/150W-ot értem el 8/4 Ohm-on (Clip határánál), míg a másik panelt "hozzáhidalva" 283W 8 Ohm-on. Azért érdekes, mert elméletileg a híd kapcsolásnak 4x-es teljesítményt kellene adnia. A fogyasztás ekkor 420W, a trafóm meg 400, valószínűleg emiatt visszaesik a feszültség, de rendesen...A 40V-ról már túl nagy megterhelés a 4 Ohm, persze hangfallal nincs vele gond.

Most egy ugyanilyen párhuzamos híd kapcsoláson gondolkodom, de +/-30V-ról meghajtva. Próbáltam kiszámítani a teljesítményét, 140/240W jött ki 8/4Ohm, de ebbe már mindenféle visszaesés benn van. Ennyi talán csak kijönne belőle. Meglátjuk. Te mekkora feszültséggel hajtod őket?
(#) reloop válasza zoka hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Szia! A 2x24VAC névleges feszültségű szekunder híve vagyok. Ebből +/-35VDC üresjárati fesz. szokott kialakulni, trafója válogatja. Jelenleg két 400VA-es trafó szekunderéből rakom össze a tápot, alig észlelhető visszaesés a terhelés hatására.
A hídba azért került 4 IC, hogy a 4 ohm -os terhelést is elviselje, mégha nem is ez lesz az alaprendeltetése.
Van TDA7294 hidas +/-40V-os végfokom, az sem hangosabb semmivel, sőt...
Ez a 4 IC-s sokkal tisztábban, könnyedébben szól.
Mért teljesítmény adatokkal nem szolgálhatok, még nem szántam el magam műterhelés készítésére. Számítás alapján 8 ohm-on a 200W rms biztos meg van.
(#) zoka válasza reloop hozzászólására (») Okt 1, 2011 /
 
Nekem is az a fő szempont, hogy 4 Ohm-on kényelmesen menjen, akár 1 tápról a szateliteknek szánt 5db tda7293 sima kapcsolás is. A párhuzamos híd a szubot hajtaná.
Esetleg ha mégis le tudod majd mérni, érdekelne az eredmény
Most a legnagyobb gondot a megfelelő hűtőborda beszerzése jelenti, ami befér a dobozomba. Olyan típus lenne jó, ami 75mm magas, kb 30mm mély, és hosszanti irányban mennének a lamellák, kb 200-250mm hosszan. Az elején és végén meg lenne 2db 6cm-es venti, a lamellákra merőlegesen. Az egyik szívná a levegőt, a másik fújná.
(#) Szabi1 hozzászólása Okt 2, 2011 /
 
Hello!
Sikerult szereznem 2 nagy hűtőtönköt TDA 7294-hez.
6 db. ic-t akarok ráfogatni.
Az egész még kapna alagúthűtést. Az egyik ventilátort hajszórítóból nyertem a másik pedig egy pc venti lessz.
Elég hűtés lessz a hidaknak +-36v tápfesz esetén?
(#) peter1995 válasza Szabi1 hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Elég nagyok a felületek szerintem elég. Meg a ventillátor nagyon sokat számít. Én mikor megcsináltam a hidat egy-egy pc tápos bordára voltak rakva az IC-k. venti nélkül egy idő után nem bírta el a kezem a bordákat. Megfúvattam egy pc-s ventivel és hideg maradt mind a kettő.
(#) Szabi1 válasza peter1995 hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Az aluminum 3 cm vastag kb.
(#) Szabi1 válasza peter1995 hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
És még 1 kérdés.
TDA 7293-nál ha 4 ic-ből hidat csinálok +-40 v körul mennyi a kimenő teljesítmény 8 ohmal terhelve?
(#) peter1995 válasza Szabi1 hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Erre más fog válaszolni mert nem ismerem azt az Ic-t.
(#) Szabi1 válasza peter1995 hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
OK
Azért kössz a hozzászólást.
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
A négy TDA7293-ból épített hídnál az adatlapon közölt teljesítményt néggyel megszorozhatod azonos terhelő impedancia esetén. A dolgot árnyalja, hogy a torzítás mértékétől függően több teljesítmény adat is szerepel, használd a 10. ábrát.
(#) zoka hozzászólása Okt 3, 2011 /
 
Sziasztok!

2 sima panelt egy kis inverter kapcsolás segítségével könnyedén hídba köthetünk, automatizálva is, csak egy relé kell amivel a jelet átkapcsoljuk, meg egy másik a kimenetekhez. Ezt próbáltam is, jól működik a gyakorlatban, egyetlen kapcsolóval tudom vezérelni.

Most egy olyan megoldáson gondolkodom, hogy van 4 IC, szükség esetén 2-2 hídba mehessen, illetve ha úgy van rá szükség, mind a 4 együtt párhuzamos hídba. Mindezt relékkel. Lényeg, hogy lenne 1 kapcsoló, ami 3 állású: 4xnormál/2xhíd/1xpárhuzamos-híd mód közül lehessen választani. Van ennek valami akadálya?
(talán a párhuzamosítás okozhat problémát)
(#) David 3g válasza zoka hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
szia. Az Ic nem szeretik a 4 ohm-ot hídba. Vagy tévedek?
(#) zoka válasza David 3g hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Szia.
Azt nem szeretik, de nem is akarok 4 Ohm-ot hídba. Normál módban: 4-8 Ohm. Hídban: 8 Ohm. Illetve párhuzamos-hídban: 4-8 Ohm.
(#) Pigi válasza David 3g hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Nem tévedsz.
(#) Pigi válasza poros hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Gratula
(#) Pigi válasza Frakk hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
A stabil működés érdekekében szerintem csavarj vissza kicsit a trafóból.
(#) Kovidivi válasza Szabi1 hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Nekem csak egy dolog tűnt fel, hogy nincsenek lamellák. Ezért a levegő nem tudja elég nagy felületről elvonni a hőt. Az nagyon jó dolog, hogy 3cm vastag a lemez, de ha benne marad a hő, azzal nem érsz el semmit. Lehet jobban járnál, ha fele ennyi kg-nyi hűtőbordát vennél, aminek a felülete 4x ekkora. Vagy erre még megy egy borda? Mert azt írod, hogy hűtőtönk. Viszont akkor ez óriási hűtőtönknek
(#) Szabi1 válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
És mivan ha furkálok rá jukakat? Ezeket a hűtőket ingyen szereztem És még van 1 olyan hűtőm.

* Szerkesztve ! Írjál csak nyugodtan, szerkeszt a fórummotor .
(#) David 3g válasza Szabi1 hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
Szerintem az már egy jobb dolog ha furkálsz rá lukakat mert akkor elszívja a hőt a lukakon keresztűl , szerintem. vagy lehet tévedek most ténleg
(#) Szabi1 válasza David 3g hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
Akkor fogok rá furni lyukakat
(#) szamóca válasza Szabi1 hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
Jukluklyuk.
(#) Kovidivi válasza Szabi1 hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
Egy lamelákkal teli hűtőbordának többszöröse a felülete, mint ha kifurkálod ezt a "tönköt". Szerintem idő és anyagpazarlás lenne kifúrni, még a fúrószár is kopna. Inkább próbáld meg elcserélni. Egy jó hűtőborda lényege, hogy óriási felületen érintkezik a levegővel, és itt adja le a meleget. Nézz meg egy számítógépben levő bordát. Amilyen kicsi, annyira jó, 50-100w-ot simán elmelegít. A te bordádnak lehet még annyi felülete sincs. De egyet biztosra tudok mondani: próbáld ki max gőzön, és ha nem kapcsol le egyik IC sem hosszútávon, akkor jó lesz. Bár ez már nem játék, hiszen 6x50W-tal, vagyis 300w-tal kell számolni, azért ennyit elfűteni már kell a felület!
(#) Szabi1 válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
De ha kifurom és nagyteljesítményű ventilátorral hűteném akkor sem lenne jó?
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
Vagy Bővebben: Link több
ilyet vennék? Azért megpróbálnám összehozni a mostani aluminiummal, de ha nem jó akkor az IC lekapcsol én nem ég el ugye? (máskülünben van digitális hőmérőm, és aval mérem meg )
Következő: »»   297 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem