Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   467 / 1121
(#) zoli0078 hozzászólása Máj 22, 2014 /
 
Sziasztok,

Megoldódni látszik a Asus A8N-E alaplap indulási hibája (az előző hozzászólásból kimaradt, hogy alkatrészenként kaptam az alaplapot, procit, és hűtőt). Egy Freezer 64 Pro hűtő van rajta ami szinte por mentes és a csatlkozását többször is megnéztem, a proci még nem is melegedett amíg a bios-ban tudtam lépkedni. Több RAM-al is kipróbáltam és a végén eljutottam az alaplapi elemhez ami kipaatintás után mérve mindössze 0,1V-os feszültséget produkált. A helyére beraktam egy másik alaplapból (sajnos akkor még nem volt új kéznél) egy majdnem 100%-ost és a rendszer elkezdett rendesen működni, már az oprendszer telepítésén is túl vogyok gond nélkül.

Köszönöm a segítséget.
(#) golem hozzászólása Máj 22, 2014 /
 
Sziasztok!
Egy ismerős vett egy 512 ddr ramot 400mhz és beleraktam a gébe és ki irta a windows 7 hogy 5 gb ram van a gépbe holot csak másfél gigának kéne lenie ez mért csinálja holot jó a ram.
(#) pittti válasza golem hozzászólására (») Máj 22, 2014 /
 
Nem nézted el az egyest? (másfél giga az 1,5 gigának van írva)
(#) golem válasza pittti hozzászólására (») Máj 22, 2014 /
 
Nem mert ugy irja ki hogy 5 Gb ( Ebből felhasználható 1,5Gb)
Bios is 4 gigának lása a ramot nekem itthon jó volt.
(#) sardi_hunor hozzászólása Máj 22, 2014 /
 
Sziasztok!

Plyan problemam van, hogy a gepem processzora uresjaratban is 100%-on jár. A feladat kezeloben rakerestem es egy bizsonyos win32mroclient.exe hasznalja a CPU 99%-at. Csatoltam kepet is szerintetek mi ez, mihez tartozik en nem jottem ra, es hogyan kapcsoljam le, vagy installaljam le? A gepen egy Windows 7 ultimate SP1 fut. Athlonx2 5000+, 3 gb ddr2 ram hd5450 1gb videokartya 500 watt tap.

Névtelen.jpg
    
(#) Mzolee válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 22, 2014 /
 
Szia! Szerintem olvasd el ezt a cikket: Bővebben: Link
Ebben leírja hogy az általad említett reklámblokkolók falják a RAM-ot és a kevés memo-t tartalmazó gépek esetében ki is fekszik a masina, vagy csak irtó lassan bír mindent betölteni.
Több RAM kell neked vagy megbarátkozni a reklámokkal
(#) Szabi1 válasza sardi_hunor hozzászólására (») Máj 22, 2014 /
 
Rakd újra a windowst, szerintem vírus. Nekem is olyan procim van, 4 gb RAM mellett, és a windows 8 gyorsabbnak bizonyult.
(#) zsoltee0001 válasza eSDi hozzászólására (») Máj 23, 2014 /
 
V8 az övé, sikrült a frissítés, hogy jobb lett-e? nem érzek szignifikáns külömbséget.
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza Mzolee hozzászólására (») Máj 23, 2014 /
 
Szia
Eléggé új a vasam, meg 4 gb ram, ssd, kicsit fura, hogy terheli a gépet, hiszen pont az volna a cél, hogy a sok flashes szemetet kiszűrje ami izzasztja a vasat.
Kipróbáltam engedélyezve és tiltva, nincs igazán változás, bár észre vettem, hogy a modemmel is gond lehet, ugyanis (iptv-s) időnként lefagy, eléggé meleg.
Lehet, túlmelegszik....
Üdv
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2014
(#) eSDi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 23, 2014 /
 
Akkor nem valószínű, hogy a router-el lesz a baj. Főleg, ha a nélkül is ugyan ez a jelenség. Viszont, ha a modem túlmelegszik, akkor az produkálhat ilyen jelenséget. Próbáld meg valamilyen ventillátorral hűteni.
(#) Placi84 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 23, 2014 /
 
Szia!
Torrentet futtatsz-e? Esetleg Nod32 van-e mellette?

Üdv.: Placi
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2014
(#) Gombszem válasza Placi84 hozzászólására (») Máj 23, 2014 /
 
Akkor mi lehet a probléma? Mert nálam is ilyen felállás van.
(#) zsoltee0001 válasza Placi84 hozzászólására (») Máj 23, 2014 /
 
Szia
Semmilyen víruskergető nincs a gépen.
(#) zut hozzászólása Máj 23, 2014 /
 
hello!
Tudnátok segíteni?
A gépen 2 hangkártya van:
egy alaplapra integrált és egy
sb live! 5.1 gital
(amit én csak stereo-ként haszálok.)
az XP nem ismeri fel az alaplapra integrált hangkártyát
mért nem?
válaszokat köszi
zut
(#) zsoltee0001 válasza eSDi hozzászólására (») Máj 23, 2014 /
 
Jó pár éve, volt ilyen gondom már akkor még szerintem rosszabb hatásfokú routerek voltak (nagyobb tápjuk is volt) és azt nyáron tényleg hűteni kellett, volt jelentősége a dolognak.
Ez az IPtv-s modem új, de akkor is a net + a tv digitális csatornája nem kis adatmennyiség/sec.
Próbáltam keresni a "cisco EPC3925 melegedés, hiba" kulcsszavakra de nem találtam érdemleges találatot.
Ha letiltom a wifijét valahogy, tudok elérni javulást? Csak fogyaszt az is valamit, amúgy is a tplink wifijét használom a telón.
Üdv
(#) Placi84 válasza Gombszem hozzászólására (») Máj 23, 2014 /
 
Már nem emlékszem pontosan... Valamit be kellett állítani a Nod-ban, különben lehalt a böngészés amennyiben futott a uTorrent is. De olyan szinten, hogy local-ba is fényévekig tartott mire a routeremet elértem, ha elértem egyáltalán. Tán a böngésző aktív módú védelme volt? Nem tudom már.
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2014
(#) Placi84 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 23, 2014 /
 
Nem akarok ismét egy unalmas és már sokszor kitárgyalt vitát kirobbantani, de szerintem ez nem jó.
(#) eSDi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 23, 2014 /
 
Azt még mindig nem tudjuk, hogy a TP-Link nélkül is van e, ez a hiba. (Vagy csak én nem olvastam.) Én megnézném nélküle, vagy esetleg a gép felé egy DMZ-t beállítva a TP-Link-ben, mert a is lehet, hogy csak konfigurációs probléma.

A WiFi-t letilhatod, bár az fogyasztja benne szerintem a legkevesebbet. Másrészt, csak te látod, hogy a "modem-router"-ben (mert ez a cisco EPC3925 nem csak egy modem) milyen beállításokat érsz el. Ha nagyon a TP-Linket akarod használni, akkor kapcsold ki benne a WiFi-t és állíts be a DMZ-t a TP-Link felé. (Bár én inkább a Cisco-t használnám magába, elég jól konfigurálható a leírása alapján. Feltéve, ha minden funkció engedélyezve van a szolgáltató által.)
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2014
(#) zsoltee0001 válasza eSDi hozzászólására (») Máj 23, 2014 /
 
Bocsi, ha nem írtam, tehát a tp-link nélkül is meg van a hiba, a ciscot nem használhatom, mert az elhelyezésileg nincs a közelembe, viszont nekem meg kell egy router a két nyomtató miatt, meg egy xp-s számítógép miatt.
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza Placi84 hozzászólására (») Máj 23, 2014 /
 
Ezt kifejtenéd bővebben? Laikusként nem fogok rájönni mire gondoltál.
Üdv
(#) Hx-2 válasza zut hozzászólására (») Máj 23, 2014 /
 
Vedd ki az SB-t, BIOS-ban allitsd be az alaplapit, erre mit lep?
(#) Placi84 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 23, 2014 /
 
Idézet:
„Semmilyen víruskergető nincs a gépen.”

Szerintem ez nem jó. Windows alá mindenképpen kell vírusirtó program (legalábbis szerintem). Ennél bővebben most nem megy
(#) zut válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 23, 2014 /
 
megnéztem a BIOS-ban az alaplapi van beállítva auto-nak.
Van Linux is a gépen ott ki tudom választani hogy SB vagy alaplapi legyen.
De a Windows nem ismeri fel.
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2014
(#) adapter válasza zut hozzászólására (») Máj 23, 2014 /
 
Hx-2 jól mondta, én kivenném az SB-t. (Vagy letiltani). Utána nézd meg.
Az Xp van hogy összeakad (a profik tudják is miért, én nem) és vagy egyik vagy másik vagy egyik sem megy rendesen. Nekem az öreg ABIT-on megy hiba nélkül együtt, de az öcsém gépén csak az egyik megy, valamelyiket mindig le kell tiltani....
(#) zut válasza adapter hozzászólására (») Máj 23, 2014 /
 
elfelejtettem írni:kivettem az sb-t.
de nem jó
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2014
(#) sny válasza zut hozzászólására (») Máj 23, 2014 /
 
Szia! Az alaplapi hangkártyád valószínűleg egy Realtek. XP alá kell a HD audio driver, csak ezek után ismeri fel a rendes driver.

KB888111 javítócsomag.

KB888111
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2014
(#) belfi2 válasza zut hozzászólására (») Máj 23, 2014 /
 
Hali!

Előfordul néha hogy az XP nem tartalmaz illesztő programot a hanghoz. vagy a hálókártyához.Az eszközkezelőben nézd meg mi van a hangnál. Ha sárga felkiáltó jel akkor illesztőt kell hozzá letölteni.
(#) sny válasza belfi2 hozzászólására (») Máj 23, 2014 /
 
Amíg nincs Hotfix, nem megy fel a driver, hiába erőlködik.
(#) belfi2 válasza sny hozzászólására (») Máj 24, 2014 /
 
Ha jól tudom a SP3 már tartalmazza .
(#) Hx-2 válasza zut hozzászólására (») Máj 24, 2014 /
 
Hiren's CD az majd kiolvassa milyen az alaplapi hangkartyad. Driver megkeres, felrak, indit, (ha kell ujra!).Meha meg az alaplapom is kell jumperelni ahhoz, hogy alaplapit vagy egy kulsot hasznaljon a gep. Ezt is meg kellene nezned!
Következő: »»   467 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem