Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   144 / 196
(#) zozogtti hozzászólása Dec 16, 2015 /
 
Sziasztok a be kapcsolási probléma ismét előjött kb másfél perc után kapcsol be az erősítő.
a remote rendesen megkapja a 12 voltot és nem esik vissza a fesz rajta.
(#) utsy hozzászólása Dec 16, 2015 /
 
Sziasztok.
Adott egy autó erősítő. Az lenne vele a probléma ,hogy amikor megy a zene elhallgat és csak néha néha ad hangot de ha kikapcsolom és ujra bekapcsolom megint szól,de kis idő mulva megint előjön ez a jelenség. esetleg ha nem kikapcsolom hanem megütögetem akkor is van hogy visszajön a hangja.
Valaki esetleg találkozott már ilyen problémával?
(#) Inhouse válasza utsy hozzászólására (») Dec 16, 2015 /
 
Talán ez lehet...
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2015
(#) kacsa005 hozzászólása Dec 17, 2015 /
 
Üdv!

Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy van egy FLI 800s autó erősítőm, a problémám az lenne, hogy valamelyik csatorna a 4 közül eldurrantja a hangszórót, ez úgy néz ki, hogy be volt kötve 1 pár csatorna egyik másik fele autó két első hangszórója plusz a másik kettő hídban mélyládára. Egyszer csak azt vettem észre hogy nem szól az első hangszóróban a mély de csak az egyik oldalon, kicseréltem a hangszórót ( a magas része szólt, csak a mély nem) majd már nap múlva ugyan ez a jelenség, odafigyeltem direkt a hangerőre. Mi lehet a probléma mit nézzek meg ? A választ előre is köszönöm.
(#) levaitamas válasza kacsa005 hozzászólására (») Dec 18, 2015 /
 
Hello!
Mérj egyenfeszültséget a kimeneten.
(#) kacsa005 válasza levaitamas hozzászólására (») Dec 20, 2015 /
 
Megmértem, az egyik csatornán 0,06 V-ot mértem a többin 0.
(#) kacsa005 válasza kacsa005 hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Közben többször is rámértem, néha 0,06V-ot mérek néha pedig 28,9-et.
(#) neocska válasza kacsa005 hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Az a 28.9V bövensok! Mérd ki a félvezetöket azon a csatornán, ha minden jo akkor cinezéseket nézd át, ha az is okés akkor a kondikat
(#) kacsa005 válasza neocska hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Átnéztem minden jó volt, mozgattam a nyákot akkor ugrált a kimeneten a feszültség, átforrasztottam azóta mV-okat mérek. az lehet még gond vagy így már használható ?
(#) EcoPityu hozzászólása Jan 15, 2016 /
 
Sziasztok!
Csak egy kérdés:
IMPACT- okhoz van egyáltlalán rajz a neten? ( meggyűlt a bajom egy HC 75.2- vel a hülye kétoldalassága miatt...)

Köszi!
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2016
(#) Dragan1 hozzászólása Jan 15, 2016 /
 
Sziasztok

Adott egy Peugeot 508 jobb első hangfal nem működött mikor meg vettem, ki lett cserélve rá két hétre elkezdett recsegni a jobb hátsó
Az autó 4 éves sosem hallgattam hangosan, minden gyári benne.
A kérdés kicseréltessem a hangszórót? Vagy valami nem jó és kiméressem autó villamossági szerelővel?
(#) Inhouse válasza Dragan1 hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
A recsegéstől függően lehet, hogy valami belekerült a tekercs és a mágnes közé, de lehet rossz kontakt is. Meg kellene nézni a vezetékeket, főleg az ajtó átvezetéseknél szoktak eltörni, ezen a hangszóró csere nem segít. Aztán a sarukat is, ki tudja milyen van rajta. Valamint lehet még akár a hangszóró hajlékony kivezetésének szakadása, ez szemre általában nem látszik.
(#) Krisz1660 hozzászólása Jan 20, 2016 /
 
Helló, megint én vagyok (és ez lehet már teljesen nem ide tartozik :S)
Nos ugye azt mondtam, hogy veszek egy másik erősítőt a régi helyére, mivel nem érdemes felerősíteni, max csak megjavítani és eladni, vagy egy kisebbhez felhasználni. Ezért nézelődtem a netten, hogy milyen erősítők vannak. Nos találtam elsősorban egy Toxic TX-1600 -as erősítőt ez a leírása:
TOXIC AMPLIFIER
TX-1600 MODEL
1600W AMP
4 CHANNEL AMPLIFIER
4 X 400W
2 X 800W
1 X 800W + 2 X 400W
Nos 4ohm-on csak 400w-ra képes, ezért néztem egy másikat.
Evertone CE-AM 1500
Amire ez vonatkozik:
500W rms 4ohm,
1000W rms 2 ohm,
2000W rms 1 ohm,
Nos a basszus hangszóróm pedig egy:EVERTONE CW-1250 -500rmsre képes.
Nos szóval az érdekel,hogy az első a toxic a barátságosabb 45eu-s árával elegendő lenne-e ehhez a hangszóróhoz, vagy a dupla ennyibe kerülő
90eu-s Evertone-t válasszam? Közeljövőben nem akarok sem javítással sem leégéssel vesződni, szóval segítség! Köszönöm szépen a választ! Üdv!
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2016
(#) Moderátor hozzászólása Krisz1660 hozzászólására (») Jan 20, 2016
 
Jó lenne, ha a jövőben a helyén kérdeznél, és nem olyan témában, amiben leírod magad is, hogy nem oda tartozik!
(#) Krisz1660 hozzászólása Jan 20, 2016 / 1
 
Elnézést, mivel előző alkalommal is szívélyesen és tök korrekt módon válaszoltak a kérdésemre, gondoltam újra ott próbálkozom. Mivel autóerősítőről van szó (igaz nem írtam bele az előző hozzászólásomba) azért gondoltam, hogy erősítő témába bele csatolható, igaz nem szakmai tanács, hanem inkább vásárlás előtti felvilágosítás, hogy még is melyiket érdemes megvásárolni, hogy aztán ne járjak pórul. Köszönöm, hogy át helyezte ide a hozzászólásomat, 2 hónap múlva talán kapok választ. Üdvözlet!
(#) 13_Balu50 válasza Krisz1660 hozzászólására (») Jan 21, 2016 /
 
Én is jártam már úgy, az ember nem mindegy hova rakja fel. Nálam pl felraktam az erősitő probléma topikba senki nem válaszolt hosszú ideig, aztán felraktam kissé átfogalmazva az erősitő mindigbe és szinte azonnal válaszoltak, segítettek. Végső soron mindkettőhöz kapcsolódik. Nem mindegy mert nem mindenkinek van minden topik értesítésre jelölve.
Ami a konkrét kérdésed abban nem tudok tanácsot adni, de szerintem amennyivel drágább annyival nem jobb. Nekem a SAL márka is megfelel 2db 30 CM-es mélynyomóm van belőle még azt se tudom kihasználni, persze ha volna rá pénzem biztos engem is kisértene egy jobb márkásabb , de ez van.
(#) EcoPityu hozzászólása Jan 23, 2016 / 1
 
Nap vicce!
(#) pucuka válasza EcoPityu hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Mér, PMPO?
(#) EcoPityu válasza Krisz1660 hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Szia!
Képekre keresve, a toxic, és az evertone ég és föld! Az evertone egy igen masszív belső felépítésű, és ha a képeken jól látom, mintha D osztályú végfok lenne, 80A- nyi biztivel! A toxic egy szokásos " néccerszázas" egyszerű kis analóg végfok, 50/60A- nyi biztosítékkal...
A hangszóród síma dupla tekercses virsliszélű 1000/500W- os puffogó!
A toxic épp megmozgatja, az evertone leégeti!
Döntsd el te, mit szeretnél!

Pityu
(#) EcoPityu válasza pucuka hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Abba belefér!
(#) EcoPityu válasza pucuka hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Az igazán vicc, nem az 1800 póniwatt, hanem, hogy még mindíg képesek ilyen formás dobozba 2005- öt gyömöszölni, amikor a fejegység többet tud! ÁÁÁÁ!
(#) EcoPityu válasza Krisz1660 hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
(#) Inhouse válasza EcoPityu hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
És az a felesleges, szép, nagy, zöld NYÁK!
(#) zoly15 válasza EcoPityu hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Ez "oszt" erősítő...
Én is csinálgatok egy házi erősítőt 2.1 lesz a kocsiban
(#) Krisz1660 válasza EcoPityu hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Köszi a hozzászólást, igen, evertone lesz a választottam, mivel az elég erősnek tűnik a hangszóróhoz, igaz nem fogom teljes hangerőre állítani az erősítőt, nehogy károsodjon a hangszóró (előző erősítőmet a hangszóró tette tönkre, ezért veszek inkább valami erősebbet). Szóval Köszönöm, és remélem jól fog szuperálni majd!

Szerk: vissza térek a hangszóróhoz amit mondtál, ezt a fajtát lehet-e 4ohm-ról 1-re vagy valamivel kisebbre átalakítani hidalással vagy valamivel? Köszi!
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2016
(#) steelbird válasza Krisz1660 hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Idézet:
„előző erősítőmet a hangszóró tette tönkre..”
Ez meg hogy lehet? Akkor hibás a hangszóró.
(#) dB_Thunder válasza steelbird hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Sehogy nem lehet! Hangszóró még soha az életbe nem tett tönkre erősítőt!! Az emberi hülyeség viszont annál többet..
(#) steelbird válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Arra voltam kíváncsi, hogy ezt hogy gondolja, miért írta.
(#) Inhouse válasza Krisz1660 hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Idézet:
„igaz nem fogom teljes hangerőre állítani az erősítőt, nehogy károsodjon a hangszóró”
Vagy a füled! Ekkora teljesítmény már csak hangnyomás versenyre kell, hétköznapi használatban halláskárosodást okoz, ha túl hangosan hallgatod.
(#) Krisz1660 válasza steelbird hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
A hangszóró ugye 500rms-t tud állítólag, a volt erősítőm csak 300-at tudott, és mikor a fejegységet 30-on volt, az erősítőt pedig kicsit feljebb tekertem, csak pukkant egyet és csak zúgott. Úgy hogy javítás helyett másik erősítőt veszek.

Idézet:
„Sehogy nem lehet! Hangszóró még soha az életbe nem tett tönkre erősítőt!! Az emberi hülyeség viszont annál többet..”

-igen itt is az volt, hogy majdnem maximumra tekertem az erősítőt és nem bírta tovább.

Idézet:
„Vagy a füled! Ekkora teljesítmény már csak hangnyomás versenyre kell, hétköznapi használatban halláskárosodást okoz, ha túl hangosan hallgatod.”

-ez is a cél, mármint hogy minél hangosabb legyen
Következő: »»   144 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem