Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC VGA -> TV Scart
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Dec 29, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 9
(#) aflmor válasza arrakistor hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
Azért azt megnézném melyik VGA ad ki 50Hz-t...

Mindenképen, "aktív" eszköz kell. Magyarul egy csatoló-elektronika.

Nem győzöm hangsúllyozni: GOOGLE!

"vga to composite" kifejezés 1-10. találata az összes, kb. 1.960.000 találatból. (0,17 másodperc)


nem olcsó!
(#) arrakistor válasza aflmor hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
köszi a gyors választ, csak két probléma is felmerült ezzel kapcsolatban:

(túl azon hogy jobban hozzáértő szerint nemcsak az 50 / 60 herc eltéréssel van a problema, hanem azzal is hogy az egyiket eszik a másikat meg isszák )"

az egyik hogy a "VGA to Composite" témára azt állítják több fórumon is hogy eleve hülyeség a a jelet oda-vissza konvertálgatni (amitől végülis homályosabb is lesz a kép), amikoris egy-az-egybe át lehet vinni az RGB jelet a SCART-on keresztül.. namármost engem a másik dolog jobban izgat, hogy " nem olcsó"

namármost a "vga to composite" (+cable) fotókon ábrázolt "madzagokat" még sztem én is házilag 5 blankolással meg tudom hegeszteni és nem kellene ezért 10-en 20-on ezer pénzeket kiadnom, a kérdés sokkal inkább az , hogy ezekkel TUTIRA , és fixen működik-e a PC , közvetlen a bekapcsolás után , vagy vennem kell még hozzá egy monitort is mindenképp ??? ahhoz hogy egyáltalán a PowerStripes szopásokig eljussak?
(#) aflmor válasza arrakistor hozzászólására (») Nov 18, 2007 /
 
A VGA kimenetről jövő H/V szinkron jeleket hová hegesztenéd a Scartban? (az amúgy forrasztás)

Ezt csak külső eszközzel lehet megoldani !!!!

Ok?

pl:Ezzel
(#) mlhe_vr válasza Thomas10100 hozzászólására (») Nov 19, 2007 /
 
Itt szerintem az lehet a gond, hogy a videókártya vizszintes és függőleges frekvenciája nem egyezik a tv frekijével. és ezért a tv nem tud rászinkronizálni a vga kimenet frekijeire. de ha valahogy be lehetne állítani a videókártyát úgy hogy 50 Hz es függöleges, és 15625 Hz es vizszintes frekin mennyen akkor rendben lenne a kép. persze pocsék felbontással a monitor képéhez képest.
Tudni kell azt is hogy a tv váltotsoros letapogatást használ a monitorok 99% a pedig "progresszív"-et.

De a kép alapján az is elképzelhető, hogy meg sem kapja a tv a szinkronjelet.
(#) arrakistor válasza aflmor hozzászólására (») Nov 19, 2007 /
 
kösz, sajna ez egy kicsit dárga mulatság nekem, a komplett pc-t veszem meg 10 de maximum 15 ezerért
5 ezerért pedig inkább veszek hozzá egy 14"-es monitort, mint ezt az átalakítót 11ezerért.

mind1 én már letettem arról hogy TV-re kötöm a PC-t, mert úgy tűnik nincs rá reális áron megoldás, vagy esetleg veszek a GeForce4-MX440-es videokártyát használtan 3ezerért és akkor marad a jó öreg már bevált S-VIDEO(kompozit) homályos , de biztonságos ét tutira működő megoldás.

A VGA-SCART átalakításól (néhány blankolással) a CAT5-ről (azaz a minimum 5 láb átforrasztásáról) és a tűéles képminőségről itt olvashattot bővebben, ha még érdekes ez a téma:
http://www.idiots.org.uk/vga_rgb_scart

(állítólag "bizonyos körülmények" között működik ez a megoldás )
(#) thomasp hozzászólása Nov 26, 2007 /
 
Sziasztok

volna egy problémám egyik ismerősömnek van egy
gigabyte ga-ma69g-s3h típúsú alaplapja és szeretné tv-n használni. azonban beépített videokártya van ezen az alaplapon és nem kapott hozzá hátlapi panelt amivel össze lehetne kötni a tv-vel. Csatolnám az alaplap leírását és véleményeteket szeretném kérdezni, hogy melyik lábon milyen jel van, ugyanis sajnos nem vagyok jártas a video technikában.

a segítséget előre is köszi
(#) mlhe_vr válasza thomasp hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
Ez nem nagy probléma. megvan az alaplapi csatlakozó bekütése, könyedén ki lehet vezetni a csatlakozókat akár fixreszerelve, akár lengő módon. Ebben a csatlakozóban szerintem semmi elektronika nincs.
(#) titi válasza thomasp hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
Hali!

A csatlakozón nem sok minden van.
De szerintem az 5-ös, a COMP lehet a Compozit kimenet, de nem biztos.
Szerintem a hátlapi csatlakozóban még van néhány alkatrész...
(#) thomasp válasza titi hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
Igen én is az 5-ös lábra tippelnék, hogy az lesz a composit kimenet. de atöbbi mi azt sajnos passzolom.
(#) DonCarlos válasza aflmor hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
Bővebben: Link

ezt lehetne megnézni még
(#) thomasp válasza mlhe_vr hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
valóban nincs elektronika a csatlakozóban de minthogy nem vagyok otthon a video szabványokban, így sajnos nem tudom mit jelentenek azok a lábak amott a rajzon. mint ppéldául Y, C, meghát ugye más a neve a csatiknak a másik ábrán. Ősznite leszek Csak a GND-t ismerem fel meg a COMP-ot sejtem hogy az a compozit.
(#) Carter válasza thomasp hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
y nem a YUV? Mintha nekem a tv-n lenne vmi ilyesmi nevű bemenet.
(#) thomasp válasza Carter hozzászólására (») Nov 27, 2007 /
 
AZ én emlékemben is úgy élt, hogy az az yuv lesz, de nem hagyott nyugodni a dolog, és kis guglizás után sikerült kiművelnem magam, és megtudnom melyik láb micsoda illetve, mi is az az Y és a C jel nos a Wikipedia szerint A C az a szín az Y pedig az intenzitás ha minden igaz. Itt sikerült lábkiosztási rajzot találni.

(#) bence192 hozzászólása Jan 10, 2008 /
 
hello

engem az érdekelne hogy ha csak a 3 színkomponenest kötöm ösze a scart al akkor mi van?, a tv-m (lcd) támodatja az egyik scart on az rgb-t akkor az jó lehet? vagy feltétlen kell az a szinkronjel a tv-nek? választ előra is köszönöm !
(#) aflmor válasza bence192 hozzászólására (») Jan 10, 2008 /
 
Idézet:
„feltétlen kell az a szinkronjel a tv-nek?”

Igen. Mert honnan tudná melyik pontot gyújtsa?
(#) bence192 hozzászólása Jan 10, 2008 /
 
hello és melyik kapcsolás a leg egyszerűbb és BIZTOS működő
és van valami más megoldás esetleg ? mert én láttem már olyan kábelt ami egy vga csatlakozós és egy s-vodeo és egy sima composit rca elvileg laptophoz
(#) Einstein hozzászólása Jan 10, 2008 /
 
Hi!
A laptopon Vga cstlakozót találtam, de nem tűs. (és 3 sorban vannak benne a tüskéknek a helyei, ahova belemennek.)
(#) Einstein válasza Einstein hozzászólására (») Jan 10, 2008 /
 
Ezt valahogy össze lehet kötni Csart csatival?
(#) Einstein válasza Einstein hozzászólására (») Jan 12, 2008 /
 
Mert a hang megvan oldva a hangszórókimeneten, de a képet kéne egy nem is csart-ra hanem olyanra mint amilyen a hangnak a csatija, de nem a jact dugóra gondolok.
(#) bbb válasza Einstein hozzászólására (») Jan 12, 2008 /
 
erre számtech. boltban vehetsz vga -> tv átalakítót, én anno 2003-ban 10000-ért vettem egyet. megépíteni se egyszerű mulatság, hiszen vga jelből kellene kompozit jelet előállítani, ami nem olyan egyszerű mulatság...
(#) Einstein válasza bbb hozzászólására (») Jan 12, 2008 /
 
Egy kicsit drága.
És s-videó kimenetet átalakítani olyanra amit feljebb írtam?
(#) subwoofer911 hozzászólása Feb 13, 2008 /
 
nekem egy NVIDIA GEEFORCE NX7100GS em van ezt hogyan lehetne olcson megoldani rakotni valahogyan a tv re hogy amit a pc men csinalok azt nezhessem tv n is segitsetek lecci elore is kosz
(#) subwoofer911 hozzászólása Feb 13, 2008 /
 
itt a kep a kartyarol

nx7100gs.jpg
    
(#) aflmor válasza subwoofer911 hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Idézet:
„hogyan lehetne olcson”
Ha nincs tv kimeneted, sehogy.
(#) subwoofer911 válasza aflmor hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
van kimenet van egy s-video meg egy hdmi
(#) FElici hozzászólása Dec 13, 2008 /
 
Üdv
Nah nézzétek meg a csatolt képeimet, és akkor légyszives mondjátok meg, hogy mit kéne beálíltani, hogy egy szabványos tv jelet kapjak

nagyon köszi!

Egyébként az a sok speckó beállítást az nvdidia vezérlőpult tudja!
(#) Geezer hozzászólása Dec 15, 2008 /
 
Üdv!

Remélem, ha írok feléled a topik...nos, most én is ilyen problémával küzdök, a laptopomon nincs s-video kimenet, ezért szeretnék egy vga-scart kábelt gyártani...a problémám csupán annyi, hogy ezerféle kapcsolással találkoztam már, nem csak ezen a fórumon, hanem több oldalon is, viszont állítólag egyik sem működőképes...bár találtam olyan oldalt, amin olyan kapcsolás található, amelyikre még senki nem írt semmit...mivel ez a topik elég régen megnyílt már, szeretném megkérdezni, hogy járt-e valaki sikerrel, valamelyik kapcsolást illetően(mielőtt megcsinálnám azt, amit találtam)....ja igen! másik megoldás, ha boltból vennék egyet, ez is érdekelne...csak az a baj, hogy nem találtam olyan boltot a neten, ahol árulnának ilyen kábelt(biztos csak én nem tudok szörfölni), ha valaki esetleg tudna egy ilyen boltot az is tökéletes....

Előre is köszönöm
(#) Geezer hozzászólása Dec 15, 2008 /
 
Úgy tűnik a problémám megoldódott(remélem nem szóltam el)....köszönöm, aki vette a fáradságot és elolvasta....

Üdv:
Geezer
(#) Norberto válasza Geezer hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Ha valóban működik a "módszer/eszköz", akkor megírhatnád majd a tartalmát
(#) Action2K válasza Geezer hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Szia!

Mivel ez egy sima kábellal nem oldható meg, azért nem találsz ilyet. Kell hozzá elektronika, de nem is akár milyen!

Erről két, nem oly régi hsz-emben olvashatsz.

Bővebben: Link1
Bővebben: Link2
Következő: »»   2 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem